Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wracam po pół rocznej przerwie z kilkoma pytaniami.

Aby was zbytnio nie przemęczyć najpierw pytanie pierwsze:

Jaki stery są aktualnie najlepsze pod nasze karty?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez anex128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem czegoś innego. Znowu zmieniłem bios na 5950ultra, odłączyłem UPS i wszystkie dodatkowe urządzenia, oraz w windowsie wszystkie mozliwe programy startowe usunąłem. Włączyłem 3dmark2003 i oto wyniki.Ale i tak to nie jest do końca jak powinno być.Ustawienia karty oczywiście 475/950....sorki za jakość ale za mało miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wracam po pół rocznej przerwie z kilkoma pytaniami.

Aby was zbytnio nie przemęczyć najpierw pytanie pierwsze:

Jaki stery są aktualnie najlepsze pod nasze karty?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

1381061[/snapback]

stery nie wiem...jednakże czy ten Bios od luksa który masz to będzie pasował pod mojego "pełnego" 5900 ??? Bo widze ze tych smarków masz duzo a ja jestem maniakiem "punktowania"...a te moje wyniki są do d***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiem czy powinieneś się sugerować moimi wynikami ponieważ ja mam każdą część poza kartą lepszą niż ty. A wiadomo że na ilość SMARKÓW nie wpływa tylko karta graficzna ale i procesor, płyta główna oraz w nieznacznym stopniu dysk i pamięci.

 

Co do biosu nawet gdyby pasował(chociarz nie sądze bo karty są na innym pcb) to i tak nie dało by ci to takiego wzrostu wydajności jak mi. Sugerowałbym ci przeróbkę swojego oryginalnego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, jak znalazlem bios od FX 5900 XT to moge go zaladowac do mojej 5900 Ultra? Czy bedzie spadek wydajnosci?

 

Nigdzie nie moge znalesc biosu od Winfasta A350 Ultra TDH VIVO 256MB 256bit

 

Starego nie mam bo karte odkupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5900XT i 5900 są chyba na tym samym PCB. Jezeli sie myle to prosze mnie poprawić. W każdym razie ja wgrywałem do swojej karty różniste biosy ( wsumie ok. 30 ).

Quartz jeśli pamieci chodzą Ci 475MHz(950DDR) to spokojnie możesz spróbować bios ze strony luksa albo nawet mój z podpisu.

Zegarry w tych biosach nie sa kręcone, tzn taktowania 300/390/700. Kręcić musisz sam, tradycyjną metodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Są na innym PCB

2. Na 5900xt można wgrywać biosy od reszty serii(5900, 5900U oraz 5950U) lecz wgranie na nie biosu od 5900xt może z tego co wiem spowodować spadek wydajności lub niestabilną pracę karty lub w najgorszym przypadku karta się nie podniesie :sad: . Chociarz zdarzają się wyjątki.

P.S. Wciąż czekam na odpowiedż na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe chłopaki tak odbiegając od tematu to właśnie sie bawiłem radkiem 9800 pro i porównywałem z naszymi fxami :). W 3dmarku03 nie udało mi sie uzyskać tylu pkt co na 5900xt , ale zaobserwowałem hmmm troszke lepsza graficzke np w ps2.0 na słoniach. Na fx5900 jak sie te słoniki obkrecaja to nie widac połyskiwania a na radziu jest i całkiem fajnie to wyglada. Natomiast w ridicku radek miazdzy naszego 5900 .Grafika na obydwóch kartach prawie identyczna .Ale jak na 1 planszy fraps pokazuje na samym poczatku na fxie 20 fps (w 1024 z af na maxa i all na maxa) to radzio pokazuje 32 :). Troszke sie zdołowałem. Oczywiscie radzio był podkrecony na maxa tzn na tyle co sie dało na fabrycznym chłodzeniu . Przypuszczam ze zmiana timingow na radku dalaby jeszcze jakies fpsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze..................nie wiem jak się zmienia timingi :cry: :mur: I chyba bym nie ryzykował dlatego wolałbym dostać jakąś "tuningowaną" wersję biosa do mojego 5900.......jeżeli ktoś takową ma, to byłbym wdzięczny o załączenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help me please !!! W cs:source w stres tescie zamiast obkrecajacych sie witrarzy mam 3 napisy error (czerwone) . Jak to naprawic?? Reinstalowałem sysa nawet i stery różne i nic. Miał ktoś taki problem??

1382406[/snapback]

Ja mam chociaz wczesniej tego nie mialem i chyba to sa 4 a nie 3 napisy error :P

Moze po prostu z najnowsza aktualizacja steama cos im sie zepsulo. Ja mam stery 71.84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pliska no

ja ciemny jestem i nieumiem znalesc :/

 

Dołączona grafika

czy ten sie nada na karte czy za ciezki jest :?

a moze ten???

Dołączona grafika

1368187[/snapback]

no powie mi ktos bo zabardzo nie wiem co by sie nadalo do chlodzenia tej karty skoro wyciaga ona 80*C :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze..................nie wiem jak się zmienia timingi :cry:  :mur: I chyba bym nie ryzykował dlatego wolałbym dostać jakąś "tuningowaną" wersję biosa do mojego 5900.......jeżeli ktoś takową ma, to byłbym wdzięczny o załączenie...

