Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie moze nie zwiazane z tematem ale musze zadac ;)

Jak z wydajnoscia kart w najnowszych grach? Takich jak Far Cry, Doom3?

Oraz jakosc obrazu w porownaniu z Ati? Obrazu na FX'ach nie mialem okazji jeszcze ogladac dluzej niz 5min. naraz wiec za duzo nie zobaczylem ;). Jak na takie krotkie przygladanie sie nie zauwazylem roznic ale co mozna zobaczyc w 5 minut ;).

 

A teraz pytanko bardziej zwiazane z tematem.

Qmpel ma Winfasta 5900XT, ktory kreci sie na 460 z hakiem na rdzeniu i 900 na pamiatkach. Czy to dobry wynik? Dodam ze na pamiatkach ma jakies radiatory. Karta nie fleszowana. Czy jakby zmienil bios to rdzen poszedlby wiecej?

Ja w FarCry i Doom3 gram w 1024/768 i w obu przypadkach ustawienia high.

Miałem przez kilka dni radka 9500pro i w jakości obrazu nie zauważyłem rożnicy.

Jest to dobry wynik jeżeli chodzi o pamięci bo z rdzeniem to nie zabardzo. Zmiana biosu będzie mieć wpływ tylko na pamięci z rdzeniem już nic się nie zrobi, chyba, że v-mod.

ja miałem radka 9700 pro i teraz mam leadteka i niestety jakość obrazu lepsza była w ati, jednak wydajność fx jest większa

udało mi sie na swim wyciągnąć @462/970 może jeszce pamięci wykręce bo czekam na miedziane revolteci flower

aha i czy coś jeszcze dało by się wycisnąć z tej grafy zmieniając coś w biosie bo na procu 1900(fsb200) w dmarku daje mi tylko 5949 a 6000 to lepiej wygląda

W moim przypaku każde 100MHz wyciśnięte z procka daje wyraźne polepszenie wyniku w 3DMark03.

Co do ATI to nie będę się sprzeczał bo radka miałem bardzo krótko tylko dla sprawdzenia ile da się z niego wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic silver nie polecam bo droga okropnie jest, ja używam cramique i jak się umie ją nakładać to wyniki są takie same jak na arctic silver.

 

Pasta da ci poprawe od 3 do 5 stopni. Jak będziesz zminiał paste to możesz wypolerować radiator to da ci kolejne 4*-5*.

 

Co do polerowania to najpierw 600 potem 1000 a jak chcesz na lustro to jeszcze pasta polerska lekko ścierna. Polerowanie wyniesie cię ok. 6zł - za pastę i papier

 

Tą oto metodą możlie, że uda ci się zyskać 10*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem początkujacym OC i prosze o wyrozumiałość jeżeli moje pytania będą banalne. :oops:

Posiadam kartę Winfast 5900XT i chciałem sobie zgrać bios według opisu i wywala mi błąd pod dosem

"nvflash -b bios.rom"

Bad command or file name

druga sprawa to wydajność waszych kart w 3Dmark2003 macie grubo ponad 5000 a ja mam cięzko dobić do 4700. Czy ten winfast jest taki słaby czy mnie moze cos hamuje.Mój konfig :

Barton XP 2500+, Płyta MSI KT4V, Pamięć 2x512 Kingston PC3200 (chodzi jako PC2700 poniewaz płyta nie obsługuje), zasilacz Codegen ATX 400W Universal, no i winfast5900XT na pamiątkach Hynix 2,8.

i jeszcze jedno pytanko czy mogę od razu walną taki taktowanie 450/850 czy stopniowo ??? testowałem na 450/780 i chodził bez problemów.

 

P.S

jeszcze raz sorki za banalne pytania i lekkie rozmycie tematu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem początkujacym OC i prosze o wyrozumiałość jeżeli moje pytania będą banalne. :oops:  

Posiadam kartę Winfast 5900XT i chciałem sobie zgrać bios według opisu i wywala mi błąd pod dosem  

"nvflash -b bios.rom"

Bad command or file name  

druga sprawa to wydajność waszych kart w 3Dmark2003 macie grubo ponad 5000 a ja mam cięzko dobić do 4700. Czy ten winfast jest taki słaby czy mnie moze cos hamuje.Mój konfig :

Barton XP 2500+, Płyta MSI KT4V, Pamięć 2x512 Kingston PC3200 (chodzi jako PC2700 poniewaz płyta nie obsługuje), zasilacz Codegen ATX 400W Universal, no i winfast5900XT na pamiątkach Hynix 2,8.

i jeszcze jedno pytanko czy mogę od razu walną taki taktowanie 450/850 czy stopniowo ??? testowałem na 450/780 i chodził bez problemów.

