Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

_"]yo mam pytanko do ciebie lux;d mam Gainwarda 5900xt bez gs i pamieci spoko na orginalnym chlodzeniu ida na 900:D tylko cos procek na 440 jedynie idzie na orginalnym chlodzeniu:( tylko po jakims czasie artefakty ale to nie problem radiatorki juz sa w drodze. Moglbys mi przerobic biosa;d wrzuc swoje namiary na starcraft33@wp.pl to ci przesle mojego;D a mam jak narazie 400@440 i 700$850 w 3dmark03 5744

Wysłałem ci już nowego biosa, napisz jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj mod karty jest gotowy w 98% - zapytacie pewnie czemu w 98% a nie w 100,a no juz odpowiadam.Teraz na radiatorze jest przyklejony na kropelke wetylek 60x60,zas jutro bede kupowal jakis coolerek 80x80 jeszcze dzis poczytam sobie o wetylatorach i wybiore najlepszy w stosunku cena/jakosc.Wspomniany wczesniej 60x60 pojdzie na "plecy" karty by chłodzic 2 strone rdzenia :D (cos na wzor projektu luksa,tylko pogłowkuje nad innym mocowaniem w/w wetylka

 

Okej przjdzmy wiec do fotek

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

radiator na poczatku mialem mocowac tak jak luks,niestety to nie wypalilo,nastepnym pomyslem było wywiercenie otworow w radiatorze,i nagwintowanie,tak tez zrobiłem,ale niestety zle wymierzylem no i zamua,wczoraj w koncu zdecydowałem sie nawiercic i znow nagwintowac 2 otwory po przekatnej (w ty otworach były zamocowane koleczki ktore trzymały stare chłodzenie) tym razem wyszło wszytsko perfekt.Na pamiatki załozylem takie same radiatory jak luks czyli revolteci miedziane.Jutro postaram sie dokonczyc moda w 100% i dac apdejt fotek .To tyle

 

PS.

 

Dziekuje Maciorowi za urzyczenie ftp'a :D:D:D:D:D:D oraz luksowi za wskazowki i rady.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Ma ktoś z was Prolinkowego FX5900XT Golden Sample?

Jak się sprawdza? Chodzi mi o wydajność , głośność pracy i działanie LCD na tej karcie. Pytam, ponieważ mam możliwość wymienić mojego 5900XT na GoldenSample za dopłatą 70 zeta. Warto???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny mod GIB, BRAWA!!!

 

Kiedy do diaska dostanę mego 5900 XT!!!

 

ps.

 

Jak zamiast termoprzewodzącej taśmy dwustronnej użyję zwykłej to będzie ryzyko przegrzania (sorki mówięo słabszej karcie - 2 MX)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie pomóżcie mi z moją grafą mam model GeForceFX 5900XT Asus V9950SE kręci mi się w granicach 485/800. Próbowałem wgrać kilka biosów od 5950Ultry ale mam 4 bitowy obraz w Windowsie.

Wiem że grafa ma pamięci Samsunga. Wiecie moze jaka jest tego przyczyna i jak to ominąć?. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thnx topiq, za pare dni dam update moda stu procentowy :D nrazie nie mam czasu jutro wielki dzien kulinarny ( luks wie oco kaman :D), a potem wyjazd-moze tam cos pokombinuje ale nie jestem pewnien.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie pomóżcie mi z moją grafą mam model GeForceFX 5900XT Asus V9950SE kręci mi się w granicach 485/800. Próbowałem wgrać kilka biosów od 5950Ultry ale mam 4 bitowy obraz w Windowsie.

Wiem że grafa ma pamięci Samsunga. Wiecie moze jaka jest tego przyczyna i jak to ominąć?. Pozdrawiam!

http://www.unspl.com/tweak/mod_5900xt.htm

 

W moim artykule napisałem żeby nie wgrywać biosów od 5950Ultra ale widać, że nie wszyscy :( czytają.

:) Zrób sobie latency mod opisany w moim artykule powinno pomóc. Ale nie rób timing mod bo twoje pamięci nie wytrzymają tego i już przy ładowaniu windowsa będziesz miał artefakty.

