Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów...

 

CYTAT z GURU3D:

 

since i am a beta tester for vxg's drivers, i have the beta and tested it. here are some results. (btw its a closed beta, dont ask for it till it comes out and im sure daishi will notifiy you guys) my exact post onto the vxg forums:

 

WOW, JUST WOW.

These drivers have improved since b1 by far.

 

»CSS:ST Results:

Settings: Maxed AA AF, Reflect All, Max Shaders, 1024x768, DXLVL: 8.1

70.20.b1» 38.9fps

70.20.b2» 65.4fps

26.5 MORE FPS?!! OWND?

»HardwareOC Half-Life2 Bench v1.1//Coast Demo Results:

Settings: Maxed AA AF, Reflect All, Max Shaders, 1024x768

Results(directly from the page created from the bMark):

Resolution: 1024×768

Demo: HardwareOC - Coast

Detail: Maximum quality

Antialising mode: 8×

Filtering mode: Anisotropic 16×

Hardware DirectX level: DirectX 8.1

Heapsize: 64 MB - default

Score = 66.2 FPS

71.20.b1» 42 FPS

71.20.b2» 66.2 FPS

24.2 more fps?!! OWND?

 

»In cs i get the usual 100fps unless i developer 1 + fps_max 999999 and i get 290fps

 

»image quality was good as usual, maybe better. im the kind of enthusiast that needs a competitive edge not image wise, but it looked nice.

 

THESE DRIVERS ARE KEEPERS.

 

Reporting in, this is c0re. <3

 

EDIT::

my comp specs are:

5700u 128

1gig mem kingston

2.66ghz oc'd 2.8

80gig

rest is integrated

=======================

 

 

Ciekawe jak to wyjdzie przy dxlevel 90?

 

P.S.

Może ktoś z lepszym angieskim załapałby się na betatestera u VDaishi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Jestem od 5 dni szczęsliwym posiadaczem Gainwarda 5900XT (bez GS). Pogoniłem swoje TI 4200. Oczywiście od razu próby na ile się podkręci- 450/880. I tak by zostało tylko niechcący natknąłem się na "wspaniały' artykuł na pclab.pl jak to z każdego 5900XT robi się Ultrę i wgrałem z ich strony bios od Gainwarda 5950 Ultra. Po wgraniu pamięci nie wyrobiły i zmniejszyłem ich taktowanie. Ale najgorsze że po zflashowaniu wyniki spadły bo ten bios ma tylko APGx4. Oczywiście nie zrobiłem kopii, do to mój debiut z wgrywaniem biosów. Przeszukałem cały internet za biosem Gainwarda i..... nici na szczęscie trafiłem na wasze forum i już mam 3 biosiki od Gainwarda 5900XT GS made by Luks.

Moje pytanie jest który bios i czy w ogóle będzie pasował do moiej karty (pamięci 2.5 ns a nie 2.2 jak GS)

Z góry dziękuje!

 

BARTON 2500+ O/C 220X11, EPOX 8RDA+, TWINMOS DDR400, WD 80GB, ARCTIC COOLING REV.2, GAINWARD 1100XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Jestem od 5 dni szczęsliwym posiadaczem Gainwarda 5900XT (bez GS). Pogoniłem swoje TI 4200. Oczywiście od razu próby na ile się podkręci- 450/880. I tak by zostało tylko niechcący natknąłem się na "wspaniały' artykuł na pclab.pl jak to z każdego 5900XT robi się Ultrę i wgrałem z ich strony bios od Gainwarda 5950 Ultra. Po wgraniu pamięci nie wyrobiły i zmniejszyłem ich taktowanie. Ale najgorsze że po zflashowaniu wyniki spadły bo ten bios ma tylko APGx4. Oczywiście nie zrobiłem kopii, do to mój debiut z wgrywaniem biosów. Przeszukałem cały internet za biosem Gainwarda i..... nici  na szczęscie trafiłem na wasze forum i już mam 3 biosiki od Gainwarda 5900XT GS made by Luks.  

Moje pytanie jest który bios i czy w ogóle będzie pasował do moiej karty (pamięci 2.5 ns a nie 2.2 jak GS)  

Z góry dziękuje!  

