Skocz do zawartości
mart!nek

Komary... jakie macie na nie sposoby :D

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam mucholowke

 

Raz wystawilem na dwor zapomnialem zabrac na noc do domu rano patrze wszystkie pulapki zajete :D a miala z 7 - potem cala zgnila i dopiero teraz odzywa :D ma juz pedy ale lato nie sprzyja mojej MW bo za malo swiatla jest :( ale coz

 

Mam ja juz z 3 miechy tylko ja podlewam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) Mógłbyś napisać czy wydziela jakikolwiek zapach przy trawieniu? Bo Maks mnie zmartwił trochę. Mówisz że masz za mało światła, okno masz na wschód? Bo podobno wystarczy okno na wschód i powinno być ok. Wymyśliłeś już jakiś patent na zimowanie jej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma z rzepem nie ma kontaktu z uszczelką, więc nic się nie wygina.

Jak już jesteśmy przy odginaniu uszczelki, to pamiętaj że ta rama z moskitierą ma takie jakby haczyki do mocowania do ramy okna. Gdy ją założysz, to masz w 4 miejscach mocno ściśniętą uszczelkę. Żeby tylko potem nie doszło do trwałego odciśnięcia. ;)

Hm chyba wyraznie napisalem, ze uszczelke mam na skrzydle okna, nie na ramie, a to chyba roznica?

Bo za kazdym razem kiedy odpowiadasz, do mowisz to tak, jak bym mial ja na ramie, ale nie - jest odwrotnie :>.

 

Takze przykleje rzepy na rame okna, lub haczyki, zalezy ktore rozwiazanie wybiore, a uszczelka jest na skrzydle okna, takze ani haczyk, ani rzep nie bedzie mial stycznosci z uszczelka kiedy okno jest otwarte, leczy gdy zima, bede chcial zamknac okno, to uszczelka na skrzydle sie wygnie i bedzie mi zima wialo w pokoju :).

 

Ponizej rysuneczek :>.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) Mógłbyś napisać czy wydziela jakikolwiek zapach przy trawieniu? Bo Maks mnie zmartwił trochę. Mówisz że masz za mało światła, okno masz na wschód? Bo podobno wystarczy okno na wschód i powinno być ok. Wymyśliłeś już jakiś patent na zimowanie jej?

 

Nie nic nie czulem zeby smierdzialo ;] niekotre muchy juz troszke grzybek zajmowal bo lezaly w pulapce troche i nie smierdzialo

 

Nie zimowalem jeszcze mam ja 2 miechy ale zrobie to tak: zaniose do piwnicy i przyniose w wiosna

 

Okno mam na zachod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm chyba wyraznie napisalem, ze uszczelke mam na skrzydle okna, nie na ramie, a to chyba roznica?

Bo za kazdym razem kiedy odpowiadasz, do mowisz to tak, jak bym mial ja na ramie, ale nie - jest odwrotnie :>.

Ahaaa.. :) Ja mam i tu i tu uszczelkę, stąd nie porozumienie. :) U mnie konstrukcja okna pozwala bezproblemowo taką siatkę zamontować, że nawet jak zamknę okno, to nic się nie wygina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zabiłem 20 komarów tylko w pokoju w którym śpie... potrzebuje jakiegoś sposobu na nie bo jest ich pełno w każdym pokoju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zabiłem 20 komarów tylko w pokoju w którym śpie... potrzebuje jakiegoś sposobu na nie bo jest ich pełno w każdym pokoju!

Ja od miesiaca mam cos takiego. Jestem bardzo zadowolony. Zero jakichkolwiek owadow, okno moge miec uchylone, moge miec otworzone na fulla, nic nie przeszkadza uszczelce, i do tego bardzoo tani sposob, naprawde bardzo polecam.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opaska nic nie daje, kupilem takich kilka i jak gryzly, tak gryza.

 

A temat imho aktualny, w tym roku komarów jest nad wyraz duzo.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem ciekaw czy pojawiło się coś nowego i mało szkodliwego dla człowieka w przeciwieństwie do komarów. Może coś co do kontaktu się podłącza. Pamiętam, że kiedyś było coś takiego, gdzie wkładało się takie specjalne wkłady, które się nagrzewały i parowały. O dziwo wszystkie komary po ok godziny leżały na podłodze. Teraz tego już nie mam i nigdzie w sklepach nie widzę. Zresztą nie wiem jak jest z szkodliwością tego wynalazku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem ciekaw czy pojawiło się coś nowego i mało szkodliwego dla człowieka w przeciwieństwie do komarów. Może coś co do kontaktu się podłącza. Pamiętam, że kiedyś było coś takiego, gdzie wkładało się takie specjalne wkłady, które się nagrzewały i parowały. O dziwo wszystkie komary po ok godziny leżały na podłodze. Teraz tego już nie mam i nigdzie w sklepach nie widzę. Zresztą nie wiem jak jest z szkodliwością tego wynalazku.

Raid

 

Raid night&day. Wczesniej to sie chyba nazywalo Raid Electric. Tak jak napisales, bardzo skuteczne. Komary nie maja wstepu do domu. Uzywam od lat i trzecia raczka mi nie wyrosla, wiec chyba nieszkodliwe. Ale co zrobic na swiezym powietrzu? Teoretycznie ta opaska jest super, ale w praktyce zupelnie sie nie sprawdza. Przynajmniej nie odstrasza mazurskich komarow...

