Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać fx5900 rządzi :) , ale to doom3 :).

1217128[/snapback]

Chodziło mi bardziej o ostatnią stronę tego artykułu, gdzie piszą, że wyjdzie sporo gier opartych o ten silnik graficzny. Mam nadzieje, ze Doom jest poprostu dobrym przykładem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie VXG 67.65 sprawują się zdecydowanie lepiej, niezłe sa również ZEROPOINT 69.97 (myslę, że po lekkim szlifie będą wymiatać).

 

@set2004

Próbowałeś podłączyć dodatkowe zasilanie karty po odpaleniu windy?

Może to nienajlepszy pomysł... ale jak jesteś zdesperowany...

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperature karty jedynie możesz kontrolować jeśli ma wbudowany czujnik ciepła jeśli nie ma to chyba nie da się inaczej odczytać temperatury gpu, hmm wygląda to na niedpołączone dodatowe zasilanie ale jeśli jest wpięte to nie wiem może karta faktycznie się przegrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja probowalem zainstalowac te 71.50 ale niedalo rady najpierw pokazalo sie ze to winfasty a potem ze jakiego pliku nie mozna znalesc.

walnalem 71.40 beta i spoko poszly

3dmark03 6007 pkt przy procku 11*200

przy wczesniejszych sterach i tym ustawieniu procka mialem 5940 pkt

a przy tych co jastrab polecil ponad 6200 na procku 12*200

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie VXG 67.65 sprawują się zdecydowanie lepiej, niezłe sa również ZEROPOINT 69.97 (myslę, że po lekkim szlifie będą wymiatać).

 

@set2004

Próbowałeś podłączyć dodatkowe zasilanie karty po odpaleniu windy?

Może to nienajlepszy pomysł... ale jak jesteś zdesperowany...

1217704[/snapback]

Ale i tak 67.22 dają większego kopa od 67.65. Albo to jakieś oszustwo jest ale normalnie w trybie dx 9.0 w cs source w tym jego teście wyskakuje na 67.22 103fps , a na 67.65 tylko 51fps . Ale widać różnicę straszną w płynności obrazu więc raczej to nie oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem softu nie moze byc poniewarz karta nie załancza kompa po podpieciu zasilania

 

zasilacz jest nowy 420w wiec niema szans zeby nie działała

 

podnosiłem napiecie na agp i sprawdzałem w innych kompach było to samo wiec uszkodzona jest karta tylko gdzie ??

1215771[/snapback]

A spróbuj zmienic biosika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak 67.22 dają większego kopa od 67.65. Albo to jakieś oszustwo jest ale normalnie w trybie dx 9.0 w cs source w tym jego teście wyskakuje na 67.22 103fps , a na 67.65 tylko 51fps . Ale widać różnicę straszną w płynności obrazu więc raczej to nie oszustwo.

1222551[/snapback]

bo obnizaja jakosc obrazu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo obnizaja jakosc obrazu ;)

1223182[/snapback]

a zauwarzyłeś?? Bo ja w jakości obrazu na 67.22 nie zauważyłem spadku!!!! jak ty zauważyłeś to mi powiedz gdzie, co i jak bo w hl2 nie ma żadnego i w żadnej innej . Obecnie gram w riddicka i tam też spadku jakości nie widać. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam qrcze pyatnie

bo z podkrecaniem to zrobilem prosty myk

albo jeszcze inaczej ;)

w ogole tojestem nowy mam Leadteka 5900 (bez xt) fabrycznie 400/700

zrobilem myk bo wzialem wiatraczek 80x80 , zdjalem aluminiowa puszke -

bardzo ladna i znana ale cieplo jak w piecyku, z boku orginalnego radiatora

miedzianego wkrecilem wiatrak, z jednej strony ogrniczylem kartonikiem

przeplyw powietrza, uszczelnilem tasma i zrobilem najprostszego recznie zrobionego DHESa :P

wszytko jest fajnie

biosik od 5950 U taktowania 500/900 ale...

no po pierwsze chcialo by sie wiecej, bo 500 na 900 to poszlo lekkim leszczem

jak mluce w cokolwiek z detalami na maxa i AA i wszystko wszytko to mam do 74 stopni

wiec jest niezle, ale nadal karta zachowuje sie jakby byla 4/2 a nie 8/1 co to chlopaki jest z tymi

5900 i jak do cholibki zminic latencje pamici bez zmiany biosu (bo nie moge)

a Atikach ATI tool mial opcje pamieci a co FX gorszy ??

to co?

kto mi pomorze? ja che wiecej wiecej wiecej... :mad: :mad: :mad: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FXy z serii 5xxx maja 4 potoki wiec nie zmienisz jej zachowania niestety...

 

Co do programu do zmian timingow i latencji to byla juz mowa na tym forum, wiec szukaj.

 

Ale od siebie napisze ze lepiej zmienic caly bios ze zmienionymi timingami.

Wgranie biosu od 5950U nie jest najlepszym pomyslem.

