Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Ile złości [;

1. Bo 300W zasilacz powinien temu podołać. Zależy to jeszcze od tego ile zasilacz ma na tabliczce i czego (amperaż na liniach), co oznacza wypasiona grafika i szybki procesor, dwa dyski to rzeczywiście masakryczne obciążenie :wink:

2. Bo nie spełniają norm, nie podają właściwych napięć, nie mają zabezpieczeń, a jak im się zapoda chociażby połowę tego, co mają napisane na tabliczce to zwykle kończy się swądem spalenizny, czasami czymś jeszcze ;)

3. Nie wiem o czym teraz piszesz, jakie serie? Cały czas pcha się to guano do kompów na masową skalę. Przeciętny użytkownik idzie do marketu i kupuje komputer. Nikt nie podaje na rozpisce w markecie jakim zasilaczem dysponuje dana jednostka, bo potencjalnego kupca to nie interesuje. Ma być w miarę mocny procek, monitor z bajerami w dalszej kolejności pojemny dysk i ilość ramu na karcie graficznej, reszta nieistotna. Ostatnio robiłem sąsiadowi małą naprawę: 2 letni zestaw na am2 napędzany feelem I 350W. Napięcia w normie ale latają - zaleciłem wymianę. A padła mu grafa, jakaś pochodna 9550 64 bit. Jeden dysk jedna kostka pamięci wszystko na def. Myślę że ten feel mógł maczać w tym palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję właściciela be quieta P5-370-S1.3! Padłwszy mu się, ale jest szansa na reanimację. Ślady noszą kondensatory oraz jeden rezystor. Koszt naprawy wyjdzie mi śmieszny (20gr za reza), ale kufrwa potrzebuję jego wartości! Jakby ktoś posiadal taki to będę wdzieczny.

 

Rezystor oznaczenie R34 już po stronie wtórnej zdaje się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padł BQ E5-450W, wymienilem napuchniety kondek ale po tygodniu normalnego dzialania i stabilnych napiec i tak poszedl sie kochac - zabral foxoconna p35a. bastard!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie RATUNKU! Potrzebuję tranzystor UTC B772SL! Przez przypadek zwarłem zasilanie wentylatora z masą w Chieftecu CFT-500-A12S i pierdyknęło mi takim tranzystorem. Mam nadzieję, że tylko tyle się spaliło.

 

Ewentualnie potrzebuję porady JAKI ZAMIENNIK mam dać! Z tego co widziałem to nie ma takiego czegoś w Polsce więc proszę!

 

Sterowanie wentylatorami mi padło i jestem w ciemnej [gluteus maximus]!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topower EZ 400W - jeszcze całkowicie nie padł, jednak już czuć mocno spalenizną, czyli w środku jest pobojowisko. Komputer jak najbardziej zwyczajny, nie kręcony przesadnie. Od początku mi nie pasował ten zasilacz, bo jak podłączałem słuchawki do wejścia, to mogłem wyczuć jak przenoszone jest na nie napięcie (z tego wnioskuję, że Topower nie trzymał którejś linii). Jednak ekspertem nie jestem i to tylko takie moje przypuszczenia. Faktem jest, że się pali i na pewno nie zamierzam dalej na nim pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdechl Tagan tg330-U01.

Chodzil z kompem do netu- msi neo-f (P35), niekrecony e6300, GF 8400.

Nie zabral nic, a mialem podejrzenia po tym temacie Tagan 380 U01 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Potwierdzily sie- 2 kondensatory spuchniete (nie wylane).

Symptomy- freezy w XP, brak widocznosci dysku, potem nawet problemy z wejsciem do biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Zdechł Topower Top-400P5 U12 - w sumie nie moj, choc teraz juz tak bo znajomy mi go zostawil (wentyl 12cm z niego dzielnie kreci sie @5V z tylu mojej budy ). Mialem tylko wymienic pare spuchniętych kondensatorów, jednak ich wymiana nic nie dala, jak nie wstawal(0 reakcji) tak nie wstaje, bezpiecznik OK. Nic nie zabral ze soba od po prostu nie dziala. Chętnie coś w nim podłubie jak ktos ma jakis pomysl na reanimacje :).

 

Foty :    1  2

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety +5V VSB - 0V. Jak będzie trudno to raczej nic z tego bo w elektronice jakos oblatany nie jestem,  choc amatorsko prostsze rzeczy robie sobie sam. Btw ta zasilka nawet jakos specjalnie obciążona nie byla(P4 3.0, GF7600) i po 3 latach trup, pewnie zostanie u mnie dawcą rezystorów i kondensatorów(pierwotnym powodem który przyczynił się do zgonu są pewnie marnej jakości kondensatory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 420W dzielnie służy już 8 lat.Przez ten czas 4 razy sie zepsuł dwukrotnie diody 3A raz zimny lut,raz wymagał wymiany wentylatorów.Nigdy nic nie zepsuł w kompie.Ale lubie ten zasilacz bedę go naprawiał dopóki nie rozleci sie w drobny mak. :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wymieniłem kondensatory w dwóch Chieftecach GPS-350EB-101 A. W obu napuchły kondensatory stabilizujące na wyjściu (3300, 16V) Żeby było śmieszniej, to w sklepie takich nie było, więc musiałem kupić 25V, które są większe, więc średni chciały się zmieścić i były kombinacje, zeby je wcisnąć nie uszkadzając niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom MC-350 po 3 latach pracy, generalnie prawie ciągłej na dość słabym configu (X2 4400, integra/pół roku radek 3850, 1 dysk).

