Skocz do zawartości
eazy6

6800gt vs x800xt

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam następujący,

Muszę upgradować vga i stoję przed dylematem. Albo przejść na ATI (do tej pory zawsze miałem nv) i kupić sobie x800xt, który pokazuje na razie w benchmarkach najlepsze wyniki, albo zostać przy nvidii i zakupić 6800gt (bo ultra, wydaje mi się lekką przesadą).

jeżeli 6800 gt, to mam drugie pytanie - point of view czy pny?

 

x800xt byłoby super extra gdyby nie te nieszczęsne pixel shadery. Natomiast 6800gt wygląda ok, gdyby nie to, ze mam 300W i nie jestem do końca pewien czy to minimum mi wystarczy. jeżeli nie, to wydatek staje się porównywalny z xt....

 

i tak sobie dumam... może ktoś skomentuje? [proszę bez postów fanatyków ati i nvidii]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

6800 gt spokojnie przerobisz na ultrę, więc tu nie widzę problemów

 

zasilacz powinieneś zmienić, czy to na x800 xt czy to na 6800 gt, najlepiej na 360W lub 420W Chiefteca

 

z tych firm to wybrałbym PNY - markowa firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x800xt byłoby super extra gdyby nie te nieszczęsne pixel shadery.

gdzies kiedys juz to czytalem, ale dotyczylo to zdaje sie nv :D

 

Natomiast 6800gt wygląda ok, gdyby nie to, ze mam 300W i nie jestem do

jezeli jest to prawdziwe 300W i nie krecisz np. axp-m na 2,5GHz to nie widze problemu - gt+prescott 3,5GHz dziala bez problemu na modecomie 350W. jezeli zas te 300W jest fikcja, to i tak musisz zmienic zasialacz czy kupisz x800 czy tez 6800.

 

i tak sobie dumam... może ktoś skomentuje? [proszę bez postów fanatyków ati i nvidii]

poczytaj troche najnowszych recek, zwroc uwage na inne aspekty niz tylko framerate, wybierz to co Tobie najbardziej odpowiada.

imho bierz gt+dobry zasialacz; zmiescisz sie w cenie x800xt, a bedziesz mial dobry zasialacz i karte graf. o podobnym framerate ( czasmi lepszy, czasami gorszy) jak x800xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten sam problem wymieniam grafe na 6800 GT

(mam nadzieje że Leadtek wkrótce się pokaże w sklepach)

 

Ale na moim super megabajcie 350W zrobiłoby psssss... i poleciałby czarny dymek...

 

Dlatego w zasilaczach wybieram między Taganem 380W a Be Quiet 400W

Polecam oba, ale oczywiście cenowo tańszy jest TAGAN, ale podobno troche się grzeje :? jednak wersja 480W ma już system Dual Fan i jest lepiej.

 

Szkoda że HuntKey podobno hałasuje, bo z tego co słyszałem swoim wiatrakiem 120mm zmniejsza temp wewnątrz obudowy ! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie brakuje na psu, właśnie się zastanawiam jaki model kupić ;)

idealny zasilacz wg. mnie hehehe...

 

Opinia Anteca

Poziom chałasu BeQuiet

Cena Megabajta :D

Chłodzenie wewnątrz obudowy jak HuntKey

 

no fajnie by było :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

i PNY i POV to to samo bo nV sama robi te karty (pcb- jesli jest zielone, i ma te same elementy co referencyjna nv- to nv)

 

mechanizm ten sam obowiazuje co przy 5800

owszem, obie karty są referencyjnej budowy

 

ale karty PNY są lepiej wyposażone, nie wiem jak jest z ceną, różni się znacznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sklepu jest krótkie porównanie kart Point of View. Tutaj link

 

Powiem tak - PNY w tej chwili są droższe i nie warto ich kupować - z tego względu że główna różnica od PoV to naklejka na śledziu. I żeby było weselej karty PNY przychodzą w tzw white box, czyli pudełko z kartą, kablami i sterownikami. PoV przynajmniej maja gry i powerDVD. Po co przepłacac?

 

Fotki PNY

Fotka PNY 6800 GT

Fotka PNY 6800 Ultra

porównując do PoV z porównania na sklepie to róźnic nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej recenzji wynika, ze x800xt jest najmocniejszy (z resztą - powinno być pytanie 6800Ultra czy x800xt - gt ma być odpowiednikiem dla pro) ... Ale gdybym miał wybierac - wziąłbym 6800GT - sporo tańszy, a także wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...