Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Przelecialem cale te 72 strony tego tematu i kupe innych i mam ostatecznie i ostateczne pytanie do luksa_pl i innych wielkich mastachow od 5900.

 

CZY WRESZCIE KOMUS SIE UDALO TAK ZMIENIC BIOS ASUSA 9950SE (5900) NA PAMIATKACH SAMSUNGA 2,8NS ZEBY MOZNA BYLO PODKRECIC KARTE NA STERACH WYZSZYCH OD 56.72???

 

Pytam bo mecze sie z tym problemem juz ponad rok.

 

Z gory thanx za reply :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam sie tak. Czy ten soft mod na quadro komus coś dał . Bo u mnie nawet złamanej jednej klatki na sek nie dał np w riddicku:( . Wydaje mi sie ze to ściema i nic poza napisem w ustawieniach quadro to nic nie daje w grach z opengl !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma....a jak z twoim standardowym chłodzeniem na karcie ?? Dlaczego u ciebie jest wszystko dobrze a u mnie sie kur** wszystko piep***Odkąd sprzedalem ati 9800se 128bit mam teraz same problemy....czyzby gainward dawal gorsze chlodzenie od MSI, pewnie tak......mimo ze jest drozszy....dlaczego mi niewyrabiaja pamieci ?? jest jakis program ktory mierzy stabilnosc karty czy tam pamieci na niej ???jestem zrozpaczony......a na poczatku maja kupuje zasilke... szefa 360w albo 410w albo 420w w zaleznosci od finansow :/ @luchuma daja znac co z twoim chlodzeniem....."standardowym"

 

aha...jeśli chcesz "oddać" w dobre ręce te wszystkie urządzonka, to chętnie ję "przyjmę"....obiecuje że będę je codziennie głaskał itp.  :razz:

1389140[/snapback]

ja mam taki wentylator ;] caly miedziany z przodu Dołączona grafika

i z tylu na rdznieu takiDołączona grafika

sory ze taka fota ta druga ale innej nie moglem znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarkArrow - niestety musze cie rozczarować. Przemiana quadro nic nie dała :unsure: Żadnego złamanego fpsa więcej.....ani punktu w 3D markach......Ale i tak nazwa Quadro FX 3000 jest ładniejsza od FX 5900 :D Pozdrawiam.........PS co mam zrobic żeby ustawic na rxzeniu napięcie 1,7v ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarkArrow - niestety musze cie rozczarować. Przemiana quadro nic nie dała  :unsure: Żadnego złamanego fpsa więcej.....ani punktu w 3D markach......Ale i tak nazwa Quadro FX 3000 jest ładniejsza od FX 5900  :D Pozdrawiam.........PS co mam zrobic żeby ustawic na rxzeniu napięcie 1,7v ???

1390767[/snapback]

v moda o tym poczytasz wczesniejszych stronach wiec nie zadawaj pytania co to i jak to zrobic :|

bez zmienionego chlodzenia nie radzilbym ci tego robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow... Suchy ma racje...musiałeś przy okazji zmiany biosu coś przestawić wiecej, i temu masz te 10 klatek wiecej... ja miałem z tego co pamietam z 67fps.... wiec mam rozumieć że jak zmienie to będe miał ok 80? Chciałbym, nie powiem, ale dla jak Ci sie chce to wróc do biosa zmodowanego wcześniejszego , poustawiaj wsio jak trzeba i zmierz jeszcze raz fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, ostatnio kupiłem radiatorki na pamięci i musiałem je przerobić (te chłodzenie zasłania odrobine kości pamięci) zapósciłem 3dmarka chciałem zobaczyć czy radiator na GPU jest gorący, dotykam i kopnął mnie prąd lekki ale jest, popatrzyłem czy nic sie ze sobą nie styka ale raczej nie ma takiej możliwosci, czy to może szkodzić karcie??? bo sam niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozładować sie można poprzez dotknięcie kaloryfera, spróbowałem jeszcze raz, raz jest a raz nie ma tego prądu, na radiatorach to nie wystepuje, tylko na wentlu od GPU a nie mam niestety miernika zeby to sprawdzić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

mam male pytanko ... zastanawiam sie nad kupnem w miare "taniej" i wydajne grafy .

zastanawiam sie nad 9700pro/9800 lub 5900(xt) .