 

P.S

jeszcze raz sorki za banalne pytania i lekkie rozmycie tematu

Pozdrawiam

Po pierwsze nvflash -b bios.rom wpisujesz bez "". Po drugie upewnij się czy na dyskietce jest plik nvflash.exe.

 

Co do wyniku to wgraj directX 9.0c i stery 61.77.

Taktowania najlepij zwiększaj co 10MHz, potem puść 3Dmarka jak będzie OK to podnoś o następne 10MHz , itd.

 

Twoje pytania nie są wcale banalne, od tego jest ten topic jak masz jakiś problem z 5900XT lub 5900,5900ultra,5950Ultra to odrazu tu pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NApewno wykonałeś wszystko co tu opisałem

 

Zdobycie biosu

Bios do kart można odnaleźć w Internecie lub zapisać bios będący na karcie do pliku *.rom. W kilku punktach przedstawię jak należy to zrobić:

Należy utworzyć dosową dyskietkę startową.

Na dyskietkę skopiować program nvflash najlepiej starszą wersję 4.41.

Utworzyć nowy dokument tekstowy i napisać w nim "nvflash -b bios.rom".

Zmienic nazwę pliku tekstowego na "autoexec.bat".

Uruchomić komputer z dyskietki.

Gdy nvflash napisze że wszystko jest gotowe można ponownie uruchomić komputer tylko należy pamiętać o wyjęciu dyskietki ze stacji.

Na dyskietce będzie plik bios.rom czyli oryginalny bios twojej karty.

 

Podaj maila to wyśle ci twój bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki luks_pl zgrałem bios programem Winfox.

Czy przy tej karcie mogę zmienić latecje i timingi jak w twoim artykule???.

P.S

Chyba ze bedziesz miał czas i zmodyfikujesz mi bios ????

moj e-mail: rop69@wp.pl

 

P.S

stery mam 61.77 oraz directX 9.0c a wydajnośc jak była taka jest nawet ciut gorzej jezeli chodzi o 3Dmark 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyciągnij ze swojej karty max bez zmiany biosa, a jak dalej będzie ci mało to dopiero zacznij modyfikować biosa.

Pamiętaj o tym, że jak zmienisz biosa i ustawisz jakieś wartości których np. pamięci na twojej karcie nie będą potrafiły obsłużyć to będziesz potrzebował kartę PCI aby cofnąć te zmiany.

Więc zanim zaczniesz modyfikować bios upewnij się, że wszystkie inne metody podkręcania już wyklorzystałeś i nadal jest ci mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

I przyszedł czas na mnie :D

Zaraziliście mnie i zaczołem grzebać w swojej karcie.Jestem szczęśliwym posiadaczem Gainwarda 5900(bez XT)-Niby jest to ta ciut lepsiejsza :lol: .

Luck Twój mod jest zaj....sty!!! Robi niezłom furrore.

Już go zrobiłem ale troche inną techniką (chodzi o mocowanie)

Na GPU siedzi sobie Diamond 2100 GoldenEdition z Glacial Techa.Pozostałości po wymianie cullera jego miejsce zajoł QC92 Pentagrama.Pasta pod nim to Arctic Silver3.Temperatura GPU w stresie 49c*.Z drugiej strony PCB cullerek 6cm.Jeszcze nie dotarły do mnie Revolteci ale bedom jutro :D .Założe to porobie zdjęcia.Ale jak narazie wygląd super -ciekawe jak bedzie z wydajnością?

Przy nominalnych ustawieniach w 3DeMarcu-5317pkt.(400/710)

Jade na sterach 62.01 -to są pierwsze stery przy których mi FarCry idzie jak rakieta.DirectX 9.0C.

Luck bede sie musiał do Ciebie usmiechnąć :D o bios -chyba że odważe sie sam :?

Atak przy okazji zrobiliśmy z bratem podobnego moda na Ti4200 Chinteha i zaczła sie super kręcić.Zdjęcia terz zrobimy :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

I przyszedł czas na mnie :D 

Zaraziliście mnie i zaczołem grzebać w swojej karcie.Jestem szczęśliwym posiadaczem Gainwarda 5900(bez XT)-Niby jest to ta ciut lepsiejsza :lol: .

Luck Twój mod jest zaj....sty!!! Robi niezłom furrore.

