Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego ja mam takie chu...zezowate wyniki.... :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :sad:  :cry:

1228250[/snapback]

Wcale nie masz zlych wynikow. Wiele zalezy od procka i magistrali. Ja na p4 3GHz@3,3 DRAM 450MHz na karcie Gainwarda GS w 3dMark 2003

przy

450/780 6151pkt (przy procku nie podkreconym mialem ok 5600 pkt lub 5700pkt)

490/875 6700pkt

Stery to VXG.win2kxp.67.02b

 

Co sadzicie o Aerocool VM101 na FX5900 + jakis cichy wiatrak np Arctic Fan 3 ?

 

A po wgraniu biosa od luksa wyniki podskoczyly o 300pkt w 3dMark 2003

Do flashowania uzylem wrsji 4.41, w wersji 4.46 wytepowal blad.

Dzieki luks

Edytowane przez gralmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ma ktos moze bios od karty MSI GF FX 5950U TD128

gdyz chcialbym swoją na to przerobic :D

moze wtedy marki skocza ;)

 

 

i mam pytanko czy ma znaczenie czy bios jest od karty 256mb niz karty 128mb???

bo widzialem karty 256mb 128 bitowe i ich odpowiedniki 128mb 256bit??

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze pytanie otuz oryginalny bios zajmuje 61KB a ten inny 64KB czy moge go wgrac i nie bedzie potem problemow??

i czy jesli potem spowrotem bede wgrywac te 61KB ????

 

no topra poradzilem se jakos

sciagnalem bios

zmienilem latencje na 64-17-19-11-6-6

testy robilem na procku 11.5*200 bo zasilka jush niewytrzymuje :(

w w3d2k3 wings of fury spad ze 180 do 165 ale zato reszta w gore poszla :D

w NFSU2 fps>30 przy 1024/768 i max detalach, max AF i AA

zero artefaktow i problemow :)

zobacze jeszcze co bedzie jak DOT wlacze albo jak proca podkrece bardziej

 

ech DOT powyzej pierwszego nie wchodzi zato procek chodzi 12*200

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w ogole to sluszny poscik, ale ja bez kombincji mialem

500/900 ze swojego 5900 :P

tylko bios zmieniony

no i dzisiaj qwa mac cos jebnelo

kumplowi zresetowal sie komp a mi sie tylko zawiesil system

dzieki tylko zasilaczowi

plyta epox sie wylaczyla i po 5 minutach dopiero zaczelo cos dzialac

ale karta najpierw zaniemowila a teraz sie uruchamia tylko sa <span style="color:red;">[ciach!]</span>e paski :mur:

a juz system sie nie uruchamia tylk owali ze error in non paged area (ju przy uruchomieniu sa byki jak przy bledach procka)

w biosie ok, tylko ja juz zacznie ladowac system to.... :mur:

wniosek prosty nic wiecej nie poszlo bo plyta wylaczyla a zasilacz nie

wylapa wszystkiego, no i czy da sie qwa mac z tym cos jeszcze zrobic?

moze bios spowrotem na normalny? albo nie wiem co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz pasy na ekranie zaraz po wonczeniu kompanawet w biosie i wdosie i wogole caly czas to znaczy ze karta siadla

zmien bios na oryginalny jesli pasy nie znikna to oddaj karte z tytulu reklamacji :D mi gf 5700 z takimi pasami wymienili na 5900 bez zadnej doplaty :D

 

kuwa fa jak ja pisze o tej porze :/

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej !!! Wgraj oryginalny bios i jak będą pasy wysyłaj!!

 

Mój pierwszy 5900XT pochodził 1 dzień i pokazał pasy co wydaje mi się było spowodowane zasilaczem (wtedy miałem Codegen 400).

 

Prawdopodobnie przyślą ci nową kartę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie coś bym chciał zrobić ale za 5 miechów, bo wtedy w magazynach Gainwarda już nie bedzie 5900, teraz pewnie mają jeszcze kilka sztuk, wtedy wymienia mi na inną, a moze za dopłatą na 6800 LE :D Jak słyszałem Gainwarda 6800 LE są modowalne na 80 %, czy dobrze słyszałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze pytanie otuz oryginalny bios zajmuje 61KB a ten inny 64KB czy moge go wgrac i nie bedzie potem problemow??

i czy jesli potem spowrotem bede wgrywac te 61KB ????

