Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Ale przynajmniej nie zabierają ze sobą części (chyba?)

DO dzis dnia ani jedna sztuka ( a juz chyba ze 60 widziałem ) NIC nie zabrała......

 

I zawsze pada to samo czyli aktywne PFC..... a to tranzystory a to cewka itd...

 

Co ciekawe nie wiem jaki oni czasami tam bezpiecznik wstawiony maja bo zdarzało sie ze buchało ogniem ze srodka ( zasilacz i tak juz był martwy)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym konfigu jakiś Ultramedia 400W zabrał ze sobą mobo.

 

Na konfigu obecnym, w 2h po jego złożeniu i odpaleniu na Fortronie 350W z zasilacza przy działającym kompie zaczął się dym wydobywać. Co się okazało? Cewka insajd się wręcz zwęgliła :) Dodam, że wszystkie części nowe... Nic ze sobą nie zabrał, ba... działał cały czas, ale jak widziałem dym, to odłączyłem kompa od prądu. Teraz muszę jechać na FEEL'u III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucam Procompa 400W.

 

Po podłączeniu do mobo na VIA P266X i cielaka 2,6ghz zaczęła syczeć sekcja zasilania na płycie po czym jeden z kondziołków efektownie wybuchł z wielkimi hukiem, zasilacz zapewne powiedział papa, chyba że zadziałało w nim magiczne zabezpieczenie jakieś :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio podobnie, ProComp, tyle że w wersji 350W - w kompie mojego rodziciela odmówił pracy po prawie dwóch latach, na szczęście niczego ze sobą nie zabierając. Nic nie wybuchło, jedynie poszedł dymek i po chwili odcięcie zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny zasilacz w Cooler Master Cavalier 2 (CAV-T02-UKA) Black - spalił się sam oraz płytę i uszkodził trochę (!) P4 3GHz.

 

P.S.

Nie mogę znaleźć nigdzie zasilacza, który by pasował, on był taki dosyć wąski jakiś.

W opisie obudowy on się nazywa: "Proprietary 300 watt PS2 power supply"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie spalil chieftec 850W CFT 850G-DF /ten taki dlugi i ciezki i nie mieszczacy sie w wielu obudowach np. CMStacker 801 u gory, bo u dolu wchodzi/ - po prostu przestal nagle dzialac, a w przeszlosci w podobny sposob przestal dzialac Tagan 480W bez odpinanych kabli ten z tych starszych. Mam na koncie jeszcze jednego codegena 300W i modecoma 300W - te z kolei zasmierdzialy podczas awarii. Zaden z powyzszych nie pociagnal za soba niczego z wyjatkiem codegena, ktory spowodowal eksplozje kondziolkow na starej plycie MSI dwuprocesorowej na chipsecie VIA. Wymiana kondziolkow uratowala plyte. Mojemu koledze spalil sie chieftec 420W tez z tych starszych. Zaliczam lekka zalamke i nie wiem co mam teraz zakupic. Prawdopodobnie wezme be quieta albo enermaxa, ale jeszcze chce dokladnie o nich poczytac i miec pewnosc przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się zapisalem na to forum , żeby napisać swój post :rolleyes:

Po 8 latach spalil mi się zasilacz 235 W noname w starszym komputerze. dzień wcześniej czułem smród spalenizny w pokoju córki, następnego dnia odszedł samotnie na szczęście ... Spisywal się znakomicie. W kompie 2 dyski, 2 nagrywarki, chodził dziennie po 16h w letnich upałach, 2 lata grania w sieci w UT w angielskim klanie, nawet rozgrywki na Clan Base , potem 2 lata na Battle Net w Diablo 2. Do komputera przez wiele lat kolejka (ja i 2 dzieci ), prawie nie był wyłączany. Ale dbalem o niego. Co pół roku czyszczenie wiatraka starą szczoteczką do zębów, następnie kropla oliwki do maszyn do szycia na ośkę wiatraka (podważamy ostrym nożykiem zaślepkę i dostajemy się do ośki ). Myślałem że jest niezniszczalny, ale tylko pióro jest wieczne :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoszły terrorysta :

 

Tracer Hellfire 400W :

Dołączona grafika

 

Zasilacz miał 2 lata i nie był mocno eksploatowany... Kondy na lini 5V wywalone...

Napiecia tez latały ...

Wymieniony na Pentagrama 430W..

 

Z ciekawosci otworzyłem moj zasilacz który mam juz 4 lata czyli Chieftec 1136H ( kazdy narzekał ze szajs ale on dalej dzielnie znosi wszelkie moje konfiguracje systemowe)

 

Dołączona grafika

 

Stan dalej idealny.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inna ciekawostke, 3 zasilacze spalone - 2 seasonic (dosc stare po 300W) i jeden FSP - stara plyta glowna palila i to ostro, za kazdy razem dym z PSU, a raz nawet plomien :D - nie wiem co jest nie tak z plyta glowna ale wiem ze leci do kosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi znowu polecial fortron blue storm 2 530 W

 

pierwszy raz rok temu ale jeszcze na gwarancji byl wiec dostalem nowy egzemplarz

 

tym razem niestety jest po gwarancji :(

 

zobaczymy niedlugo co w nim polecialo....

