Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

@luchuma

 

co do jpg np. w grach nie podasz linka do orba, a w 3dmarkach jak sie ma nie ten tego ver. to tez lipa. Nie wiem po co ktos mialby oszukiwac. Dla mnie jest satysfakcja to, ze moge wydusic z kompa max.

 

@Corso

 

co do tych wszystkich gier to ja tez nie ma riddicka, mozna podawac wyniki z tych benchmarkow jakie sie posiada.

 

Jeszcze poczekam na wieksze zainteresowanie tym pomyslem i mozemy dzialac. Uprzednio napisze maly regulamin, zeby nie bylo nie jasnosci.

 

@luchuma co do nfsu to dobry pomysl zaraz dopisze

 

a jeszcze jedno na jakiej planszy bysmy testowali w farcry ??

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hjuston - mamy problema :(

 

poniewaz po ostatnich updatach CS'a znikl mi efekt wody w DX9 postanowilem powtorzyc metode z 3danale. niestety nie pomoglo. na dodatek cos sie zaczelo kaszanic. niestety nie pomogly 3reinstalacje lacznie z czyszczeniem rejestru :( teraz nawet w stress tescie zamiast obracajacych sie blokow (te lustra i inne) mam 4 obracajace sie napisy ERROR :( probowalem juz nastepujacych metod:

3dAnalaze ( najnowsza wersja tej metody)

patch na wode ktory byl wymieniony wyzej

patch hl2 knyz

 

niestety rzaden nie pomogl. co moge zrobic by wrocic do poczatkowego stanu gry - tj DX8, dzialajacego stress testa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWEAK GF FX 59XX RANKING

 

Osoba......3DMark 01......3DMark 03......3DMark 05......Aquamark......DooM 3......H-L 2......FarCry......NFSU 2

1.Suchy......17570..........7363...........1500..........51.282.......46.00.......xx.xx.......46.51.......xx.xx

2.Weteran....16833..........6935...........1400..........48.036.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx

3.Luchuma....16688..........6450...........1368..........44.749.......xx.xx.......xx.xx.......46.38.......34.00

4.DarkArrow..14775..........5795...........1244..........40.775.......44.50.......32.00.......37.72.......27.00

5.Corso......14058..........5608...........1224..........39.339.......36.20.......xx.xx.......xx.xx.......26.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TWEAK GF FX 59XX RANKING – REGULAMIN

 

1.Uczestnikami tego rankingu mogą byc tylko posiadacze k.graficznych gf fx 59xx.

2.Nie wolno oszukiwać więc, aby wszystko się zgadzało wymagany jest link do orba lub jpg'a z wynikiem.

3.Osoby nie posiadające dowodu zdobycia wyniku nie bedą dopisywane do rankingu.

4.DooM'a 3* testujemy za pomocą timedema, a FarCry* za pomocą programu o nazwie fcbenchmark (ustawienia Ultra, demo HardwareOC - Steam).

5.Gry nie posiadające timedema (NFSU 2*, H-L 2*) lub specjalnych programów będziemy testowali za pomocą FRAPSA (screeny w tym samym miejscu gry).

6.Jesli gra w ustawieniach defaults sama wybiera aa/af to zostawiamy i nic nie zmieniamy (DooM 3 na ustawieniach UH samoczynnie ustawia af x8).

 

 

DooM 3* - testujemy na 1024x768 detale UltraHigh.

 

H-L 2* - testujemy na 1024x768 detale na na maxa (bez aa i bez af).

 

FarCry* - testujemy na 1024x768 detale UltraHigh, demo HardwareOC - Steam.

 

NFSU 2* - testujemy na 1024x768 detale na maxa (aa i af tez).

 

 

W przeglądarce IE 6 mogą występować błędy z tabelą. W FF (FireFoxie) jest wszystko dobrze. Tabela w tej przeglądarce działa poprawinie w roździelczości 1024x768 i 1280x1024.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suchyjastrzab

 

thx, teraz musze tylko naprawic hl bo cos zwalilem i mi sie nie chce uruchomic :)

 

@Dymcio

 

nie mam Riddicka, ale moze w nim timedemo odpala sie podobnie jak w doomie. Nadus ctrl+alt+~ i w konsoli wpisz timedemo demo1.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hjuston - mamy problema :(

 

poniewaz po ostatnich updatach CS'a znikl mi efekt wody w DX9 postanowilem powtorzyc metode z 3danale. niestety nie pomoglo. na dodatek cos sie zaczelo kaszanic.  niestety nie pomogly 3reinstalacje lacznie z czyszczeniem rejestru :( teraz nawet w stress tescie zamiast obracajacych sie blokow (te lustra i inne) mam 4 obracajace sie napisy ERROR :( probowalem juz nastepujacych metod:

3dAnalaze ( najnowsza wersja tej metody)

patch na wode ktory byl wymieniony wyzej

patch hl2 knyz

 

niestety rzaden nie pomogl. co moge zrobic by wrocic do poczatkowego stanu gry - tj DX8, dzialajacego stress testa?