Już go zrobiłem ale troche inną techniką (chodzi o mocowanie)

Na GPU siedzi sobie Diamond 2100 GoldenEdition z Glacial Techa.Pozostałości po wymianie cullera jego miejsce zajoł QC92 Pentagrama.Pasta pod nim to Arctic Silver3.Temperatura GPU w stresie 49c*.Z drugiej strony PCB cullerek 6cm.Jeszcze nie dotarły do mnie Revolteci ale bedom jutro :D .Założe to porobie zdjęcia.Ale jak narazie wygląd super -ciekawe jak bedzie z wydajnością?

Przy nominalnych ustawieniach w 3DeMarcu-5317pkt.(400/710)

Jade na sterach 62.01 -to są pierwsze stery przy których mi FarCry idzie jak rakieta.DirectX 9.0C.

Luck bede sie musiał do Ciebie usmiechnąć :D  o bios -chyba że odważe sie sam :? 

Atak przy okazji zrobiliśmy z bratem podobnego moda na Ti4200 Chinteha i zaczła sie super kręcić.Zdjęcia terz zrobimy  :wink: .

:) Jak będziesz miał problemy z biosem to z chęcią pomoge. 8O Tylko dziwi mnie jedna rzecz jaką napisałeś "Przy nominalnych ustawieniach w 3DeMarcu-5317pkt.(400/710)" , te taktowania mi nie pasują GeForce 5900 mają taktowania 400/850 a nie 400/710.

:D No to czekamy na zdjęcia obu kart.

 

:wink: Tak poza tym to zwracaj trochę uwagi jak piszesz, bo robisz bardzo dużo literówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no jakies lewe te taktowania :D 49 stopni ?Z pentagramem ? to ja ze swoim modzikiem mam max 36/7 (ale robi sie coraz gorecej dlatego tak :( )

 

OT : Jutro sie juz spinam w 100% i koncze moda,nie ma innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sorki za ortografię,Ale jak się śpieszę to tak jest :wink:

Luck coś mi tu nie pasuje.Moja karta jest mniej więcej taka:http://www.komputery.waw.pl/hard/kgraf2.ph...hp?id_prod=2236

Pozatym ściągając radiator z GPU pisało na nim tylko FX5900 bez XT tak jak u ciebie.Gdy była kupywana w Niemczech to też było zaznaczone że jest to 5900 bez XT.Coś mi się zdaje że GPU jest z 5900 ale jest do niego inny bios z 5900XT.Czytałem że te karty tylko praktycznie się tym różnią.Może pomyłka w biosie?Bo na 100% nie było XT na procku jak u ciebie.Na pamięciach jest: HY 5DU 283 222

AF-28 316 A

KOR 7L 40285K

Luck uświadom mnie bo mnie trafi.Nie lubię czegoś niewiedzieć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez luks ma gf 5900XT :

 

Dołączona grafika

 

Dawaj szybciutko foty bo sie doczekac nie moge jak ci to wyszło,jak wygram w totka to sobie sprawie jeszcze jednego TT 12 i zamontuje na grafie (ale nie wiem czy wytrzyma slocik agp te 700g)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gib czytaj co sie pisze!!!

1.Co do lewych taktowań to sobie zobacz link- mój post wyżej.Jest tam wyraźnie napisane 400/710 i jest to 5900 bez XT.

I jeszcze: twój Prolink też jakiś dziwny 390/700.

2.Na grafice niema PENTAGRANA QC92 (bo jest na procku) ino Diamond 2100 GlacialTecha.

3.Luck ma GPU 5900XT a ja mam 5900(bez XT)-na twoje życzenie ściągne cooler z grafy żebyś niedowiarku zobaczył :D

4.Temperatura umnie na grafice w Windzie 35* stopień wyżej od systemu.

I przestań mi gadać że masz w stresie 36*.To puść sobie 3dmarca w naturze-pentla przez 1 godz. to zobaczymy to 36* :lol:

A zresztą co bede gadał wszyscy wiedzą o co chodzi.

Jak byś był leniwy to masz tu link:http://www.komputery.waw.pl/hard/kgraf2.ph...hp?id_prod=2236.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta wygląda identycznie jak ta w tym linku, co do rdzenia to nie ma żadnej różnicy czy na nim jest napisane XT czy nie bo to jest i tak ten sam rdzeń. Pamięci widze, że masz 2.8ns mógłbyś napisać do ilu udało ci się je podkręcić.

Moge ci nawet powiedzieć dokładną nazwę mojej karty GAINWARD FX PP!! ULTRA 1100XT TV/DVI GS , i taktowania ma 450/780. Nie wiem po co w nazwie napis ULTRA jak karta ma tylko 128MB. Poprostu Gainward stosuje troche inne oznaczenia niż reszta producentów stąd cały ten bałagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

od jakiegoś czasu czytam z zapartym tchem to co tu wyczyniacie aż mi szczęka opada... z wrażenia..

