Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie biore się za mod biosu w moim fx ! Co robić ? Pomocy ?! :P Nie no tak źle to nie jest, wiem co robić ;) Przydaly by się jednak jakieś rady i materiały pomocnicze... Chłodzenie mam zrobione... Cool VGA Coole firmy cooler master na gpu i od tyłu, do tego są radiatory własnej produkcji na pamiątki i (uwaga) 5 ! tak ! 5 Wentylatorów do których dorobiłem sobie panek sterujący ;) Niestety nawet po tych operacjach karta ni ekręci się powyzej 475/950 :( POdniesienie napięcia na agp tez nic nie dalo... Chciałbym uzyskać przynajmniej 6200 w 3d marku... Jak dotąd mam tyle co w sygnaturce... Jakieś helpy będą ?

1712019[/snapback]

A przetestowales, czy na tych ustawieniach (475/950) karta jest full stable?-tzn. w petli powiedzmy 100 razy 4 demka z 3DM03+do tego Vertex Shader+ Pixel Shader 2.0 i Rag Troll..? Jezeli dokladnie nie sprawdziles to lepiej od tego zacznij-w tle uruchom Riva Tunera z monitoringiem-zebys wiedzial, jezeli karta wpada w throttling (tzn. nie osiaga ustawionych wyzszych zegarow i automatycznie przelancza sie na tryb posredni-zamiast tych 475MHz na GPU moze byc tylko-400MHz...)

Modyfikacja biosu-nawet, jezeli memki bedziesz zmuszony puscic z nizszym zegarem jestes w stanie zyskac +1000-1500pkt. w 3DM03-ja tak mialem np. (Zobacz, ze mam słabszy sprzet od Ciebie a lepszy wynik w 3DM03-to wlasnie dzieki modyfikacji biosu :) ) Warto pamięci obradiatorowac, gdyz po zmianie tymingow ostro sie nagrzewaja.

Co do modyfikacji-nie spiesz sie, najpierw zmoduj bios (tymingi+latencje), zeby na standardowych czestotliwosciach startowala karta, pozniej drobnymi kroczkami (zmieniaj ust. programowo) znajdz granice stabilnosci, pozniej wielogodzinne testy-najlepiej, 3DM03 lub ewentualnie gdybys jakas gre wymagajaca dorwal. Jak wyznaczysz kres mozliwosci karty to mozesz sobie te czestotliwosci w biosie ustawic na stale, choc o pelnej stabilnosci ustaiwen mozna mowic, jezeli karta bedzie z tymi zegarami pracowala dobrze latem :D . Pozniej pozostaje juz tylko V-mod, ale wiekszosc osob na ten krok sie juz nie decyduje-choc z ta modyfikacja najlepsi dobijaja z zegarem GPU do ok. 600MHz-kosztem zywotnosci sprzetu. Pozdrawiam!!!

 

PS. Jak mozesz, to zamiesc fotke twojego chlodzenia na karcie. :wink:

 

a i jak co to ja mam narazie zegary 510 (mialem i 530 ale zdawalo mi sie ze wtedy gry wolniej chodzily icon_neutral2.gif na a memki mam 880 heh na 886 juz arty na maxa z tego wywnioskowac moge ze mam memki 2.5Ns ) lol a mogly by byc troche lepsze bo nawet gpu sie dobrze kreci jak na standardowym napieciu

Te 530 MHz-karta na 95% wpadala w throttling. 510MHz na standardowym napieciu to bardzo dobry wynik, masz GPU z potencjalem :) Na jakich latencjach+tymingach chodza ci pamieci..? Jezeli na 07000F40+0301040C000F0009000505020303 to 880MHz jest dobrym wynikiem :wink: Ciekawe ile karta wyciągnie po V-modzie MHz na GPU...

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie przerabiam staram się znaleźć x-bios editor co by latency i timingi pozmieniac w oryginalnym biosie... Karta była stabilna w wyzej wymienionych ustawieniach ale dla pewności będę działał w ustawieniach fabrycznych ;)

 

Fotkę chłodzenia może wstawie jutro, bo wtedy spodziewam się że mi aparacik kumpel odda ;]

 

Jeszcze jedna sprawa... Karta jest prawie zimna, a czasem mam freezy na nfs:u2... Stwierdzilem ze to przez procek i obnizylem mu troche taktowanie i teraz chyba wszystko ok.. Czy dobrze zalozylem ze to proc ? Czy to mogla byc niestabilnosc karty ? :P Dzialalem wtedy na standardowych ustawieniach...

