Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Pamietacie "te" codegeny co "mialy" "300W"? Wyobrazcie sobie, ze ten zasilacz bryka u mnie juz 4 czy nawet 5 lat!! Wytrzymal antka 650, teraz trzyma xp1700. Trzyma tez 2 napedy optyczne, radka 9000, sieciowke, tuner, Live'a. Przez wiekszosc czasu trzymal jeden dysk - poczciwe fujitsu. Teraz doszedl mu jeszcze samsung 160. Jeden z moich dobrych kumpli (tez forumowicz) za kazdym razem jak cos kupowalem to mowil: "Muto, teraz to ten zasilacz na 100% Ci zdechnie" (no, mowil tak przy grafce i nowym dysku ;)). A on jak na zlosc dziala... Malo tego!! Napiecia trzyma (w miare)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x codeg 300w po tym jak w gniazdkach poplynelo 10V wiecej :lol: (normy unijne) Teraz jadena codegonie 300w przy konfigu: athlon 1.7@2.6, radek 9100, muza, Tv, 2X siec, 2 napedy, dysk maxtor... i jakos zyje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemandero

 

1x CODESHIT 350W ale dzieki bogu nic wiecej nie poszlo do piachu, po takiej nauczce nawet sie nie zastanawialem i kupilem to co w podpisie i jest suuuper

 

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracer 350W padł po 6dniach korzystania komp byl bez o/c tylko wczesniej 4dni pod rząd katowałem na maxa pc 2500@2360mhz i fx na max.

Ogolnie odpalam i dymek poleciał ale naszczescie config ocalał teraz jade na tracer 350W ale w tym tygodniu zmieniam na cos ciekawszego:) 9800se@pro is coming:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No name razem z dyskiem 30GB - szczęście że dysk był jeszcze na gwarancji.

W robocie dużo już padło no name. Niektóre same inne pociągneły ze sobą też części komputera - płyty, procesory, napędy.....

I nic się nie nauczyli i ciągle je kupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba szczęsci do zasiłek... teraz mam Feela 300W - jakoś sie trzyma :), poaztym mam jeszcze 5 letniego poserwisowego na-name i nadal działa :)-pozatym mam 2 dyski któe chyba już z 4 lata pracują z PCI 42 hyhyhyh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coegen 300W zdechl po zmianie durona 1000@1200 na 1700+. odszedl razem z 1700+. po tym incydencie kupilem fortronka, ktory dzielnie pracowal przez troche ponad rok. w kwietniu miejsce fortrona zajal hk xp400led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam jeszcze zasiłki znajomych:

 

-Dzisiaj po burzy wymieniałem kumplowi zasilacz :) No name wystrzelił pare elementów w kosmos po tym ja dostał piorunem w tyłek, na szczęście nie poleciały żadne części w kompie.

-Następny znajomy: dwukrotny pad megabajta 300w

-Następny: Shido 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90W w serwerku i co podskoczysz :>?:PP ale ten squbaniec nadalchodzi .... wiec sie nie licze:P ja przysmaliłem sciane po tym jak COdegen 250W poszedł z dymem kiedy to zakreciłem durona 1400 @ 2,4ghz athlon 3000+ do tego grafe na 315/550 przeszedł 3dmarka zrobiłem screna i jebut:D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy no to teraz sie zdziwicie:

 

W piach a przynajmniej do *naprawy pojdzie TAGAN 480W polegl po podlaczeniu jak sie pozniej okazalo zwalonego po przepieciu hddka. Zrobila sie zwara po stronie PIERWOTNEJ i zonk. Straty dodatkowe 2*6,3A bezpieczniki w listwie.

 

 

* pojdzie do naprawy a nie na gware bo sklep PC-Hardware24 gdzie go kupilem dziwnym zbiegiem okolicznosci nieodbiera telefonow itp wiec mam zonka (ale sprawa jest w toku wiec moze...)

 

Mam nadzieje ze uda sie zrobic go bo niechce kupowac 2go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mojego znajomego poszedl z dymem Codegon "300W", zlitowalem sie nad nim i dalem mu swoj stary zasilacz - Impet 300W, wygladal identycznie jak ten jego Codegon:P tzn plytka plus pare kabli, zero bebechow. Komp pochodzil niecale 5min i jak jeblo, myslalem, ze ktos potarde do koma rzucil:D pelno dymu, a zasilacz caly czarny... naszczescie nic poza tym shitem sie nie spalilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ThX god żaden nie poszedł, config tak jak w podpisie, moj codegen sie juz 3yma rok i 2 miechy, ale jak mi kiedys <span style="color:red;">[ciach!]</span>lnie i zabierze ze soba cos innego niz stacje dyskietek to chyba dluugo nie kupie tej czesci [brak kasy]

Przed kupieniem sobie lepszego procka czy karty graf. najpierw zmienie zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie zabezpieczen przeciw zwarciu przepieciu przeciazeniu itp..

 

dzisiaj sie dowiedzialem a raczej sprawdzilem ze mode com 300 gt (czy jakos tak) posiada i dzialaja calkiem dobrze

bawilem sie wentylami i z 1 kabla obsunela sie izolacja i prawie przyspawal sie do budy.. za 1 razem komp sie zresetowal za 2 razem jak sie okzazalo ze przelacznik nie wytrzymuje to sie poprostu wylaczyl

 

nawet nie wiecie jaka ulge poczulem jak uslyszalem z brzeczka beep.. (po przygodzie z megabajtem i athlonem..)

 

teraz dziala dobrze napiecia takie jak byly ale zastanawia mnie czy wszystko w porzadku(po starej zasilce zostal uraz psyhiczny =]), w sumie nie mialem nigdy takich gadzetow w zasilce wiec nie wiem czy to zawsze dziala tak samo czy np za ktoryms razem w ogole nie zadziala.. no chodzi mi o to czy cos sie nie spie.. po dzisiejszym

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie się franca 300W codeshit nie spalił tylko tak przyłożył napięciem że na płycie padła sieciówka i firewire. A stało się to po próbie uruchomienia tunera TV. Płyta poszła do serwisu i otrzymałem nową. A mądrzejszy zasilacz kupiłem natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszystkie, to wszystkie.

Dorzucam te co wymieniałem ludziom:

codeshit 200W razem z abitem VL6 +celek 600@900 (osobiście kręciłem go u siebie do ponad 1G szkooooooda go :( )

3x codeshit 300W dziwne bo tak jak mnie nic więcej nie zabrały

2x rubicon 300W jeden zabrał basię 40GB........ ehhh

ropla 230W AT spaliła kolesiowi hdd, cd-rom i nagrywarę + uszkaodziła płytę głóną (COMy)..........ale celron przeżył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio spalił się jakiś no-name AT 200W. Na szczęście nie zabrał nic ze sobą do grobu... A wszystko przez jakieś zwarcie :( Teraz tylko modlę się żeby Megashit z podpisu nie kopnął w kalendarz i nie zabrał czegoś ze sobą do grobu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...