Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

moje wczorajsze boje:

 

3Dmark03:

-----------------------

sterowniki 66.70

orginalny BIOS

-----------------------

wynik: 5146

 

----------------------

sterowniki 66.81

orginalny BIOS

--------------------

wynik: 5161

 

-----------------------

sterowniki 66.81

orginalny BIOS

@core:450 @mem: 850

-----------------------

wynik: 5816

 

-----------------------

sterowniki 66.81

zmodyfikowany BIOS ---> biosa.rom (bios od ilum)

@core:450 @mem: 850

-----------------------

wyniki: 6053

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytank do usera o nicku: mafia35 (on ma juz montaz coolvivy za soba) choc nie tylko, niech wypowie sie kazdy kto moze mi cos poradzic.

 

Otoz, zamontowalem ow system chlodzenia na moim gf 5900xt. I po testach w 3 dmarku 03 mam temp wyzsza o okolo 4-5 stopni od analogicznej przy zastosowaniu chlodzenia standardowego (skaldajacego sie z radiatora rdzenia i coolerka). Co moze byc nie tak? Wydaje mi sie ze chlodzenie zmontowalem w sposob prawidlowy, pokazany w instrukcji, wiec powinno byc ok, a tu ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytank do usera o nicku: mafia35 (on ma juz montaz coolvivy za soba) choc nie tylko, niech wypowie sie kazdy kto moze mi cos poradzic.

 

Otoz, zamontowalem ow system chlodzenia na moim gf 5900xt. I po testach w 3 dmarku 03 mam temp wyzsza o okolo 4-5 stopni od analogicznej przy zastosowaniu chlodzenia standardowego (skaldajacego sie z radiatora rdzenia i coolerka). Co moze byc nie tak? Wydaje mi sie ze chlodzenie zmontowalem w sposob prawidlowy, pokazany w instrukcji, wiec powinno byc ok, a tu ...  :/

Dziwny przypadek, bo temperature powinienes miec o wiele NIZSZA niz na standartowym chlodzeniu (tu jestem pewien na bank, poniewaz ASUS na starcie ma bardzo dobre chlodzenie, a CoolViVA jest oczywiscie jeszcze lepsza).

Musisz sprawdzic czy radiatory (po obu stronach karty graf.) dobrze sa docisniete do GPU (chodzi mi czy cala powierzchnia gpu styka sie z radiatorem), jesli tu jest dobrze to problem moze byc inny (rowniez blachy) - pasta termo. Moze jej dales za duzo lub za malo (powinna byc cienka warstwa na calej powierzchni gpu-tego nikogo nie trzeba uczyc :wink: ), no i czy jest dobrej jakosci. Ja zastosowalem paste Arctica-srebrna (akurat mialem w domu :twisted: ).

No a jesli to tez nie to... Sprobuj sprawdzic samego HeatPipe'a. Moze zle go zamontowales...?

Sprawdz to wszystko i napisz co i jak... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec pare dni temu zakupilem Leadtek'a A350 TDH XT (FX 5900XT) i z poczatku sie baardzo zmartwilem, bo nie odczulem prawie zadnej roznicy w porownaniu z poprzednim Ti 4200... Ale znalazlem ten watek i mysle ze jeszcze nie wszystko stracone Najpierw poczytalem o biosie i zmianie timingow i latencji i chcialem sam to zmienic, ale wyglada na to, ze moj bios jest zupelnie inny, bo nie moge znalezc tych ciagow, ktore mozna zmienic... wiec moze ma ktos bios do takiej karty albo mialby ochote zmodyfikowac moj bios?? albo poprostu sprawdzic czy warto w nim mieszac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec pare dni temu zakupilem Leadtek'a A350 TDH XT (FX 5900XT) i z poczatku sie baardzo zmartwilem, bo nie odczulem prawie zadnej roznicy w porownaniu z poprzednim Ti 4200... Ale znalazlem ten watek i mysle ze jeszcze nie wszystko stracone Najpierw poczytalem o biosie i zmianie timingow i latencji i chcialem sam to zmienic, ale wyglada na to, ze moj bios jest zupelnie inny, bo nie moge znalezc tych ciagow, ktore mozna zmienic... wiec moze ma ktos bios do takiej karty albo mialby ochote zmodyfikowac moj bios?? albo poprostu sprawdzic czy warto w nim mieszac??

