Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy :) Chcialbym sie spytac czy zegary 450/780 na karte MSI 5900XT to dobre osiagi ??

Nie modyfikowalem biosu. Rdzen moge podkrecic jeszcze ponad 450, ale nie chce go forsowac. Pamiatki mam chyba 2,8 bo powyzej 780 sypia artami na lewo i prawo :D Wyniki z markow macie w podpisie.

 

Pozdrawiam.

1299585[/snapback]

Wynik chyba dość kiepski, bo z tego co wiem karty MSI mają pamięci 2.5 ns więc na 800Mhz z palcem w du... powinny śmigać...ale może nie miałeś szczęścia...

Oglnie wiadomo, że najbardziej podatne na overclocking są Gainwardy i Leadteki-w tych pseudo pamięci 2.8ns chodzą często na 900 Mhz bez dodatkowego chłodzenia...sam mam taką karte i na biosie od XT pamięci śmigają na 950 (przez jakiś czas chodziły nawet na 975, ale dla bezpieczeństwa na codzień używam z niższym zegarem). Rdzeń mam ustawiony na 550...Co do Gainwardów-zobacz co Luks zrobił ze swojego :)

 

PS. Więcej wydajności uzyskasz podkręcając GPU niż pamięci.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no GPU to moge jeszcze podkrecic ale pamieci to od 780+ sypia artami :( (czyli napewno 2.8ns)

aha czy ktos moze ma takiego MSI jak ja ?? Na ile poszedl wam rdzen i pamieci ??

 

Pozdrawiam.

 

EDIT

 

i jak mozecie to podajcie ile wyciagneliscie max na rdzeniu z podstawowym chlodzeniem (MSI, Gainward itp.)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kartą Geforce FX 5900 XT z Gigabyte gdy instaluje sterowniki z płytki to wieszkosć gier działa ale gry z ubisoftu szczególnie nowsze nie działają (wysepuja przekłamania w grafice)gdy instaluje najnowsze sterowniki to gry z Ubi Softu chodzą bez zarzutu i inne nowe gry a nastepnie stare gierki się tną i czasem przekłamania są albo np. spada ilośc klatek w Cs 1.5 gdy rzuca smoka to mam 5 klastek na nowych sterach . Co robić kto ma ta karte i ma sterowniki które działają mu bez zarzutu z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawily sie w necie stery XG 79.50a. Po testach w grach i markach uwazam ze lepsze od DNA 71.80. Stery mozna pobrac z 1301153[/snapback]

eeeeee te stery to jakas kicha :/ gry w 1600/1200 @ 72Hz przestaly dzialac

 

topra dzieki za poprawienie

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeee te stery to jakas kicha :/ gry w 1600/1200 @ 72Hz przestaly dzialac

a pozatym te stery to od ruskow som a valance XG to raczej amerykance weic cos mi to wyglada na podrobe

na MVK4Tech ich niema

 

jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi

thx :D

1302768[/snapback]

 

Nie gram w takich rozdziałkach :D

Co do reszty to sie mylisz: sterowniki są do pobrania na MVK..... i nie jest to żadna podróba - robi je Daishi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosume dziekuje :D

i mam pytanko czy oplaca sie dla mnie opylic mego FX z podpisu za 450 zeta???

1303040[/snapback]

 

Ja bym swojego za 450 nie oddał. Chyba, ze brakuje Ci tyle do 6800LE full-modowalnego albo lepszej grafy.

P.S.

Ja zbieram na X800XL :lol: , oczywiście na AGP-ma się pojawić na poczatku kwietnia.

P.S.2

http://www.tweaksrus.com/index.php

To strona Daishi`ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wynik w 3d markach 2003 można uzyskać np na 1304439[/snapback]

Za te pieniądze spokojnie kupisz 6600GT na AGP, więc niema sie nad czym zastanawiać. A tak wogóle to poszukaj 6800 modowalnej. Wynikami w markach się nie sugeruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to żebym odrazu kupował, tylko tak się zastanawiam kto kupuje te 5900 XT. wkonću to FX i jeszcze tak drogi.

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby FX a ma dwa razy wiecej pkt w marku niz ty :D

po dobrym OC ponad 7k na AMD na P4 mysle do 8k by sie doszlo

bierz GF 6600 GT cena nieiwiele wyzsza a i markow wiecej :D

SUCHY wielkie dzieki :D browara stawiam

ps ile masz pkt w 3d markach??

