Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

chlopaki a ja na gainward 1100 mam wielkie arty, zasilke mam teraz 400 noname ale sprawdzalem na markowym 380 i nawet na markowym wywalilo arty, malo tego wywalilo nawet ze za malo pradu :) prawda ze ta karta zre prad tak bardzo ? czy raczej mam wadliwy model???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem niedawno zmieniłem płyte główną z gigabyta ga7vaxp (kt400) na abita nf7sl 2.0 reszta konfigu pozostała bez zmian czyli hercules 9500pro, amd athlon 2500M, cdrw liteon ,dvd rom asus,512+256 ramu pc 2700,80 GB WD 800JB, i zasilacz feel 300W.

Po zmontowaniu wszystkiego okazało się że karta graf nie daje sygnału na monitor, went na karcie chodzi ale na monitorze ciemnia, na starej karcie rivie tnt2 chodzi natomiast na hercu nie. Dzisiaj odbieram nowy zasilacz więc zobaczę czy to jest wina zbyt słabego zasilacza, czy po prostu karta z płytą się nie lubią ( tak też bywa), a propo herculesa jest on sprawny bo sprawdzałem na innym kompie. W sklepie komputerowym mówili mi że może to być wina zasiłki lub karty, która nie potrafi nawiązać komunikacji z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazlem cos dla siebie (dla mojej grafy raczej :) )na forum. To mnie zmusilo do zarejestrowania sie. Za jakis tydzien (niestety) zaczne zbieranie czesci do tego moda. Zaczne od radiatora :) ... Jeszcze nie wiem skad go wykombinuje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazlem cos dla siebie (dla mojej grafy raczej :) )na forum. To mnie zmusilo do zarejestrowania sie.  Za jakis tydzien (niestety) zaczne zbieranie czesci do tego moda. Zaczne od radiatora  :) ... Jeszcze nie wiem skad go wykombinuje :?

Witamy kolejnego XTeka :D Widzę że masz kartę MSi, więc zapewne pamięci są 2,5ns hynixa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie te Hynixy mam zamieszczone na karcie. Sprawdzalem na stronie producenta, to fabrycznie sa 800 MHz, w sumie jest sie z czego cieszyc bo moglem trafic na samsungi 3,2ns. Jednak wiecej jak 840MHz nie wyciagne bo w benchmarkach czy w gierach pojawiaja sie krzaki...po kilku minutkach :? Mam nadzieje ze ten mod pomoze zwiekszyc wydajnosc :) , z V-modem, jak sie ukaze (mam taka nadzieje) bede sie troche wahal , a to z powodu tego ze mialem wczesniej fx5600 i zjaral mi sie na niej taki maly shit, nazwa kodowa IOR 334H czy cos takiego. W serwisie sie dowiedzialem pozniej ze to cos ma zwiazek z napieciami pamieci. Whatever.. do dzisiaj nie wiem dlaczego sie spalilo( no troche ja podkrecalem ale ... 8O bez przesady :) ) W kazdym badz razie obecna karta ma dwa takie cudenka... a nie chcialbym znowu odwiedzac serwisu i bulic nie potrzebnie kase.

"najgorzej" ze jak sie ukaze wkrotce (jak to luks_pl obiecal :) ) cos o v-modzie to pewnie nie wytrzymam i bede karte dlubal :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chłodzenie od P4 BOX tylko do 1,8 Ghz. Chcę kupić na allero chłodzenie do 3,2 i zamontować na FX'ie (to do 1,8 dam do starego kompa w którym mam 1,7 Celka). Mam FX 5900 XT od Gainwarda tylko bez GS. Fajnie byłoby go przerabiać ale na razie mam z nim zajedwabiste kłopoty ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=79471&highlight= ). Jeśli ktoś zna rozwiązanie na te kłopoty plis help. Jak będzie ok to wycisnę z niej siódme poty :)

 

Aha, plis przyklejcie temat.

Miałem dokładnie to samo z jednym z moich gainwardów, czym prędzej dzwoń do MMV i powiedz że karta chodzi niestabilnie,wiesza się i masz artefakty na gwarantowanym taktowaniu. Ja tak zrobiłem dali mi numer zgłoszenia numer do kuriera zadzwoniłem do kuriera i po 5 dniach dostałem nową kartę. W serwisie MMV bardzo żadko sprawdzają karty najczęsciej odrazu wysyłają nową.

Dzienks luks__pl :arrow: dzisiaj dzwonie do tych cwaniaków z MMV mam nadzieje że mi wymienią na nową. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie te Hynixy mam zamieszczone na karcie. Sprawdzalem na stronie producenta, to fabrycznie sa 800 MHz, w sumie jest sie z czego cieszyc bo moglem trafic na samsungi 3,2ns. Jednak wiecej jak 840MHz nie wyciagne bo w benchmarkach czy w gierach pojawiaja sie krzaki...po kilku minutkach  :? Mam nadzieje ze ten mod pomoze zwiekszyc wydajnosc :) , z V-modem, jak sie ukaze (mam taka nadzieje) bede sie troche wahal ,  a to z powodu tego ze mialem wczesniej fx5600 i zjaral mi sie na niej taki maly shit, nazwa kodowa IOR 334H czy cos takiego. W serwisie sie dowiedzialem pozniej ze to cos ma zwiazek z napieciami pamieci. Whatever.. do dzisiaj nie wiem dlaczego sie spalilo( no troche ja podkrecalem ale ...  8O bez przesady :) ) W kazdym badz razie obecna karta ma dwa takie cudenka... a nie chcialbym znowu odwiedzac serwisu i bulic nie potrzebnie kase.  

