Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

A ja miałem coedegen 350 Watt Do którego przez trzy lata miałem podlączone:

Athlon 2500+ podkręcony na 3200+

1Gb Ram

Dwa napędy (napęd DVD + nagrywarka cd)

Dwa dyski (seagate 40 GB + sasmung 80)

Grafikę GeForce 6600 256 MB

karte muzyczną C-media

I o dziwo nie wybuchł :lol2:

Co dziwne chodzi do dzisiaj w innym kompie

 

... i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feel 300W. pewnego dnia komp sie zaczął wieszać i jak sprawdziłem jego napięcia miernikiem na 12V miał ponad 14V... dysk padł po kilku dniach juz na nowej zasiłce i mobo do dziś sie cos pieprzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W

 

Sprzedałem niedawno kilkuletniego kompa (Duron850, KT7, GF2Mx, 80GB). U mnie chodził długo i bezawaryjnie (poza tym, że podejrzewam, że zabił starego HDD 40GB). Po sprzedaży wytrzymał tydzień, nie wiem czy zabrał coś ze sobą. Nie dał rady podmiejskiej sieci elektrycznej i poszedł z dymem.

 

EDIT: do wieczności odszedł w samotności

Edytowane przez alter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan i-Xeye 420W -- TG420 U02

w konfiguracji:

ABIT AB9 Pro, E4300 bez OC, Geile 2x1GB Ultra, HDD Samsung: 2x250 RAID0 + 400GB + 500GB (4 dyski), grafika 8600GT bez OC.

 

był nagły pad (tak jakby prądu brakło) ale i 1 huk... wywaliło gniazdka w mieszkaniu (blok) a światło OK. po włożeniu bezpiecznika w skrzynce pojawiły się jeszcze 2-3 uderzenia i spory smród; Amen tagana po równo 2 latach od zakupu

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 360 (ta lepsza seria) po 2 czy też 3 latach pracy... po prostu w jednym momencie coś strzeliło i po zasilaczu :)

 

A parę dni temu ok. roczny Chieftec 450W po włożeniu nowych bebechów po prostu postanowił kopnąc w kalendarz, niestety:/

 

Teraz mam Tagana 480W i jak narazie jestem zadowolony, firmie Chieftec już podziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem no-name 300w (ale to chyba Codi bo z taką pomarańczową nalepką) chodził na tym co w sigu. Nawet podkręciłem na nim troszkę. Ale postanowiłem wymienić. O dziwo po przełożeniu do drugiego zestawu zaniemówił po dwóch dniach. Po prostu syknął i zdechł. Na szczęście nic ze sobą nie zabrał.

 

Ale byłem świadkiem jak u kumpla Megabajt 350 poszedł z dymem, zabierając na tamten świat wszystko co się w kompie znajdowało.

 

I teraz kupuję już tylko porządne zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam Seasonica 200W. Wykorkował z powodu zatarcia się wiatraka zabierając ze sobą mobo.

Mi wybuchł Rubikon 200W (PIII 700MHz,576mb ramu,riva tnt 32mb2x cd i dvd.Poprostu wyłaczylem jak zwykle komputerwieczorem, rano włączam i nic ... wyciągam wtyczke i jeszce raz wkładam i tylko bum i zapach spalonej dętki...

 

IBOX 350W spalł sie przy Athlon 2800, 256mb ramu,gf5200fx

 

Ultra media 300W napuchły kondensatory i popaliła sie ta cała płytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładam codegen 300w

Ostatnio w pracy wybuchł na wyłączonym kompie :o.

Był trzask jak by ktoś petardę wrzucił i poleciał dym z kompa :).

Po sekcji zwłok okazało się że wystrzelił kondensator - czapka rozpłaszczyła się na górnej obudowie zasilatora ;).

Nie zabrał ze sobą niczego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raz poszedł z ogniem. To stary zasilacz był 200W. Miał jakiegoś Celeronka 2+GHz i piorun trzasnął i :wisielec: dym i ogień poszedł ale ognia mało było. Poszedł kondenstaror i te chipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen niby to miał 300W :lol2:

Konfig: Athlon 2500XP, Mobo Gigabyte 7N400Pro2, Radeon 9800Pro, 2x256 geil, WD 250 GB plus Seagate 60 GB, DVD-RW

 

I tak swoje wytrzymał, ale jak tylko kupiłem Radka zacząłem go kręcić no i w pewnym momencie komp sie wylaczył, troche smrodu z zasiłki, na sczęscie wszystko zostało sprawne. Wymieniłem go na Chiefteca seria HPC410-212, szkoda ze juz nie ma serii HPC te GPS to straszny szajs teraz jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L&C technology 250 lub 300W P.M.P.O

Podczas naprawy kompa u klientki padl.. Chyba nic gorszego nie moze sie sie przytrafic serwisantowi.

Zabrał dysk.

 

Objaw naprawde był ciekawy.Proba uruchomnienia kompa to tylko "miganie" zasilania co poł sekundy i tylko przy trzymanym przycisku zasilania...

 

Teraz szukam elektroniki do tego Seagate SATA 80GB....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kolejne poszly u znajomych

codegen 300 (chyba najpopulerniejszy wybuchajacy zlom) wybuchl z hukiem ogniem i dymem, zabral ze sobo plyte i semprona 2500 socetA

megabajt 250, komp sie sam wylaczyl podczas pracy, wiecej juz sie nie wlaczyl, celeron 900. poszedl sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis stary noname 250W bodajze, chodzilo na tym ustrojstwo 900MegaHurzowe, mobo k7s5a i r8500LE.