 

update: mam juz x-bios...

 

update2: dziwna sprawa bo mam tylko jedną wartość 07 03 0F 03 i 7* 07 03 0F 43... CO z tym zrobić ?

Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie przerabiam staram się znaleźć x-bios editor co by latency i timingi pozmieniac w oryginalnym biosie... Karta była stabilna w wyzej wymienionych ustawieniach ale dla pewności będę działał w ustawieniach fabrycznych ;)

 

Fotkę chłodzenia może wstawie jutro, bo wtedy spodziewam się że mi aparacik kumpel odda ;]

 

Jeszcze jedna sprawa... Karta jest prawie zimna, a czasem mam freezy na nfs:u2... Stwierdzilem ze to przez procek i obnizylem mu troche taktowanie i teraz chyba wszystko ok.. Czy dobrze zalozylem ze to proc ? Czy to mogla byc niestabilnosc karty ? :P Dzialalem wtedy na standardowych ustawieniach...

 

update: mam juz x-bios...

1712055[/snapback]

Gdyby wina lezala po stronie CPU to wydaje mi sie, ze wystapilby blad w grze i zostalbys wyrzucony do Windowsa. Ja mialem freezy w NFSU2 tylko wtedy, gdy przesadzilem z taktowaniem GPU (550MHz)-byla chwilowa zwieszka i pozniej karta throttlingowala na ustawieniach GPU 400 MHz. Najlepiej monitorować karte Riva Tunerem. Niektorzy narzekaja, ze NFSU2 ma braki w silnku-cos w tym moze jest, moze inne sterowniki trzeba sprobowac..?

 

EDIT:

Tez tak mialem-po prostu w ich miejsce dajesz 07000F40 i wsio powinno grac :)

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem całą noc i za wiele się zrobić nie udało... Widocznie mój Point of View już dalej się nie kręci... Nie udało mi się uzyskac taktowania rdzenia na poziomie 500MHz na żadnym biosie :( Próbowałem zmieniac oryginalny ( latency i timingi ) ale po zmianie latency wzrost w 3dmarku = 200-300 pkt, a po zmianie timingów pojawiły się straszne arty. Wszystko na standardowym taktowaniu 460/850... Zmieniłem cały bios na ten z wersji 5900ultra, 5950ultra firm MSI, PointOfView i oryginał nVidia... Za każdym razem były arty :( Na koniec ustawiłem latency wg opisu luks'a i podkręciłem zegary do 469/925 i uzyskałem 5838pkt w 3dmark03 i 1287pkt w 3dmark05... To chyba max co moge z tej karty wycisnąć. Może v-mod by coś dał, ale chyba dam sobie z nim spokój i zacznę rozglądać się za nową kartą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zadam jeszcze raz to samo pytanie... czy sa jakies mody ktore mozna zrobic po odkryciu rdzenia... polaczyc cos czy moze rozlaczyc no az mi sie niechce wierzyc ze nic takiego niema

1712570[/snapback]

Heh nie slyszalem o modach na odkrytym rdzeniu-to by byl taki mod moda :) FX 5900 XT to legenda OC, ale bez przesady...zadna rzecz materialna nie posiada nieskonczonych pokladow (w tym wypadku modów) do wykorzystania. Chyba cos Cie ciagnie, zeby zpsuc swoja karte eksperymentami... Co np. Twoim zdaniem mozna wykombinowac z naked core? Takie kombionwanie na oslep prawie zawsze doprowadzalo do nieszczesc i tylko czasem do przelomowych odkryc :) wiec jak dojdziesz do czegos ciekawego, to podziel sie z nami tym info. :)

Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm moze byc cos takiego ze poprostu jeszcze nikt nieprubowal (przeciez nawet strasznie malo osob odkrywa rdzen) ... a np. PITer cos tam wynalazl w jakiejs tam grafie.. juz niepamietam w ktorej...

 

PS niewiem moze palne glupstwo ale warto pytac... a co np z takimi potokami redagujacymi... one wystapuja u nas w GF czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm moze byc cos takiego ze poprostu jeszcze nikt nieprubowal (przeciez nawet strasznie malo osob odkrywa rdzen) ... a np. PITer cos tam wynalazl w jakiejs tam grafie.. juz niepamietam w ktorej...

 

PS niewiem moze palne glupstwo ale warto pytac... a co np z takimi potokami redagujacymi... one wystapuja u nas w GF czy nie??