1381735[/snapback]

Jak przeczytałeś arta autorstwa luks_pl i nadal nie wiesz jak się zm...... to może przeczytaj jeszcze raz. Poza tym anex ma racje, że nalepsze efekty daje modyfikacja własnego. Jeżeli trzykrotne przeczytanie nie pomoże pozostaje prosić innych użytkowników takiej karty o odwalenie czarnej roboty.

 

@Gregor1230

Po ostatnim update steama wszyscy mają te literki.

Na przyszłość polecam wyłączenie wszystkich autoupdatet`ów poza antywirem.

 

@luchuma

Na mojej wisi pół kilo i jest oki.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@quartzXXI

 

a nie mozesz najpierw podkrecic swojej karty na maxa ?? (mowie o standardowym biosie) Jesli Ci to nie przyniesie satysfakcji to dopiero baw sie biosem... aha i podkrecanie rdzenia daje lepsze osiagi niz pamieci (wydaje mi sie ze twoja grafa wyciagnie 500/900 i spokojnie 6k przekroczysz)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chociaz wczesniej tego nie mialem i chyba to sa 4 a nie 3 napisy error :P

Moze po prostu z najnowsza aktualizacja steama cos im sie zepsulo. Ja mam stery 71.84

1382418[/snapback]

Też tak myślałem że jak zwykle cos sie zupdatowało i jedno sie naprawiło a drugie zjebało :). Więc karta mi nie pada :) . Bo juz myslałem że po v modzie cos sie uszkodziło ufff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKI lachuma !!!!!!!!!!!!! Udało się !!! na ustawieniach 500/900 mam 6236punktów !!!! Jestem Ci bardzo wdzięczny, naprawdę.....w zakładce nvidia "optymalne zegary" wybralo na 515/936 - czy to oznacza ze naprawde moge sobie na nich grac ??? bo moja poprzednia karta na 505/1000 uszkodzily sie pamieci :unsure: Dlatego wole sie upewnic zebym znowu nie musial dzwonic do mv i udawać głupka....... Aha i co to są/jest "latencje mod" ?? (staram się maksymalnie zwiększyć wydajność dlatego się pytam)

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pelna 5900 ma pamieci 2.2 ktore moga pracowac 910mhz z reguly jest to wiecej 936 to bylo dla mnie maximum potem arty

jesli ustawiles wtedy 1000 to troche zaduzo gdyz jest to wartosc dla pamieci 2.0

spoko mozesz grac na tych ustawieniach co ci pokazalo jesli zapewnisz odpowiednie chlodzenie pamieciom i rdzeniowi

 

a i mam pytanko czy do chlodzenia karty bedzie lepszy zalman "flower" czy te co są wyzej w moim poscie????

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienki za stronke z BIOSEM

 

No niestety ale nie pomoglo. Wgralem wczoraj bios od FX 5900U (Leadtek FX5900U 256MB - Rev 01) i NIC. Dalej na D-66.93 dziala w miare (pokazuje sie dalej zielony obraz na TV, a karta wtedy ma temp. do 80C) na nowszych tak samo niebieski ekran, pasy lub czarny na TV.

 

Nie mam pomyslu co to jest.

Jesli mam ktos jakis plan podbicia tego to jestem otwarty na propozycje.

 

Dzienki wszystkim za starania.

Edytowane przez gregory13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed zamianą na inne timingi na pamięci, karta chodziła na ustawieniach 475/950 a drivery optymalnie wybieraly 508/1005 :blink: Teraz po zanmianie mam ustawione na 515/930. I co się okazało 3dmark 2005 mi sie wylaczyl i wywalil blad o directx device. Wlaczylem dxdiag i testowalenm ustawienia directx 3d. Ten sześcian kręcił się ale nie tak jak powinien. On zapier***ł tak szybko ze praktycznie nic nie widzialem. I co mam zrobić ??? Wgrac stery czy directa czy przywrocic BIOS ???? Czy po prostu znowu mi sie karta spartaczyla....... :mur:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzen powtarzam chodzi stabilnie na 515 i grzeje sie na maksa do 70-72*C. A ten v-sync gdzie sie wyłącza ??? w nvhardpage ?????

1384049[/snapback]

Wczesniej napisałes, że na GPU miałeś ustawione 475 MHz przed flash`em

 

"...przed zamianą na inne timingi na pamięci, karta chodziła na ustawieniach 475/950 a drivery optymalnie wybieraly 508/1005 Teraz po zanmianie mam ustawione na 515/930..."

 

Dlatego pomyślałem o taktowaniu a synchronizacje pionową włącza/wyłącza sie w sterownikach lub dowolnym tweakerem do GFX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde

zgraj bios na dysk

sciagnij sobie programik do edycji biosu nbitor 1.9

zaznacz edit memory timings

zmien timingi na takie jakie widac wyzej

ustaw czestotliwosc pamieci ram na 350(700)mhz

zmien napiecie gpu w 3d na 1.5

zapisz

wgraj na karte

i po sprawie :D

1382717[/snapback]

hmm. jak do cholery ustawic 1,5V? ja mam 1,4 i to jest max na liscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...