 

no topra poradzilem se jakos

sciagnalem bios

zmienilem latencje na 64-17-19-11-6-6

testy robilem na procku 11.5*200 bo zasilka jush niewytrzymuje :(

w w3d2k3 wings of fury spad ze 180 do 165 ale zato reszta w gore poszla :D

w NFSU2 fps>30 przy 1024/768 i max detalach, max AF i AA

zero artefaktow i problemow :)

zobacze jeszcze co bedzie jak DOT wlacze albo jak proca podkrece bardziej

 

ech DOT powyzej pierwszego nie wchodzi zato procek chodzi 12*200

1230114[/snapback]

Oki a wytłumacz mi skąd takie wartości sobie wziełeś. Bo u mnie sa takie:68-12-15-9-5-5.MAm pytanko czy im niższe to lepsze tak jak normalnie na ramikach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wartosci znalazlem dla takiego ustawienia na forum na mvktech :D gosciu tam przerabial 5900XT na 5950U

oczywiscie im mniej tym lepiej gdybym dal mniej MHZ na ramach moglbym dac nizsze timingi ilosc mxz glownie zalezy od pamieci niestety mam pamieci 2,2 a nie 2,0 dlatego tez DOT* mi nie wchodzi na karcie :(

przy ustawieniach karty 500/950 mialem 6207 pkt w 3dmarku2k3 i niestety na procku 11*200 bo zasilka jush niewytrzymuje tego katowania i sie komp wylacza przy 12*200 po kilku godzinach grania :(

moze jak zakupie bude chiefteca i neoteca 4202 i dodatkowe wentyle zalmana bedzie bardziej sie krecilo :D

 

 

____________________________________________________

*DOT - Dynamic Overclocking Technology tylko w kartach MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wartosci znalazlem dla takiego ustawienia na forum na mvktech :D gosciu tam przerabial 5900XT na 5950U

oczywiscie im mniej tym lepiej gdybym dal mniej MHZ na ramach moglbym dac nizsze timingi ilosc mxz glownie zalezy od pamieci niestety mam pamieci 2,2 a nie 2,0 dlatego tez DOT* mi nie wchodzi na karcie :(

przy ustawieniach karty 500/950 mialem 6207 pkt w 3dmarku2k3 i niestety na procku 11*200 bo zasilka jush niewytrzymuje tego katowania i sie komp wylacza przy 12*200 po kilku godzinach grania :(

moze jak zakupie bude chiefteca i neoteca 4202 i dodatkowe wentyle zalmana bedzie bardziej sie krecilo :D

____________________________________________________

*DOT - Dynamic Overclocking Technology tylko w kartach MSI

1231627[/snapback]

Oki a powiedz coś więcej o DOT bo całkowicie zielony jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOT jest stosowane przez MSI w kartach graficznych i plytach glownych z tego co wiem i jak sie wlaczy to ma sie szescio stopniowa skale o ktora stery same podkrecaja karte po wlaczeniu np aplikacji 3D i wybieraja optymalne napiecia i ustawienia

i wybierasz sobie o ile ma byc podkrecona karta (rdzen i pamiec)

2% lub 4% lub 6% lub 8% lub 9% lub 10%

no i na pudelku mam napisane ze GF FX 5700 bez DOTa ma 3290pkt w 3d03 a po wlaczeni DOT 10% ma ponad 3600pkt

i na pudelku jeszcze jest napisane ze MSI gwarantuje te overcklokersie predkosci wybrane przez DOT :D

 

 

a to znalazlem na stronie MSI

• - 2% ~ 10% / 6-Scale Dynamic Overclocking Performance

• Auto-Overclocking-Wise

• Best and Easiest Optimization of the GPU & Memory Speed for the Maximum Performance

• Detecting-Wise Frees You from Over-Heated & Over-Speed

• Overclocking Speeds are MSI Stability Guarantee

• Optimize for ALL MSI FX Graphic Card Series

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOT jest stosowane przez MSI w kartach graficznych i plytach glownych z tego co wiem i jak sie wlaczy to ma sie szescio stopniowa skale o ktora stery same podkrecaja karte po wlaczeniu np aplikacji 3D i wybieraja optymalne napiecia i ustawienia

i wybierasz sobie o ile ma byc podkrecona karta (rdzen i pamiec)