 

BARTON 2500+ O/C 220X11, EPOX 8RDA+, TWINMOS DDR400, WD 80GB, ARCTIC COOLING REV.2, GAINWARD 1100XT

Troche sie dziwie ze zauwazyles spadek wydajnosci jesli chodzi o AGP...

Przeciez AGPx4 i AGPx8 roznia sie wydajnosciowo o ok 3%... Ja tez wgrywalem kiedys bios od ultry i tez mialem przestawione AGP na 4, ale malo tego! SBA i FW tez byly disabled...

Biosy od Luksa mozna szczerze polecic kazdemu. :)

 

Niby sa teraz biosy po tuningu do 6800LE... I mnie korci je zapodac swojej karcie, ale... Jakos sie boje. Z FXem bylo inaczej-zapodalem od razu. Nie wiem, jakas wewnetrzna blokada. Nie wiem takze co mozna jeszcze tam zmienic, bo moja karta sie zmodowala bez problemu na 16x1 i 6v.

 

Luks: Odpowiedz mi co te biosy do LE daja bo dalej nie znam odpowiedzi, a wole wiedziec wczesniej niz wtedy gdy ewentualnie bedzie za pozno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do: mafia 35

Że jest AGPx4 to zauważyłem w sterownikach, wiadomo że różnica w wydajności między AGPx8 a AGPx4 jest żadna. Tylko że karta przed wgraniem biosu chodziła 450/850 i miałem w teście Nature 98,5 klatki a po wgraniu biosu 475/880 tylko 90 klatek. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do: mafia 35

Że jest AGPx4 to zauważyłem w sterownikach, wiadomo że różnica w wydajności między AGPx8 a AGPx4 jest żadna. Tylko że karta przed wgraniem biosu chodziła 450/850 i miałem w teście Nature 98,5 klatki a po wgraniu biosu 475/880 tylko 90 klatek. Pozdr.

Moral z tego taki zebys wgral bios od Luks_a :D

Zmiana timingow i latencji wiecej ci da niz te mhz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks: Odpowiedz mi co te biosy do LE daja bo dalej nie znam odpowiedzi, a wole wiedziec wczesniej niz wtedy gdy ewentualnie bedzie za pozno.

Co dają, dają mozliwość większego podkręcenia karty, kosztem zwiększenia temp. o ok 10*. Tylko nie każda karta lubi większe napięcie moja np. spkojnie chodzi na 1,3V i 1,4V a na 1,5V mam juz tylko kolorowe szlaczki. Daltego musisz przetestować co będzie lepsze dla twojej kart 1,4V czy 1,5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks: Odpowiedz mi co te biosy do LE daja bo dalej nie znam odpowiedzi, a wole wiedziec wczesniej niz wtedy gdy ewentualnie bedzie za pozno.

Co dają, dają mozliwość większego podkręcenia karty, kosztem zwiększenia temp. o ok 10*. Tylko nie każda karta lubi większe napięcie moja np. spkojnie chodzi na 1,3V i 1,4V a na 1,5V mam juz tylko kolorowe szlaczki. Daltego musisz przetestować co będzie lepsze dla twojej kart 1,4V czy 1,5V.

Kurde, a nic to nie namiesza np. z potokami? Bo karta ladnie mi sie odblokowala. No i czy moje pamieci wytrzymaja ten bios? Pamieci hynixa 2,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a nic to nie namiesza np. z potokami? Bo karta ladnie mi sie odblokowala. No i czy moje pamieci wytrzymaja ten bios? Pamieci hynixa 2,8

Tam są zmienione tylko napięcia nie ma to nic wspólnego z potokami i pamięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery 67.22 chyba są najlepsze :). Bynajmniej wynik w cs source na to wskazuje z 49 fps na 66fps to jest juz coś i wydaje mi się że jakość ciut lepsza. Oczywiście wszystko na maxa w rozdziałce 1024 bez af`a i aa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery 67.22 chyba są najlepsze :). Bynajmniej wynik w cs source na to wskazuje z 49 fps na 66fps to jest juz coś i wydaje mi się że jakość ciut lepsza. Oczywiście wszystko na maxa w rozdziałce 1024 bez af`a i aa.

