Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem taką akcje że pewnej nocy coś sie stało z prądem. właczył się telewizor, komp, magnetowid... tak nagle, bez powodu, były na czuwaniu. komp wyłączony ale podłączony do gniazdka (bez listwy) no i sprzęty się normalnie wyłączyły a komp dopiero po dość głośnym trzasku, dawce dymku i smrodku :) rano zaglądam do bebechów, rozkręcam zasilacz... normalnie 2 kondensatory rozerwało xD komp cały, zasilacz to 250W jakiejś tajemniczej firmy L&C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodniowy piekny zloty Colorsit 600W ktory pan sekretarka kupil do firmy "bo mial najlepsza moc w stosunku do ceny" :lol2: i to do kompa obslugujacego najwiejsza drukarke pracujacego 24/h z paroma dyskami. Odszedl po tym jak kolega noga odlaczyl wtyczke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglaszam kolejnego denata B-)

 

Tagan Easycon TG530-U15

 

Dzisiaj rano wlaczalem bylo wszystko normalnie, potem wylaczony pare godzin, ponowne wlaczenie i ssssssssssssssyk.

Przed oczami stanely mi zamordowane e8400 i niezastapiona P5b deluxe...

Wylaczylem wylacznik, czuc bylo troche spalenizny.

W serwisie okazalo sie ze po prostu zdechl.

 

ALE na szczescie nie zabral nic ze soba- po prostu odszedl w spokoju.

 

Jedna rzecz jaka widze teraz w porownaniu do nowej zasilki (OCZ StealthXStream 600) to ze Tagan sie koszmarnie wrecz grzal,

Mozliwe ze to bylo powodem zgonu- on sie grzal nawet jak byl wylaczony, po dlugim czasie nawet blaha nad zasilka byla nagrzana wyczuwalnie, do tego powietrze ktore wylatywalo z niego- zawsze gorace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codzio 350W zabral ze soba msi kt400 i durnia 1200, potem asrocka. Wstawilem Fortrona 350-MDM 2 lata temu i chodzi do dzis u kumpla...

O malo nie zabilem tez swojego fortrona, sempron 2800+@2,5Ghz 512mb radzio x850xt po v-modzie, przeciazenie na 12 ;) Najlepsze, ze potem ten SAM fortron dzwigal ten sam sprzet tyle, ze radek x1950gt przez kilka miesiecy. Teraz spoczywa na polce w razie czego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoName 300W, komputer był włączony przez 2,5 dnia i sie spalił, ale i tak wytrzymał 4 lata, na szczeście nic za sobą nie pociągnął.

Wywaliło bezpieczniki i tak śmierdział spalenizną. Tył był obkopcony.

Edytowane przez Pisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ToPower TOP-400P5 U12

To już mój drugi, tym razem markowy :/

Krótki błysk i strzał przy próbie włączenia kompa.

Tak jak mój pierwszy zasilacz no name odszedł sam...na szczeście :D

Zobaczymy jak długo wytrzyma TAGAN TG400-U33 - 400 W, 2Force II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny zjarany zasilacz - feel II u sasiada kupiony z obudowa: po 2 latach wylaly kondensatory - zasilacz niby sie odpalal, ale komp nie dawal obrazu, na szczescie nic nie uszkodzil

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noname korea (z czasów P II) 300W padł

włozyłem go do kompa zamiast Hyundai 200W z czasów P-MMX, bo nie wyrabiał z P III i Glacierem 6800

Hyundai działa dalej, a ja kupiłem Delte 350W i wsio hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ś.P. Codegen 250W - odszedł bez przyczyny - Służba trwała 2 lata.

 

Straty ?

 

-modem 56k

 

Ś.P. Codegen 300W - Pewnego wieczora zaczął głośno pracować, rano go straciłem - SŁUŻYŁ 4 LATA

 

Straty?

 

-ESC K7S5A 3.1

-AMD Athlon XP 1700+

 

Co za zasilacze ...

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Flower 400W Model SF-400P12A

 

Wygrany w konkursie na OC&M 2005 w Gdańsku. W sierpniu, po burzy i wichurze dziwne rzecz działy się w prądem. Znikały i pojawiały się fazy. Rano komp nie wstał. W zasilaczu padł bezpiecznik 7A, po wymianie i podłączeniu do prądu - pstryk błysk i nowy bezpiecznik się przepalił.

 

W zasadzie to nie "wina" zasiłki, ale nie wiem czy warto próbować go reanimować.

Edytowane przez Gru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed resetowaniem komputerów nogą... :D

Mój tata jakieś 10-12 lat temu przy resetowaniu nogą spalił monitor. (nie pytajcie jak to możliwe) :D

Ostatnio także przy resetowaniu nogą padł Modecom 350W - nic ze sobą nie zabrał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie "wina" zasiłki, ale nie wiem czy warto próbować go reanimować.

Gru odpusc sobie ... masz wystrzelone klucze po stronie pierwotnej czesto leca tez inne czesci po stronie 220V....

 

Ogolnie zasilaczy nie powinno sie naprawiac chyba ze naprawde chesz pozbyc sie kompa ( z własnego doswiadczenia wiem to )

 

 

Do grona doliczam CODEGEN X1 300W ...

Klientka przestawiała kompa podczas podłaczenia pradu codegen puscił pare z ryja i :

Mobo kaputt specjalny kontroler pamieci masowej kaputt nie wiem co z procem i ramem i grafika...

