Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Spalilem kiedys Codegen 300w, dali mi taki sam na czas naprawy... Pomachal na dowidzenia jeszcze tego samego dnia, przyslali 350W, z tego co czytam temat strach sie bac tych zasilaczy, chodz w tej chwili mam pewnie nie lepszy i trzeba cos z tym zrobic a przedewszystkim trzeba poczytac i ewentualnie sie was radzic, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mój codi 300watt chodził na kompie 5lat

 

na p4 1.5ghz gf 4mx 512ram itp

na 3000+ venice radeon 9550 i 1gb ram

na 3500+ 2.6GHz 73GT 600\1800 i 2gb ram

 

Zawsze ciągał 2 dyski i dźwiekówke wiatraczki neonki itp.. Ale wyminiłem go bo blokował mi OC karty przy większych taktach komp się wyłaczał. Sprzedałem go komuś i nadal chodzi. Przynajmniej był niesłyszalny nie to co mój szef ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój codi 300watt chodził na kompie 5lat

 

na p4 1.5ghz gf 4mx 512ram itp

na 3000+ venice radeon 9550 i 1gb ram

na 3500+ 2.6GHz 73GT 600\1800 i 2gb ram

 

Zawsze ciągał 2 dyski i dźwiekówke wiatraczki neonki itp.. Ale wyminiłem go bo blokował mi OC karty przy większych taktach komp się wyłaczał. Sprzedałem go komuś i nadal chodzi. Przynajmniej był niesłyszalny nie to co mój szef ;|

fajny żart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu zart :?: nie mógł tyle chodzic :?:

mój chodził ze 3 lata i drugie tyle pewnie tez by pochodził ;)

 

prawie wszystkie składaki sa na tym "codeshicie" i gdyby padały jak muchy to bardziej by sie oplacalo wsadzic cos innego/lepszego.

IMO gdyby policzyc odsetek padnietych zasilaczy codegena to by sie zdziwilo wiele osob ze raczej nie jest tego az tak duzo. Palą sie bo póki co zasilaja więcej kompów niz pewnie pozostałe wszystkie firmy robiące zasiłki razem wzięte :)

druga sprawa ze zawsze znajdzie sie jakis macius co to podlaczy molexa odwrotnie :D mało co dysku czy tam napędu nie rozwali a potem pisze ze codegeny to lipne zasilacze... inni powielaja tylko co to usłyszą...

 

oczywiscie ze cedegen to marny produkt ale pisanie ze kazdy to padaka i cud ze komp chodzi na nim to juz lekka przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

druga sprawa ze zawsze znajdzie sie jakis macius co to podlaczy molexa odwrotnie

Trzeba być zdolnym, te wtyczki jak i inne pasują tylko w jednej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mi raz się tak zdazyło ale szef przezył takie coś. Co do codiego. To chodził całkiem dobrze i dziś zadzwoniłem i spytałem jak tam moja trzyseta się sprawuje no i powiedział że trzyma się. Już będzie 6rok hihih. Może pobiłem jakiś rekord?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu zart :?: nie mógł tyle chodzic :?:

mój chodził ze 3 lata i drugie tyle pewnie tez by pochodził ;)

 

prawie wszystkie składaki sa na tym "codeshicie" i gdyby padały jak muchy to bardziej by sie oplacalo wsadzic cos innego/lepszego.

IMO gdyby policzyc odsetek padnietych zasilaczy codegena to by sie zdziwilo wiele osob ze raczej nie jest tego az tak duzo. Palą sie bo póki co zasilaja więcej kompów niz pewnie pozostałe wszystkie firmy robiące zasiłki razem wzięte :)

druga sprawa ze zawsze znajdzie sie jakis macius co to podlaczy molexa odwrotnie :D mało co dysku czy tam napędu nie rozwali a potem pisze ze codegeny to lipne zasilacze... inni powielaja tylko co to usłyszą...

 

oczywiscie ze cedegen to marny produkt ale pisanie ze kazdy to padaka i cud ze komp chodzi na nim to juz lekka przesada...

