Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Codegen 300W zszedł po cichu i samotnie... Po 2 latach...

 

Z siankiem na studiach było licho, więc kupiłem kolejny Codegen 300W - już 4 (słownie: cztery) lata służy - co fuks to fuks :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi dziś strzelił około 3letni Chieftec HPC-420-302 DF - trzeci raz :lol: Ale tym razem już raczej nie będzie naprawiany. Konfig Athlon 2200+ & 9700Pro. TU opis usterki na elektrodzie - zawsze pada to samo.

 

Mi kiedyś poszedł jakiś noname 250W - przepięcia w sieci - zabrał ze sobą PIII650MHz (wisi sobie nad biurkiem) i mobasa (kumpel rozebrał na części pierwsze - palnikiem :lol2:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padl mi drugi TOP POWER obydwa mialy po 750 na blacie . Pierwszy poszedl 2 dnia po zakupie i dostalem nowy ten wytrzymal 8 miesiecy model toTop Power 750A-P1 U12 EZ EasyPLUG . Piszczal juz od jakiegos czasu wiedzialem co sie swieci i dzisiaj po kolejnym odpaleniu kompa zapiszczal i strzelil ( wybuchl ) bardzo glosno .Nie spalil mi gratow ale zapalil sie sam dobrze ze bylem w domu bo komp chodzi 24/7 a dzisiaj musialem akurat przerestartowac az nie chce myslec co by bylo gdyby tak pier.... podczas mojej nie obecnosci . Po tej akcji odchodze od TOP Power'ow na zawsze pieprz... to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poszedł jakiś 220W niczego ze soba nie pociągnął.

 

Potem był jakiś 300W kupiony od kumpla za 15zł :) poszedł w niepamięc po cichu ale całe zło jakie wyrzadził to osmolony wtyk na zasilanie w starym ECS'ie

 

Teraz to co w sygnaturce, ale poczta polska już mi wiezie Chieftec'a :D

Edytowane przez Brydz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o glownego kompa, tego na ktorym pracuje to:

jakies no name na ciekawym ukladzie przetwornicy zdaje sie UC3545, poszedl mi na 2x (najpierw spalil sie kontroler power good i wlaczania i sie go zwarlo a potem glowny tranzystor mocy - w drugim przypadku wina moja bo zrobilam zwarcie a tak to by jeszcze pochodzil)

 

i do tego kilka(nascie) przypalonych zasilaczy w kompach ludzi ktorzy mi cos podrzuca na serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu padł Topower TOP-400SPW półtoraroczny, strzelał piorunami i wywalał korki, dzis moze odbiore nowy.... zobaczymy co dostane...

BTW zastępczy Deer 300W odpukać w niemalowane radzi sobie całkiem całkiem z konfigiem przez ten czas :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300, Codegen 350, Linkworld 350, Jakiś eee momento, ALTIS ?

ALTIS - poszła cewa, Linkworld kondki kompletnie wybrzuszone (nie daleko do deada). Oczywiście to zasilacze w starym kompie mojego ojca, on zawsze wszystko po najmniejszej linii oporu... W końcu kupił fortrona i śmiga już dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi poszedł 3 dni temu Tracer 400W odszedł w samotności, wczoraj bratu Deer DR-A400ATX 350W działał przez 4 lata poszła razem z nim płyta główna 478 i 1 Pamieć DDR 256MB reszta podzespołów sprawna.

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy padł mi Aerocool Aeropower Black Line 450 W przy wyłączonym kompie. działał 2 lata i jeden miesiąc, o miesiąc za długo, bo gwarancja się skończyła :/ Jest na reanimacji, może powróci do żywych. Czy coś zabrał ze sobą-nie wiem jeszcze, ale wszystko na gwarancji.

 

Kiedyś padł mi jakiś tani, później Modecom GT 350.

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś między 1 a 2 w nocy wydając z siebie donośne "bum" i wywalając korki odleciał po 34 miesiącach służby "Topek" 526P6 420W. Na szczęście nic ze sobą nie zabrał. Teraz działam na L&C 300W - oczywiście sprzęt non OC chwilowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żalem zawiadamiam, że dziś w nocy opuścił nas ukochany tagan tg380-u01. "A taki ładny był, amerykański"... odszedł z hukiem, zabrał ze sobą tablice bezpieczników (zasilanie w domu przywrócił dopiero po kilkunastu godzinach elektryk). W serwisie jeszcze sypnął snopem iskier. Gwara 36 m-cy to jednak fajna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350W custom antec, zintegrowany z obudowa NSK1380 odszedl po calych trzech dniach uzytkowania wysadzajac przy okazji korek ... przypuszczam ze wrazenia odsluchowo-zapachowe musialy byc imponujace, niestety nie bylo mnie wtedy w domu :(

 

Ostatnim tchnieniem zakrwawil rozlanymi kondensatorami pol plyty glownej, na szczescie po wysuszeniu P5KPL-VM dziala jak nowa, podobnie jak i reszta sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu bawiąc się w sprawdzanie karty graficznej kumpla spaliłem zasilacz do lampek choinkowych popularnie nazywany Codeshitem 300W.

 

Co się stało? Podobno zimne spawy poszły. Dał się naprawić, ale mam za bardzo rozwinięty instynkt samozachowawczy na takie zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

mi sie spalił po 11 latach zasilacz 300 watt niewiem jakiej to firmy no name napewno

to znaczy nie zeby sie spalil tylko nie uruchomił sie , no ale 11 lat to i tak troche podzialał, z czego wiatrak z niego wyjalem i jeszcze dziala i cicho chodzi !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

To ja mam chyba rekord tu niestety :damage_wall: 5 min

 

 

Thermaltake Toughpower 1000W + Asus P5E3 Premium/WIFI-AP@N, X48 , grafa i muza wyglada ze smigaja kontroler scsi i wszystkie dyski tez co do pamieci i procka nie wiadomo. Odeslany z plyta do sklepu czekam na decyzje.

 

Wywalilo korki zasilacz poszedl podlaczenie starego Hypera 580W plyta swieci ale ciemnisc widze i plyta nie wstaje.

Czyja wina nie wiem -- moze moja lub problem z nowka zasilaczem.

 

 

Pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis klientka przyniosła Packard Bella ( komp ma 2 lata )

Syfu z niego wyleciało co niemiara,,,,, oczywiscie zasilacz wykorkowal :

 

Fortron 250-60GEN

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nic nie zabral... a juz nie jedenego fortrona widziałem usmarzonego.,.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...