Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Miodnyj

Wszyscy widzę narzekają na codegeny,ale z autopsji wiem że padają te do 350W.

Miałem kiedyś codegena 400W na wentylu 120mm i to co on wytrzymał,to są jajca-ze 4 wymiany confiqów,wszystkie elementy extreme kręcone i nic.

Kupiłem ponad rok temu chiefteca a codzio poszedł do mojego stałego klienta i dalej hula skubaniec :)

A jeśli chodzi o szefa,to jest kawał porządnej zasiłki.

Miałem kiedyś ciekawą akcję,grałem sobie na kompie i nagle był mikro zanik napięcia w sieci-zgasł monitor,telewizor i dvd się włączył-odpalam monitor a komp nadal chodzi.

Normalnie wymiękłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie jest tak tragicznie z tymi zasilaczami, na rynku na prawdę dużo ich jest a pali się wcale nie tak wielki ułamek. Znam:

 

Codegen 300W - pracował w latach 2002-2008 po kilka (naście?) godzin dziennie, nie padł

Megabajt 350W - 2004-2009 (cały czas chodzi), działa OK

Kilka innych Codgenopodobnych mają też koledzy, ciocie itp., też pracują po kilka lat i tylko jednemu spalił się jakiś Mustang, niszcząc HDD i DVD.

Przy jednym spalonym, znam z 8 działających. Owszem, jest to w pewnym sensie "cykająca bomba", ale warto wiedzieć że wbrew pozorom spaleniu ulega pewnie z 1/3 ich, reszta pracuje OK. Nie znaczy to że zasilacze są OK - tylko że psuje się ich mniej niż niektórzy sobie wyobrażają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie widywałem wynalazki robione przez tzw. renomowane firmy pt. NTT czy jakieś tam Procompy ;) mocny confiq typu 'GAMER' ;) na 8800GT lub 9600GT,zasilany przez ścierwo typu modecom ;) 350W

NTT poszo po rozum do głowy i w ich kompach siedza juz Delty 350W i 450W.

Oczywiscie trafiłem na Codegena 450W ... ale widac ze przestało im sie opłacac wstawiac najtansze pseudo zasilacze.

 

Jesli 350W modek to scierwo to kup sobie codegena 500W..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ciekawą akcję,grałem sobie na kompie i nagle był mikro zanik napięcia w sieci-zgasł monitor,telewizor i dvd się włączył-odpalam monitor a komp nadal chodzi.

Normalnie wymiękłem :)

też tak miałem na swoim topowerze, kondensatory pewnie nie zdążyły się rozładować ;)

 

mi raz poszedł codegen 300 W (burza) na szczęście tak jak go prosiłem - nic nie zabrał z sobą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

NTT poszo po rozum do głowy i w ich kompach siedza juz Delty 350W i 450W.

Oczywiscie trafiłem na Codegena 450W ... ale widac ze przestało im sie opłacac wstawiac najtansze pseudo zasilacze.

 

Jesli 350W modek to scierwo to kup sobie codegena 500W..

Czyli dają nadal wynalazki.

A ja sobie nie kupię codegena,bo mam szefa :)

A klientom ładuję teraz tracery 4life lub feele 2 400-450W - mam je za śmieszną kasę z hurtowni i jeszcze żaden z nich nie padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprowadza się do wartości komputera i grubości portfela. Jak ktoś ma mamonę, to jest mu ryba co ma w środku - pójdzie i kupi nowe części. A jak ktoś nie ma zbędnej gotówki, albo się zna, to nie będzie do zestawu za 4k wkładał zasilacza za 50 zeta, chyba że ma kamienny sen :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dają nadal wynalazki.

A ja sobie nie kupię codegena,bo mam szefa :)

A klientom ładuję teraz tracery 4life lub feele 2 400-450W - mam je za śmieszną kasę z hurtowni i jeszcze żaden z nich nie padł.

Jesli wynalazkiem nazywasz DELTE to twoje Tracery to normalnie boskie sa....

Własnie za ta smieszna kase kiedys stracisz renome i klientów ..

Powodzenia..

 

Ps. 2 letni nawet mocno nie katowany Tracek 400W potrafi pokazac co to sa wybrzuszone kondesatory..

