Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie ze tak szczegolnie ze x.81 to bety ale zapowiadaly sie dobrze :)

pytanko uzywac driver cleanera do odinstalowania 81ek ?

Driver cleaner nigdy nie zaszkodzi, chociaż mi wystarcza NFR. Te oficjalne 66.93 są moim zdaniem lepsze.

 

EDIT

 

Czy ktoś już sprawdzał sterowniki 67.50? (poza mną)

Czy to może kolejna machloja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem nowe sterwoniki Nvidi datowane na 10.29.2004. Mowa o 66.93win2k-xp - whql.

Jakość obrazu jest :D lepsza w porównaniu do 66.77, :D poprawiono również płynność animacji. W 3DMark03 niewielki wzrost wydajnośc +12pkt.

8) Jednak dalej czekamy na "magiczne" :twisted: 70.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich posiadaczy FX5900:)

 

sam od jakiegoś czasu jestem posiadaczem takowej karty od leadteka tyle ze w wersji XT.

tak czytam i czytam co wy ty wyczyniacie i naszła mnie chęć na poprawe osiągów mojej karty:P standartowym podkręcaniem doszedłem do 500MHz na rdzeniu i 910 na pamięciach /na standartowym chłodzeniu tzn pamięci gołe/ jednak chciałem wydusić z niej coś jeszcze modyfikując bios./w tym celu sprawiłem sobie nawet vga na pci jakby coś nie wyszło:)/. na stronie głównej tweak.pl znalazłem opis jak wycisnąć co się da z tego FX-a autorstwa luksa. jednak nie można u mnie przeprowadzić takiej modyfikacji biosu /X-bios editor nie znajduje odpowiednich wpisów/wartości/ napisałem więc do luksa a on odesłał mnie tutaj do was i szczególnie do suchegojastrzębia bo on ponoć ma dobre biosy do tej kart:) tak wiec suchyjastrzębiu wielki ukłon w twoją strone z prośba o przesłanie mi ich na anno88@wp.pl :)

 

aha przeglądając ten topic znalazłem gdzieś adres ftp na którym zebraliści różne biosy. znalazłem tam kilka którym się zainteresowałem, teoretycznie pasujących do mojej karty i tutaj mam jedno pytanko niektóre mają w opisie coś takiego jak VOLT-MOD, co to znaczy? jeśli sie dobrze domyślam to pewnie podnosi napięcie rdzenia karty tylko czy to jest bezpieczne na zwykłym chłodzniu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moja karta FX 5900 Gainwarda nie chce się kręcić więcej niż 489/890...dalej przerywa i wyłącza kompa...przed wgraniem BIOSA od Luksa chodziła 495/895.ale jakość była gorsza.. .jak ją dokręcić na 500/900.?? i czy da to jakiś efekt :?

z góry dzięki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byscie odpowiadai na wczesniejsze pytanie (te o zmianie) to odpowiedzcie czy rowniez za doplata oplaca mi sie zmienic msi kt6 delta na nforce 2 ultra 400 .

Pytam bo absolutny max na kt6 jest u mnie fsb 180 . moze macie jakies pmysly na to zeby poszlo wyzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja jak widać jestem posiadaczem gainwarda. Jeżeli chcesz lepszych osiągów w O/C to radziłbym zmianę na gainwarda ponieważ zaopatrzony on jest w lepsze pamięci(2.5 2.2ns). Ja trafiłem na dobry egzemplaż, bo kręci się do 520/910 :twisted: przy biosie o najbardziej zaostrzonych timingach(bios high) lecz wybór należy do ciebie. PODKREŚLAM ABYŚ KUPIŁ KARTĘ W WERSJI GS w kturej producent podwyższa zegary ze standardowego 390/700 na 450/780!!!

 

I jeszcze jedna ważna sprawa, wymień zasilacz na coś lepszego bo ten codegen nadaje sie tylko do podtarcia d..... :lol: ! Mianowicie może ci zjarać kompa.

 

Co do drugiego pytania ja bym zmienił płytę(gdybym miał kasę :wink: ) lecz inni mogą się ze mną nie zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yh, zamontowałem te najnowsze sterowniki 66.93 i w porównaniu z 56.72 wyniki mają się tak :

 

Na 56.72

3dm 2001SE: 17758 pkt

3dm 2003 : 6489 pkt

Aquamark3 : 46,394 pkt

 

Na 66.93

3dm 2001SE: 17662 pkt (spadek o 100 pkt)

3dm 2003 : 6583 pkt (wzrost o 100 pkt)

Aquamark3 : 45,631 pkt (spadek o 800 pkt)

 

Ogólnie to coś do kitu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyscie mieli mozliwosc , wymienic prolinka na gainwarda za doplato to zrobili byscie to ? ew. na jaki inny model . tak zeby chlodzenie bylo dobre i zeby sie lepiej krecil od prolinka . Powiedzcie za i przecie , ok?

ja mam prolinka i nie narzekam na niego,kreci sie 485/940 bez zmiany biosu,duzo zalezy od pamieci jakie bedzie miala karta, a co do plyty glownej zdecydowanie bierz na n.force!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

do Hawk,zmiana biosu spowodowała ze osiągi grafy w podkręcaniu spadły,ale wzrosła wydajność, to ile wyciśniesz z grafy zalezy od wielu czynników min od pamięci jakie masz-mi na standardowym biosie pamięci chodzily nawet na 980 mhz,a po w graniu biosu i na radiatorkach mam 920 mhz-wyżej są arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lepiej kupic 512 ddr ???? widze ze pare osob mam kt6 . ile mhz udalo wam ise wyciagnac z procka ???

az taki zly ten codegen ? :( wiec na jaki wymienic za male pieniadze ? jak juz sypie pytaniami to dodam :

jaki cooler na procka ??? tez za male pieniadze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...