Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj umarł roczny BQ Dark Power Pro 850W. Po prostu się wyłączył, co ciekawe w idle, przy obciążeniu poniżej 100W.

 

Dwa tygodnie temu w niemal identyczny sposób padł BeQuite P7 Dark Power Pro 750W, w IDLE na przeglądarce internetowej. Komp się wyłączył, po włączeniu uruchamiał się z 15s i wyłączył, potem już działał z 10s, wyłączył, i już się nie uruchomił. Podpięty do Smart UPS APC 1000 (podobno sinusoida na wyjściu). Prawdopodobnie wg elektronika naprawiającego go padł układ sterowania w zasilaczu. Może te BQ nie lubią się z ups-ami? Wcześniej na tym ups-e dwa lata hulał Silverstone Strider 600W (do tego lepiej się na nim procesor kręcił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje wymienić wentylator w swoim enermaxie bo jest strasznie głośny pod obciążeniem, jaki proponujecie wentylator?

 

Proponujemy oddać go na gwarancje jak masz dowód zakupu ;-) Te zasilacze miały 5 lat gwarancji z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w 2005 roku Tagan 530W - U22 tydzień temu odszedł z hukiem w drugim kompie. Chwile grozy, bo wszystkie urządzenia podpięte do ściany przestały chodzić. Okazało się na szczęście, że wybiło bezpiecznik i poza zasilaczem wszystko ocalało. Komputer, po wpięciu tam równie starego Enermaxa z sygnaturki - EG465AX-VE(G), chodzi sobie jak gdyby nigdy nic... Enermax przez te lata miał o wiele ciężej, a jakoś (odpukać) się trzyma.

Teraz sobie popracuje z lżejszą konfiguracją.

 

 

 

Na jego miejsce przyszedł Thermaltake Toughpower XT new 775W (+aktualizacja platformy na 2500K + AsRock P67 PRO 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ StealthXStream 2 600 W SLI - po połowie roku bezproblemowej pracy wyzionął ducha, na szczęście nic ze sobą nie zabrał. Wcześniej w domu gasło światło, możliwe, że padł od przetartych kabelków (mam dużo ostrych krawędzi w obudowie). Z zasilacza smrodek, mam jeszcze reklamacje na 1.5 roku, zobaczę co z tego będzie ;) Tymczasem mam Chieftec CTG-500-80P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 letni Corsair TX650W. Padł w raczej nietypowy sposób. Nie działał tylko z moim kompem, a na kilku innych konfiguracja śmiga. W 2 sklepach to potwierdzili - mam nadzieje, że w głównym serwisie nie mają debili ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach i 6 dniach odszedł w ciszy Be quiet! E5 450W.

Przez dwa dni pojawiły się dziwne obiawy po przez probelm z uruchomieniem komputera. Trzeba było odłaczać go od prądu na kilka sekund, a potem po podłaczeniu normalnie się uruchamiał. W koncu już ten sposób nie działa, ale co dziwne jeśli się zasilacz odpali na zasadzie połączenia zielonego kabelka z czarnym we wtyczce atx zasilacz działa.

Może się spotkaliście z takim dziwnym przypadkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To częsta usterka Be quietów serii E5. Usunięcie usterki nie jest trudne, należy jednak mieć wiedzę o SMPS i proponuję oddać zasilacz do specjalisty znającego się na przetwornicach impulsowych. On będzie wiedział co trzeba zrobić aby zasilacz dalej działał kilka lat :) Edytowane przez Holtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W E5 ( bebechy fortrona )_ siada wiele spraw ... sam siedze nad 600-tka niby napiecia są ok ( std-by Pwr-ok i reszta ... na krótko rusza a z płytą nie ) i nie jest to niby "standartowa usterka" ? Poszedłem po znanej mi lini objawów wymieniłem co należy i dalej to samo..

 

Bez wiedzy na temat zasilaczy naprawa jego ( nawet dla mnie ) jest problematyczna a mowiłem kumplowi 3 lata temu : Po co ci 600W do kompa biorącego max 250 ? a bo sie tak szybko nie zepsuje :D własnie widać...

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś serwis naprawiający zasilacza pogwarancyjnej? Bo posiadam Corsair HX750W, jego uszkodzenie to stabilizator 3.3v, ale niestety nie ogarniam tego naprawy bo zbyt bardzo skomplikowane niż normalny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi ostatnio prawdopodobnie poleciał "wypasiony", a na pewno drogi jak fix Antec CPX 1000W.

Zasilacz Antec CP-1000 Black 1000W Modular CPX :: Antec.pl

Nie popracował nawet roku. W moim drugim komputerze mam także obudowę Antec p183. Objaw usterki to niekontrolowane restarty komputera. Po podmiance na rezerwowy zasilacz modecom Volcano 1000W, komp syna hula bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 latach wzorowej pracy, dokładnie równy tydzień temu, po burzy i związanego z nią wyładowania nie przeżył mój Enermax Liberty 500W (ELT500AWT). Padł ratując wszystkie pozostałe podzespoły.

Edytowane przez BeF1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 1x Chieftec HPC-360-320 DF - padł po 1 miesiącu, generując obłok dymu (dosyć pokaźny), niczego nie uszkodził;
  • 1x Chieftec HPC-360-320 DF - padł po 7-8 latach, generując mały obłoczek dumu iskrząc przy tym jak sztuczne ognie do czasu odłączenia wtyczki. Był zamontowany w tym samym komputerze co poprzedni; po awarii komputer nadal jest sprawny.
  • 1x Seasonic X-660 (SS-660KM) - działał około 3 minut, potem wyłączył komputer i już nie dało się go włączyć ponownie. Po wymianie na nowy zasilacz komputer nadal jest sprawny.
Edytowane przez MAtswat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracer 4Life 400W - zanim się zacząłem interesować hardware i zorientowałem się, na jakim syfie pracuje moja stara konfiguracja nie opłacalnym było go wymieniać na cokolwiek. Posprzątałem obudowę (przy tym wypiąłem wszystkie kable i potem wsadziłem z powrotem - nic trudnego, robiłem to już wielokrotnie), odpalam i smród, dym i w pokoju się zaraz zrobiło mało przejrzyście :D Nie wiem czy tam coś jeszcze by działało, ale obwąchałem MOBO to śmierdziało spalenizną strasznie i było coś upalone - dlatego poszedł do kosza razem z Celeronem D, Radkiem 9550 (bo ten też podejrzanie śmierdział). Został jedynie RAM, HDD i DVD, gdzieś tam leżą schowane. Obudowę też wywaliłem, bo to był stary Tracer z blachą jak papier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 6-ciu latach Tagan U01 - 380W z podpisu. Ale nie z winy zasialacza, poszły trzy spięcia w instalacji elektrycznej w domu, czwartego już nie wytrzymał Dołączona grafika Pożegnał się niebieskim błyskiem z efektami zapachowymi.

Szkoda mi go, a tak dzielnie sie sprawował przez tyle lat.

 

EDIT: po wymianie na nowy, całe szczęście okazuje się, iż odszedł w samotności.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem nadzieje tu nie trafic xD

 

Wigilia, zaklad energetyczny kilkukrotnie wl/wyl prad, jedna z tych zmian dopadla dzialajacy komputer, kondensator (y?) i bezpieczniki zamienily sie w popcorn. Be Quiet Dark Power 750W P8 - R.I.P. Mial 2 lata .

 

Mam nadzieje ze da sie go reanimowac, bo tani nie byl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...