 

juz chcialem brac MSI 5900 (full nie xt - 2 miedziane coolerki po dwoch stronach PCB)

ale zaczelem czytac o tych grafach i sie troche przestraszylem tj. czy one na prawde "zra" tyle pradu ??

 

moj szef 360 watt da rade przy jakims oc tej karty czy moze juz brac 9700pro ?

chcialem wydac cos z przedzialu 400-500 (tego MSI moge miec za 500zl)

 

z gory dzieki za odp

 

EDIT : tak lookam i nie moge uwierzyc ... co ten 5900 ma takie slabe wyniki w 2005 ?? :/ jak moj stary 9500@pro <_< lool ?

Edytowane przez smut4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

mam male pytanko ... zastanawiam sie nad kupnem w miare "taniej" i wydajne grafy .

zastanawiam sie nad 9700pro/9800 lub 5900(xt) .

 

juz chcialem brac MSI 5900 (full nie xt - 2 miedziane coolerki po dwoch stronach PCB)

ale zaczelem czytac o tych grafach i sie troche przestraszylem tj. czy one na prawde "zra" tyle pradu ??

 

moj szef 360 watt da rade przy jakims oc tej karty czy moze juz brac 9700pro ?

chcialem wydac cos z przedzialu 400-500 (tego MSI moge miec za 500zl)

 

z gory dzieki za odp

 

EDIT : tak lookam i nie moge uwierzyc ... co ten 5900 ma takie slabe wyniki w 2005 ?? :/ jak moj stary 9500@pro  <_< lool ?

1394836[/snapback]

ja mam chiefa 360W i przy ostro kreconym kompie daje rade :D

zreszta dolozylbys 100 zeta i bys 6600(GT) kupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma, weś mi w końcu wyjaśnij. W twoim podpisie pisze że massz wlasne timingi i latencje. Timingi to wiem co to jest. A te latencje ??? Jak się je stosuje ?? PS powodem niestbilnosci u mnie w kompie jest na pewno w czesci zasilacz i pamieci. Sprawdzałęm w grze BrothersInArms. przy 900 na pamieciach artefakty

Przy 880 jest już OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma, weś mi w końcu wyjaśnij. W twoim podpisie pisze że massz wlasne timingi i latencje. Timingi to wiem co to jest. A te latencje ??? Jak się je stosuje ??    PS powodem niestbilnosci u mnie w kompie jest na pewno w czesci zasilacz i pamieci. Sprawdzałęm w grze BrothersInArms. przy 900 na pamieciach artefakty

Przy 880 jest już OK.

1395039[/snapback]

latencje sa juz zawarte w tych wartosciach co ci podalem ze sa to timingi

czyli pod haslem timingi kryly sie timingi i latencje.

jesli te sa u ciebie niestabilne zmien na inne ktore sa na wczesniejszych stronach.

wieksze np 64 19 17 11 6 6 czy jakos tak wywowalem je z pamieci wiec moga sie roznic od tych ktore znajdziesz

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wariuje. Teraz nagle karta zaczęła chodzić stabilnie przy 510(można wiecej ale temp wtedy w dtresie przekracz 82*C) i 921mhz pamieci. dalo to 6577punktów w 3dmark 2003 i zadnych arteaktow testowane na NFSU2 i BiA oraz 3dmark 2003 :/ - czyli jednym slowem...kolej na wymiane zasilacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że pamięci mogą się grzać do 70*C max

1396179[/snapback]

Ty piszesz o pamięciach a ja pisze o rdzeniu......Widzicie...niestety karta znowu się zjeb***. Z a tydzień będę miał nową... :blink: Nie wiem czy się śmiać czy płakać...wczoraj na tamtych ustawieniach chodzila ponad 5h wspaniale a dzisiaj po 5min...kaput :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zalmana VF700 Cu zawiodlem sie aczkolwiek wynik nie jest zly.

karta podkrecona do 530Mhz 1.5V GPU stress max 70*C poprzednio 82*C i niemoznosc grania.

idle 44*C poprzednio 51*C

temp ramu w stresie 44*C poprzednio tyle co rdzen

idle 36*C poprzednio tyle co rdzen.

 

i teraz o qrva cos uje..rwalem na karcie :mur: takie male cos przy ramkach :mur: ale o dziwo karta chodzi stabilnie :huh: moz dlatego ze przycislem to w to miejsce z ktorego odpadlo :( czy ma parwo sie zje...psuc i calego kompa za soba pociagnac?? :-|

 

 

PS quartz 82*C to za duzo :|

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...