Też je mam :)

CZy mi się wydaję czy nvidia wzięła się za stery do naszych FX :) Czyżby petycja coś dała :) Ludzie wi wydajność wzrosła o 10-20 a może nawet 30 % :) Mam w HL 2 ok 60 cały czas a najgorszy wynik to 40 :) Ludzie te stery wymiatają jak dla mnie narazie :) Może jeszcze taki skok o 30 % i wtedy radkowicze pochowają się z tym Radkiem 9800 pro bo mnie to wqrwia jak pisza ciągle że radek 9550 lub 9700 lub 9800 {128 bit) czy 256 bit wymiata nasze FX, hehee śmierć radkowiczom :P[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surix -> Ja zawsze kręcę sterami i wszysto działa ok.

 

 

Co to za sterowniki 67.22 i gdzie je można znaleźć ?

 

Na stronce Nvidi znalazłem najnowsze oficjalne 66.93 z 9 listopada :(

}

 

www.guru3d.com tam są i jak widac mają WHQL czyli są oficjalne :) a wyszły wczoraj więc może jeszcze nie zrobili aktualizacji na stonie :)

 

Sorki luks byłeś pierwszy :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce grać na jakichkolwiek nowych sterownikach w DOOM`a albo FIFA2k5, to uwaga:

Po instalacji należy najpierw wyłączyć ANISOTROPIC MIP FILTER OPTIMIZATION a dopiero potem zainstalować Coolbits (po tej czynności nie możliwości zmiany ustawienia AMFO) inaczej mamy do czynienia z efektem migotania/flickerigu.

 

Pewnie nikt już w to nie gra ale na moim PC-tu nie jest to najszczęśliwsza nazwa-jest do grania więcej chętnych.

 

Pozdro....

 

hehe... gregor był jeszcze szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie te stery i efekt jak u mnie jest średni, choć nie ma testu w którym wypadły by słabiej niż na 61.77 to dużo szybciej też nie działa. Są to chyba pierwsze nowsze stery w których mam więcej pkt w 3DMarku03 niż na 61.77

 

w 3DMarku2003 z 6193 -> 6212

w 3DMarku2005 z 1145 -> 1202

Doom3 (1024x768, Ultra Quality, wszystko max oprócz AA) - demo1 - 35 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jeden dylemat, w jednym artykule pisali że wersja B1 leadteka ma wbudowane pamieci 2.2ns :twisted: a wersjach B2 juz 2.8ns :? , ja mam nadrukowane rev F2 jakie mogą być tam pamiątki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie te stery i efekt jak u mnie jest średni, choć nie ma testu w którym wypadły by słabiej niż na 61.77 to dużo szybciej też nie działa. Są to chyba pierwsze nowsze stery w których mam więcej pkt w 3DMarku03 niż na 61.77

 

w 3DMarku2003 z 6193 -> 6212

w 3DMarku2005 z 1145 -> 1202

Doom3 (1024x768, Ultra Quality, wszystko max oprócz AA) - demo1 - 35 FPS

W 3dmarku 03 jako takiego wzrostu wydajności nie widać jak w hl2 . Nie wiem dlaczego, ale coś nvidia musiała naszpącić w tych sterach, ale jest git :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce grać na jakichkolwiek nowych sterownikach w DOOM`a albo FIFA2k5, to uwaga:

Po instalacji należy najpierw wyłączyć ANISOTROPIC MIP FILTER OPTIMIZATION a dopiero potem zainstalować Coolbits (po tej czynności nie możliwości zmiany ustawienia AMFO) inaczej mamy do czynienia z efektem migotania/flickerigu.

 

Pewnie nikt już w to nie gra ale na moim PC-tu nie jest to najszczęśliwsza nazwa-jest do grania więcej chętnych.

 

Pozdro....

 

hehe... gregor był jeszcze szybszy

Przeinstalowałem stery i dalej ta opcja jest na szaro czyli nic nie można zmienić :( , a doom3 miga :(. Przestaje migac jak włączę vsync ale to chyba obcina z 40 % fpsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...