1712982[/snapback]

nie redagujących nie ma takie pracuja w gazecie...

ale za to są renderujące i wszystkie odblokowane...

nic nie wymyslisz po odkryciu rdzenia

nie wysilaj sie...

 

jedyna rzecz co mozna zrobic to Vmod i zegary powyzej 520mhz oraz niskie timingi i ponad 900mhz na pamieciach...

ta karta jest jest stara i wszystkie porblrmy i odpowiedzi zostaly przedstawione w tym oto jakze duzym topicu wiec chociarz z szacunku do ludzi ktorzy go tworzyli wysililbys sie chocby do przegladniecia wiekszej jego czesci w zwiazku z czym twwoje wszelkie watpliwosci zostana rozwiane i sie dwoiesz wielu nwych i jakze ciekawych rzeczy, pozdro 4 @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przetestowales, czy na tych ustawieniach (475/950) karta jest full stable?-tzn. w petli powiedzmy 100 razy 4 demka z 3DM03+do tego Vertex Shader+ Pixel Shader 2.0 i Rag Troll..? Jezeli dokladnie nie sprawdziles to lepiej od tego zacznij-w tle uruchom Riva Tunera z monitoringiem-zebys wiedzial, jezeli karta wpada w throttling (tzn. nie osiaga ustawionych wyzszych zegarow i automatycznie przelancza sie na tryb posredni-zamiast tych 475MHz na GPU moze byc tylko-400MHz...)

Modyfikacja biosu-nawet, jezeli memki bedziesz zmuszony puscic z nizszym zegarem jestes w stanie zyskac +1000-1500pkt.  w 3DM03-ja tak mialem np. (Zobacz, ze mam słabszy sprzet od Ciebie a lepszy wynik w 3DM03-to wlasnie dzieki modyfikacji biosu  :) ) Warto pamięci obradiatorowac, gdyz po zmianie tymingow ostro sie nagrzewaja.

Co do modyfikacji-nie spiesz sie, najpierw zmoduj bios (tymingi+latencje), zeby na standardowych czestotliwosciach startowala karta, pozniej drobnymi kroczkami (zmieniaj ust. programowo) znajdz granice stabilnosci, pozniej wielogodzinne testy-najlepiej, 3DM03 lub ewentualnie gdybys jakas gre wymagajaca dorwal. Jak wyznaczysz kres mozliwosci karty to mozesz sobie te czestotliwosci w biosie ustawic na stale, choc o pelnej stabilnosci ustaiwen mozna mowic, jezeli karta bedzie z tymi zegarami pracowala dobrze latem  :D . Pozniej pozostaje juz tylko V-mod, ale wiekszosc osob na ten krok sie juz nie decyduje-choc z ta modyfikacja najlepsi dobijaja z zegarem GPU do ok. 600MHz-kosztem zywotnosci sprzetu. Pozdrawiam!!!

 

PS. Jak mozesz, to zamiesc fotke twojego chlodzenia na karcie.  :wink:

Te 530 MHz-karta na 95% wpadala w throttling. 510MHz na standardowym napieciu to bardzo dobry wynik, masz GPU z potencjalem  :)  Na jakich latencjach+tymingach chodza ci pamieci..? Jezeli na 07000F40+0301040C000F0009000505020303 to 880MHz jest dobrym wynikiem  :wink: Ciekawe ile karta wyciągnie po V-modzie MHz na GPU...

Pozdrawiam!!!

1712040[/snapback]

 

heh 07000F40+0301040C000F0009000505020303 ja na tych timingach i latencjach osiągałem 936mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh 07000F40+0301040C000F0009000505020303 ja na tych timingach i latencjach osiągałem 936mhz :)

1713627[/snapback]

Ale karta mogła cały czas na tych ustawieniach pracować? Ja tez prawie tyle dałem rade :wink: ale chodzi o stabilne ustawienia-w lecie tez a nie przejscie 3D Marka. Pozdro!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest ludzie ? Już sprzedaliście swoje FX'y ? Jak wam Q4 śmiga ? F.E.A.R ? Czyżby topic o 5900 umierał ? :>

1723312[/snapback]

Większość pewnie tak ;)

 

Nie ma się co czarować, era super-duper-OC Gf5900XT chyba przeminęła, zostało paru zapaleńców, ale to już nie to :)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam 5900XT od 3 tygodni. Pierwszą osobą która opuściła ten topic był Luks_pl potem Mafia. Po nich to już szybko poleciało. :?  :wink:

1723587[/snapback]

No i standard...