 

daltego też jak tylko wpakowałem mojego nowego PixelView'a 5900XT GL

do slotu agp, podłączyłem wszystkie kabelki to wzięło mnię na podkręcanie...

 

Najpierw jednak sprzwdziłem co za pamięci mi tam wpakowali.. pamiętam jak na moim biednym starym Radku 9500 miałem samsungi 3,6 :( ehh..

 

no ale na szczeście tu są HY 2,8

 

Ładowanie windy.. bla bla bla.. nowa karta... bla bla bla.. sterowniki z CD - ver 5.6.5.5

 

i działa :) ok wchodzę w opcje ekranu.. zakładka nVidia.. i tam jest takie śliczne automatyczne podkręcania...

 

stwierdzam raz kozie.. najwyżej odam jutro i powiem ze uwalona była od razu ;).. chyba z minutę leciały autotesty.. i wreszcie pojawiło się..

509 / 939 !!!!!!!!!!!!!!

ale mi szczęka opadła.... na Radku 9500 pamięci powyżej 330 waliły artefaktami że nie umiałem myszy na ekranie odszukać..

 

No to cały happy instaluje 3DMarka 2001... pamiętam że na R9500 doszedłem do wyniku prawie 10,5k.. leci sobie.. niby ładnie.. ale fpsy dziwne... no i wynik mnie zabił... 3800 z groszami... hmm ?!?

 

Myślę że może za nowa ;) karta do 3DM2001 więc instaluję 3DM2003..

 

oo tu już widać znaczną poprawę w stosunku do poprzedniej karty..

i wynik prawie 6400 punktów..

 

przeglądam sobie statsy i w ustawieniach karty widzę że fakt.. pamięci mam taktowane na 939.. ale rdzeń cały czas na 300 !!! co jest ??

 

Wchodzę w ustawienia nVidii.. 509/939... instaluje RivaTuner 2.0... 509/939... ale tylko opcja low-level software aktywna...

bo niestety low-level hardware nie ma szansy włączyć...

 

hmm... wchodze na nVidię po najnowsze sterowniki 6.1.7.7

i nadal to samo... a nawet gorzej.. dodali masę informacji o okularach 3D ale wycięło mi zakładkę do OC...

 

Co jest ?? Na ile w końcu chodzi rdzeń mojej karty ? Dodam że podczas 3DM2003 temp. doszła do 57*C.

 

A co powieci o pamięciach? Dużo czytałem że pomimo oznaczeń HY 2,8 bywają czasem lepsze kości... co takie taktowanie może wam powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to masz 2,2ns więc możesz się cieszyć, że udało ci się dorwać taką kartę.

Aby uaktywnić ukryte zakładki w sterownikach musisz zainstalować to:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=815

Co do taktowań to nigdy nie dawaj maksimum tylko zawsze zostaw trochę rezerwe, więc zamiast 509 daj 500, a zamiast 939 daj 930.

co do taktowań do w Riva Tuner jest zakładka Harware Monitoring czy jakoś tak i tam będziesz miał pokazane dokładne taktowanie. Tylko pamiętaj, żę w trubie 2D taktowanie jest 300MHz a dopiero po włączeni jakiejś gry lub 3Dmarka włącza się tryb 3D i taktowanie wzrasta do 400MHz lub do tylu ile podkręciłeś. Więc będąc w windowsi nie zobaczysz rzeczywistego taktowania, tylko pamiętaj, że przy taktowaniu 500MHz i więcej karta potrafi się nieźle grząc więc jak nie chcesz zmieniać chłodzenia do podwieś sobie pod kartą jeden lub dwa wiatraki 80mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym ściągając radiator z GPU pisało na nim tylko FX5900 bez XT tak jak u ciebie

 

Widocznnie zle to zinterpreotowalem :D Myslem ze chodzi ci oto ze masz tak samo jak luks napisane na rdzeniu 5900XT,a nie dajesz przykład ze nie masz tak jak on (troche pogmatwałem ale moze da sie zrozumiec :P).

 

Moj Prolink ma taktowania jak wszytskie 5900XT (390/700).

 

Pozno było to zle przeczytałem z tym pentagramem :D.

 

 

A czy 6h grania w cs'a mozna uznac za stres?Bo wlasie tyle miałem wychodzac do winy i sparwdzajac odrazu temperature.

 

Co do reszty to juz mnie oswieciles :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...