Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc!! potrzebuje biosa do prolinka 5900xt!! najlepiej jak by był przerobiony!! a moja karta kreci się gpu=500Mhz i pamięci 850Mhz a 950Mhz wyciagają ale z artefaktami bez radiatorów! i wszystko na standardowym chłodzenu!! co wy na to!!

Ale potrzebuje tego biosa gdyż mój głupi brat zmienił mi biosa do 5950! no i sami wiecie! prosze o pomoc! LUKS_PL POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc!! potrzebuje biosa do prolinka 5900xt!! najlepiej jak by był przerobiony!! a moja karta kreci się gpu=500Mhz i pamięci 850Mhz a 950Mhz wyciagają ale z artefaktami bez radiatorów! i wszystko na standardowym chłodzenu!! co wy na to!! 

Ale potrzebuje tego biosa gdyż mój głupi brat zmienił mi biosa do 5950! no i sami wiecie! prosze o pomoc!  LUKS_PL POMOCY!!

1208221[/snapback]

 

http://www.members.lycos.co.uk/biosforall/...SE,NU,U/5900XT/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bios do MSI 5900XT z 1195925[/snapback]

Niestety, ten bios nie ma sprawnego Vivo (konkretnie tv out). Sprawdzilem i wrocilem do oryginalnego, gdyz tv out jest mi potrzebny. Prosba do luks_pl : Czy moglbys w niego "zajrzec" i to jeszcze raz sprawdzic. Bylbym wdzieczny. Ewentualnie moglbym Ci przeslas swoj orygin. bios w celu lekkiej przerobki.

 

Dzieki z gory, mam nadzieje ze znajdziesz chwile zeby sie tym zajać.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze o ten bios do tego prolinka!!!! a zauważyłem dziwną sprawe przy orgynialnym biosie na zegarach gpu=500mhz pamięć 900mhz w 3dmarku 03 mam 5400punktów a na zmodowanym biosie od winfasta przy 410mhz i850mhz mam 5700p!! a i na tym biosie przy gp410mhz garjąc w nfs undergounda 2 katrta osiąg 95 stopni!! Może inny bios to zmieni !! Prosze o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale wy macie super karty.!!!

Ja mogę podkręcić swojego WinFasta na 466/900 i już się sypie .

Ale wymieniłem wreście bios, dałem Luksa ,jest super tz. w 3DMarku na 450/850 miałem przed wymianą cc. 5650 teraz te same ustawienia i 5970.

Szoda tylko że max. podkręcenie pozostało takie same tz. 466/900( i już się sypie)

Rozumiem że pamiątki mam kiepskie ( 2,8)bywają 2,2ns ale czemu taktowanie układu jest tylko 466 , o tym mało było pisane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wiecie jestem razcej za FX'ami ale mam takie pytanko, chociaż chciałbym uczciwej wypowiedzi. Posiadam Ganiwarda jak w podpisie modowalnego na standardowym taktowaniu na 530/920 bios by luks. Zostala mi zaoferowana zamiana na kartę Sapphire Radeon 9800 Pro Ultimate Edition 256 MB przy dopłacie ok 200 zł. Więc mam wymienić się czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wiecie jestem razcej za FX'ami ale mam takie pytanko, chociaż chciałbym uczciwej wypowiedzi. Posiadam Ganiwarda jak w podpisie modowalnego na standardowym taktowaniu na 530/920 bios by luks. Zostala mi zaoferowana zamiana na kartę Sapphire Radeon 9800 Pro Ultimate Edition 256 MB przy dopłacie ok 200 zł. Więc mam wymienić się czy nie?

1209930[/snapback]

Szczerze? Sprobuj sprzedac karte za ~650-700zl, dodaj swoje 200zl i kup 6600GT.

Lepiej na tym wyjdziesz. Dziwne ze ktos chce sie zamienic. Jakis zdrajca ATi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobię teraz nikumu biosa bo mam gips na ręce i bardzo cięzko mi się pisze, a edytowanie biosa z pozimu hexa wymaga dużo pisania.

1210023[/snapback]

Luks jak dojdziesz do zdrowia to postaraj sie zrobić biosika tego co cię kiedys prosiłem . Chodziło o 1,5 v aby było w biosiku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobię teraz nikumu biosa bo mam gips na ręce i bardzo cięzko mi się pisze, a edytowanie biosa z pozimu hexa wymaga dużo pisania.

1210023[/snapback]

Szkoda, moge poczekac, a moze ktos posiada biosik by luks do MSI 5900 XT ale ze sprawnym tv-out ?? Bylbym wdzieczny.

A jak nie to zostaje mi zyczyc luks_pl szybkiego powrotudo zdrowia i czekac, pewnie ze dwa tygodnie :mur:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanko . Czy ktoś wie co zrobić aby bios z tej strony co podawał luks mianowicie chodzi o tego z 1,5 volta hulał na gigabycie. Bo przypuszczam że jest pewnie od gainwarda i jak flasciach!e to mi wypisuje faill :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki już sie z tym uporałem . Nareszcie hula :). 300 pkt więcej w 3dmarku03 jupi :).

