Skocz do zawartości
mart!nek

Komary... jakie macie na nie sposoby :D

Rekomendowane odpowiedzi

Rybiki to to ustrojstwo ?? Rybik_cukrowy

Jesli nie to prosze o linka do opisu :)

Ja chyba mam cos takiego tylko mniejsze i takie bardziej szarawe.

 

EDIT: Jak pozbyć sie rybików http://www.impactmedia.pl/forum/dom/index....icle.13263.html oraz http://www.wizaz.pl/forum/f14/walka-robakami-60192/

 

trutka na rybiki http://www.globol.pl/globol.php (na samym dole stronki)

 

 

 

tak to on ;]

 

wow, ten gnojek żyje 8 lat :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEEE tam na komary najlepszy jest OFF tyle ze ... przeterminowany tak z rok. Na działce leżał, nie miałem nic innego to wziołem i zaden komar sie nie przywalił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było, muchołówka dobra, tania i ładnie się prezentuje. :wink:

 

Mucho%C5%82%C3%B3wka

 

Rosiczka jest chroniona, dziwię się, że pojawia się na Allegro i jeszcze nie zainteresowała się tym policja.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no dobra ta 2203554[/snapback]

Rybiki to to ustrojstwo ?? Rybik_cukrowy

Ja chyba mam cos takiego tylko mniejsze i takie bardziej szarawe.

8lat? coś mi się wydaje że kłamią :) muchy czy ćmy żyją po pare dni, czy nawet jeden dzień a taki prymityw 8 lat? przeceiż tego by było miliony jak matka składa po kilka jaj dziennie.. więc codzień przybywa kilka-parę sztuk rybików.. U mnie w mieszkaniu studenckim w wc jest tego od cholery... bo są dziury między kafelkami i to dziadostwo tam łazi...

 

Kiedyś budzę się w środku nocy bo coś mi w uchu bulgocze... nie wiedziałem co jest... położyłem sie na tej stornie gdzie mi bulgotało.. i po minucie słysze że coś wypłyneło.. a o to jakas wydzielina uszna + rybik!!! Skubaniec mi wlazł do ucha jak spałem... widocznei pomylił dziurki w ciemności :lol: Zatem pomyłka jednego z nich zapoczątkowała między nami wojnę :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano w miesnych to to maja profesjonalne ustrojstwa :) w tej lampie zarowka wyglada na zwykla pomalowana na fioletowo, w instrukcji cus tam pisali o wymianie zarowy ale o UV nic nie napomnieli - a tak wogole to banknoty przy niej nie swieca :D a moze mam same falszywki ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sposob na komary to przeprowadzka z parteru na 11 pietro ;D Mysle, ze tam dziady pieronskie dadza mi spokoj... Jak jestem na dworze to zabijam recznie ale to nie zawsze skutkuje, bo zdaza bajsnac. Kiedys stosowalo sie OFF w zelu, ale to lagodzaco po ugryzieniach. Testowalismy tez kiedys te odstraszacze falami ultradzwiekowymi, ale to bardziej komary przyciagalo niz odstraszalo. Wczoraj jak bylismy na rowerach to niezle nas pogryzly smierdziuchy jedne <_< Nastepnym razem kupie sobie taka cudowna lampe, zamocuje na ramie a do dyma... tfu do dynama trafo i jazda :blurp:

Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już się dowiedziałem dużo o muchołówkach i po weekendzie może zaplanuje zakup ;D

To sie rownoczesnie dowiadywaliśmy :)

Muchołówka w akcji :D (filmik 800kb) http://www.nepenti.pl/aukcje/szablon/rosliny/11.wmv

 

 

Ja bede zamawial tu http://www.nepenti.pl/rosliny_szczegoly-9/...merykanska.html pewny sklepik, osprzet dają itp. i forum jest o muchołówkach http://www.nepenti.pl/forum/viewforum.php?...d0ced4d5f1bfd25 mozna sie czegos dowiedziec.

 

Wacham sie co do gatunku muchołówki myśle nad "Dionaea muscipula "Akay Riu - Red dragon" - koszt 3 dychy i dają osprzęt.

 

PS: Jesli sie nie znacie na hodowli to nie zamawiajcie nasion bo to ciezko wychodowac.

PS2: Jak w okresie od poźniej jesieni do wczesnej wiosny zapewnic muchołówce temp. w granicach od 1*C do ok 10*C ?? (w zimie musza odpocząć od stresów :-P )

 

Pozdro

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lodóce jest 6 stopni u mnie zawsze przynajmniej tyle wyswietlacz pokazuje :) wiec dało by rade :P.

Matka by mnie razem z tą muchołówką wyrzucila przez okono, jak bym miał ją 2 miesiace trzymac miedzy kiełbasą a szynką, a jak by kiełbase zjadła to juz banicja murowana :lol2:

 

A tak na serio to by MW* nie miała dostępu do światła - jak by nie patrzeć pupa z tyłu.