 

Teraz pytanie, bo nigdy nie miałem styczności z padniętym zasilaczem. Jak sprawdzić, czy to na pewno zasilacz padł? Po podłączeniu do prądu i próbie ręcznego odpalenia poprzez użycie śrubokręta na stykach zworki power on/off na płycie głównej nic się nie dzieje. Dodam, że nie było absolutnie żadnego smrodu, iskier. W obudowie poza umiarkowanym kurzem też wszystko ok. Po prostu wyłączyłem komputer i następnym razem już nie chciał się uruchomić.

 

Dzięki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij go,Daj mu jakieś obciążenie w postaci cd-romu np. bo nie które zasilacze nie odpalą "na luzie".Wtedy spróbuj odpalić jak nie odpali to znaczy,że trup:D

 

Odpalaj poprzez zwieranie we wtyczce ATX pinu zielonego z czarnym.

Edytowane przez Serekzolty
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gembird 300W

 

Pewnego razu poczułem z kompa ostry smród palonej izolacji.

Szybko go wyłączyłem i moim oczom ukazało się coś takiego

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Zaznaczam, że żadnych cudów ani przeróbek nie robiłem, on tak sam z siebie :lol:

 

Co ciekawe Pentium3 1000, GF2 MX jak i cała reszta sprzętu nie ucierpiała ani trochę :lol2:

 

A, PSU przyjęli na gwarancję i dostałem nowy :)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Zaznaczam, że żadnych cudów ani przeróbek nie robiłem, on tak sam z siebie :lol:

A, PSU przyjęli na gwarancję i dostałem nowy :)

 

Wygląda jakby wtyczka od flopa została źle podłączona (przesunięta o 1 pin) - widziałem parę takich przypadków. Jeśli nie masz flopa, to coś co tam było podłączone spowodowało zwarcie albo "przyciąłeś" kable obudową. W każdym bądź razie wytrzymałość izolacji okazała się mniejsza od wytrzymałości zasilacza...

 

edit: jest jeszcze taka opcja, że miałeś totalny niefart i niesłonięta wtyczką część pinu dotknęła do krawędzi jakiejś blachy.

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby wtyczka od flopa została źle podłączona (przesunięta o 1 pin) - widziałem parę takich przypadków. Jeśli nie masz flopa, to coś co tam było podłączone spowodowało zwarcie albo "przyciąłeś" kable obudową. W każdym bądź razie wytrzymałość izolacji okazała się mniejsza od wytrzymałości zasilacza...

 

jest jeszcze taka opcja, że miałeś totalny niefart i niesłonięta wtyczką część pinu dotknęła do krawędzi jakiejś blachy.

 

Do wtyczki nie było nic podłączone.

Pilnuję także, aby takich jaj jak przycinanie kabli przez obudowę nie było.

Wychodzi więc na to, że to ostatnia opcja.

 

Ale szczerze mówiąc nie chciałem już się babrać z takim shitem.

Mam teraz w jednym kompie Tagana, a w drugim BeQuieta.

Pomijając najbardziej ważną sprawę, czyli jakość dostarczanego prądu, to po prostu niewyobrażalna przepaść jeśli idzie o wykończenie i wyposażenie (choć cenę też :-P ) w porównaniu do Gembirda.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by się nie stało to nie powinno dojść do stopienia kabli. Wygląda na to że z jakiegoś powodu zrobiło się zwarcie, ale w tym momencie powinno zadziałać zabezpieczenie przeciwzwarciowe które powinno natychmiast wyłączyć zasilacz (tak miałem kilka razy na starym Feelu ;)). Skoro się tak nie stało to znaczy że zabezpieczenie przeciwzwarciowe zawiodło.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Zabezpieczenie przeciwzwarciowe działa w każdym, nawet najbardziej tandetnym zasilaczu (jest np. zbiorcze zab. przeciążeniowe po stronie pierwotnej). Syfne kable - nie wytrzymały prądu, który był poniżej progu działania zabezpieczenia (nie było wystarczająco "dobrego" zwarcia). Bardzo często kable w szajsowatych zasilaczach są po prostu zbyt cienkie i mają wujową izolację ;)

Mówiąc inaczej izolacja zaczęłyby się topić również przy "normalnym" pełnym obciążeniu linii, chyba że że wcześniej napięcie spadło by na tyle, żeby spowodować zwiechę sprzętu -> wówczas user zrobi reset i "po kłopocie" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...