Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

IMO te 80* to dużo..... Za dużo, jak na zime.

 

Dołączona grafika

 

A o 120*C zapomnij, karta by tego nie przeżyła.

Aha, to jest monitorowane w trakcie smarka, przy ustawieniach hardcore`owych - 550/920 mam max.70*C

 

Tylko zasysać i grać FW 76.41

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO te 80* to dużo..... Za dużo, jak na zime.

 

Dołączona grafika

 

A o 120*C zapomnij, karta by tego nie przeżyła.

Aha, to jest monitorowane w trakcie smarka, przy ustawieniach hardcore`owych - 550/920 mam max.70*C

 

Tylko zasysać i grać 1350044[/snapback]

Dobre ??? Ktos obadał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z tweaksrus.com

 

Here's a nice, fresh set of unofficial drivers. AKA leaked. They're the 76.41's and supposedly the heinous "TEMP BUG" has been fixed.

 

czy ktos wie wiecej o tych sterach??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak tam udal sie komus mod na quadro ?? Jesli tak to chcialbym sie dowiedziec czy dostaliscie dopal w opengl :)

 

Pozdrawiam.

1350415[/snapback]

moze cie troche rozczaruje <_< ale juz od dawna wiadomo ze mod na quadro daje kopa w openGL gdyz NV raczej slynie z wydajnosci wlasnie w nim a nie DX a mod ktory daje kopa w DX to Volt MOD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja to wiem... i wlasnie ten mod daje kopa w opengl, a wydajnosc w dx jest taka sama jak przed modem :) wiec zostawiam sobie moda quadro bo w markach, farcry itp. wydjanosc bez zmian, ale w doomie, quaku, riddicku itp. wzrost nawet o 30% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest tak do końca z tym quadro? Daje aż tak dużą dopałke? By więcej osób napisało czy jest wzrost wydajności w gierach... Może byście dokładny opis zamieścili jak i co w której zakładce trzeba pomieniać... Myśle że ni ejedna osoba by skożystała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja to wiem... i wlasnie ten mod daje kopa w opengl, a wydajnosc w dx jest taka sama jak przed modem :) wiec zostawiam sobie moda quadro bo w markach, farcry itp. wydjanosc bez zmian, ale w doomie, quaku, riddicku itp. wzrost nawet o 30% :)

1350435[/snapback]

Odpal Far :cry: w OpenGL i wtedy stestuj czy masz przyrost wydajności.Może to jest właśnie sposób na wyciągnięcie z tej gry maxymalnej wydajności.

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Święta. Temat moda na Quadro był przerabiany xx stron temu i nigdy nikomu nie dał wzrostu wydajności o xx% pomijając programy typu 3DStudioMax itp. Za to pojawiają się problemy ze sterownikami, rozdzielczością, odswieżaniem itp.

 

Prawie bym zapomniał :D

Życze wszystkim Zdrowych i Wesołych..... Mokrego..... oraz szybkich konfigów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Święta. Temat moda na Quadro był przerabiany xx stron temu i nigdy nikomu nie dał wzrostu wydajności o xx% pomijając programy typu 3DStudioMax itp. Za to pojawiają się problemy ze sterownikami, rozdzielczością, odswieżaniem itp.

 

Prawie bym zapomniał :D

Życze wszystkim Zdrowych i Wesołych..... Mokrego..... oraz szybkich konfigów.

1351038[/snapback]

Dokładnie ten mod quadro nie dał wogóle żadnego wzrostu w ridicku . Jak zwykle musza jakies [ciach!]ły pisać a potem sie okazuje ze to g daje.

P.S.: Te nowe stery są do [gluteus maximus] , bo riddick na nich nie hula :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom i TOCA 2 ma jakies wonty :/

temp spadla z 80 do 70 * C ale jakies arty sie pojawiaja w niektorych grach

 

71.20/71.24 rulez :D

 

a propos trza by zrobic linkownie na pierszej stronie :D

to by ulatwilo sprawe ...coponiektorym :D

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest przecież linkownia :D

 

@GREGOR

 

te numery z riddickiem mozna rozwiązać, nie podam linka, bo mi się (q..) nie chce strona otworzyć, ale znajdziesz to na guru3d....

 

Znalazłem :))

1. Download and install GLIntercept (http://glintercept.nutty.org/)

2. From c:\Program Files\GLIntercept0_41 copy OPENGL32.DLL and gliConfig_ExtOverride.ini to <Riddick install dir>/System/<your rig caps>.

In my case <Riddick install dir>/System/Win32_x86_SSE2. You can find correct dir if you start game and when it crash read complete path to exe file.