 

MW* - Muchołówka

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sbchp250 może i równoczesnie ale ja więcej :P

 

No więc ja też zamawiam z Nepenti ;) rodzaj "Regular form" XL - 14 zł z groszami i to się opłaca :D Najgorsze, że przesyłka droga.... :/

 

No ale do rzeczy co do tej zimy. Ja zrobie tak. W piwnicy zimą mam zimno, około własnie 10* i tam ją dam. Ona nie potrzebuje wtedy światła - trzeba tylko ją podlewać raz na 2 tygodnie, tak aby miała lekko wilgotno

 

Ona wtedy zapada w sen :) ... więc bez obaw ze światłem itd. Ważne, żeby jej nie wybudzić za szybko. Wygląda to mniej więcej tak, że w okresie jesiennym jak widzimy, że roślinka wolniej rośnie to trzeba ją do piwnicy, ona tam sobie już zaśnie... Co do wybudzania - około marca. Jak już dzień będzie dłuższy, ponieważ wtedy więcej słońca. Wybudzamy stopniowo - nie od razu na parapet, ale np. za firanke aby od razu nie poprzypalać tkanek. No i już potem będzie piękne rosła po takiej zimie. Jak nie będziemy jej zimować to kiedyś padnie :( ..

 

No i ważne z kwiatkami - jak zaczną rosnąć, to szybko ucinać bo to zabiera jej dużo energi taki kwiatek i potem może to przepłacić zwiędnięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sbchp250 może i równoczesnie ale ja więcej :P

 

No więc ja też zamawiam z Nepenti ;) rodzaj "Regular form" XL - 14 zł z groszami i to się opłaca :D Najgorsze, że przesyłka droga.... :/

 

No ale do rzeczy co do tej zimy. Ja zrobie tak. W piwnicy zimą mam zimno, około własnie 10* i tam ją dam. Ona nie potrzebuje wtedy światła - trzeba tylko ją podlewać raz na 2 tygodnie, tak aby miała lekko wilgotno

 

Ona wtedy zapada w sen :) ... więc bez obaw ze światłem itd. Ważne, żeby jej nie wybudzić za szybko. Wygląda to mniej więcej tak, że w okresie jesiennym jak widzimy, że roślinka wolniej rośnie to trzeba ją do piwnicy, ona tam sobie już zaśnie... Co do wybudzania - około marca. Jak już dzień będzie dłuższy, ponieważ wtedy więcej słońca. Wybudzamy stopniowo - nie od razu na parapet, ale np. za firanke aby od razu nie poprzypalać tkanek. No i już potem będzie piękne rosła po takiej zimie. Jak nie będziemy jej zimować to kiedyś padnie :( ..

 

No i ważne z kwiatkami - jak zaczną rosnąć, to szybko ucinać bo to zabiera jej dużo energi taki kwiatek i potem może to przepłacić zwiędnięciem

Dzieki za info - myslalem ze potrzebuje światelka roślinka

 

@FoX 13 - jak bys mial ciekawe informacje to zapodaj B)

 

Jak by kto niewiedzial to roslinke trzyma sie na połudnowym parapecie. W słoneczne dni trzeba uwazac zeby jej nie usamażyć.

 

Prze moją piwnice przebiegaja rury od CO wiec w piwnicy jest w zimie ponad 20*C <_< - musze kombinowac dalej, jestem otwarty na koncepcje :)

 

Dlaczego akurat bierzesz "Regular form" ?? Szybka jest ?? Ja celuje w cos bardzej jaskrawego zeby intenswniej wabilo latajace ustrojstwo.

 

A co do tego kwitniecia to trzeba łodyge rżnąć po nasadzie, ale to pewnie wiesz.

 

PS: Przyokazji jakąs rosiczke zamówie, beda sie roślniki uzupełniac, a rosiczka nie jest az tak wymagajaca.

 

PS2: gdzie w PL znaleźć Dionaea muscipula "Pink Venus" albo Dionaea muscipula G3 x G14 ??

 

Troche ogrodniczo sie zrobilo, ale komary muszą zginąć <_< U mnie osiedle spryskane od komarów wiec na 2-3 tyg bede mial spokój.

Pozdro

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano biore ją dlatego, że jest w sumie najłatwiejsza w hodowlii, najtańsza i ładna :)

Te mega czerwone owszem lepiej wabią owady, ale to Ci nic nie da i tak, bo musisz ją wystawiać co jakiś czas na balkon dla jakiejś muchy - ona sama złapie, nie wolno podkarmiać. Bo w mieszkaniu raczej muchy nie latają ;)

 

Ja rosiczke już miałem, eh, jakoś tak... nic specjalnego.

Po nasadzie ? czyli gdzie mniej więcej ? ja czytałem , że jak najniżej...

