Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

suchy na jakich zegarach?? te 6800 pkt.

1508011[/snapback]

495/905

Acha, zauważyłem że z tymi nowymi sterownikami coś jest "nie halo" - gry śmigają a smarków mało. Też tak macie? Mam na myśli XG77.62HD type 2.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchyjastrzab, możesz mi podesłać biosik na którym zrobiłeś ten wynik? pod ten mail który mam wpisany na forum. Z góry wielkie dzięki.

Jak doprowadzę komputer do porządku to też sie pobawię w 3dmarki :D mam zamiar przekroczyć 7k :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchy na jakich zegarach?? te 6800 pkt. acha co do wyboru 9800pro lub 6600 to jak za radka za drogo :/ poczekaj na premiere G70, po napewno łykniesz coś lepszego za tą sama kaske, a ten twój geforce Gregor na allegro poszedł?

1508011[/snapback]

Poszedł przez allegro i kupił go koleś , który mieszkał 2 ulice dalej:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedł przez allegro i kupił go koleś , który mieszkał 2 ulice dalej:).

1508269[/snapback]

hehe dobry interes no i dobra cena za tego FXa :D a co do 9800pro i 6600 radze ci przytrzymaj kaske 2 tyg. pojedź na geforce 2 a nie bedziesz później żałował :wink:

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

495/905

Acha, zauważyłem że z tymi nowymi sterownikami coś jest "nie halo" - gry śmigają a smarków mało. Też tak macie? Mam na myśli XG77.62HD type 2.

1508162[/snapback]

ja narazie na oficjalnych sterach przy niezbyt agresywnym kreceniu 540/1030

swojej ultry mam 20435 w 2001 i 47 fps w d3.

Jutro potestuje 03. Te MSI ma zajebiste chlodzenie, jezeli ktos bedzie mial okazje tanio kupic taka ultre jak moja szczerze polecam :-)).

HL2 lazi w miare oki na tym nowym paczu. ale nie wiem czy lepiej grac na nim na pelnym dx9 czy tylko ztym paczem co na dx8 robi odbicia na wodzie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie na oficjalnych sterach przy niezbyt agresywnym kreceniu 540/1030

swojej ultry mam 20435 w 2001 i 47 fps w d3.

Jutro potestuje 03. Te MSI ma zajebiste chlodzenie, jezeli ktos bedzie mial okazje tanio kupic taka ultre jak moja szczerze polecam :-)).

HL2 lazi w miare oki na tym nowym paczu. ale nie wiem czy lepiej grac na nim na pelnym dx9 czy tylko ztym paczem co na dx8 robi odbicia na wodzie.

pzdr

1508301[/snapback]

Włącz sobie początek gry w hl2 i popatrz na twarz ziomka w dx9.0 i na 8.1 :) w momencie gdy robi sie taki czarnobiały efekt.

P.S: Znacie jakieś linki do sklepów internetowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by zaktualizować ranking bo parę osób z niezłymi wynikami doszło to może się dołączą do "wyścigu" ;)

 

Ja też jeszcze troszkę powalczę i może te 7k w końcu przekroczę. Zamówiłem klej termoprzewodzący (już mi go 2 tygodnie sprowadzają :( ) do pamięci to te parę pkt mam nadzieję uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie karta sie sama wyłącza przy 140, więc dopiero jesteś na 50% :D Ale te 76 stopni to już dosyć wysoko. Staraj sie nie przekraczać tych 65-70...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie karta sie sama wyłącza przy 140, więc dopiero jesteś na 50% :D Ale te 76 stopni to już dosyć wysoko. Staraj sie nie przekraczać tych 65-70...

1508844[/snapback]

Co radzisz pasta czy calkowicie zmienic chlodzenie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem klej termoprzewodzący (już mi go 2 tygodnie sprowadzają :( ) do pamięci to te parę pkt mam nadzieję uzyskać.

1508808[/snapback]

Jeśli zależy ci na gwarancji to nie radzę używać kleju a taśmę termoprzewodzącą - do kupienia na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam taśmy 3M (tej z allegro po 5 zł pół metra). Radiatorki same odpadają ;) Trudno się tym posługuje, a potem zmyć to dziadostwo z radiatora lub z elementu - masakra.

Jak już coś, to lepiej taką droższą, miedzianą od 4max'a (też na allegro dostępna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help !!!

Mam nastepujacy problem.

Cos mnie nagralo i postanowilem zdemontowac

wiatrak z msi 5950. Od razu napisze ze zrobilem

to bardzo delikatnie i nie ma zadnych mechanicznych uszkodzen.

Po ponownym monazu karty w slot agp nie wstaje.

Natomiast jezeli nie podlacze molexa do karty grafa wstaje.

Wyswietla sie bios i startuje normalnie windows.

Ale nie kreca sie wiatraki na karcie.

Na poczatku gdy sie wlaczy widac chwilowy rozruch wiatrakow

ale za chwile staja.

Co jest nie tak ?

Dziwi mnie ze bez molexa karta wstaje, ale nie kreca sie wiatraki.

Z moexem nie wstaje wcale.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłaczyłeś zasilanie wentylatorów, wiem że to oczywiste ale czasem tak jest, bo jak nie to niektóre karty bez tego nie wstaną :?

1509196[/snapback]

wydaje mi sie ze nie ma z tym problemow.

na chwile widac jak wiatraki chca sie poruszyc i staja.

jezeli nie podlacze zasilania karty wiatraki nadal sie nie kreca

ale sama karta rusza wyswietla sie bios i uruchamia sie windows.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam taśmy 3M (tej z allegro po 5 zł pół metra). Radiatorki same odpadają ;)  Trudno się tym posługuje, a potem zmyć to dziadostwo z radiatora lub z elementu - masakra.