1357134[/snapback]

Zmień stery na 71.20c:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga próba modyfikacji biosu udana. Tym razem zrobiłem wszystko tak jak w artykule luks_pla. Max stabilne taktowanie pamięci spadło z 936 do 900 (za pierwszym razem do 840).

W 03 wzrost marków o 220 pkt. Niestety nie udało mi się osiągnąć głównego celu, czyli przekroczenie 7k, obecnie jest 6930. W 05 cel drugorzędny został osiągnięty i udało się dojść do 1400 pkt. 01 mnie mile zaskoczył pokazując ok 16800 pkt.

Może uda mi się coś jeszcze wycisnąć ale parę dni tak go zostawię i sprawdzę stabilność w gierkach.

 

Mam pytanko do osób zmieniających chłodzenie. O ile MHz udało się wam więcej uzyskać po zastosowaniu chłodzenia na pamięciach i GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kartę Gigabyte 5900XT z pamięciami Samsunga 3,2ns. Można coś z tej karty wycysnąć? Maksymalne taktowanie jakie udało mi się uzyskać to 420/760 MHz. Powyżej pada martwa. Dałabyby coś zmiana chłodzenia czy tej karty już bardziej nie da się podkręcić ze względu na kijową pamięć?

 

Jeśli takie pytanie już się przewinęło to przepraszam że znów pytam, ale na modemie ciężko będzie mi przeczytać wszystkie 90 stron <_<

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam_84

 

Rdzen tez na wiecej nie idze ?? Z pamieci juz wiecej nie uzyskasz, ale z rdzenia wydaje mi sie, ze powinienes wydusic troche wiecej.

 

Pozdrawiam.

 

P.S - dopisujcie sie do rankingu (pm do mnie, zeby nie smiecic na forum :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee u mnie nazwy gier sa nad wynikami... moze zrob screena i powiedz o co Ci chodzi :)

1360765[/snapback]

U mnie w pracy na 98SE wszystko jest ok. W domu na XP zestawienie jest wyświetlane większą czcionką i wszystko się rozjeżdża :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wali w IE 6, zainstalujcie Opere lub FF i all powinno byc dobrze.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT

 

Wywalilem Riddick'a, poniewaz malo osob go posiada jesli cos sie zmieni to go dodam spowrotem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze duzo ludzi zaczyna sie pytac o hl 2 dzialajacego non toper z efektami dx 9.

 

Po 1 trzeba sciagnac tego moda --> LINK

Po 2 wgrywamy folder nature (jest w tym pathu) do x:\xxx\xxx\Half-Life 2\hl2\materials

Po 3 odpalamy gre i cieszymy sie wydajnoscia dx 8.1 i efektami dx 9.0

 

WARUNEK !!

 

Musimy posiadac CZYSTA ver. gry (najlepiej ta odrazu po instalacji) bez modow itp.

 

Ten mod dziala na 100% bo sam go uzywam.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są moje szczątkowe wyniki. Jakiś czas będe off-line :cry: (zmiana abonamentu) właściwie to nie wiem dlaczego to jeszcze działa :D .

Testy były robione w różnym czasie na różnych ustawieniach i sterownikach.

Przyłączam się do pośby o zmianę wyglądu tabelki - może obrócic ją o 90*?

 

P.S.

IMHO to porównanie nie bardzo ma sens, ze względu na diametralnie różne konfigi, sterowniki, v-mody :lol: itp. <---- NO OFFENCE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tabela wynika z winy przegladarki "IE 6" u mnie na FireFoxie jest wszystko dobrze. Co do obrocenia o 90* to nic nie da.

 

Ten ranking IMHO bedzie bardzo przydatny. Osoby "nowe" zagladajace do tego topicu beda mogly zobaczyc na jakich konfiguracjach, v-modach itp. smigaja grafy. Jesli taki "Kowalski" zobaczy ze v-mod duzo daje to sobie odrazu go walnie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze duzo ludzi zaczyna sie pytac o hl 2 dzialajacego non toper z efektami dx 9.

1361568[/snapback]

a metodda z 3danalaze? poza tym czy nie lepiej robic stress testa w CS:S? jest on bardziej miarodajny.

Edytowane przez archaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...