Kiedys nie chcial sie wlaczyc wiec poruszylem wtyczka. Na podlaczonej listwie (ale wylaczonym kompie). Poszlo kilka ladnych niebieskich iskierek z gniazda zasilacza, ale spoko. Wlaczam zasilke, ruszylo. Stwierdzilem jednak ze ta wtyczka MUSI byc krzywo wiec ja poprawilem. W zyciu jeszcze tak szybko kompa z sieci nie wypinalem ^^

Pozegnalem sie z plyta i procem. A zasilacz oczywiscie hasa sobie po scalonym niebie...

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megaszit 200W, po 4 latach męki poszedł. Wcześniej zabrał mi 3 HDD, ale on sam żył... jeśli tak to mogę ująć.

 

Drugi to Logic 300W bodajże, poszedł dymek i napęd (dobrze że tylko tyle...)

 

Codegen 250W, procesor, grafika i ram.

 

Codegen 300W - odszedł sam, jakimś cudem...

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny klient : DEER 350W wymieniany przezemnie klientce rok temu ( uparła sie na niska cene nic nie pomagalo tłumaczenie ze to szajs a potrzebny byl komp na "wczoraj" )

 

Przychodzi i mowi ze komp sie resetuje.. zagladam do bebechów a tam kondy od sekcji PWM proca wylane.. doliczyłem 8 sztuk spokojnie.

 

Diagnoza prosta : Zasilka machała napieciami jak pies ktory ma dostac kość....

 

Do wymiany:

Kondy w sekcji PWM i na grafice (2Mx400)

Kondy w zasiłce.

 

Za wymiane kondow zaplaci tyle to co chciala "oszczędzić" na zasilaczu...

 

Zaproponowalem wymiane na chiefteca 350W ale odmówila...

 

Jakto przyslowie mowi oszczedny placi 2 razy ( w tym przypadku za pewien okres czasu moze nawet 3 razy....) jak ten szajs pociagnie reszte bebechow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna sytuacja :

 

 

Komp totalnie idle , wcześniej nie grałem ani nic , procesor wypoczęty tylko gg odpalone , wyszedłem z pokoju , gdzieś tam się kręciłem i nagle huk i od razu wyleciały korki :

 

Sprawca Tagan TG430 - U15 430W

 

Włączyłem korki włączam listwę i znów huk i błysk (teraz stałem obok) tym razem komp sie nawet nie spróbował uruchomić od razu korki poleciały znów.

Dziwna sprawa wkurzyłem się i kupiłem chiefteca 400W , widać dobry nie dobry wszystkie zasilacze sie palą , nie warto inwestować

Z jednej strony miał już 2 lata ale z drugiej strony , komp od dwóch lat jest lekko podkręcony , od tamtej pory nic nie grzebałem , nawet ostatnio totalnie w nic nie gram ani nie wysilam w żaden sposób kompa , mógł tak sam z siebie po prostu się zdetonować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po około 1,5 roku użytkowania odszedł Tagan 420U1 . Najprawdopodobniej z powodu zatarcia wiatraków . (remontowałem mieszkanie i kilka razy włączyłem kompa ,żeby jakąś muzą uatrakcyjnić kafelkowanie :) ,w powietrzu było sporo pyłu itp. jak to przy remoncie ,dziwiłem sie nawet kilka razy ,że obudowa jest dość ciepła chociaż przedtem nigdy nie była ,w końcu podczas młócenia w jakąś gierę , komp się wyłączył i zaśmierdziało "zgrzaną elektryką" . Niestety pociągnął ze sobą HDD :( ) W ramach gwarancji dostałem nowego TG 430 U15 EC ,jak na razie (odpukać) nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Taganach dość często padają układy PFC.

W fortronach 250-60 tez padaja ( te robione dla packard bella) ale co ciekawe nic jeszcze nie zabrały a czytajac o awariach taganów widze ze one lubia czasami sobie cos "skubnać" z naszego hardware.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mi skopcił się Deer 350W, ale nie pociągnął za sobą nic. Padł gdy nic nie było podkręcone. Pewien czas chodził na konfigu Athlon XP 2600+@3200+ przy 1.85V, płyta Soltek KT400 i grafa FX 5200, ale napięcie 5V (max 35A :blink: ) trzymał na około 4,55v a 12V na 12,65, więc wróciłem do normalnych ustawień. Po kilku miesiącach jednak padł. Jego miejsce zastąpił Chieftec 360W, i na podkręconym procku i grafie napięcia trzyma bardzo dobrze (lepiej niż Deer na niepodkręconym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enlight 235W ktory pracowal przez 2 lata w serwerku a wczesniej to Bog jeden raczy wiedziec jak dlugo i gdzie. Poprostu sie serwer wylaczyl i nie chcial wlaczyc. Sekcja zwlok niedlugo.

UPS APC 400VA, podczas burzy przywalilo prawdopodobnie w nasz budynek. Poszlo tak po instalacji elektrycznej ze az w puszkach na scianach slyszalem luk elektryczny. Rozwalone kondensatory, pare tranzystorow. Serwer podpiety do tego UPS'a ocalal i nic mu nie bylo. W bloku poszlo pare telewizorow, komputerow i jeszcze troche sprzetu domowego.

Prawdopdobnie dzieki temu UPS'owi ocalal caly sprzet w moim domu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enlight 235W ktory pracowal przez 2 lata w serwerku a wczesniej to Bog jeden raczy wiedziec jak dlugo i gdzie. Poprostu sie serwer wylaczyl i nie chcial wlaczyc. Sekcja zwlok niedlugo.

Z checia poczytam co mu siadło... W moim nie moglem sie dopatrzyc przyczyny uszkodzenia. Enlight dobrze robi zasilacze ( stosunek moc/ wnetrze bebechów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...