 

Wymieniłem go w pore klientowi. U mnie po przeróbkach działa jako zasilacz do radiostacji 13.6V 20A. Zreszta ma dumnymi literami napisane 16A na lini 12V a co w srodku widze ?? 10 Amperowa diode na lini 12V ( co ciekawe wytrzymuje i 20A ) ale jak długo to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem kompa i spod dolnego wiatraka polecialy iskry... Antec TruePower 550W wyzional ducha -> warystor wygladal jakby go szczury obgryzly :P Odszedl sam.... pewnie dlatego ze to Antec :P zepsul sie 4m-ce po uplywie 3letniej gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kumpel mi przyniósł zjaranego kompa. Zasilacz "SUPER POWER MAGNUM 350W" (słyszał ktoś o takiej "firmie", bo ja pierwszy raz się spotykam?). W kompie zdechło wszystko, nie przeżyła żadna część. Zasilacz na sucho się odpala, ale co ciekawe na wszystkie napięcia dodatnie, czyli +3.3, +5 i +12 V podaja 12V. Nie dziwne że cały sprzęt spłonął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kumpel mi przyniósł zjaranego kompa. Zasilacz "SUPER POWER MAGNUM 350W" (słyszał ktoś o takiej "firmie", bo ja pierwszy raz się spotykam?). W kompie zdechło wszystko, nie przeżyła żadna część. Zasilacz na sucho się odpala, ale co ciekawe na wszystkie napięcia dodatnie, czyli +3.3, +5 i +12 V podaja 12V. Nie dziwne że cały sprzęt spłonął.

 

A no pewnie że skopciłem... xD

 

 

250W Noname po podkręceniu Celerona 466@566 ( potem ten komputer pracował przez 4 lata na 165W noname z geforcem fx5200 128Mb

 

tydzień temu Neotec X3800 380W padł po około 6 miesiącach(kupilem używanego) przez katowanie go 14/24 h przy Athlonie x2 5000 po oc, asus m2n-sli, 6gb ramu 3x2GB goodram 800Mhz, radeon his hd2600xt po oc i dwa napędy i dysk oraz dwie karty PCI i dwa wentyle. Ale nie powiem nie powiem trzymał się ten Neotec :) Wyłączyłem kompa i próbuje go włączyć a tu nic woncham a z zasilacza wali jak z spalonego pegasusa ^^

 

teraz mam ibox 400W (mega ciach!o juz świruje ) ale włozyłem go tylko tak aby kupić Amacrox AX450-PNF na allegro :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 2 dni przed Świętami Bożego Narodzenia AD 2008 w skutek małego przepięcia w sieci elektrycznej padł mi zasilacz CORSAIR 620W CMPSU-620HXEU. Nie wiem czy to zasługa dobrej budowy zasilacza czy też zwykłe szczęście ale nie pociągnął nic za sobą. Było tylko małe "pstryk" i po sprawie ;) Co do reklamacji ( miałem go 6 miesięcy a gwarancja jest na 5 lat ! ) - nie było żadnego problemu. 1,5 tygodnia i listonosz był z nowym zasilaczem u mnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim 2 miesiecznym Topowerem 400W cos sie niedawno stalo... zaczal brzeczec... podszedlem do budy, no i slysze takie elektryczne bzyczenie... zaczal smierdziec spalenizna... ale o dziwo dalej chodzi, dla bezpieczenstwa wyciagnelem dziada i jutro go zaniose do sklepu, ciekawe co to :/ (dobrze ze zostawilem sobie starego tracera jako zapasowke :)

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megabajt 350W 2001-2008

działał poł pasywnie :lol: z kompem p4 northowood 512ram gf4mx 2xhdd

nie wiem czy padł calkowicie, ale był bardzo goracy i odlutowała się dioda i komputer nie odpalał,

 

codegen 350W 1998-2006

działa z kompem p4 1,7 192ramu gf2mx 1xhdd

pewnego dnia wybuchł :lol:,ale chyba tylko dlatego ze nigdy nie był czyszczony, naszczescie, nie zabrał nic ze sobą, po wymianie na tracera komp działa do dzisiaj

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowka Delta 350W ( 350gps )

 

Wystrzelone warystory i bezpiecznik .Musiał byc spory skok napiecia ze warystory poszły...