Sorry, że nie odpisałem na twojego maila ale :( straciłem pocztę po formacie. Jak chcesz to wyślij mi te biosy jeszcze raz lub poproś suchegojastrzębia on ma już gotowe biosy do tej karty. Kilka postów wyżej był nawet link do biosów na FTP suchegojastrzebia.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem karte GeForce FX5900XT Gainward Ultra/1100 TV/DVI Golden Sample (link do tej karty http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11093 ) i mam problem w 3DMarku2001SE mam zaledwie około 6000 pkt mój sprzęt to Płyta główna Abit BH7-E, Procesor Celeron 2,2GHz, RAM 512 Kingston i 256 jakies zwykłe, zasilacz FEEL 300W, Dysk twardy 80GB. Bardzo prosze o pomoc z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Ja jutro biorę się za nową serię biosów do kart 59xx mam nadzieje, że moja karta to :twisted: przetrwa.

No i trzeba będzie zrobić nowy wynik w 3DMark05 bo mój wcześnijszy jest juz :( nieważny na ORB bo został zrobiony na wersji 1.0 a nie 1.1

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszt test 3Dmarka 05 i wynik 1110p niewiem czy to duzo czy malo karta nie byla modyfikowana a zegary ustawilem standardowo 450/780 tylko te klatki 4-5 max 18 wgral bym zmodyfikowany bios ale to zawysokie progi jak dlamnie pozdro :D AHA mam zdjecia z wynikami testow jak sie je wrzuca na te stronke prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytank do usera o nicku: mafia35 (on ma juz montaz coolvivy za soba) choc nie tylko, niech wypowie sie kazdy kto moze mi cos poradzic.

 

Otoz, zamontowalem ow system chlodzenia na moim gf 5900xt. I po testach w 3 dmarku 03 mam temp wyzsza o okolo 4-5 stopni od analogicznej przy zastosowaniu chlodzenia standardowego (skaldajacego sie z radiatora rdzenia i coolerka). Co moze byc nie tak? Wydaje mi sie ze chlodzenie zmontowalem w sposob prawidlowy, pokazany w instrukcji, wiec powinno byc ok, a tu ...  :/

Dziwny przypadek, bo temperature powinienes miec o wiele NIZSZA niz na standartowym chlodzeniu (tu jestem pewien na bank, poniewaz ASUS na starcie ma bardzo dobre chlodzenie, a CoolViVA jest oczywiscie jeszcze lepsza).

Musisz sprawdzic czy radiatory (po obu stronach karty graf.) dobrze sa docisniete do GPU (chodzi mi czy cala powierzchnia gpu styka sie z radiatorem), jesli tu jest dobrze to problem moze byc inny (rowniez blachy) - pasta termo. Moze jej dales za duzo lub za malo (powinna byc cienka warstwa na calej powierzchni gpu-tego nikogo nie trzeba uczyc :wink: ), no i czy jest dobrej jakosci. Ja zastosowalem paste Arctica-srebrna (akurat mialem w domu :twisted: ).

No a jesli to tez nie to... Sprobuj sprawdzic samego HeatPipe'a. Moze zle go zamontowales...?