1212497[/snapback]

jak Ci sie na tej karcie takie taktowania udalo osiagnac ? :blink: ? ja mam max 450/780 potem sieja juz arty i zaczynaja sie przycinki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci sie na tej karcie takie taktowania udalo osiagnac ? :blink: ? ja mam max 450/780 potem sieja juz arty i zaczynaja sie przycinki ...

1212545[/snapback]

Załadowałem biosika wpierw od 5950 ultra to pamięci poszły na 900 bez artów . Byłem podjarany ale okazało sie że wyniki strasznie mizerne bo timingy okrojone na maxa w tym biosie. Potem załadowałem biosa z tej stronki co luks dał i zapodałem tego biosa for 5900xt 1,5 v . Pamięci poszły na 800 a rdzeń ustawiony mam non stop 480 i hula jak trza. Być może chłodzenie coś mi dało bo dmucha na gforca z każdej strony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 11.5*200 i taktowaniu karty 490/900 - 6337 3DMarków... :?

 

Może coś będzie wyżej jak zmuszę się do postawienia systemu ten ma już z pół roku i przypomina mi osiedlowy śmietnik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka własnie kupiłem sobie FX5900 xt tylko ze PALITA wiem ze jest on na innym PCB niz gainward czy prolink i tu mam pytanie w jednym z postów wyczytałem ze wszystkie opisywane sposoby modyfikacji nie obejmója kart typu PALIT i Gainward z 256MB chodzi mi oto czy na karcie PALIT mozna normalnie zmnieniać tajmingi podkrecać i robić v-mody itd... czy budowa PCB palita rózni sie durzo od normalnego XT ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Wlasnie zkupilem karte leadteka 5900 xt i mam prosbe o fachowa porade, bo z tego co czytalem na forum to juz trudno cos wywnioskowac.Chce ja podkrecic z tym ze mam pamiatki hynix 2,8 , tylko nie wiem w koncu jaka bylaby najlepszza opcja ztn. chodzi mi o upgrade biosu.Pozatym nie bardzo sie orintuje w jaki sposob to nalezy robic tj. jakim programem i skad wziac taki bios.Licze na pomoc i z gory dzieki.Pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios Luksa :

"Prawa autorskie Luks_pl" -

http://members.lycos.co.uk/biosforall/59xx...SE,NU,U/5900XT/

 

Suchyjastrzab napisał :

 

Jak masz Leadtek`a to prościej jest skorzystać z programu WFFLASH, który znajdziesz na płycie za sterownikami.

1. Rozpakowujesz go na dyskietke

2. Wgrywasz na nią bios z odpowiednia nazwą (np. bios.rom)

3. Bierzesz drugą dyskietkę i robisz z niej Dysk Startowy ( w Windows`ie klikasz prawym na napęd dyskietek->wybierasz formatuj i zaznaczasz opcje utwórz dysk start....)

4. Odpalasz kompa z drugiej dyskietki

5. Po załadowaniu Dos`a podmieniasz dyskietki

6. Wpisujesz: "wfflash.exe NM bios.rom" i dajesz enter

7. Stary bios automatycznie zapisuje sie na dyskietce pod nazwą: "saveold.rom"

 

Oczywiście mozna to zrobić na jednej dyskietce, ale w ten sposób masz dyskietke startową do dowolnego programu dosowego i większą przejżystość.

 

Życzę Wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Pozdrawiam

 

Tak zrobiłem i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka własnie kupiłem sobie FX5900 xt tylko ze PALITA wiem ze jest on na innym PCB niz gainward czy prolink i tu mam pytanie w jednym z postów wyczytałem ze wszystkie opisywane sposoby modyfikacji nie obejmója kart typu PALIT i Gainward z 256MB chodzi mi oto czy na karcie PALIT mozna normalnie zmnieniać tajmingi podkrecać i robić v-mody itd... czy budowa PCB palita rózni sie durzo od normalnego XT ??

 

Czy którys z tych biosów moge wgrać na mojego palita ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka własnie kupiłem sobie FX5900 xt tylko ze PALITA wiem ze jest on na innym PCB niz gainward czy prolink i tu mam pytanie w jednym z postów wyczytałem ze wszystkie opisywane sposoby modyfikacji nie obejmója kart typu PALIT i Gainward z 256MB chodzi mi oto czy na karcie PALIT mozna normalnie zmnieniać tajmingi podkrecać i robić v-mody itd... czy budowa PCB palita rózni sie durzo od normalnego XT ??

 

Czy którys z tych biosów moge wgrać na mojego palita ????

http://members.lycos.co.uk/biosforall/59xx...SE,NU,U/5900XT/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jakis problem softowy...

Robiłeś reinstalkę Windozy po zmianie z ATI?

Jak to nie to, to może zasiłka się kończy (ale wygląda na nową)...

No niewiem sam, podnies napięcie AGP o 0,1V. Pokombinuj, sprawdź ją w jakimś innym kompie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem softu nie moze byc poniewarz karta nie załancza kompa po podpieciu zasilania

 

zasilacz jest nowy 420w wiec niema szans zeby nie działała

 

podnosiłem napiecie na agp i sprawdzałem w innych kompach było to samo wiec uszkodzona jest karta tylko gdzie ??

1215771[/snapback]

A może przy kostce jakiś zimny lut?? A jak nie to coś dalej pewnikiem. Elektronik se da rade na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...