 

Co do zimowania, masz wiele możliwości, poczytaj na tamtym forum. Między innymi jest to lodówka, pudełko i wsadzać tam lód - dużo możlwości

 

Pink venus chyba nie ma, przynajmniej na allegro

 

Zastanawiam się nad tym

 

http://allegro.pl/item110951802_dorosla_mu...hit_cenowy.html

 

Bo jest ładna, troche droższa od tego co chce kupić

 

http://allegro.pl/item112301835_owadozerna...ajwieksza_.html

 

Ale fajniejsza...

Tylko, że w Nepenti jest drogi transport, ale tam ładują porządny (najlepszy) torf i wogóle... a tutaj - nie wiem, nie sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat ;)

Jak tam się mają wasze muchołówki? Wyłapują komary? Zastanawiam się nad kupnem red-green w nepenti. Jestem już po drobnej lekturze na ich temat bo kilka godzin temu jede wredny mnie obudził i coś spać nie mogę :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem Raid'a i w spray'u, i takiego w gniazdku, ale to tylko zatruwa zycie :|. Tyle zwiazkow szkodliwych tam, ze omg..

 

Wymyslilem sobie, ze wstawie w okno rame z moskitiera, ale do konca nie wiedzialem jak mam to zrobic, to poszukalem na allegro... <- LINK

 

I mozna wyslac maila z zapytaniem o cene, dla innego wymiaru okna, mi koles wyliczyl na 45 zeta, troche duzo, jak za kawalek metalowego katownika, i moskitiery... Takze postanowilem sam sie wziac za zrobienie czegos takiego, tylko ze u mnie rama bedzie z drewna :>.

 

Na allegro sa tez moskitiery do okien, na rzepy, ale ja sie obawiam, ze przykleje rzepy, potem nie bedze mogl ich odkleic, i bede mial szpary miedzy oknem a uszczelka na zime...

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sa tez moskitiery do okien, na rzepy, ale ja sie obawiam, ze przykleje rzepy, potem nie bedze mogl ich odkleic, i bede mial szpary miedzy oknem a uszczelka na zime...

Ale tą taśmę nie nakleja się na uszczelkę tylko obok i bez problemu schodzi. Wiem, bo coś takiego mam na działce, a wczoraj kupiłem sobie do mieszkania. Za 7,99zł 130x150cm, wystarczy na 2 okna.

ja zrobilem sam takie cos , zeby cos takiego kupowac to juz chyba trzeba miec nie tylko 2 lewe rece

Ja nie mam czasu na taką zabawę. :-P

Siatkę zakłada się w 10 min i gotowe (pomijam czas jaki trzeba odczekać po przyklejeniu taśmy).

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tą taśmę nie nakleja się na uszczelkę tylko obok i bez problemu schodzi. Wiem, bo coś takiego mam na działce, a wczoraj kupiłem sobie do mieszkania. Za 7,99zł 130x150cm, wystarczy na 2 okna.

 

Ja nie mam czasu na taką zabawę. :-P

Siatkę zakłada się w 10 min i gotowe (pomijam czas jaki trzeba odczekać po przyklejeniu taśmy).

Nie u mnie to w ogole w gre nie wchodzi... Z tasma, nie chce miec zadnych sladow, a to ze nie na uszczelke to wiem, dale chodzi mi o to, ze kiedy na rama okna to przykleje, to uszczelka w oknie bedzie sie odginac... Takze zostaje nadal przy moim pomysle, z ta rama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale jak tą moskitierę się otwiera? Jak bym chciał to założyć to oprócz okna bym musiał mieć na drzwiach balkonowych. Gdyby to zamontować na zawiasach otwierane do zewnątrz to by mi 1/3 balkonu zabrało ;)

Raid'a tego wsadzanaego do gniazdka staram się unikać właśnie dlatego, że strasznie dużo w tym chemii i kombinuję z tą muchołówką. Stałaby na parapecie koło którego te owady muszą przelatywać żeby ominąć firankę więc może by coś złapała. Tylko nadal nie wiem czy jest w miarę skuteczna, i teraz jeszcze muszę szukać o tym smrodku przy trwaieniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie u mnie to w ogole w gre nie wchodzi... Z tasma, nie chce miec zadnych sladow, a to ze nie na uszczelke to wiem, dale chodzi mi o to, ze kiedy na rama okna to przykleje, to uszczelka w oknie bedzie sie odginac... Takze zostaje nadal przy moim pomysle, z ta rama

Taśma z rzepem nie ma kontaktu z uszczelką, więc nic się nie wygina.

Jak już jesteśmy przy odginaniu uszczelki, to pamiętaj że ta rama z moskitierą ma takie jakby haczyki do mocowania do ramy okna. Gdy ją założysz, to masz w 4 miejscach mocno ściśniętą uszczelkę. Żeby tylko potem nie doszło do trwałego odciśnięcia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja prawie przed każdym położeniem się spać biore odkurzacz i wciągam wszystkie komary jakie mam na ścianach. Nawet dobry sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...