 

ps. nic ze soba nie zabral :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20.06 b.r. umarł mój Modecom ISO-450P 350W będący na chodzie od 21.01.04 czyli 4,5 roku :D Na szczęście jedyną ofiarą (a może przeciwnie winowajcą?) jest listwa zasilająca. Autopsja na dniach obecnie nieboszczyk leżakuje u kumpla ;)

 

Może to dziwnie zabrzmi ale szkoda mi tego zasilacza (inna sprawa to szkoda mi 100 zł z mojej kieszeni na część nowego z racji, że był to totalnie niezaplanowany wydatek) był on z czasów kiedy dopiero zaczynało się dyskutować o tym, że zasilacz to nie tylko taka puszka z tył obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No-name z obudowy ultra media. Chyba 300w. Wprawdzie po 4 latach, ale co tam ^_^ Krótko przed śmiercią zaczął warczeć.

Żadnych strat poza zasilaczem.

Edytowane przez Wafel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 410W

3 lata pochodził i nagle spadki napięcia... nie spalił się całkowicie tylko uniemożliwiał poprawną pracę komputera (ciągłe restarty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I-box 400w nie pamietam oznaczenia odszedł po 9 miesiącach ,dzieki burzy :) służył dzielnie i nie narzekalem ale teraz jego miejsce zajął Chieftec GPS-400AA-101A .I-box zabrał tylko zintegrowana sieciówke ale komp na gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megabajt 230W - w zamierzchłych czasach celeronów i małych poborów mocy, wykończyła go burza

Fortron 300-60GTP (300W) - przepięcie w sieci spowodowane jakimiś pracami zakładu energetycznego

Huntkey 350AP (350W) - przeciążenie nowym sprzętem: q6600 + 8800gt + 2x HDD, 30C w pokoju, brak jakiejkolwiek wentylacji w obudowie, praca 24h na dobę. Przyznaję, nie dałem mu żadnych szans :lol: Ale pomimo, że padł to nie mogę na niego narzekać - przez ponad 2 lata pracował non-stop 24h na dobę 365 dni w tygodniu w dość ciężkich warunkach.

 

Ogólnie to nie mam szczęścia do zasilaczy, mniej więcej co 2 lata jestem zmuszony do zakupu nowego. I w sumie te zasilacze to dość cwane urządzenia - zawsze wyczekają do końca gwarancji i padają dosłownie tydzień później ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I-box 400w nie pamietam oznaczenia odszedł po 9 miesiącach ,dzieki burzy :) służył dzielnie i nie narzekalem ale teraz jego miejsce zajął Chieftec GPS-400AA-101A .I-box zabrał tylko zintegrowana sieciówke ale komp na gwarancji :)

Może to nie zasilacz zabrał sieciówkę tylko odwrotnie? Duże prawdopodobieństwo takiego czegoś występuje w przypadku "sieci osiedlowej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1.5 roku temu dzień przed sylwestrem eksplodował mi zasilacz 350W noname w kompie darmowe fajerwerki :D

Rozsadziło kondzioły na szczęście nic ze sobą nie zabrał =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Fortron 350 HLN po kilku godzinach użytkowania u kumpla odszedł do krainy wiecznej elektroniki. O dziwo mówi się, że za takie śmieszne pieniądze to całkiem solidne zasilacze a ta padaka poszła na sprzęcie:

 

AMD x2 4050e (45W)

1GB Goodram

1HDD Samsung 200GB

płyta MSI jakaś tam micro atx

napęd optyczny

 

Jak widać config ciągnie bardzo mało energii a mimo to ten "super fortron z allegro" wykitował w moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300 po okolo 3 latach cos w nim strzelilo i zasmierdzialo. Po odebraniu kompa z gwarancji okazalo sie, ze w budzie siedzi ten sam zasilacz :blink: (wymienili jakas czesc). po 4.5 roku drugi raz padl, dalem sobie juz z nim spokoj. W obydwu przypadkach nic procz zasilacza nie ucierpialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsadziło kondzioły na szczęście nic ze sobą nie zabrał =]

Czyli było mu zdecydowanie za ciepło ;) Elektrolit się zagotował i bum ;) Takie cuda zdarzają się jeśli PSU jest przeciążony albo po prostu gdy jest za słaba wentylacja (mimo że pobór mocy jest OK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy tylko używam komputera i-boxy w nim siedziały i nigdy problemów nie sprawiały.

 

Kilka miesięcy temu koleżance do kompa wsadziłem modecom feel III 500W illumination i jak narazie żadnych problemów z komputerem nie miała, nie licząc software'owych zagadek typu "jak nagrać płytę" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...