3. Go to <Riddick install dir>/System/<your rig caps> and rename gliConfig_ExtOverride.ini to gliConfig.ini

4. Open gliConfig.ini in NOTEPAD. You have to modify few things in this cfg file.

Look for all LogEnabled = true and change to LogEnabled = false

5. Roll at end of file and look for following lines

//VendorString = "blah";

//RendererString = "blah";

//VersionString = "1.0.0";

 

Uncomment lines and change to:

VendorString = "NVIDIA Corporation";

RendererString = "GeForce 6800 Ultra/AGP/SSE2";

VersionString = "1.5.2";

 

Jak to nie pomoze, to zawsze istnieja inne stery :razz:

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam narazie sterów 66.81, jakie polecacie do dobrego sprawowania sie w DX 9.0 i grach typu Far Cry, HL2, Medal of honor Pcific Assault (nie wiem jak sie dokładnie pisze :) )????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm mam problem z GF fx 5900 XT od GB na sterach 71.84 wentylator cały czas mi chodzi w trybie 3d:/ czyli tym głosnym w pewnym momencie przy wgyrwaniu windowsa zaczyna przechdozić na 3d i tak cały czas czy w windowsie czy w aplikacjach 3d zaznaczam ze na starszych mi sie to nierobiło gdzie mółgbym to zmeinić bo mam dośc tego buczenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow mi przy tym modzie na quadro niby wyswietla quadro 3000 wszedzie ale jak chce zainstalowac Maxtreme to nie moge bo blad wyskakuje ze nie mam quadro a testów w doomie nie robiłem bo sie go kiedys pozbylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma

ToCa nie działa Ci tylko na XG, czy na zwykłych 76.41 też?

Jeszcze nie instalomałem XG dlatego pytam, a na zwykłych mi ta gra chodzi.

 

P.S.

Fajnie wygląda Twój podpis na TweaksRUs, niektórzy mogą mieć problemy z rozszyfrowaniem:)

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole na nowszysch niz 71.24 mi nie dziala <_<

znaczy dziala tylko jakies dziwne artefakty mi sie pojawiaja i nimozna grac :/

a na tych najnowszysch to wogole jakis error wyskakuje i zamyka gre <_<

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow mi przy tym modzie na quadro niby wyswietla quadro 3000 wszedzie ale jak chce zainstalowac Maxtreme to nie moge bo blad wyskakuje ze nie mam quadro a testów w doomie nie robiłem bo sie go kiedys pozbylem

1353607[/snapback]

Jak sie nie myle to Maxtreme, zeby sie uruchomil wymaga rowniez 3dmaxa i sterow specjalnych do quadro. Ten mod na quadro jak wyczytalem na roznych forach nie musi dzialac na kazdym 5900XT. U mnie w OpenGL zauwazylem znaczny wzrost fps np. w doomie 3 o 10 fps. Na tym modzie nie mam zadnych problemow z grafa, odswiezaniem itp. wiec go zostawilem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mógł byś maznąc na jakiej wersji w rivatuner korzystałeś?? i z jakich sterów do grafy?? a jak byś tez mógł jeszcze napisać jak to zrobiłeś!! bo w tym topiku wiem ze to bylo ale znalesc jakos nie moge!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak :

 

1. RivaTuner 2.0 RC 15.4

2. Stery 71.84 WHQL --> na tych mam lepsza wydajnosc niz na 76.41

3. Odpal RivaTunera/wejdz w Low-level system tweaks/zakladka NVstrap driver/potem w Graphics adapter indentyfication wybierz Quadro/po tym komp się zresetuje/usun stery w dodaj usun/zresetuj kompa/uzyj driver clinera do wymazania pozostalosci po sterach/reset/nagraj na nowo stery i ciesz sie Quadro FX 3000 ---->a tu screen obrazujący to co napisalem wyzej

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeczywiście karta dostała grzmota w teście sytetycznym gl excess mam wynik o ponad 1500p. wiekszy niz przy 5900XT!! czyli mod na quadro mi sie opłacał nawet w d3d mam wzrost wydajnosci nieznaczny ale mam!! :-) JUPPI

Jeszcze tylko wymienie zasiłke w kompie i podkręce mój rdzen w grafie na 500Mhz(karta chodzi z tymi ustawieniami tylko w thif3 bo przy innych grach moja zasiłka nie wyrabia czyli jakieś tanie 350w)wtedy to bedzie jazda!! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany zauwazylem jakas dziwna anomalie :blink:

przy zegarach 500/900 wynik 3d marka03 jest wiekszy niz przy zegarach 510/920

z tym ze FPS jest wiekszy w pierwszej grze a w pozostalych mniejszy

i im wieksze zegary to wynik z pierwszej gry maleje a z pozostalych rosnie <_<

i nasuwa mi sie konkluzja ze FX 5900 przy takich samych zegarach jak 6600 ma takie same wyniki w 3d marku 03 :blink: czemu :huh:

zupelnie jak by to byl FX z wieksza czestotliwoscia i tymi bajerami serii 6??

bo architektore 4x2 to on napewno posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki właśnie mam quadro 3000 a i musze powiedzieć ze na quadro na tych samych czestotliwosciach co mój 5900xt mam o 20p. wynik lepszy w 3dmark03:-)

1354449[/snapback]

heh dokladnie mam tak samo w 3dmarku 03 wzrost o 20 pkt, w 3dmarku 05 wzrost o 4 pkt, a w 3dmarku 01 wzrost o 2xx pkt.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...