Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli myślisz że lista ci coś da to jesteś w błędzie... fakt uchroni przed przepięciem ale nie udarowym ładowaniem głównego kondesatora filtrujacego po stronie sieciowej...a widocznie mu zaszkodziła "dyskoteka" energetyczna... Zagotowało go zrobił zwarcie i dlatego poleciały bezpieczniki ( ciekawe czy APFC i Mostek przeżył) kij tm bez APFC można żyć..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek tam przezylo jest niewystarczajace zeby dzialal. Dostalem dzis maila ze Listan nie prowadzi napraw pogwarancyjnych, wiec szukam nowego.

 

Po twoich postach kwazor boje sie podlaczac do sieci cokolwiek...

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w zasilaczu są ternistory NTC ( zmniejszajce udar pradowy ) ale co z tego jak głowny kondesator nie jest low ESR.

Mam czasami w naprawie zasilacze profesjonalne z stacji GSM ,,, tam sam blok APFC i kondesatorów to płyta o wymiarach 15 na 20cm... kondów po 4 sztuki na sekcje a są 2... 220uF x8 i tam nie ma miejsca na oszczędność..kondek sztuka 30-40zł...

 

Naprawić pewnie go się da tylko pytanie czy strzał nie poszedł za daleko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczajcie mieszkania wraz ze sprzętem, mnie elektrownia załatwiła dekoder cyfry i w innej sytuacji ale też prądowej - nagrywarkę HDD; w obu wypadkach nie było problemu ze zwrotem kosztów naprawy lub dostania odszkodowania po samej tylko diagnozie o nieopłacalności naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec sierpnia padł mi OCZ ModXStream PRO 600W (kupiony w grudniu 2011), zaczął restartować kompa gdy pobór prądu przekroczył 300W z gniazdka (Crysis 3, OCCT PSU test), napięcie na linii 12V spadało poniżej 11V i reset...

W ramach gwarancji dostałem Chiefteca CTG-650C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec roku 2014, padł mój Tagan U-15 EasyCon 530W, z 2005 roku. Wymieniłem w nim swego czasu wentylator na wolnoobrotowy, i chyba zrobiło się mu za gorąco. Padł po jednoczesnym obciążeniu procesora Prime'm i grafiki Furmarkiem. Najpierw wywalił korki, a przy próbie ponownego odpalenia kompa zapłonął żywym ogniem. Nie pociągnął za sobą żadnych urządzeń w kompie. Chwała mu za to i sława.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mój nieśmiertelny enermax padł. 

W sumie miał prawo miał pewnie około 8lat. U mnie pracował około 4-5 i nie zawsze miał lekko. Prawdopodobnie się ugotował, no cóż miałem zrobić lepszy przepływ powietrza, ale odkładałem to w czasie i mam za swoje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj tagan EasyCon 530W padl na poczatku grudnia 2013, wylaczylem kompa i juz sie nie wlaczyl. Przy wcisnieciu powera tylko dymek poszedl z zasilacza. Kupilem beQuiet PowerZone 750W, podzialal 2 lata i juz siada. Pod obciazeniem resetuje kompa i slychac w nim jak by ktos popcorn robil xD Badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ ModXStream Pro 600W zdechł pod koniec roku 2013 (chwilę po gwarancji) - na szczęście nie pociągnął za sobą niczego więcej... chociaż w tym roku padł procesor, może jednak zasilacz swoje piętno na nim pozostawił.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiać to nigdy nie spalił mi się zasilacz (odpukać) ,a miałem nawet Codegena z jakąś płytą ECS na Duronie.  Ostatni mój zasilacz to Be Quiet E7 700W. Ponad 3.5 roku i zero problemów. Teraz ma nowego właściciela. Zmieniłem na XFX 750 XTR Black Edition. Głównie ze względu na odpinane kable i jeszcze lepsze wykonanie. No i gwarancje. Zasilacz pod ew. SLI z 980Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie ta 'marka' zniknela juz z rynku - kiedys uchodzila za lepszy sort. ;)

Toppower pasywny. Mocy juz nie pamietam ale >400w. Wentylatorow zero. Pogrzebalem 3 sztuki nie obciazajac zbyt mocno (sempron+gf8600) pomimo ups'a (kupiony po pierwszym padzie).

Potem sam sklep stracil cierpliwosc i zaproponowal mi polpasywny 'Tacens' w podobnej cenie ktory sobie spoko chodzil, ale przy zmianie platformy (bez szalenstw, i3-2120+r7750) odmowil startu (ze niby zwarcie w nowych podzespolach, albo za duzo pradu?) i zostal zastapiony kupionym na szybko (do testu) przy pierwszym padzie Toppowera, Trustem 420w 120mm... i tak chodzi po dzis dzien, ale bedzie wkrotce zmiana bo coraz glosniejszy (no i niby tykajaca bomba, choc w zw z doswiadczeniami mam wieksze obawy o jakosc obecnej masowki lepszego sortu niz tego Trusta), a jak nie zmiana to lutowanie wentylatorka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory zjarałem 2 BQ (P5 i E6) i jednego Ultra X-Connect. No Name'ów tu nie wymieniam, ponieważ one się nie liczą, a było ich trochę. :] Tymczasem mam jeszcze BQ P6, który działa do dziś (zasila starego kompa na Bartonie), a w głównym PC mam Seasonic X-650W - też już chodzi prawie 5 lat i zaro problemów.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...