2% lub 4% lub 6% lub 8% lub 9% lub 10%

no i na pudelku mam napisane ze GF FX 5700  bez DOTa ma 3290pkt w 3d03 a po wlaczeni DOT 10% ma ponad 3600pkt

i na pudelku jeszcze jest napisane ze MSI gwarantuje te overcklokersie predkosci wybrane przez DOT :D

1231709[/snapback]

Hmm ale w podpisie masz karte od msi wiec powinno hulac:). A tak pozatym to coś kiepski wnik w Twoim podpisie jest bo jakos 6200. Z tym że masz pewnie pamięci na 900 i gpu na 475 . Ja mam 6200 na takich 480/800. A proc na fsb 200 i mnożnik default dla bartona 2500 bo zablokowany :( . Wydaje mi sie że mógłbyś więcej wyciągnąć 3dmarków tak około 6700 , 6800 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale w podpisie masz karte od msi wiec powinno hulac:). A tak pozatym to coś kiepski wnik w Twoim podpisie jest bo jakos 6200. Z tym że masz pewnie pamięci na 900 i gpu na 475 . Ja mam 6200 na takich 480/800. A proc na fsb 200 i mnożnik default dla bartona 2500 bo zablokowany :( . Wydaje mi sie że mógłbyś więcej wyciągnąć 3dmarków tak około 6700 , 6800 .

1231768[/snapback]

no niby powinno hulac ale 5950 maja pamieci 2,0 czyli 1000 MHZ wyciagaja a ja mam pamieci 2,2 czyli 900 MHZ powinny wyciagac a jak do 950 dodasz 10% to ci wyjdzie 1045 MHZ

tak wiem ze kiepski wynik :( dlatego kombinuje zeby w gore poszed :D pobawie sie jeszcze biosem zobacze co wyjdzie jak obnize MHZ i timingi na ramach :wink:

pozatym mam zasmiecony system wiec uwazam ze i tak dobrze :D po namysle

a i mam pytanko od czego zalezy wynik GT1 w 2k3???? gdyz zauwazylem ze on mnie ogranicza bo mam jesyne 160 FPS a mialem 180 ??????????????????

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby powinno hulac ale 5950 maja pamieci 2,0 czyli 1000 MHZ wyciagaja a ja mam pamieci 2,2 czyli 900 MHZ powinny wyciagac a jak do 950 dodasz 10% to ci wyjdzie 1045 MHZ

tak wiem ze kiepski wynik :( dlatego kombinuje zeby w gore poszed :D pobawie sie jeszcze biosem zobacze co wyjdzie jak obnize MHZ i timingi na ramach  :wink:

pozatym mam zasmiecony system wiec uwazam ze i tak dobrze :D po namysle

a i mam pytanko od czego zalezy wynik GT1 w 2k3???? gdyz zauwazylem ze on mnie ogranicza bo mam jesyne 160 FPS a mialem 180 ??????????????????

1231793[/snapback]

Hmmm właśnie zapuściłem i pokazało mi 181fps. Może masz stery jakieś do bani albo ten sys juz sie kwalifikuje do reinstalacji?? Moje stery to 67.65 vxg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie coś bym chciał zrobić ale za 5 miechów, bo wtedy w magazynach Gainwarda już nie bedzie 5900, teraz pewnie mają jeszcze kilka sztuk, wtedy wymienia mi na inną, a moze za dopłatą na 6800 LE :D Jak słyszałem Gainwarda 6800 LE są modowalne na 80 %, czy dobrze słyszałem?

1231352[/snapback]

a znasz jakies dobre sposoby na taki przekret tak zeby tego nie wykryli?????:D

bo ja bym juz teraz to zrobil moze mi dadza tego 6600GT :razz:

otoz mam karte z action a jak patrzalem to jush od dawna nie maja 5900 :D ani 5700 :D i wogole :D

wczesniej mi sie spalilo bo nie mialem na sztywno magistrali AGP i mialem codegena 300 :D

jakies sugestie na przekrety???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a znasz jakies dobre sposoby na taki przekret tak zeby tego nie wykryli?????:D

bo ja bym juz teraz to zrobil moze mi dadza tego 6600GT  :razz:

otoz mam karte z action a jak patrzalem to jush od dawna nie maja 5900 :D ani 5700 :D i wogole :D

wczesniej mi sie spalilo bo nie mialem na sztywno magistrali AGP i mialem codegena 300 :D

jakies sugestie na przekrety???