:!: Ale pamiętaj żeby zrobić sobie kopię zapasową orginalego biosa bo niektórzy mają :( artefakty na samsungach po tej modyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, pierwszy post na forum :]

właśnie dzisiaj odebralem prolink pixelview 5900xt :]

cudenko, hynix 2,8 ale idzie do 450/850 na standardowym chlodzeniu

jak znajde chwile to sprobuje go schlodzic i podkrecic wdlg. Twojego przepisu luks

mam pytanie: do jakich temperatur mozna grzac karte ?

moja w stresie dobija do jakis 55 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, pierwszy post na forum :]

właśnie dzisiaj odebralem prolink pixelview 5900xt :]

cudenko, hynix 2,8 ale idzie do 450/850 na standardowym chlodzeniu 

jak znajde chwile to sprobuje go schlodzic i podkrecic wdlg. Twojego przepisu luks

mam pytanie: do jakich temperatur mozna grzac karte ?

moja w stresie dobija do jakis 55 C

Karta może pracować nawet cały czas w temperaturze 70* i nic się jej nie stanie. Temperaturą krytyczną w której następuje śmierć karty jest 120*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja (taka sama grafika jak twoja+taktowania takiie jak w podpisie) na standartowym chłodzeniu miała w stresie ( 5 3dmarko03 pod rząd) 43/4 stopnie.Na terazniejszym chłodzeniu w idlu ma 31/2 ,zas po paru godzinach grania w cs'a podskoczy do 35/36.Bedzie jeszcze mniej tylko skoncze wreszcie tego moda w calosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: Jeszcze się petliera dożuci razem z WC i będzie na  :D minusie.

 

hehe mowiłem juz musze dojrzec do wc,jak mniie macior bedzie ciagle molestował zebym sobie załozyl wode to mzoe i ulegne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo luks wgralem twojego biosa i zamiast na 850mhz pamieciach 6667 pkt mam pamieci na 830 i 6837 ale narazie mam jeszce org chlodzenie;d

 

a biosa podesle ci w poniedzialek moze cos lepszego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami Luksa zrobiłem dziś rano latency mod na mojej grafie Asus V9950SE, operacja udała się w połowie bowiem karta działa stabilnie bez artefaktów ale wyniki obniżyły mi się :((. Widocznie trafił mi się model wybitnie nie modowalny. Jeżeli ktoś ma bios do samsungów to hammerus@poczta.onet.pl :) Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami Luksa zrobiłem dziś rano latency mod na mojej grafie Asus V9950SE, operacja udała się w połowie bowiem karta działa stabilnie bez artefaktów ale wyniki obniżyły mi się :((. Widocznie trafił mi się model wybitnie nie modowalny. Jeżeli ktoś ma bios do samsungów to hammerus@poczta.onet.pl :) Z góry dzięki!

Przyślij mi swój orginalny bios popracuje trochę nad nim napewno da się coś zrobić.

 

lu.ks@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze luks polewrował ficlem(reczie lub na wiertarce) i do tego jakas pasta polesrska ale nie jestem pewien...

Eeeee... heh gib, coś mi się zdaje że luks traktuje to jak tajemnice :lol:

Co jak co ale taka polerka to wyższa jazda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topiQ kiedyś o tym pisałem :wink: Pracy troche jest musisz skoczyć do sklepu (Leron Merlin czy jak to sie pisze 8) ) i kupujesz papier ścierny wodny (ja użyłem 250 i 1200) najpierw szlifujesz tym o niższym nominale (większych ziarnach) na jakies prostej powierzchni (polecam lustro lub szkoło) gdy zobaczysz że wsio jest w miare proste zmieniasz papierek na 1200 i szlifujesz do błyszczenia :) Po takiej pracy wystarczy filc i godzinne polerowanie :wink: Lepsze to niż siłka :D Jak będziesz mieć jakieś pytanka to pisz bo ja to tak swojsko opisałem że nie wiadomo o co lata :wink: MIŁEJ PRACKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...