"najgorzej" ze jak sie ukaze wkrotce (jak to luks_pl obiecal :) ) cos o v-modzie to pewnie nie wytrzymam i bede karte dlubal  :lol:

Spaliło się na pewno bo było wadliwe np. z jaiejś uszkodzonej serii zmianą zegarówn na pewno tego nie uwaliłeś chyba że robiłeś v-moda i troche przesadziłeś.

Przyślij mi swojego biosa na odres lu.ks@interia.pl to ci go poprawie i wyćiągniesz wtedy pełne 850, zmieni ci w biosie latencje na mniej agresywne.

Co do v-moda to sorry że czekacie ale idzie mni to bardzo powoli musiałem znależć specyfikacje tych kostek regulujących zanim zaczne coś lutować a z tym było troche trudno. Widział ktoś może gdzieś specyfikacje pamięci hynix f-28 w pliku PDF przydała by mi się bardzo, przdchwilą właśnie wycinałem radiatory na regulatory napięcia bo na jakiejś ruskiej stronie znalazłem że przy zwiększonym napięciu wejściowym mogą się trochę grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaliło się na pewno bo było wadliwe np. z jaiejś uszkodzonej serii zmianą zegarówn na pewno tego nie uwaliłeś chyba że robiłeś v-moda i troche przesadziłeś.

Przyślij mi swojego biosa na odres lu.ks@interia.pl to ci go poprawie i wyćiągniesz wtedy pełne 850, zmieni ci w biosie latencje na mniej agresywne.

Co do v-moda to sorry że czekacie ale idzie mni to bardzo powoli musiałem znależć specyfikacje tych kostek regulujących zanim zaczne coś lutować a z tym było troche trudno. Widział ktoś może gdzieś specyfikacje pamięci hynix f-28 w pliku PDF przydała by mi się bardzo, przdchwilą właśnie wycinałem radiatory na regulatory napięcia bo na jakiejś ruskiej stronie znalazłem że przy zwiększonym napięciu wejściowym mogą się trochę grzać.

Nie, v-moda nie robilem :) , pewnie bylo tak jak mowisz--->wadliwa seria. Chociaz do przetaktowania sie przyznaje. W sumie to juz przeszlosc. Bylo minelo i oby sie nie powtorzylo teraz.

Co do wyslania Ci maila z biosem - to z gory wielkie dzieki !! :) . Jak wroce do domku to Ci go przesle. Ja niestety nie znam sie na modyfikacji bios`a (chodzi o te wszystkie wartoci liczbowe).

niestety mi tez sie nie udalo znalezc PDFa z pamieciami f-28 :( . Trzeba by skorupulatnie przejzec stronke producenta. Nie mam pomyslu gdzie to moze byc :? ... mam cos tylko takiego http://www.hynix.com/datasheet/eng/dram/de...5DU283222AF.jsp ale to nie pdf i nie wiem czy o to chodzi :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedługo oddaje mojego Leadteka na gware i chce kupić http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10352 Da sie coś wyciągnąć z tego pudła :?:  Śledze ten temat i nikt nie wspominał o tym Leadteku  :?

Nie polecam tego leadteka na początku był to najlepszy Xt bo miał pamięci :D 2,2 potem producent zmienił je na 2,5 i 2,8 a teraz są już tylko w sprzedaży z pamięciami :cry: 3,2 co oznacza zero podkręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi fx5900xt do kręcenia (z tych dostępnych w Polsce :D ) są MSI. Mają pamiątki 2,5ns ale są trochę droższe od innych 5900xt (ale nie tak jak gainward). Po przeflashowaniu biosu niestety nie działa vivo ale za to karta śmiga na 500/1000 na standardowym chłodzeniu (chodziła u mnie jakieś 2-3 tyg. bez problemów) - ale się grzeje więc dla bezpieczeństawa ma teraz radiatorki miedziane na pamięciach i bloczek na rdzeniu. Bez dodatkowych kombinacji poszła na 585/1050 (na tyle przechodziła testy ale nie była w 100% stabilna). Stabilnie chodziła na 525MHz/1015MHz. Takich wartości nie udało mi się uzyskać na 4 innych grafach ( innych marek min. Prolink i Point of View - mojego kumpla).

 

Jest to moja opinia na temat FX5900XT jak się ktoś nie zgadza czekam na opinie....