Jak zwykle wszyscy gonią za markami :D .

Cóż, świat idzie do przodu.Widocznie taka kolej rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam kasy na nowa karte i do wakacji zostaje przy tej :)

 

mam pytanie,

podobno wyszły sterowniki od nvidi specjalnie pod COD 2. Opyla się je ściągać, czy może pozostać przy moich omegach?

 

Karta graficzna 5900XT

 

Aha, kiedy jeżeli w ogole pojawia sie nowe omegi dla kart nvidia?

 

I co polecacie do call of duty 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Mam Leadteka 5900xt, chciał bym mu zapodać biosa od 5950U. Karta spoko wytrzymuje jej ustawienia, ponad rok temu jak ten temat był na topie był ponoć problem z AGP, bo po wgraniu biosu ustawiało się x4.Czy ten problem dalej jest, czy udało się to jakoś obejść.Jeśli coś wiecie na ten temat podzielcie się wiedzą

:mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przeczytasz topic to sie dowiesz ze bios od 5950u praktycznie nic daje, oprócz wyższych zegarów (na dodatek "pustych") i samej nazwy....

 

PS. wiem wiem, nie da się przeczytać tych 124 stron :D, ale szczerze to nie chce ani mi sie szukać, ani odpowiadać, bo tego jest zajeb dużo.

 

proponuje przeczytać pierwszą stronę topicu, od użytkownika luks_pl, on modyfikacje FX-a napisał b.dobrze. Radzę zapoznać sięz tą lekturą

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ze znowu mecze. Tylko jest taka sprawa, zdecydowana wiekszosc linkow do biosow odpowiednich dla karty leadtek 5900XT juz nieaktualna jest. I jak ktos może to niech mi poda bios odpowiedni. DOdam, że karta chodzila ok godzinki na rdzeniu 500 i pamieciach 920 i nie bylo w NFSU2 zadnych artów. Ostatnio czytałem na pewnym forum, że nie opyla sie zakładać na tego leadteka radiatorów na pamięci jeżeli będzie chodził nawet na 950MHZH dla pamięci. Jak jest według Was? Może jednak dokupić te radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEH, jeszcze ja się nie poddałem i nadal mam swojego 5900XT, Suchy zapewne też ma tylko nie ma netu narazie :(

1724749[/snapback]

HEH siemanko!!!

 

Nie mam już niestety XT-ka. Poszedł z dymem przy 2,05V na GPU -> to była pomyłka miałem zrobić 1,95 ale browar podniósł napięcie:))

 

Po długich bojach wymienili mi na 6600GT Leadteka i wcale nie jestem happy.

Wolałbym kasę:)) Kręci się średnio -> 567/1134(567DDR)

Wzrost wydajności jest niewielki na moich ulubionych grach czyt. FarCry, ToCA2, DOOM3 itp. Smarki 03/05 = 9000/3950 przy procku na 2,5GHz.

Ogólnie mówiąc spodziewałem się więcej w grach. Vmod nie działa na to bydle:((

 

Neta będę miał za jakieś 2weeks to napisze szczegółowo co i jak.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ze znowu mecze. Tylko jest taka sprawa, zdecydowana wiekszosc linkow do biosow odpowiednich dla karty leadtek 5900XT juz nieaktualna jest. I jak ktos może to niech mi poda bios odpowiedni. DOdam, że karta chodzila ok godzinki na rdzeniu 500 i pamieciach 920 i nie bylo w NFSU2 zadnych artów. Ostatnio czytałem na pewnym forum, że nie opyla sie zakładać na tego leadteka radiatorów na pamięci jeżeli będzie chodził nawet na 950MHZH dla pamięci. Jak jest według Was? Może jednak dokupić te radiatory.

1727942[/snapback]

To nie prawda, jak wprowadzisz ustawienia tymingów dla pamięci:

0301040C000F0009000505020303

to będą się dużo bardziej grzały i bez radiatorków na wysokich zegarach może karta przejdzie jeden raz 3DM03 bez artów-ale wątpie :wink:

Radiatorków nie trzeba w Leadteku, jeżeli nie ruszasz tymingów.

Pozdrawiam!!!

 

EDIT:

Możesz wypróbować mojego biosu-link w sygnaturce (są zmienione tymingi i latencje: 07000F40+0301040C000F0009000505020303).

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...