Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Fortron FSP400-60PFN o dziwo mimo wielu pozytywnych komentaży zszedł z tego świata zabierajac mobo.

@OT:przypnijcie,przypnijcie ku przestrodze.

Potwierdzam przedwczoraj ten zasilacz poleciał z dymem ...na szczęście reszta podzespołów jeszcze "żyje" :D .

Cholera przez niego musiałem cały pokój przewietrzyć od tego dymu :/ .

Obecnie teraz posiadam zasialcz PROComp Lampard 400 Watt (z 80 mm wentylem i +12V-15A)...co o nim sądzicie ??

Nie miałem wyboru ani czasu na to więc dlatego mi taki zasialcz dali <mur> .

Nie kupujcie tego Fortrona FSP400-60PFN .

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu osławiona Delta 350W PB-2 pocichu zdechła :mur: ale na szczęście niczego nie zabrała w ostatnią podróż ze sobą.Jednak jestem nią mocno rozczarowany tzn. oczekiwałem dużo dłuższej niezawodnej pracy niż niecałe 2 tyg. ale jest gwarancja to będzie nowa albo naprawiona - swoją droga ciekawe co w niej padło? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem lepszy schemat.

W zaszłym roku siadły mi pod rząd 3 identyczne Szefy 360 DF (produkcji Delty ;]). Pierwszy oddałem na gwarę bo Fan zaczął chodzić jak traktor. Dali mi nowy. Po tygodniu sie zjarał. Dali mi kolejny, ten dał radę chyba z miesiąc. Ostatecznie dali mi mój obecny PSU, czyli 400W Szef ze 120mm fanem. W nim Po 8 miesiącach wentyl też zaczął traktorowe jazdy, ale już go nie oddawałem tylko zamontowałem Fandera 120 i do teraz jest git.

Do teraz nie mam pojęcia od czego takie niby niezawodne zasiłki padły jak muchy. Przed nimi miałem Feela 300W i było ok ;] LOL

 

P.S. Jednak muszę też oddać honor Szefowi za to, że żaden z tych PSU nie pociągnął za sobą nic innego. Chociaż to...

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topower 420W P6 , strzelił jak petarda i wziął ze sobą sempa z siga.

Kur.a, dokładnie rok temu zasiłka też spaliła się sama od siebie( podejrzewam nurze bo komp był włączony a mnie nie było w domu).

 

Dla tego topowera obciążenie było za duże ? :unsure:

X1900xtx

Sempron @ 1,7v

2x250GB+DVD.

audigy2.

Nie chce mi się liczyć ale wątpie żeby to wydzielało więcej niż 250W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topower 420W P6 , strzelił jak petarda i wziął ze sobą sempa z siga.

Kur.a, dokładnie rok temu zasiłka też spaliła się sama od siebie( podejrzewam nurze bo komp był włączony a mnie nie było w domu).

...

Ten model jest dobry w reklamach.

 

W realu już 3 egzemplarz (czyli nie przypadek) nie wytrzymał dłużej niż rok.

 

Padały w samotności przy wyłaczonym kompie.

 

+5V Standby nie wytrzymuje :damage_wall: .

 

Trzeba mieć rezerwowy zasilacz, bo 2-3 tyg (czas reklamacji) bez kompa, to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2 miesiace temu w kompie siostry poszedl Codegen 300W. Pracował przez 6 lat ciągnąl najpierw: cel 800, 128mb ram, riva tnt2 m64 pro a aktualnie ciagnal c800, 384mb ram, radeon 9200se, i cd-rw. kupiłem jej fortona 350W z 12cm wiatrakiem i jest wporzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mnie osobiście padł tylko raz zasilacz. Co prawda nie spalił się tylko pewnego dnia odmówił posłuszeństwa i przestał działać. Nie potrafił podnieść kompa. No ale tak to bywa jak się kupiło PSU za 60 zł :P O ile pamiętam to był chyba ProComp albo coś podobnego. Pozostały po nim tylko radiatorki, molexy i kable (nie wiem nawet po co je trzymam :)).

 

Tak czy siak, w szafce jeszcze leży Megabajt 350W. Jakby co to zobaczymy czy pociągnie C2D 3200 MHz :]

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odszedł z tego świata Antec TP 380W , naszczęście miał 2 i pół roku czyli na gwarancji, zabrał ze sobą "coś" czyli najprawdopodobniej DFI LP nF4, procesor działa ... płyta wskazuje 4 czerwone LEDy i kicha, odnośnie zasilacza całe szczęście że był na 3 letniej gwarancji, w Angeli w rubryce wykryta usterka pisze TRUP - szkoda tylko że już nie ma dystrybutora na teren Polski i muszę czekać conajmniej 2 tygodnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec z podpisu wyzionął efektownie ducha dziś w godzinach przedpołudniowych. Co by tu teraz zakupić? Macie jakieś konkretne pomysły? Ostatnio gdy się interesowałem zasilaczami to ten mój był best - a teraz? Chieftec to już ponoć nie to co kiedyś - a marek tyle, że nie zdąże przerobić danych - piszę nie ze swojego kompa, także wskażcie drogę potrzebującemu. ;-)

 

Dokładnie to Chieftec się nie zjarał, jedynie rezystor jeden padł - wymienić i może dalej działać, tylko ja mu już nie zaufam. :-)

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...