 

Co ciekawe dysk Samsunga Spinpoint 40GB przeżył :o

 

Ogolnie wymieniłem jej połowe komputera..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś noname chyba 300W albo 360W już nie pamiętam wiem że po przełączeniu takiego czerwonego przełącznika do tej pory nie wiem co to było (brak oznaczeń) po przełączeniu strzeliło i poszedł tylko dym nic nie spalił więcej ale to na kompie który miał procesor 450mhz więc nawet jakby się spalił to bym prawie nic nie stracił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś noname chyba 300W albo 360W już nie pamiętam wiem że po przełączeniu takiego czerwonego przełącznika do tej pory nie wiem co to było (brak oznaczeń) po przełączeniu strzeliło i poszedł tylko dym nic nie spalił więcej ale to na kompie który miał procesor 450mhz więc nawet jakby się spalił to bym prawie nic nie stracił

Równie dobrze mogłeś go pod walec podłożyć.

Jak się nie wie do czego jest przełączniczek to się go nie rusza - to rada na przyszłość.

Ten przełącznik służy do wyboru napięcia zasilania 230 lub 115V.

Dziwisz się, że zasilacz padł gdy dostał 2x większe napięcie zasilania?

Na kompie z cpu 450MHz można mieć zdjęcia z kilku lat lub pracę magisterską do oddania na wczoraj. To, że komp jest wart parę zł nie oznacza, że strata w przypadku awari też wynosi parę złotych.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu Codegen 300W, dostałem za niego jakiegoś innego "wynalazka" też padł jakiś rok później od tamtej pory inwestowałem więcej w zasilanie. A całkiem niedawno wykończyłem 2 szt Modecomów Feel 400W, podejrzewam że przez to że siedziały w budzie Ibox Magic2 (strasznie kiepska wentylacja).

Na szczęście nic nie pociągnęły za sobą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu odszedł Tagan 430W X-Eye. Modlę się żeby nie zabrał żadnego podzespołu ze sobą. Żył 3 lata z wpiętą 8800GT, 2GB RAM, Procek X2 3800+, 2 dyski 320GB,500GB, Audigy 2, D-link DWL-520+. Czy to nie za dużo dla niego jak myślicie :D:D

Edytowane przez Qki86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 500 Dual Engine się wziął i "zasnął" podejrzewam, że padł bezpiecznik jako,że jest na gwarancji to trzeba sie będzie "fatygować" cholercia i jeżdzić... Ot prezet na świeta, całe szczęście mam zastępczego "szefa" 450W z kompa dzieciaków... Co jest?! Komputer? Ja wam dam komputer! Do lekcji! Że przerwa świąteczna? No właśnie to na dwór, na śnieg, na sanki! Odpoczywać od komputerów, konsol i TV! Co? Że śniegu nie ma? Eee... Słuchajcie dzieci prawda jest smutna: wasz komputer zaniemógł więc trudno musicie uzbroić się w cierpliwość...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modecom feel 3 - 400W

 

nie podołał nagrywarce samsunga... zamieniony na fortrona 350W...

 

czas pracy - 4 dni (do czasu pierwszej próby nagrania płyty)

straty - czas i nerwy

zamiast tradycyjnego 'r.i.p.-a'...

 

B.I.H. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron MDN 350W.

 

Musiałem zatrzymać wszystkie wentylatory bo sprawdzałem czy jest jakaś różnica w głośności kiedy chodzi/stoi wentylator i zapomniałem włączyć. Po jakimś czasie poczułem jak coś się topi. Bydlak długo wytrzymał, do końca i na szczęście nie pociągnął nic ze sobą.

 

Rest in fukkin peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 430 EasyCon ze starszego kompa, 4 lata służby - w Boże Narodzenie odszedł z hukiem w zaświaty. Strat chyba zero - płyta wstaje, ale tylko do biosa zajrzałem - bałem się na 350wat "no name" podłączyć wszystko to, co ciągnął tagan :P Fajerwerk był naprawdę niezły. Co dziwne, po rozebraniu zasilacza nie mogłem znaleźć nic co się sfajczyło, ale elektronik ze mnie jak z koziej....

 

Rest in pieces :)

 

PS. Coś sporo Taganów widzę padło ostatnio - ale to chyba dlatego że ma je sporo ludzi... Dla odmiany zamówiłem BeQuieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Zajmuję się naprawą kompów i często zdarza mi się wymieniać zasiłki-najbardziej lubię burze ;) (nieźle się wtedy zarabia)

Ale nie o tym mowa ;)

Najczęściej padają różnego rodzaju wynalazki typu stare codegeny,megabajty,tracery,deery i inne firmy krzak.

Nie winię za to userów,bo w większości przypadków nie oni składają sobie puszkę.

Winię wszelkiej maści magików pracujących w sklepach komputerowych,którzy takie ścierwo wciskają ludziom w obudowę lub od razu jest badziewie z budą.

Jednak najgorsze ciach!o jest w markeciakach-trafia tam najgorszy schit zalegający na magazynach.

Niejednokrotnie widywałem wynalazki robione przez tzw. renomowane firmy pt. NTT czy jakieś tam Procompy ;) mocny confiq typu 'GAMER' ;) na 8800GT lub 9600GT,zasilany przez ścierwo typu modecom ;) 350W

:wisielec: :damage_wall:

I kup tu sobie kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...