Sprawdz to wszystko i napisz co i jak... :)

 

Sprawdzilem czy nie ma jakis luzow pomiedzy gpu a radiatorem, i takowych nie wykrylem :) Jedyne do czego moznam iec zastrzezenia to fakt uzycia przeze mnie standardowej pasty, ktora notabene dali gratis. Ach bym zapomnial, przyczyna moze faktycznie lezec w tym Heat Pipe: niebardzo moglem wywnioskowac z instrukcji z ktorej strony ma znajdowac sie ta powiedzmy nadgnieciona koncowka: od przodu czy tylu karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze przeczytałem całe 40 stron waszych wypowiedzi i jestem pod wrażeniem co wy tu wyprawiacie. Niestety ja poszaleć nie moge bo posiadam 5900xt (9950ge) asusa i mam podobny problem jak jeden z forumowiczów z 5900 (9950td) też asusa. Mianowicie moja karta przy próbie przetaktowania pamięci codżby o drobinę z 700 na 701 czy też z 700 na 699 na sterownikach 6x.xx daje spadek wydajności ok.80% przy sterownikach 5x.xx i 4x.xx problem nie występuje. Gpu kręci się ok u mnie maks 480 Pamięci na starszych sterach bez artów do 800 czyli posiadam pamięci samsung :( Ale problem z ich podkręceniem to w nowych sterach(6x,xx) to mnie już dobija! Panowie jeżeli wy mi nie pomożecie to już chyba nikt!!! Bo pisalem o problemie na Benchmark i Tomshardware i co najwyżej usłyszalem wypowiedź że ktoś ma tak samo jak ja. Mafia35 ma też asusa 5900xt i albo on ma szczęście że mu się taka karta trafiła(hynix 2.2) albo ja mam pecha że mam (samsung 2.86)

Po przeczytaniu całego tematu uważam was za fachowców w podkręcaniu 5900xt i Proszę o pomoc!

 

P.S zamierzam zostać przy sterach 6x.xx bo wydajność w doom3 jest o niebo lepsza- stery 4x.xx i 5x.xx wynik demo1 ok29fps stery 6x.xx wynik 44.9fps(bez kręcenia karty) i np. Farcry chodzi całkiem płynnie

i problemu nie ma ze znikającymi tekstórami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem nowy ale, sledze ten temat od kad postanowilem kupic FX 5900 , kilka dni temu dostalem wymarzona przesylke PNY FX 5900 po podkreceniu w zakładce sterwonikow oczywiscie optymalne , stery podkrecaja VPU do 456 Mhz a pamieci do 961 Mhz , dziala bez zarzutu na standardowym chlodzeniu PNY (referencyjne Nvidia) mysle o zakupie innego chlodzenia i co dalej do pokrecenia do max. tej karty i mam prosbe do luks__pl czy moglbys mi przerobic biosa . A to link do mojej karty tzn . fotki itp. z aukcji ;) http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...me=STRK:MEWN:IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .jetsem posiadaczem karty FX5900XT sparkle

jej parametry to:

128M

MicroBGA 4X32 2.8ns

256bit

aktualnie wykreciłem ją na 478/954 ale zdażyło się to jeden ,jedyny raz

teraz kręci się na 480/930 .Przyczyną tego prawdopodobnie była zmiana sterowników.Nie pamiętam na jakich sie tak wykręciła.Wszystko to na orginalnym chłodzeniu.

http://www.sparklevga.com.cn/wxf/productitem.asp?id=4

prosiłbym o przerobienie biosu mojej karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ large & makarek

 

:D Witam nowych forumowiczów i życze jak :twisted: najwięcej 3DMarków oraz jak :twisted: najwyższych taktowań.

 

Prześlijcie mi swoje biosy na lu.ks@interia.pl to je :) zmodyfikuje. Tylko w mailu opiszcie karty i na jakich maksymalnych taktowaniach chodzą stabilnie.

 

Jak możecie to przęslijćie ten link poniżej wszystkim swoim znajomym.

