Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgladam sie za overclokerem z Gdyni poniewaz chcialbym podkrecic moj sprzecior i wlasnie miedzy innymi karte graficzna i prosilbym o pomoc jakiegos doswiadczonego overcokera z gdyni- bardzo prosze o kontakt na GG# 3838187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,sprobojcie tych sterów bo ja za zycia mojego fx'a niestety ich miałem okazji stestować.Słyszałem,ze w niektorych przypadkach konkretny wzrost wydajnosci nastapil.

A konkretnie w dx8 bo w dx9 niestety spadek wydajności.Czyli niezłe do 3dM 2k1 , ale największego kopa w dx8 dają 44.03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte WinFast A350XT TDH

Sprawdzałem temperature w grach - dochodzi do 72 stopni na standardowych ustawieniach! czy to jest normalne??

 

Chciałbym podkręcić ją jak tylko dostane nowe chłodzenie.Ściągnełem Biosa do tej karty z tej lokalizacji URL http://members.lycos.co.uk/biosforall/59xx...ek%205900XT.rar

Czy jak wgram go na karcie na standardowym chłodzeniu nic sie nie stanie??

Ps Pozatym chciałbym sie zapytac jak go wgrać ?? Czy użyć Winfoxa, z tego co wiem tam można też updateowac biosa.

JUż znalazłem kilka odpowiedzie na moje pytania http://tweak.pl/artykul/mod_5900xt.

Zapewne biosik który ściągnełem ma latency mode i timing mode?? i czy mozna go użyć bez radiatorów na pamieciach??

Z góry dzieki za odpowiedz

Edytowane przez Denubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte WinFast A350XT TDH

Sprawdzałem temperature w grach - dochodzi do 72 stopni na standardowych ustawieniach! czy to jest normalne??

 

Chciałbym podkręcić ją jak tylko dostane nowe chłodzenie.Ściągnełem Biosa do tej karty z tej lokalizacji URL 1249234[/snapback]

Najlepiej przeczytaj te 77 stron tego topicu a będziesz master jeśli chodzi o ten temat.

Radiatorki załóż nawet wtedy gdy nie zmieniasz biosu, a tylko podkręcasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie w dx8 bo w dx9 niestety spadek wydajności.Czyli niezłe do 3dM 2k1 , ale największego kopa w dx8 dają 44.03

1248590[/snapback]

 

Aha czyli za wiele nie straciłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a w nowszych grach które dają konkretnego kopa????  :huh:

1250253[/snapback]

Właśnie zmieniłem moje ulubione 67.02 i zainstalowałem Vxg nv35 ver 71.20 c . Są poprostu the best. W cs : source 8 fpsów więcej w stres teście i grafika nagle mi sie zrobiła troszkę inna :))))) tzn wszystko sie teraz w wodzie odbija np jak sie idzie jakimś tunelem i jest w nim woda to widać jak sie odbija w niej sufit albo wejście do tunelu (wcześniej tego nie było na 67.02)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest moze jakas bratnia dusza ktora zajmuje sie O/C z GDYNI poniewaz chcialbym sie dowiedziec gdzie w gdyni sa jakies sklepy gdzie mozna dostac najruzniejsze elementy chlodzenia i takie tam zeczy :mur: MOJ # GG 3838187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest moze jakas bratnia dusza ktora zajmuje sie O/C z GDYNI poniewaz chcialbym sie dowiedziec gdzie w gdyni sa jakies sklepy gdzie mozna dostac najruzniejsze elementy chlodzenia i takie tam zeczy  :mur:  MOJ # GG 3838187

1251870[/snapback]

Tu masz duży wybór. Szybka wysyłka, u mnie paczka była następnego dnia po złożeniu zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moją kartą Asus FX5900 w sumie to XT a więc: od 2 dni próbuje coś z niej więcej wycisnąć standartowo chodzi na zegarach 400/700 wynik w 3D Marku 2003 myśle że troche za mały bo 4837 puntków ale to mało ważne, po zmianie karty nie wgrywałem od nowa systemu dlatego może to mieć troche wpływu na wynik, karta normalnie ma 55 stopni i wzielem się do podkręcania core zostawiłem narazie na 400 a postanowiłem katować pamiąki poszły bez żadnych problemów na 775 bez gadania, żadnych artów zwisów, włączam 3D Marka 2k3 i co? spadek wydajności o około 50% :mur: a karta ma tylko 2-3 stopnie (57-58) więcej są radiatorki na pamięciach, stery mam 66.93 , się zdenerwowałem i chciałem zobaczyć co będzie jak wróce do normalnych taktowań wyłączyłem coolbits to karta wróciła do swojej wydajności i miała nawet pare punktów więcej niż przedtem! ja tego nie rozumiem, co jest? :?

 

PS. kości na pamięciach BGA 2,8ns

Edytowane przez milan655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie procek jest taki jak był, tylko grafe dziwna sprawa wyjaśni mi ktoś to?

1252603[/snapback]

Było o tym kilka razy. Asusy mają taką przypadłość. Musisz zmienić bios, albo zmienić taktowanie we własnym.

Przydatne programy to: NiBiTor, NVFlash 4.41, OmniExtremeEdit.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenach na wcześniejszych stronach widzialem program rejestrujący temperaturę karty graficznej. Co to za programik ??

Riva Tuner czyli niezłe nażędzie do naszych kart :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taktowanie rdzenia na 540... i nie ma błędów... może wie ktoś do ilu można podnosić żeby nic nie padło... Pamieci na razie idą na 940, ale znowu zmienie na revolteci to będą 970 (tak jak wcześniej)... ale na razie też nie jest żle... 7259pkt... zaraz zmienie stery... bedzie lepiej...sasasasasasassasa niech ktoś mi teraz powie że zalman pasywny nie jest wydany po zamontowaniu wentylka... jak ktoś mnie oświeci jak sie screeny wkleja to zamieszcze... zaraz zmienie stery z 71.22 na... powiem jak testy zrobie... hehe

Edytowane przez Oles07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI 5900Ultra od Gainworda ( niby nie golden sample bo naklejka na pudelku z oznaczeniem GS zostala zaklejona inna :wink: ) na standardowym chlodzeniu poszla na CPU=520(jezeli dobrze pamietam) a ram na 1050MHz a to i tak nie bylo maximum tej kartu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...