 

Wymienione zasilacz działa i ma sie dobrze..

Ahym, ale podzespoły ocalone? Tak z ciekawości pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahym, ale podzespoły ocalone? Tak z ciekawości pytam.

Tak bebechy jak w najlepszym porzadku.. miałem juz kilka takich defektow Delty 350W (zawsze na serwis wysyłałem bo nie chciało mi sie naprawiac) kompom nigdy nic nie było...

 

Frotronow z wywalonym APFC to nie zlicze bo juz widzialem ich około 120 i tez nigdy nic sie nie stalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wymiekl CHieftec 420df na konfigu raczej smiesznym bo athlon am2 i mobo integra. po 2 latach kondziolki spuchly i zdechl. drugi CHieftec 420 df bez wtyczki 24 pin, byl ostro meczony i smiga do dzis, a ona ma slaba linie 12V !!! rozpiepszylem jeszcze codegena 400w - rozpadl sie przy odpalaniu, i jakis taki magic 400w - spuchly kondziolki po pol roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wystrzelił mi Be Quiet Straight Power 450W, nie zabrał ze sobą niczego po drodze (na szczęście) i ciągnę na Modecomie 350W, który już też coś zaczyna buczeć :P Trzeba szybko zainwestować w jakiś zasilacz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopala sie wlasnie obecny. Coz, na PCB ma 2003r, napuchniete kondziachy i cos z oznaczeniem R34 dobrze wysmazone. Mam mala nadzieje ze zabezpieczenia beda dzialac zanim kurier nie przywiezie nowej skrzyneczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200W Noname działał dobrze od 1997 roku do zeszłego miesiąca (!!!). Dziś włączam - [gluteus maximus]. Drugi raz - [gluteus maximus] i jakiś skwierk. Mówię zmierzę napięcia. Linia 12V waha się 9-11,2V :D :D

 

BTW, działał na Pentium II 333MHz + 64MB RAM uruchamianym przez ostatnie kilka lat raz na 3-4 tygodnie. Pewnie tylko kondensatory wywaliły i antyczne podzespoły przetrwały. Włożę Codegena 300W z szuflady i jazda do 2015 roku :)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I No-name ???W (coś koło 250, tabliczka jest osmolona).

Z rok temu kolega wyjął z niego wiatrak bo chciał zrobić "bezgłośnego" kompa tylko do ściągania (PIII 800mhz, 256DDR, GF4200Ti, dysk 120GB). Komp chodził ładnie 2 tygodnie 24/h... ale wpadł na genialny pomysł żeby pograć sobie przez lana w QIII... no i niestety coś zaswędziało i buchnęło płomieniem... był na tyle uprzejmy żeby nic za sobą nie brać.

II nie do końca spalony Codegen 300W (na configu jak wyżej). Działa, ale tylko żeby siedzieć w necie. i to przez modem do sieciówki podłączony. Bo wystarczy że się coś podłączy tzn. do USB, bądź otworzy DVD (xD) to od razu coś strzela i się wyłącza.

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

Kiedyś koledze spalił się ,,Krzak" coś koło 350W .

 

Gdy do ,,energooszczędnego" P4 dołożył 2x1gb DDR2 + HD2600 tego p. Krzak już nie zdzierżył i zapalił się ze złości.

 

A sam miałem Codegena (nie Codeszajsa) 300W ,który trzymał się dzielnie prawie 5 lat! (był użytkowany codziennie około 10 h) ,dopóki nie zamieniłem go dzisiaj na Fortrona 350W.

 

PS: można jakoś użyć wentylator z PSU ? Np: do obudowy ,albo na HDD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Codegen 300W chodził ponad 6 lat. Jeszcze go mam, jutro z ciekawości pomierzę napięcia (od miesiąca ponownie chodzi w kompie kolegi - Celeron 2.0GHz 256MB GF2 MX440 :D )

 

Wentyl da radę na 5V na dysk jeśli nie jesteś cichofilem. Powinien zbić tempy o kilka stopni.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...