Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Testuj testuj, na moim gpu440 i ram880.Pamięci jeszcze wyżej idą a z procesora to niewiele więcej mogę wyciągnąć.Zwróć się do Luks_pl to przerobi troszeczkę Twojego biosa i możesz zyskać na wydajności.Napisz jak mocno możesz przetaktować gpu bo to mnie najbardziej interesuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi dac linka albo powiedziec przynajmniej z jakiego konkretnie biosa skorzystales ??

 

sorki że się nie odezwałem wcześniej ale nie miałem dostępu do sieci

 

...kożystałem z pierwszej wersji biosu do FX5950Ultra MSI linka niestety nie pamiętam ale był chyba w artykule o kręceniu fx5900xt na x-bit labs....sorki że sam nie poszukam ale nie mam w pracy czasu a w domu nie mam ( jeszcze )netu.

 

...a tak w ogóle biosem od MSI 5900Ultra przeflashowałem grafę kumpla Point of View 5900XT i chodzi bez problemu - pamięci 2,8ns @850MHz ....na biosie od 5950ultra były krzaki na pulpicie :( ale załatwiłem mu grafę za nie całe 800 więc i tak było warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czy fx 5900 vtd ( z vivo) da się przerobić po podgraniu biosu na 5950 z zachowaniem vivo ? I czy są dostępne orginalne biosy msi ?

Jeżeli twoja karta to 5900 to po wgraniu biosa od 5950 powynieneś zachwać vivo tylko wgraj biosa tego samego producenta. A jeżeli twoja karta to 5900XT to podeślij mi biosa to się nim zajmę.

 

A tu masz dostępne biosy MSI:

http://www.mvktech.net/download.php?list.26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prolinka FX5900XT, na czysto bez kręcenia mam 13540 w 3DMark 2001 i 4863 w 3DMark 03. Teraz troszkę pokręce i zobaczymy jak tam sprawuje się to cacuszko.

Zanim zaczniesz kręcić polecam ci jeszcze wgrać direct9.0c i stery 61.77 powinno to troche poprawić wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki luks :D bawiłem sie na razie z ver.1.0. Chodzi teraz 470/880, na orginalnym biosie 450/850. W 3dm03 5706>5881. W pamięciach tkwi chyba jeszcze jakiś potencjał, ale.......strach w oczach, zajpierw zamontuje rzdiatory a potem zobaczymy :?: .Na koniec pytanie: wgrywać ver.1.1? Czym one sie różnią? Jeszcze raz MERCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W versji 1.1 są ustawione bardzo niskie timingi co spowoduje że pamięci będą się gorzej podkręcały ale ich wydajność wzrosnie.

U mnie to wyglądało tak:

v1.0 500/900 - 6800 pkt w 3Dmark03

v1.1 500/900 - 7100 pkt w 3Dmark03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz dotknąć pamięci palcem i nic cię nie paży to pamięci mogą tak pracować radiatorki by pomogły tylko wtedy gdy pamięci by się przegrzewały i np. po pól godziny grania pojawiały się artefakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prolinka FX5900XT, na czysto bez kręcenia mam 13540 w 3DMark 2001 i 4863 w 3DMark 03. Teraz troszkę pokręce i zobaczymy jak tam sprawuje się to cacuszko.

Dojdziesz pewnie do ok. :) 5500pkt dalej będzie cię blokował procek chyba, żę uda ci się go jeszcze :twisted: podkręcić bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz na niej radiatorów na pamięciach to możesz napisać oznaczenia jakie na nich widnieją to napisze ci jakie masz pamięci. Co do reszty to na początek polecam nowy bios a jak to ci nie starczy to dopiero wtedy dalsze modyfikacje karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineły trzy dni (pełne :!: ). Wylicytowalem na Allegro coolerek od P4 za 11 zł :P Podczas nieobecności FX'a moduje GF 2 MX :twisted: . Są jazdy ma dodatkowe zasilanqo - dam znać jak skończe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pixel View GF 5900XT 128MB. Co moge w nim zmienic wedlug was: oc? modding? nowy bios? Nie mam pojecia jakie sa w niej uzyte pamieci, bo nie ma na pudelku, a instrukcja jest bardzo uboga. Doradzcie cos please.

czy pudło od twojego prolinka jest takie duze,a na nim widnieje taka podobizna diabła ?:D bo jezli tak,to pewnie masz taka sama jak ja i qqrydza , jutro robie moda wiec ci powiem jakie to kosci sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niektórzy nie wiedzą jak zgrać do pliku orginalnego biosa z swojej karty gradicznej więc to opisze krok po kroku:

 

1.Należy utworzyć dyskietkę strtową

2.Na dyskietke skopiować nvflash najlepiej wersję 4.41

3.Utworzyć nowy dokument tekstowy i napisaćw nim "nvflash -b bios.rom".

4.Zmienic nazwę pliku tekstowego na "autoexec" a jego rozszeżenie na ".bat".

5.Gotowy plik "autoexex.bat"umieścić na dyskietce.

6.Uruchomić komputer z dyskietki wszystko powinno zrobić się samo.

7.Gdy nvflash napisze że wszystko jest gotowe można zresetować komputer i wyjąć dyskietkę ze stacji dyskietek (żeby komputer nie uruchomił się z dyskietki)

8.Na dyskietce będzie plik bios.rom czyli orginalny bios wasze karty.

 

!!!!! NIE ODPOWIADAM ZA SZKODY JAKIE MOGĄ WYNIKNĄĆ Z KORZYSTANIA Z TEGO OPISU !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zdjąć radiator z Leadtek`a i za cholere nie chce zejść, chyba  przyklejony. Gdyby sie komuś udalo , to prosze o post`a.

Nie martw się :D Ja z moim GF 2 MX od Leadtek'a mialem to samo!

 

Leadtek używa takich kiepskich past na bazie jakiegoś kleju :roll: (chyba :P )

 

Kręć nim i ciągnij :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...