Skocz do zawartości
desperat

git zestaw??

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieralem kase i zbieralem, a w miedzy czasie forum czytalem.. :roll:

Taki zestaw poskladalem:

- AMD Athlon XP 2500+ Mobile

- Abit NF7-S rev. 2.0 + Spire WhisperRock IV

- 2 x 512MB Hynix (HY5DU56822BT-D43)

- Seagate 120GB Barracuda 7200 8MB cache

- FDD

- CD/DVD LiteOn 16x48x

- Creative Sound Blaster Audigy Player

- Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB/256-bit/TV-out DVI-out

- Chieftec BX-01B-B-B

 

Lacznie jego cena wyniesie ok 3800zł. Czy wszystko jest jak najbardziej wporzadku, czy zmienilibyscie cos z tych podzespolow? Max kasy jakie mam to 4000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk bym wymienil na Samsunga

a ja bym nie zmienił

 

 

jedyne co możesz zmienić to temat bo moderator będzie zły :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam zamiar kupic Abit NF7-S rev. 2.0 tylko, ze w pewnym poscie jakis gosc napisal, ze plyta ta sprawia jakies problemy pod win98 czy to prawda

 

i jeszcze pytanie odnosnie koloru laminatu tej plyty, w sklepach jest ona pokazywana jako czerwona, a w pewnym poscie na zdjeciu miala inny kolor podchodzacy pod taki szarawo-dziwno ciemno bezowy (przepraszam za takie opisanie tego koloru), jestem ciekaw czy jest jakas roznica oprocz koloru w tych plytach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to raczej nie bordowy, naprawde kolor taki dziwny i raczej rzadko chyba nawet spotykany na plytach glownych, czy potrafi mi ktos odpowiedziec na moje pytanie (mimo dziwnie podanego koloru) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieralem kase i zbieralem, a w miedzy czasie forum czytalem.. :roll: 

Taki zestaw poskladalem:

- AMD Athlon XP 2500+ Mobile

- Abit NF7-S rev. 2.0 + Spire WhisperRock IV

- 2 x 512MB Hynix (HY5DU56822BT-D43)

- Seagate 120GB Barracuda 7200 8MB cache

- FDD

- CD/DVD LiteOn 16x48x

- Creative Sound Blaster Audigy Player

- Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB/256-bit/TV-out DVI-out

- Chieftec BX-01B-B-B

 

Lacznie jego cena wyniesie ok 3800zł. Czy wszystko jest jak najbardziej wporzadku, czy zmienilibyscie cos z tych podzespolow? Max kasy jakie mam to 4000zl.

spox ja bym nic nie zmienial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz kupowac muzykę to polecam Hercules Fortissimo III :twisted: No chyba że jest jakiś nowszy Fortissimo, ale ogólnie rozkłada Audigy w przedbiegach jakością dźwięku :D Co do dysku, tak jak pisali, wziołbym albo Samsunga albo WDC, broń boże od Seagate'a :D Szczeólnie że Seagety SATA mają ostatnio największą awaryjność, pozatym piszczą im trochę głowice, szczególnie można to wyczuć gdy zostawiasz cichego kompa na noc :) Zmieniłbym też coolerek, na Pengatgrama Frezzona Cu 80 (115zł, a nawet gość na tweaku o imieniu DEMO załatwia taniej bo ma układy jakieś tam) :) Zastanów się też nad płytką :) Wziołbym na Twoim miejscu albo Abita An-7 albo DFI Infinity (lub jak masz więcej kasy trochę to DFI Lan Party). No to na tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik git.

 

Podobnie jak niektorzy na tym forum to sklanialbym sie do Samsunga na SATA. Ostatnie modele sa cichutkie i szybkie.

 

Mam w sumie bardzo podobny zestaw - ta sama plyta, procek i ram. Na bazie wlasnych doswiadczen, to radze ci kupic lepszy coolerek. Mam whisper rocka IV, w sumie jest spoko jak za ta cene, ale jak mocniej podkrecasz to temperatua rosnie. :roll:

 

U mnie przy 2300 Mhz i 1,65 Vcore dochodzi do 52 w stressie. Wyzej nie chce krecic, zamierzam zmienic cooler.

 

Kup od razu Pentagrama QC-80 Cu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP 2500+ Mobile

- Abit NF7-S rev. 2.0 + Inne chłodzenie (bo napewno chcesz kręcić)

- 2 x 512MB Hynix (HY5DU56822BT-D43)

- samsung lub hitachi (sata)

- FDD

- inne dvd

- Creative Sound Blaster Audigy Player - niepotrzebne - chyba ze masz słuch muzyka jakiegos

- Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB/256-bit/TV-out DVI-out

- ja bym zamiast tej budy dał jakąś tanią lae fajną bez zasilacza i inną markową zasiłke do niej wrzucił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A nie przyda ci sie nagrywarka np. combo??? Ja mam combo Lite-ON i jest super już pół roku.

 

A co do SB Live! to jest to to samo co Audigy 1, tyle że różni sie paroma wejściami ale chip jest ten sam. Ja mam przerobiony SB Live! na Audigy za pomocą sterów kX Project (w sumie wiele z tego nie mam poza EAX3 który nic nie daje przy 2 głośnikach, i tym że sie karta bardziej grzeje i musze radiatorek skombinować).

Audigy 2 to już inny chip bo obsługuje EAX4.

Co do jakości dźwięku to nie wiem czy lepszy SoundStorm czy SB, ale na pewno system jest wydajniejszy z SoundStormem (gry chodzą dużo szybciej) bo karta nie obciąża szyny PCI (gdzieś testy widziałem),

 

Reszta konfigu oprócz coolera mi sie podoba (wziąłbym pentagrama któregoś).

 

A co do dysku to sam nie wiem, miałem zmieniać dysk na 80GB ale ludzie mówią że nowe dyski lubią padać nie wiem ile w tym prawdy, ale dopóki nie pozabezpieczam swoich danych na płytkach to nie zmieniam. Obecnie mam Barracude IV 40GB i chodzi rewelacyjnie ponad 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieralem kase i zbieralem, a w miedzy czasie forum czytalem.. :roll:  

Taki zestaw poskladalem:

- AMD Athlon XP 2500+ Mobile

- Abit NF7-S rev. 2.0 + Spire WhisperRock IV

- 2 x 512MB Hynix (HY5DU56822BT-D43)

- Seagate 120GB Barracuda 7200 8MB cache

- FDD

- CD/DVD LiteOn 16x48x

- Creative Sound Blaster Audigy Player

- Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB/256-bit/TV-out DVI-out

- Chieftec BX-01B-B-B

 

Lacznie jego cena wyniesie ok 3800zł. Czy wszystko jest jak najbardziej wporzadku, czy zmienilibyscie cos z tych podzespolow? Max kasy jakie mam to 4000zl.

Audigy nie potrzebne, dysk zostaw na ATA, DVD wez firmy Pioneer. To moja opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik naprawde GIT tylko to chłodzenie mi się nie podoba. Jak chcesz kręcic Mobila to musisz miec lepsze chłodzenie a Spire WhisperRock IV raczej do takich nie należy. Na twoim miejscu wziołbym Zalmana:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8529

ale jeśli nie masz diurek przy wejściu na procesor to go nie zamontujesz więc możesz sobie też wziąć Thermaltake:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9983

albo

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...