:arrow:

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teksty o 5900XT, które warto przeczytać:

 

Modyfiakcja biosu (wszystko bardzo dobrze opisane)

:arrow:

http://www.orthy.de/modules.php?name=News&...rticle&sid=1004

 

Modyfikacja chłodzenia, biosu, itd. (mojej produkcji)

:arrow:

http://tweak.pl/artykul/mod_5900xt

 

V-mod

:arrow:

http://www.tweakup.dk/article/416/dk/

 

V-mod (www.xbitlabs.com)

:arrow:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...xt-modding.html

 

 

 

Jak możecie to prześlijcie ten link poniżej wszystkim swoim znajomym.

:arrow:

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze przeczytałem całe 40 stron waszych wypowiedzi i jestem pod wrażeniem co wy tu wyprawiacie. Niestety ja poszaleć nie moge bo posiadam 5900xt (9950ge) asusa i mam podobny problem jak jeden z forumowiczów z 5900 (9950td) też asusa. Mianowicie moja karta przy próbie przetaktowania pamięci codżby o drobinę z 700 na 701 czy też z 700 na 699 na sterownikach 6x.xx daje spadek wydajności ok.80% przy sterownikach 5x.xx i 4x.xx problem nie występuje. Gpu kręci się ok u mnie maks 480 Pamięci na starszych sterach bez artów do 800 czyli posiadam pamięci samsung :( Ale problem z ich podkręceniem to w nowych sterach(6x,xx) to mnie już dobija! Panowie jeżeli wy mi nie pomożecie to już chyba nikt!!! Bo pisalem o problemie na Benchmark i Tomshardware i co najwyżej usłyszalem wypowiedź że ktoś ma tak samo jak ja. Mafia35 ma też asusa 5900xt i albo on ma szczęście że mu się taka karta trafiła(hynix 2.2) albo ja mam pecha że mam (samsung 2.86)

Po przeczytaniu całego tematu uważam was za fachowców w podkręcaniu 5900xt i Proszę o pomoc!  

 

P.S zamierzam zostać przy sterach 6x.xx bo wydajność w doom3 jest o niebo lepsza- stery 4x.xx i 5x.xx wynik demo1 ok29fps stery 6x.xx wynik 44.9fps(bez kręcenia karty) i np. Farcry chodzi całkiem płynnie  

i problemu nie ma ze znikającymi tekstórami.

Na ile jestes pewien, ze masz pamieci Samsunga. Slyszalem, ze ASUS je ladowal ale czesciej do wersji SE a nie GE. Sprawdz lepiej dobrze pod radiatorami. Ja podnosilem taktowanie na pamieci i gpu co 1MHz i testowalem w Markach o przekraczaniu co 20MHz i nie zanotowalem zadnych strat - oczywiscie do pewnego momentu - jest gdzies ten moment graniczny...

Luks_pl: Sadze ze do jego karty powinien podpasowac Twoj bios na ktorym osiagnales 6860pkt w marku (ten "srodkowy" bios).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hm.. pierwszy raz odwiedziłem ten temat, ale jest on troszke przydługi żebym to wszystko czytał :D Kto by dał radę:D

 

Więc tak - jestem posiadaczem Leadteka 5900XT z Hynixami 2.8ns. Na oryginalnym biosie udało mi się wyciągnąć 500/985 MHz, później pojawiają się krzaki w 3dmarku. Po zmianie biosu na Leadtek 5950 Ultra wskakuje już 1000 MHz na pamięci (oczywiście stabilne bez artów). Tylko że ten biosik ostro jedzie po timingach i generalnie wydajność spada...

 

Na karcie mam oryginalny cooler Leadteka (zdjąłem tylko siatkę zabiezpieczającą). Na pamięci przyklejone aluminiowe radiatorki (wycinałem z CoolerMastera od Durona).

