Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Co to jest ten v-mod ??? I jak go się robi jeżeli chce ustawić 1.7v na rdzeń karty?? Bo w programie NiBitorv moge na max dać tylko 1.5 ???

 

@archaon - ja zmieniłem bios na 5950ultra i od razu miałem ustawione na 1,5v. Jesli taktowania tego biosu sa za duże to po prostu edytuj bios od 5950ultra i zmien zegary na oryginlne od XT, a za to będziesz miałł 1.5v :rolleyes: Noi sama nazwa ładniej brzmi :D.........5950ultra...ehhhhhhh B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az tak nie bede ryzykowal raczej... bo mowi sie ze od biosu 5950 padaja karty. to inne konstrukcje raczej. a tak poza tym, wspolczynnika A tez nei moge zmienic.

 

znalazlem biosiki luksa_pl. tyle ze one sa beta :/ ktos je testowal? mowa o

1,5V relaxed timings, latencys .rom i 1,5V agressive timings, latencys .rom . poza tym, wg tego programiku one maja identyczne timingi... wiec czym sie roznia? i ktorego uzyc jesli mam pamiatki 2,5 i chodza maks 815 ( dla pewnosci zeby sie nie skaszanily trzymam na 800).

 

12-15-9-5-5  -1,5V relaxed timings, latencys .rom i ten drugi17-19-11-6-6 -oryginalny bios12-15-9-9-5  -latency (07 00 0F 40) + 0301040C000F0009000505020303 timings mod (390.700).rom (obecny)
Edytowane przez archaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o waszym sporze byla mowa juz dawno i wiele razy aczkolwiek temat ten ciagle sie powtarza, wiec powtorze dla niewtajemniczonych.

5900 i 5950U sa na jednym PCB roznia sie jedynie pamieciami 2.2ns i 2.0ns

5900XT ma inne PCB co niepozwala na zmiany napiecia w nowszych kartach (kiedys podobno bylo mozliwe jak byly jeszce na PCB od 5900)

 

ja bym raczej nieradzil wgrywania biosu od 5950U ze wzgledu na ryzyko uszkodzenia i inne nieco dzialanie kart(wyjscie TV niedziala np)

 

edytujcie oryginalne biosy :D najnowsze wersje sciagniete ze strony produenta dostosowane do waszysch kart :D

 

mozna recznie ustawic 1.7 edytujac hexy(wartosc "96"(150) zmieniamy na "AA"(170)) aczkolwiek nieda to zadnego zysku chyba

 

PS

powie mi ktos w koncu czy ten Zalman "flower" VF700 bedzie dobry do chlodzenia??

to mam na mysli

Dołączona grafika

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma, zajrzyj tam - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17425 , i nawet nie jest takie drogie, a mój kumpel to ma i się podnieca :D Z tego co widziałem jak unieo pracuje powiem krótko....9/9/10! wydajność/jakość/cena

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1385021[/snapback]

dzieki za link przydatny :D

jak juz wczesniej pisalem w kartach XT trudno jest osiagnac 1.5V z poziomu biosu wrecz jest to niemozliwe ze wzgledu na budowe PCB aczkolwiek starsze modele ponoc na zwyklym PCB umozliwialy to

porownaj zdjecia swojej karty, innych XT i zwyklych a sie przekonasz jaka masz karte

niestety wszystko musisz sprawdzic doswiadczalnie.

w nbitorze masz podglad hex zaznacz te 1.4 w nbitorze a podswietli ci sie wartosc hex w podgladzie hex

1.4 to 8C natomiast 1.5 to 96pozmieniaj poprobuj :D zycze milej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee....mógłby mi ktoś napisać co to jest/są latencje mod ?? Szczególnie ty luchuma bo mam takie same tymingi jak twoje i gdybym zrobił ten cały "latencje-mod" to bym miał może większego powera...:D

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@quartzXXI

 

Wyslales mi PM, ale odpowiem na to pytanie tutaj...

A wiec tak mod na Quadro daje Ci 100-200% przyrost fps w ogl'u (OpenGL) czyli programy tymu 3dmax, cad itp. beda chodzic o wiele lepiej. Przyrost fps zauwazysz takze w grach typu Quake 3, Doom 3 itp. (sa zrobione w srodowisku opengl).