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kartą Geforce FX 5900 XT z Gigabyte gdy instaluje sterowniki z płytki to wieszkosć gier działa ale gry z ubisoftu szczególnie nowsze nie działają (wysepuja przekłamania w grafice)gdy instaluje najnowsze sterowniki to gry z Ubi Softu chodzą bez zarzutu i inne nowe gry a nastepnie stare gierki się tną i czasem przekłamania są albo np. spada ilośc klatek w Cs 1.5 gdy rzuca smoka to mam 5 klastek na nowych sterach . Co robić kto ma ta karte i ma sterowniki które działają mu bez zarzutu z góry dzieki

1302386[/snapback]

Vieri a mógłbyś coś więcej napisać o tych przekłamaniach..? Może jakiś screenshot dasz..? Jakie konkretnie sterowniki próbowałeś..? Zobacz może oficjalne sterowniki Nvidii 66.93-najpierw usuń te co masz teraz Detonator RIP'em. A do gier zobacz, czy nie pojawiły się jakieś patche -to może pomóc...dziwi mnie troche obojętność ludzi na forum...nikt nie miał z czymś takim do czynienia..? A może ten topic to faktycznie statek widmo..? No chyba, że ktoś o czymś takim już tu napisał-poszukaj w tym topicu (jest tyle postów, że trudno mieć orginalny problem).

Pozdrawiam!!!

PS. Napisz może jaki masz zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dziwi mnie troche obojętność ludzi na forum...nikt nie miał z czymś takim do czynienia..? A może ten topic to faktycznie statek widmo..?

Śledze ten temat od początku i nikt takiego problemu nie sygnalizował.

Ja się z nim równiez nie spotkałem, więc nie będe strzelał, powodów może być wiele ale nie są to raczej sterowniki do grafy.

Swoją drogą chętnie poznam odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakie programy polecicie do testowania czy nie ma artow (oprocz 3dmarkow i gier) bo ostatnio gralem w hl2 i wszystko bylo oki ale nagle pojawily sie arty i gra zaczela mulic... wydaje mi sie ze to nie bylo spowodowane podkreceniem grafy bo po 1 godzinnych testach w 3dmarkach na wyzszych taktowaniach niz na tych co gralem bylo all ok. Pozniej ustawilem wyzsze taktowania i testowalem hl2 i nic sie nie pojawilo... wydaje mi sie ze te arty byly spowodowane przez kombinowalem z roznymi "pathami" ktore daja dx9 na fxach itp.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dark mi sie wydaje ze to problem z chlodzeniem budy

wtedy w srodku wszystko sie mocno nagzewa mnie do tego stopnia ze recepturka sie roztopila ktora byla na kabelkach ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze i tak ale... ja grafy nie mam az tak mocno wykreconej :) tylko mnie to dziwi ze po tym zajsciu testowalem grafe w nfsu2, farcry, 3dmarku03, hl2 i sie nic nie pojawilo.

 

P.S - te arty byly podobne do tych co kiedys wystepowaly w farcry na fx'ah bez patha 1.1

 

jak znacie jakis programik, ktory meczy kompa na maxa i mozna na nim sprawdzac czy sa arty to bym byl bardzo wdzieczny za linka do niego :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj sterownik 75.90a i widzę super przyrost w 3d marka 2005. :D Było 1113 a jest teraz 1212. :D Wcześniej małem 67.02. Wreszcie pojawił się sterownik godny zmiany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj sterownik 75.90a i widzę super przyrost w 3d marka 2005. :D Było 1113 a jest teraz 1212. :D Wcześniej małem 67.02. Wreszcie pojawił się sterownik godny zmiany. :)

1307458[/snapback]

No tak nie do konca bo na nich nie działa riddick :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem z podkreceniem FX5900xt Prolink sciagam biosa moduje go tym programem "OmniExtremeEditFXv15" ustawiam GPU na 450MHz w 3 pozycjach 2D 3D i cos tam a pamiec ustawiam na 850MHz i lajt wgrywam biosa wszystko chodzi tylko po załonczeniu 3Dmarka03 i daniu opcji Details... patrze na ustawienie zegarów i GPU zgadza sie 450MHz a Pamieci wyswietla 700MHz zamiast 850MHz wiem ze FX ustawia dane taktowanie do danej sytyłacji i zastanawia mnie czy on tylko pokazuje tak a puzniej przechodzi pod obciazeniem na wyrzsze taktowanie a jesli sie myle to podajcie mi jakis program dobry do modowania biosa zebym mógł ustawic te wartosci na stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem z podkreceniem FX5900xt Prolink sciagam biosa moduje go tym programem "OmniExtremeEditFXv15" ustawiam GPU na 450MHz w 3 pozycjach 2D 3D i cos tam a pamiec ustawiam na 850MHz i lajt wgrywam biosa wszystko chodzi tylko po załonczeniu 3Dmarka03 i daniu opcji Details... patrze na ustawienie zegarów i GPU zgadza sie 450MHz a Pamieci wyswietla 700MHz zamiast 850MHz

Dziwna sprawa mam tą samą karte,ale nigdy nie miałem takich przebojów z OmniExtremeEditFXv15" może sprawdz NiBiTor 1.8 (oczywiście wpisałeś rzeczywiste taktowanie425 czyli 850DDR) .Co do GPU nic nie daje zmiana taktowania 2d i przejściowego pomiędzy 2d-3d , wystarczy zmienić samo 3d.

wiem ze FX ustawia dane taktowanie do danej sytyłacji i zastanawia mnie czy on tylko pokazuje tak a puzniej przechodzi pod obciazeniem na wyrzsze taktowanie

Ale nie dotyczy to pamięci gdzie zegary są stałe niezależne od trybu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...