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem ciekaw czy pojawiło się coś nowego i mało szkodliwego dla człowieka w przeciwieństwie do komarów. Może coś co do kontaktu się podłącza. Pamiętam, że kiedyś było coś takiego, gdzie wkładało się takie specjalne wkłady, które się nagrzewały i parowały. O dziwo wszystkie komary po ok godziny leżały na podłodze. Teraz tego już nie mam i nigdzie w sklepach nie widzę. Zresztą nie wiem jak jest z szkodliwością tego wynalazku.

Ja mam takie cos ... Bros.

Niebieskie, wklada sie do kontaktu i albo na wklady - płytki niebieskie lub na płyn, ja mam wlasnie na te plytki, 20 plytek 8zl, nawet nie wiem na ile starcza, ale w dwa tygodnie 4 zuzylem. Samo urzadzenie chyba z 10zl. NIe narzekam. W sumie cos pisze, ze szkodliwe no ale poki co odpukac nic mi sie nie stalo. Zapach ma dziwny, zreszta staram sie na noc nie zostawiac, chyba ze mam wyotwierane okna na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki specjalny preparat ktory rozrabia sie z woda i smaruje tym framugi okien, podobno bardzo dobrze dziala (na muchy, komary i inne owady). Nie pamietam jak sie nazywa. A jesli chodzi o walke z komarami w warunkach polowych (grillowanie itp) to kiedys bardzo dobrze dzialalo wysmarowanie sie olejkiem waniliowym (takim do ciast) ;) Zapach skutecznie odstraszal komary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland jest tylko jedno male ale, owad musi usiąść na tej powierzchni ktora jest posmarowana....a jak jest uchylone okno to moze wleciec bez problemu...na wsi moja rodzinka smaruje tym cale sciany domu tępiąc muchy:P

 

Ze sposobow domowych OCET, posmarowac skore octem (dziala tez na kleszcze podobno, na komary na 100% sprawdzalem:D)

 

a i nie chcem ale muszem to napisac:

 

Kupował facet od rolnika chałupę nad jeziorem. I pytago:

- Panie, a jak tutaj z komarami?

- Noooo... czasem są, ale my znaleźliśmy sposób!

- Tak? Jaki?

- Nooo.... sadzamy teściową na ławeczce przed chałupą i smarujemy jej twarz krwią. I te komary lecą do niej i jest spokój!

- Ale ona się przecież zadrapie na śmierć!

- Nieeeee... jest sparaliżowana...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem moskitierę. Zamontowałem tylko w tych oknach które otwieram. Ale o dziwo czasem kilka potrafi się przedostać. Sprawdzałem szczelność i raczej nie ma żadnych prześwitów. Rzep trzyma siatkę dość dobrze nawet podczas silnego wiatru. W każdym razie komarów domu jest o wiele mniej. Czasem 3-4 albo wcale. Oczywiście okno mam otwarte w nocy dość szeroko. Wcześniej wystarczyło zapalić światło i po 10 minutach cały sufit był w komorach. Średnio 15-20. Co do komarów na dworze to smaruje się czasem off'em, ale zwykle po prostu je zabijam o ile poczuję. Zresztą jak jestem gdzieś na grillu nad wodą to tak po 3 piwkach nie zwracam większej uwagi na komary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda

 

post-110226-1249638827_thumb.jpg

 

A tak powaznie, cholera wyprodowalem juz wszystkiego. One chyba ze Splinter Cella są.

Jakbym mógł to bym ognisko rozpalił :) a tak tylko packa albo gazeta.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm działają Wam muchołówki ?? polecicie jakiegoś dobrego sprzedawce ? może wszystkiego mi ne zjedzą ale - żrą muchy a dzisiaj na nie jestem cięty (jedna sucz mnie obudziła o 6...), no i dobrze mi będzie ze świadomością że sk.. cierpią :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszam temat. Zrobiło się minimalnie cieplej i już się dziady do domu pchają - na razie tylko jakieś nieagresywne robactwo, ale za chwilę komary też się pojawią.

 

Używał ktoś lampy na komary? Jakeiś tips'n'tricks, wady, zalety, generalnie czy warto kupić zamiast tradycyjnego brosa do kontaktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

A bawil sie ktos w instalowanie telefonicznych aplikacji odstraszajacych komary ?

Podobno telefon emituje dzwieki o czstotliwosci odstraszajacej samice komarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszam temat. Zrobiło się minimalnie cieplej i już się dziady do domu pchają - na razie tylko jakieś nieagresywne robactwo, ale za chwilę komary też się pojawią.

 

Używał ktoś lampy na komary? Jakeiś tips'n'tricks, wady, zalety, generalnie czy warto kupić zamiast tradycyjnego brosa do kontaktu?

 

jeżeli chodzi o okno:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda

 

post-110226-1249638827_thumb.jpg

 

A tak powaznie, cholera wyprodowalem juz wszystkiego. One chyba ze Splinter Cella są.

Jakbym mógł to bym ognisko rozpalił :) a tak tylko packa albo gazeta.

 

Witam. Dałbym prędzej : You're dead BITCH. W końcu to tylko samice gryzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...