Dopóki Codegen nie pracuje na granicy swoich mozliwosci i dopóki zużyciu (przegrzaniu itp) nie ulegną takie podzespoły jak kondensator, rezystor, cewki nie zaczną wyskakiwać z uzwojeń ;) i PCB się nie przegrzeje to zasilacz taki będzie pracował, aczkolwiek zwykle nie trwa to dłużej jak 1-2 lat w ekstremalnych przypadkach :) No chyba, że zasilaczem typu codegen 300/350W zasilamy komputer "klasy" ~ 1GHz. Chociaż i to mi padały zwykle z P III 650MHz takie twory po max roku =] Zwykle było widać dosłownie jak z każdym dniem napięcia spadały o jakąś wartość, albo szły w górę, 12V ~ 13V :) A jeśli wszystko było ok to zasilacz sam z siebie padał. Teraz te Codegeny są nieco lepsze niż kiedyś ale dalej jest to mizerna konstrukcja.

 

Na pewno nie jest tak ze duzo ludzi ma te zasilacz to duzo ich pada... To jest jak z tanimi telewizorami, pracuje takie cudo 2 lata i pada mu zasiłka. W swoim zyciu mialem pare zasilek, zawsze padaly codegeny (0.5 roku do 2lat) =] raz padł chieftec po ok 3-4 latach ale udalo sie go naprawic za 1.5zl ;) Nie będe wymieniał dziesiatek innych awarii codegenów moich klijentów czy to w rodzinie, a nie raz taki szmelc pociagnal za sobą pół komputera.

 

 

Może pobiłem jakiś rekord?

Chyba tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jestem z niego dumny [: Aczkolwieg nie ukrywam że na kompie razem z nim pracowałem w ciągłbym stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee no to ja podam rekord :P wprawdzie sie jeszcze nie zjaral

ale taka mala odskocznia

 

sprzet obecnie (juz jakeis 5 lat)

ahtlon 1700@2000

gf 4 mx

ecs k7s5a

 

wczesniej celeron 700 na czyms

 

zasilacz uwaga :D

L&C technology 235atx

230 V

chodzi juz jakeis 7 lat :P ciagnal nieraz po 2 dyski 2 napedy cd i flopa naraz :P no i do tego 2 kosci ramu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojego zasilacza, zrobiłem mu dziś sekcje i odkryłem że na jednym z wentylatorów a dokładniej na krawędziach łopatek i wewnętrznej części obudowy znajduje się rozbryzgana cyna jakby ktoś wlewał ja do środka przy włączonym wentylatorze :blink:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spaliłem, ale mogło być naprawdę źle ;)

Tracer 450 W bez żadnych zabezpieczeń :P z przed 3.5 roku. Pochodził u mnie 1.5 roku. Po ok. 1 roku użytkowania, zaaplikowałem mocniejszą kartę niż Radeon 8500 128 MB, na 9800SE@PRO. Po następnych 4 miesiącach zaczął się komp zawieszać, restarty, bsoody, błędy typu karta grafiki nie ma podłaczonego zasilania, nawet system było ponownie cieżko zaintalować,doszły też błędy w generowaniu grafiki 3D. Nie pomogło odkręcenie procesora, pamięci, odłączanie DVD,lawirowanie wtyczkami. Po prostu za słaby jak na taką kartę grafiki był.

 

Sprzedałem do znajomego ze słabszą kartą Radeon 9600 i śmiga do dzisiaj.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja spalilem Tracera 500W. P4 3 Ghz, 1gb ramu, gf 6600 1 dysk nagrywara. Spalil sie po niecalych 6 miesiacach uzytkowania :) Dobrze ze mi pozostalych komponentow nie sfajczyl :) Od tej pory uzywam tylko porzadnych zasilek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

NeoTEC X3800 sie spalił po długim okresie cykania, szumienia itp.

 

Paru osobom też padła ta zasiłka w tym roku, chyba nadają sie one tylko do kompów chodzących pare godzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z OC/Moders edition 2007

 

Tagan U33 "500W" + 36 A z linii +12v = burnout

 

tracer "450W" + 3/4 termosu LN + 340V z mostka Graetza na układy= burnout, niestety bez detonacji.

znaczy sie tagan zaliczył zgon ?

ciekawe - bo niby 36A to jego znamoionowy max ... coś kiepściutko jak na taką markę :D (czyżby miał skopane zabezpieczenia ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy codegen "300w" ciagnal spokojnie a1200 i gf2mx, pozniej axp2200 i r9200. Padl tydzien po tym gdy odkrylem ze procek robi ponad 2.2ghz zabierajac ze soba k7s8x :) Drugi, wymontowany z kompa na PII od pol roku ciagnie u kumpla 3ghz netbursta i gf6600 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojego zasilacza, zrobiłem mu dziś sekcje i odkryłem że na jednym z wentylatorów a dokładniej na krawędziach łopatek i wewnętrznej części obudowy znajduje się rozbryzgana cyna jakby ktoś wlewał ja do środka przy włączonym wentylatorze :blink:

Dołączona grafika

Przepraszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać , pod spodem na zdjęciu(jestem pewny na 85%) jest wysadzony kondensator i to pewnie on tak "nabryzgał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pięć lat miałem Rubikona (czytaj Codgen) ale jakieś dwa miesiące temu stanął w nim wiatraczek i laminat sie przegrzał jednak komputer nie wtedy chodził za do momentu jak przyszedłem i wyrwałem wtyczke z gniazdka... Moje doświadczenia z tym zasilaczem są dośc pozytywne i sądze ze by dalej chodził gdyby nie siadł wiatraczek.

 

Od razu zaznacze ze nie jestem laikiem i wiem czym grozi kiepskie zasilanie wiec na pohybel wszystkim tym którzy zaraz podniosą głoś ze jestem wielkim szczęściarzem ze mi sie nic nie spaliło. :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do codegenów to miałem gorsze zasiłki.

Codegeny nie są jeszcze takie złe - w pracy sporo ich miałem i niektóre chodzą nadal bezawaryjnie mimo zaawansowanego wieku (około 3-5 lat) inne padały w niewyjaśnionych okolicznościach.

Generalnie jak się trafi, ale mimo wszystko dużo więcej jest tych co działają bezawaryjnie niż tych co padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No-name wyprodukowany przez L&C - zaalarmował mnie głosno pracujacy wentyl na cielaku 2 Ghz w pracy. Rzut okiem - wentyl padł (obudowa sie zrobiła ponadprzeciętnie ciepła), został bardzo fachowo wymieniony przez informatyka na model Deer 350 W :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie tagan zaliczył zgon ?

ciekawe - bo niby 36A to jego znamoionowy max ... coś kiepściutko jak na taką markę :D (czyżby miał skopane zabezpieczenia ?)

Nie ma zabezpieczeń OCP na liniach tylko 1 sumaryczne jak w najtańszych modelach, poza tym jak się montuje dwie 10-amperówki na każdą linię +12v to rezerwa mocy 1 A na diodę to stanowczo zbyt mało przy braku zabezpieczeń. Efekt jest jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 6 lat zasilacz Starnet ST-350ATX, podobny do tego tylko że na nalepce ma S350W (ale jak zsumować moc z każdej linii to wychodzi 300W), a charakterystyka z nalepki to: 3,3V-14A/5V-20A/12V-14A...

 

Zasilacz ciągnie P4 2,4G, radeona 9600pro, dvd-rom, cd-rw, 2 hdd, 2 karty pci, kierownice na usb. Wytrzymał zwarcie (przy nieumiejętnym mierzeniu napięcia), 30 stopni w pokoju podczas upałów, OC ramu i grafiki, nigdy nie wyłączany z listwy na noc. Podczas grania jest ledwo letni, a wydmuchiwane powietrze chłodne. Raz tylko zmieniałem wentylator bo się zatarł od kurzu.

Wszystko, odpukać, chodzi dobrze (może oprócz tego że w stresie napięcie spada z 11.90V na 11.80V). Czyżby odrobinę lepsza sztuka wśród no-name'ów?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ciągnie P4 2,4G, radeona 9600pro, dvd-rom, cd-rw, 2 hdd, 2 karty pci, kierownice na usb. Wytrzymał zwarcie (przy nieumiejętnym mierzeniu napięcia), 30 stopni w pokoju podczas upałów, OC ramu i grafiki, nigdy nie wyłączany z listwy na noc. Podczas grania jest ledwo letni, a wydmuchiwane powietrze chłodne. Raz tylko zmieniałem wentylator bo się zatarł od kurzu.

Wszystko, odpukać, chodzi dobrze (może oprócz tego że w stresie napięcie spada z 11.90V na 11.80V). Czyżby odrobinę lepsza sztuka wśród no-name'ów?

a FAQ czytałeś? :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem coedegen 350 Watt Do którego przez trzy lata miałem podlączone:

Athlon 2500+ podkręcony na 3200+

1Gb Ram

Dwa napędy (napęd DVD + nagrywarka cd)

Dwa dyski (seagate 40 GB + sasmung 80)

Grafikę GeForce 6600 256 MB

karte muzyczną C-media

I o dziwo nie wybuchł :lol2:

Co dziwne chodzi do dzisiaj w innym kompie

Edytowane przez Aln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...