Polecam bios_made_Luks 500/900 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka a tak z ciekawosci czy do grafiki PALITA jest ona na całkiem innym PCB niz inne XT czy mozna wgrać bios od Gainwarda-winfasta-prolinka do tej grafy ??? czy cos sie stanie jak wgram bios innej firmy czy wszystko bedzie działać 100% ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nadodatek jeszcze prubowałem wgrać biosa od winfasta i nieda sie robiłem tak sam jak kazali na tweak.pl z modowaniem gainwarda i nic pod konic wyskakuje ze nie zapisano eeprom ale kopie orginału zrobił ?? jest jakis program flasciach!acy pod windowsem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nadodatek jeszcze prubowałem wgrać biosa od winfasta i nieda sie robiłem tak sam jak kazali na tweak.pl z modowaniem gainwarda i nic pod konic wyskakuje ze nie zapisano eeprom ale kopie orginału zrobił ?? jest jakis program flasciach!acy pod windowsem ??

1224586[/snapback]

Jest od gigabyta tylko musisz miec oryginalny bios od palita. bo sprawdza . A próbowałeś vflash -f nazwa biosu -u -p ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podobny problem. Utworzylem dyskietke startowa, skopiowalem program nvflash tylko ze wersje 4.46 i poleceniem "nvflash -b bios.rom" odkopiowalem oryginalny bios. Nastepnie przenioslem oryginalny bios w bezpieczne miejsce na dysku i wgralem na dyskietke bios o nazwie "latency (07 00 0F 40) + 0301040C000F0009000505020303 timings mod (500.900) (7029pkt).rom" i zmienilem jego nazwe na bios.rom. Nastepnie zmienilem w autoexec.bat na "nvflash -u -p bios.rom". i nic sie nie stalo uruchomil sie program i tylko wciskalem ENTRER=dalej i nic.

Co jest nie tak?

Mam karte Gainwarda FX5900XT GS. Bios ktory chce wgrac jest pod moja plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230 pisałęś ze potrzebny jest orginalny bios bo nvflash sprawdza jak mam zrobic zeby nvflash widział ze mam orginała i chce wgrać np:winfasta czy orginał i winfast maja byc na jednej dyskietce i pod jakimi nazwami bo orginała wgrywa normalnie a winfasta blokuje czy mam jakos podmienic tego biosa czy co ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podobny problem. Utworzylem dyskietke startowa, skopiowalem program nvflash tylko ze wersje 4.46 i poleceniem "nvflash -b bios.rom" odkopiowalem oryginalny bios. Nastepnie przenioslem oryginalny bios w bezpieczne miejsce na dysku i wgralem na dyskietke bios o nazwie "latency (07 00 0F 40) + 0301040C000F0009000505020303 timings mod (500.900) (7029pkt).rom" i zmienilem jego nazwe na bios.rom. Nastepnie zmienilem w autoexec.bat na "nvflash -u -p bios.rom".  i nic sie nie stalo uruchomil sie program i tylko wciskalem ENTRER=dalej i nic.

Co jest nie tak?

Mam karte Gainwarda FX5900XT GS. Bios ktory chce wgrac jest pod moja plyte?

1225938[/snapback]

Słuchaj też tak było enter enter i nic sie nie robiło. Poprostu wpisujesz źle jkomendę. Wpisz nvflash -f bios.rom (zwróć uwage na zakonczenie czy jest to rom czy bin i dokładnie wpisz tak jak nazywa sie twój plik z biosem) -u -p. I wsio .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O qrcze... Widze ze watek ten nadal zyje na forum 8) Mimo powolnej smierci serii FX..! Tak dalej chlopaki :) !!

1225974[/snapback]

E tam gadasz . Ludzie na gf4ti siedza i nie narzekają . W riddicka sie normalnie gra na gf4ti!!! Chodzi tak samo jak na gf5900 z tym ze na dx8.1 a na fx w dx9.0. Gram se na full detalach z anizo na połowe w 1024 i nie narzekam!! W nfs2 czy gram na gf4ti czy na fx5900 nie ważne na czym to ta gra i tak bardzo podobnie chodzi. Aczkolwiek w doom3 na gf4 ti były duże problemy ale na fx5900 nie ma. Więc narazie sie nie martwie bo na enginie doom`a bedzie dużo gierek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystkim szczęśliwym posiadaczom nowych 6600 i 6800 życzymy powodzenia a tymczasem duża część ludków pozostanie pewnie przy tym temacie przez jakiś czas. Bede i Ja :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam gadasz . Ludzie na gf4ti siedza i nie narzekają . W riddicka sie normalnie gra na gf4ti!!! Chodzi tak samo jak na gf5900 z tym ze na dx8.1 a na fx w dx9.0. Gram se na full detalach z anizo na połowe w 1024 i nie narzekam!! W nfs2 czy gram na gf4ti czy na fx5900 nie ważne na czym to ta gra i tak bardzo podobnie chodzi. Aczkolwiek w doom3 na gf4 ti były duże problemy ale na fx5900 nie ma. Więc narazie sie nie martwie bo na enginie doom`a bedzie dużo gierek :).

1226021[/snapback]

to SE graj :lol: Przeciez nic takiego nie powiedzialem, zeby ktos przechodzil czy nie. Widzialem poprostu, ze watek ten na jakis czas zniknal ale powraca. I z tego sie ciesze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...