Sam mod na quadro dal mi przyrost w d3d (3dmark 01 o 300 pkt, 3dmark 03 o 2x pkt, 3dmark 05 o 4 pkt) znikomy ale zawsze :)

Moj opis jak dokonac modu na quadro znajduje sie kilka stron wstecz...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz ukryte w tych cyferkach bylo :D

 

dobra a teraz pytanko dzie mozna w wawie zakupic paste polerska :D tak zeby na lusterko wypolerowac stopke pentagrama :D bo mnie temp wqrvia :/

i rade jak to zrobic :D dzieki bo sam chyba raczej spratole :D

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod na 1,5v w biosie działa tylko na kartach które mają kontrolery napięcia inne niż ISL6522 - nie pamiętam symbolu.

 

@luchuma

Dołączona grafika

Chodzi o te dwa czarne prostokąty do których są przylutowane kabelki.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że to znowu ja ale................chyba zaraz padnie mi karta graficzna..Pierwszej uszkodziły się pamięci, stwierdzono tak bo przy uruchomieniu komputera pojawiały się pasy a win się nie uruchamiał. A teraz mam drugą iii.............podczas testów 3dmarka 2003 (na ustawieniach takich jak w podpisie) monitor wyłączył się. Reset....i PASY NA EKRANIE !!!!!!!!!! Zamarłem...myślałem że już po mnie. :cry: Ale teraz jest jakoś inaczej. 10min pźniej znowu uruchomiłem kompa i...działa......Nie wiem czym to jest spowodowane...Ze strachu od razu przywróciłem oryginalny BIOS od Gainwarda. Błągam pomóżcie.....czy to jest spowodowane zbyt wysokim przetaktowaniem ??? Karta grzała mi się do 75*C max... a przy grach zawsze były jakieś nieprzyjemne trzeszczenia, chyba od strony wiatraków....Czy to jest zasilacz ??? Czy po prostu, MOJA KARTA JEST DO DU** ?! :mur: Pomóżcie......objawy...co jakies 10cm pasy (na razie ich nie mam i dzięki BOGU) i nie uruchamianie się windowsa, gaszenie się monitora a wcześniej nawet wyłączanie się wiatraków. :cry:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz ColorsIT 450W @ ColorsSHIT :(

only zasilacz na takim czyms wogule bym sie nie bawil w overclocking... przez niego moze Ci sie sypac grafa.. ponadto masz jeszcze podkrecony proc !!

 

BTW niezly hardkor

 

P.S Kup jakiegos szefa 360-420 W i nie bedziesz mial problemow...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje nastepujace napiecia obecnie przez zasilacz

12,224v

4,919v

3,328v

1,744v

 

które napięcia są na kartę graficzną ??? Jestem "wielkim" maniakiem OC dlatego chcialbym wiedziec jai zasilacz moge sobie kupic do 200zł. Prosze o propozycje.

A co myślicie o zasilaczu Chieftek 410W ?? nie mylic z 420w :lol:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym musiał kupić zasilator natychmiast brałbym tego Tagana.

Co do napięć - jesli są wykonane multimetrem - to są jak najbardziej w normie.

12v = +/-5%

5v i 3,3v = +/-3%

vcore nie wiem jakie masz, ale tutaj zasilacz niewiele zmieni.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że to znowu ja ale................chyba zaraz padnie mi karta graficzna..Pierwszej uszkodziły się pamięci, stwierdzono tak bo przy uruchomieniu komputera pojawiały się pasy a win się nie uruchamiał. A teraz mam drugą iii.............podczas testów 3dmarka 2003 (na ustawieniach takich jak w podpisie) monitor wyłączył się. Reset....i PASY NA EKRANIE !!!!!!!!!! Zamarłem...myślałem że już po mnie. :cry:  Ale teraz jest jakoś inaczej. 10min pźniej znowu uruchomiłem kompa i...działa......Nie wiem czym to jest spowodowane...Ze strachu od razu przywróciłem oryginalny BIOS od Gainwarda. Błągam pomóżcie.....czy to jest spowodowane zbyt wysokim przetaktowaniem ??? Karta grzała mi się do 75*C max... a przy grach zawsze były jakieś nieprzyjemne trzeszczenia, chyba od strony wiatraków....Czy to jest zasilacz ??? Czy po prostu, MOJA KARTA JEST DO DU** ?! :mur:  Pomóżcie......objawy...co jakies 10cm pasy (na razie ich nie mam i dzięki BOGU) i nie uruchamianie się windowsa, gaszenie się monitora a wcześniej nawet wyłączanie się wiatraków. :cry:

1386760[/snapback]

te pasy są przez pamieci i tu dwie opcje 1 za mocne timingi 2 za slabe chlodznie bo to podstawa do overclockingu karty ;) plus dobra wentylacja budy poczytaj z 10-20 stron wstecz to mozesz cos skumasz

pozdro 600

 

PS w tym tygodniu(jutro lub piontek:D) kupuje "kwiatek" Zalmana(Cu) i powiem jak sie spisuje :D

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-110072-1113453040_thumb.jpgTak wygląda moja karta. Co do chłodzenia obudowy to mam zdjętą ścianę. A zasilacxz to już sam nie wiem, ale ma jakąś funkcję PFC (nie wiem co to jest). Poprzednia karta cały czas wyświetlała pasy na ekranie i nie pozwalala pracować ( ale windows w wersji awaryjnej uruchomił się !!!! (i tam nie było pasów) a tutaj tylko raz mi sie te pasy pojawiły. A może za "mała" moc. Już po prostu nie mam żadnych pomysłów :cry: Albo UPS, bo daje tylko 360W ?? Napięcia były spisane z programu ASUSProbe..w biosie są takie same a miernika nie mam :unsure: A może włąśnie te timingi albo za duża ilość mhz.....nie wiem :mur: Karta po overlookingu grzała się do max76-78*C, A radiator w grach zawsze był niepkojąco gorący......przypominam że w szczególnie w benchmarkach wiatraczki "piszczały"

 

A co myślicie o tym ?? Jeśli będzie dobry to biore na początku maja http://allegro.pl/show_item.php?item=48014502

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że pamięci troszkę się przegrzały.Jeśli ostro były zmienione ich timing'i to powinieneś im troszeczkę odpuścić z taktowania.

Możesz jeszcze sprawdzić jak radiator przylega do poszczególnych kości i przesmarować jakąś dobrą pastą termoprzeweodzącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego chiefteca, jak miałem Megabajta 350W :mur: to 3dmark03 z procem i kartą podkręconą nie przechodził tylko sie wyłączał, a teraz jest LUX żadnych niestabilności ani nic z tych rzeczy i jest dośc cichy radze ci brac TU! sam tu brałem bardzo szybka wysyłka i zawsze to sklep :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputronik mnie dobija :mur:

wchodze do sklepu i sie pytam czy jest to oni mowia ze dostawa bedzie

przychodze po dostawie a tam... znowu niema, ale moga mi z poznania zamowic :mur:

wiec jutro gora sobota zaczna sie testy :D

ktos wie moze jak dlugo oni to sprowadzaja z poznania do wawy??

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma....a jak z twoim standardowym chłodzeniem na karcie ?? Dlaczego u ciebie jest wszystko dobrze a u mnie sie kur** wszystko piep***Odkąd sprzedalem ati 9800se 128bit mam teraz same problemy....czyzby gainward dawal gorsze chlodzenie od MSI, pewnie tak......mimo ze jest drozszy....dlaczego mi niewyrabiaja pamieci ?? jest jakis program ktory mierzy stabilnosc karty czy tam pamieci na niej ???jestem zrozpaczony......a na poczatku maja kupuje zasilke... szefa 360w albo 410w albo 420w w zaleznosci od finansow :/ @luchuma daja znac co z twoim chlodzeniem....."standardowym"

 

aha...jeśli chcesz "oddać" w dobre ręce te wszystkie urządzonka, to chętnie ję "przyjmę"....obiecuje że będę je codziennie głaskał itp. :razz:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...