1232316[/snapback]

Sugestia nr 1. Dręczyć karte ile się da, najłatwiejszy sposób to wgrać orginalny bios a potem ustawić kartę na takich ustawieniach by jeszcze żyła i nie było artefaktó a potem na 12-24 h 3dMark2003 (nature) i po karcie.

Sugestia nr 2. Stać przy karcie z suszarką i czekac aż pamiątki pójdą :D

Sugestia nr 3. Napier.. w gry na max ustawieniach np. w Doom 3 lub HL 2 ale to sposób podobny jak w nr 1

Sugestia nr 4. Wsadzić takiego Codegena 300 W i czekać :D Mam takiego, mam nawet jakiegoś złoma 250 W :D

Sugestia nr 5. Poczekać aż może przez 3 lata karta sama walnie :mur:

Sugestia nr 6. Mozna również zdjąć chłodzenie ale tak by nie było żadnych śladów (nie polecam)

 

Powyższe sposoby, oprócz nr 6 są raczej nie do wykrycia, nawet na standardowym taktowaniu jak będziesz codziennie po kilka h zapuszlał 3dmarka 2003 to Ci karta walnie a to na 100 % będzie nie do wykrycia, bo wszystko przecież robiłeś legalnie :D Ja tam wolę poczekać bo może Gainwarda ma jeszcze 5900 lub 5700 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

dopre musze spisac i ze dwa tygodnie przed wakacjami tak zrobie zeby na wakacje miec cos lepszego :D

a jak 5700 sie zje..psuł to mi dali uzywanego 5900 :blink:

ciekawe co teraz moga wlepic :D wtedy placilem za 5700 650zeta :D

 

a moga sie przyczepic do tegpo ze drugi raz z tego samego powodu reklamuje sprzet??

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz pasy na ekranie zaraz po wonczeniu kompanawet w biosie i wdosie i wogole caly czas to znaczy ze karta siadla

zmien bios na oryginalny jesli pasy nie znikna to oddaj karte z tytulu reklamacji :D mi gf 5700 z takimi pasami wymienili na 5900 bez zadnej doplaty :D

 

kuwa fa jak ja pisze o tej porze :/

1230645[/snapback]

Pewnie cos kszyfo napisalem

w biosie jest oki

jak sie uruchamia to bios karty sie zglasza

jak sie pojawia na poczatku ten ladny rysunecze Windows XP to zaczynaja sie pasiorki

i system jzu sie nie uruchamia

o!

tak to jest

a qwa mac jzu nie mam gwarancji bo jak kupowalem ta karte w wersji box to kosztowala

bagatela kolo 2k pln

:P lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde nie, bo sie nie daje

spod dos uruchamia sie program i stoi i moze stac i pol godziny i nic nie robi

niezaleznie od parametrow nic nie robi

a win flashem go nie potraktuje bo sie winda nie uruchamia

 

qrde musze zmienic opis

 

wczoraj wzialem sie za rivke :D

ze 125/125 poszla do 170/180

tylko pamieci 64 bit :(

to i tak sukces jak na tamte czasy...

ale HL2 sie uruchamia :D tylko latarki nie ma i pewnych innych rzeczy :D

UT2004 jak ustawilem detale na maxa w dol w 640 nawet do 30 fps dochodzi :D

i jest prawie grywalnie :)

ale NFSU2 jeszzce jakis czas nie bede mogl kolejny raz przejsc

:mur:

Edytowane przez Lupierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem ze nie dalo rady :(

zrobilem dyskietke wg instrukcji luksa

w autoexec wpisalem

"nvflash -e"

to mi skasowalo bios karty graficznej

potem wpisalem z linii komend "nvflash -u -p (nazwa biosu)" i enter i jakos poszlo

ps jaki komunikat ci wyskakuje??? jak nic nie robi????

a tryb awaryjny ci sie wlacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...