Jak już coś, to lepiej taką droższą, miedzianą od 4max'a (też na allegro dostępna).

1509044[/snapback]

Sorry, ale na logike... :mur: Sama taśma 3M będzie chyba lepsiejsza... Na taśmie miedzianej masz 2 warstwy tej taśmy, przyklejony po obu stronach taśmy miedzianej, a jak masz parzyklejony do niej radiator to jak sama miedz ma zwiększać skuteczność odprowadzania ciepła? Może się myle... Albo od kiedy ja kupiłem na allegro taśme miedzianą coś się w nich zmieniło... A co do 3M to sie trzyma zajefajnie... Tak jak powinno (Jak mocno dociśniesz to na pewno samo nie odpadnie, baaa nawet dość ciężko oderwać!!)

Chyba, że ktoś chce usunać z taśmy miedzianej warstwe klejąca i na klej... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciskałem, kilka sie trzymało do końca, ale pare razy poodpadały przy zbyt dużej temperaturze (pamięci na 1 Ghz i jazda 3dmarkiem).

 

Tej miedzianej na oczy nie widziałem, ale słyszałem że lepsza od tych 3Mów...

 

Zresztą, nie ma to jak klej. Przewodzi 100 razy lepiej niż durne tasiemki i przynajmniej trzyma. Tylko jak chcesz potem zdjąć radiator, to razem z układem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to sie nie odkleja.

 

Kiedyś przykleiłem radiator na NB klejem Thermopoxu i już na amen :)

 

Odkleić można tylko tasiemki, o ile same wcześniej sie nie odkleją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to sie nie odkleja.

 

Kiedyś przykleiłem radiator na NB klejem Thermopoxu i już na amen :)

 

Odkleić można tylko tasiemki, o ile same wcześniej sie nie odkleją :D

1510523[/snapback]

Swieta prawda..Thermopox! Ja przykleilem radiatorki do mojego XT :mur: i... udalo mi sie go odratowac :-P tylko dzieki Luksowi ktory podsunal mi pomysl zamrozenia karty B) . Ale i tak mam pozostalosci kleju na pamiatkach :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na te durne tasiemki 3M z allegro, teraz gwara mi się skończyła więc moge kleić bez obaw. Ale na razie testuję Silencera, więc radiatorki musiałem odkleić.

Spróbuj tą taśmę miedzianą z 4max'a... nic innego sensownego nie widze, chyba że znajdziesz jakiś klej który umożliwia później odklejenie elementu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że radiatory na pamięciach przydają się tylko po "vmemmodzie" w innym przypadku dają na prawdę niewiele. Nie oznacza to że odradzam klejenie radiatorków - dają poczucie bezpieczeństwa i satysfakcję z "fullmoda" a czasami nawet pare MHz.

Na początek proponuje użyć taśmy, nawet zwykłej ze sklepu OBIpodobnego i w razie pozytywnych rezultatów martwić się o stałe mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: Miedziana tasma z 4max'a to jest ******. Tez probowalem nia przyklejac radiatorki orginalne z Gainwarda 5900xt i kupa jasia, odklejaly sie jak pamiatki sie nagrzewaly. Teraz mam Zalmana VF700 AlCu :D jestem bardzo zadowolony bo jest cichy, wydajny - wieje na cala karte i na radiatorki od karty, wygladja jak ZM-RHS1, i to chyba sa one :)

 

Suchyjastrzab no moze i tak, ale jesli masz coolera co wieje tez na pamiatki to raczej oplaca sie miec te radiatory, ale z gory odradzam miedziane - jesli miedz to tylko wachlazowe RS005 + cooler wiejacy na nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że miedź bez wiatru to nie jest najlepsze rozwiązanie :) Wtedy radiator działa wręcz odwrotnie niż powinien :D Ale aluminiowe moga być, chociaz jakis nadmuch też by się przydał.

 

Supel jak temperaturki na tym zalmanie ? wyniki w o/c lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zakupu coolera do mojego Leadetek'a, myślałem nad Zalaman'em VF700 Cu, trochę kasy kosztuje, więc chciałbym zapytać, czy to dobry pomysł. Nie chodzi mi o max OC, ale raczej o ciszę, bo firmowy trochę hałasuje i w nocy żonke budzi ;) Wiem, że przez przejściówkę puszczany może być na 5 i 12 V, ja raczej myślałem żeby go popędzić na 9V (poprzez stabilizator), ciekawe czy będzie cichszy od oryginalnego z karcioszki i czy ma on dobrą wydajność.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zakupu coolera do mojego Leadetek'a, myślałem nad Zalaman'em VF700 Cu, trochę kasy kosztuje, więc chciałbym zapytać, czy to dobry pomysł. Nie chodzi mi o max OC, ale raczej o ciszę, bo firmowy trochę hałasuje i w nocy żonke budzi ;) Wiem, że przez przejściówkę puszczany może być na 5 i 12 V, ja raczej myślałem żeby go popędzić na 9V (poprzez stabilizator), ciekawe czy będzie cichszy od oryginalnego z karcioszki i czy ma on dobrą wydajność.

 

pozdrawiam,

1513795[/snapback]

 

Ten teścik powinien powinien rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak porządny test "renomowanego" serwisu :D i zdjęcia do recki robione chyba telefonem ...

 

Jeżeli nie zależy Ci na max o/c , to daj sobie spokój z Zalmanem i kup Silencera NV-3 , za śmieszną kwotę 35 zł. ( www.proline.pl ). Jest niesłyszalny i dosyć wydajny (w spoczynku temperatura spadła u mnie o 8 stopni w porównaniu z coolerem fabrycznym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...