....swoją grafę oddałem bratu i od wczoraj mam GF6800GT - dostałem za 1790 :D ......jeszcze nie kręcony ale nie długo ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi fx5900xt do kręcenia (z tych dostępnych w Polsce :D ) są MSI.  Mają pamiątki 2,5ns ale są trochę droższe od innych 5900xt (ale nie tak jak gainward). Po przeflashowaniu biosu niestety nie działa vivo ale za to karta śmiga na 500/1000 na standardowym chłodzeniu (chodziła u mnie jakieś 2-3 tyg. bez problemów) - ale się grzeje więc dla bezpieczeństawa ma teraz radiatorki miedziane na pamięciach i bloczek na rdzeniu. Bez dodatkowych kombinacji poszła na 585/1050 (na tyle przechodziła testy ale nie była w 100% stabilna). Stabilnie chodziła na 525MHz/1015MHz. Takich wartości nie udało mi się uzyskać na 4 innych grafach ( innych marek min. Prolink i Point of View - mojego kumpla).

 

Jest to moja opinia na temat FX5900XT jak się ktoś  nie zgadza czekam na opinie.... 

....swoją grafę oddałem bratu i od wczoraj mam GF6800GT - dostałem za 1790  :D ......jeszcze nie kręcony ale nie długo ......

Mozesz mi dac linka albo powiedziec przynajmniej z jakiego konkretnie biosa skorzystales ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a ja trafiłem na coś takiego: 

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=6641&sid=

 

i takiego:

 

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=9255&sid=

 

czy prolink`i dadzą się modować???? znaczy tak jak ty chcesz opisać....

Co do tego pierwszego to jest na jakimś dziwnym PCB więc nie będzie się modował tak jak standartowe XT ale pewni będziesz mógł zwiększyćnapięcie do 1,5V za pomocą biosa.

 

Jeżeli chodzi o ten drugi to nie widze PCB więc nic o nim nie moge powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że MSI jest doba kartą do podkręcania ale tylko rdzenia bo trzeba trafić na karty z pierwszej seri co jest bardzo trudne żeby dostać takie pamięci jak ty miałeś bo twoje pamięci na pewno nie były 2,5ns bo hynix zmienia nadruki na pamięciach 2,0 i 2,2 żeby się ich pozbyć z magazynów więc z tego co widze trafiłeś na pamięci 2,0ns.

Według mnie najlepszą kartą do modowania są Gainward 5900XT ale w wersji GS bo w normalnych często stosuje się inne pamięci. Gainward pisze na opakowaniu że daje pamięci 2,8ns !!! to nie jest prawda !!! to są naprawde pamięci 2,5 lub 2,2 które po podkręceni dają 2,5=850Mhz 2,2=950 (po zmianie latencji). Miałem 3 takie gainwardy w dwóch były pamięci 2,2 a w jednym 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie podbilem gwarancje na mojego FX'a. Mam bez GS, pisze mi że mam 2,8 (chyba w instrukcji) więc jak można to sprawdzić jakie mam ew. jakim programem :?:

Nie sprawdzisz tego żadnym programem twoja karta ma pamięci hynix wiec oznaczenia na nich będą f28. Ale nie wież nigdy w oznaczenia sam się o tym przekonałem.

 

Jedyną metodą jest sprawdzenie jak uda ci się je podkręcić jeżeli je podkręcisz do:

do 780MHZ = :( 2,8ns

od 800 do 850 = :) 2,5ns

od 900 do 950 = :D 2,2ns

od 950 do 1050 = :twisted: 2,0ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni wymieniam zalmana zm80c-hp na zm80d-hp i mam pytanko do luks_pl, czy spokojnie pujdzie na tym chłodzeniu pamięć na 850mhz?

Pamięci spokojnie możesz puscić na 850MHz ale jak byś chciał więcej z nich wycisnąć to musiał być powiesić jakis wentylator z boku bo przy tym chłodzeniu nie zachodzi w ich okolicy wymiana powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie podbilem gwarancje na mojego FX'a. Mam bez GS, pisze mi że mam 2,8 (chyba w instrukcji) więc jak można to sprawdzić jakie mam ew. jakim programem :?:

Nie sprawdzisz tego żadnym programem twoja karta ma pamięci hynix wiec oznaczenia na nich będą f28. Ale nie wież nigdy w oznaczenia sam się o tym przekonałem.

 

Jedyną metodą jest sprawdzenie jak uda ci się je podkręcić jeżeli je podkręcisz do:

do 780MHZ =2,8ns

od 800 do 850 = 2,5ns

od 900 do 950 = 2,2ns

od 950 do 1050 = 2,0ns

Na mojej @880MHz "standardowo", pracowały też z powodzeniem na 950MHz i nie wydawało mi się by radiatory były specjalnie ciepłe(czasy gdy jeszcze zalmana nie zamontowałem)pomimo, iż w specyfikacji karty są pamięci 2,8ns.Osobiście nie sprawdzałem nadruku na pamięciach ze względów, wydaje mi się, oczywistych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne pamięci 2,8 nie sązdolne do pracy z taktowaniem 950MHz, podkręcenie ich do wartości 780,800 MHz jest już ogromnym wyczynem.

Twoja karta jest następnym dowodem na to że nie należy nigdy wierzyć w to co jest napisane na opakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu jade juz po revolteci a w weekend zaczynam moda karty jak i budy.No i w niedziele bądz poniedzilek zaczne hardkorowo ja testowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...