 

Moje wyniki (na procku 2 GHz, sterownikach 61.77 i DX9c):

3dmark2001SE: 14689

3dmark2003: 6200

Aquamark3: 42,620

 

Zastanawiam się nad wrzuceniem jakiegoś zmodyfikowanego biosu, ale wszystkie które mają taktowania ok. 950 są "relaxing latency", a taki mnie nie satysfakcjonuje :P Przydałby mi się jakiś 500/950-970 MHz z niezmienionymi timingami (takie jak oryginalny bios Leadtek XT). Jaki jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia35 - sprawdzę kości pamięci ale powiedz jak bezproblemowo można radiatorki odkleić i przytwierdzić je potem, czym one są przyklejone? A odnośnie przetaktowania to zgadzam się zawsze jest jakaś granica ale jak ja przekręcam pamięci chociażby z 700 na 701 to spadek wydajności notuje rzędu 80% i nie ma znaczenia czy z 700 na 710 zawsze efekt ten sam, przynajmniej na nowych sterach(6x.xx)- i nie jest to problem zasyfionego systemu(sprawdzałem).

Chętnie sprawdze inny bios chociaż nigdy nie zmieniałwm biosu, ale chyba nie mam wyjścia bo z tego co widze tylko na moim takie cuda się dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS:S można spokojnie odpalić w trybie directX 9.0. Trzeba tylko coś dopisać do lini komend (w tej chwili już nie pamiętam jak to szło). U mnie bez żadnych problemów chodzi w trybie 9.0 z wszystkim na max. Podaj jaki masz wynik na DX9.0 w tym wbudowanym benchmarku.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Leadteka 5900xt z pamięciami hynix 2.8 (oficjalnie),podkręciłem lekko na 470 rdzeń i 950 pamięće.Po załozeniu radiatorków na pamięć mam temp pamięci góra 45C :)

 

zero artefektów :lol:

 

zastanawia mnie tylko fakt dlaczego w 3dmarku osiągnąłem na tak kręconej grafi 5800 pkt a wielu z was spokojnie otrzymuje 6500 pkt

 

mój komp to Barton 2500@3100+,FSB 195 mhz,Epox 8 RDA+ rev 2.2,2x256 400 mhz noname,zasilacz modecom 300GT,2x caviar 80 i 40,2x napedy,k. telewizy

 

stery do k. graficznej 56.72, miałem też 61.77 ale na nich miałem o 100 pkt mniej :roll:

 

testy robie na wersji demo,na default 1024/768,32 bity

 

wiecie dlaczego mam tak "niski" wynik :?: :?: i jak temu zaradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia35 - sprawdzę kości pamięci ale powiedz jak bezproblemowo można radiatorki odkleić i przytwierdzić je potem, czym one są przyklejone? A odnośnie przetaktowania to zgadzam się zawsze jest jakaś granica ale jak ja przekręcam pamięci chociażby z 700 na 701 to spadek wydajności notuje rzędu 80% i nie ma znaczenia czy z 700 na 710 zawsze efekt ten sam, przynajmniej na nowych sterach(6x.xx)- i nie jest to problem zasyfionego systemu(sprawdzałem).

Chętnie sprawdze inny bios chociaż nigdy nie zmieniałwm biosu, ale chyba nie mam wyjścia bo z tego co widze tylko na moim takie cuda się dzieją.

Radiatory przymocowane sa z deka dziwnym tworzywem (w sumie nie wiadomo co to jest~wyglad cienkiej gumy ktora sie klei :? ). Poprostu odegnij radiator w bok (nie probuj odklejac ciagnac w gore!). Przyklei mozna bezproblemowo z powrotem dociskajac radiator.

Polecam zmiane biosu, lecz najpierw sprawdz pamieci - bedzie mozna dobrac wersje biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie to zrobię tylko boję się o moją kartę,pamięci są niby hynix 2.8 ale śmigają conajmniej na 950 mhz i grzeją się góra 50c

 

jedynie rdzeń na 470 osiąga w stresie 75c,

 

na pamięciach mam radiatorki,a chłodzenie rdzenia jest standardowe-Leadtek 5900xt(troszkę słabe)

 

macie moze kilka rad jak sprawnie i bezproblemowo podmienić bios i czy nie jest to dla mnie na tym chłodzeniu zbyt duze ryzyko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...