Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w moim zyciu pochowalem 6+ zasilek dokladnie nie pamietam. Kiedys 2 zasilki w jednym roku mi padly haha, ale to bylo jeszcze za czasow atlonow 1Gz+. Wszystkie to no-name albo jakis low end. Wiec teraz od ponad 3 lat jestem szczesliwym posiadaczem Enermaxa. Po ponad 3 latach wyciskania z niego siodmych i 8-ych potow trzeba bylo wymienic tylko 1 wiatraczek, ktory w 100% byl sprawny, ale jakos ciut przyglosny dla mnie. Teraz wiem, ze nawet do slabego biurowego kompa lepiej kupic firmowy dobry zasilacz 350-400w. Ps. Moze maly off topic, ale napisze. Wlasnie miesiac temu padl moj 7 letni monitor 19" Dell P991( w rzeczywistosci byl to sony fd trinitron wyprodukowany dla Della). Wiec warto inwestowac w dobry sprzet :D.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W działał na Celeron s478 2,4GHz GF4, wszystko kręcone i tak ciągnął pond 5 lat. Działa nadal, jednak nie jest używany. Wszystko było ok tylko kondzioły na mobo spuchły. :-D Mój kolega maił Fella 300W spalił się, w środku część kondensatorów była spuchnięta a część wylała zasilacz miał spaloną cewkę i tak cud że kompa nie spalił i komp włączał się tylko czasem łapał zwiechy. :blink:

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nie padł a miałem na początku różne badziewia :lol: kiedy nic a nic nie kumałem o zasiłkach, a pozniej to juz Fortron potem Szef 420 ale sprzedałem i wziąłem MC-350 który działał bez zarzutu bardzo długo, następnie to co mam w sigu chociaż czasami tęsknie za MC-350 :wink:

 

Oczywiście żaden z zasilaczy które wymieniłem nie padł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi padł zasilacz Chieftec 560W 12C.Zaczęło się od restartów w sobotę a w niedzielę już nie wstał.Dioda na mobo świeciła się a po naciśnięciu guziora gasła,a gdy się puściło to znowu się świeciła :shock: Żadna część kompa nie została uszkodzona. Na razie śmigam na szefie 350 i szukam czegoś nowego,bo podobno tamtego nie da się naprawić i sklep zwrócił mi kaskę,bo zasilacz jest już nie dostępny.A szkoda by byłem z niego zadowolony. :sad: :sad:

 

EDIT:Zakupiłem szefa CFT-600-14CS (po okazyjnej cenie) i powiem wam że puściły mi leciutko nerwy jak zobaczyłem jakiej długości ma kable (50 cm) :blink: .W 560 nie miałem problemów z podłączeniem a tu kable walają się po płycie.Oczywiście jest to spowodowane tym że mam zasiłkę na dole,ale poprzedni szef nie miał tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiejszego pieknego dnia gdy kulturalnie spozywalem posilek typu obiad uslyszalem niepokojacy dzwiek. Byl to odglos zaniku pradu w calym domu. Wyskoczyly korki wiec poszedlem wlaczyc. Na nic zdaly sie moje proby bo cos robilo zwarcie i nie dalo rady wcisnac korka... Wiec zaczalem wszystko w domu wylaczac z pradu i wlaczac po koleii . Okazalo sie oczywiscie ze to moj ukochany komputer robi zwarcie. Wiec wzialem wariata i rozkrecilem. Wyjalem zasilacz i podlaczylem bez niczego wiecej. Ku mojemu zdziwnieniu zatrzasl mi sie w rekach i wybuchl iskrami. I to by bylo na tyle jego zywotu(2 lata chyba)...

 

+sp

TOPower

Top-400P5 U12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zdechł po 5 latach moj chieftec 1136H..

Zachciało mi sie regulacji układu termiczej predkosci wentylatora.

Niestety okazało sie ze jest +260V na radiatorze od kluczy .... a mi obudowa troche zwarcie zrobiła ... podłaczenie zasilania i pa pa :

 

Bezpiecznik do tego mostek prostowniczy podejrzewam klucze itd... ale z 2 strony nie chce mi sie go naprawiac bo juz kupiłem GPS450W... a i tak za mna chodziła juz ochota na wymiane zasilacza...no i przyszła...

 

To co on przezył to mozna by ksiazke napisac...mozliwe ze go naprawie i bedzie dalej smigał w 1 z komputerów...

 

EDIT: Naprawiony wymiana bezpiecznika i mostka i smiga jak nowy nawet dostał wentyle z tagana 380W i grille

I tak powstała nowa marka:

 

CHIEFGAN

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim okresie miałem trochę napraw, w tym kilka zjaranych zasiłek.

2 no-namy:

300W zdechł sam

350W, zabrał semprona s754, płytę i ramy

modecomy:

feel1 350W, kondy wylane, napięcia szaleją, wymieniłem zanim się spalił

feel2 350W, dokładnie to samo

i rekord sezonu:

"lightning energy" idioci napisali na nim 1500W(1,5kW) pentium dual core + geforce 8600GT to dla niego było za dużo, zdechł, zabrał prawie wszystko, przeżyła chyba tyklko nagrywarka, sam zasilacz cały okopcony w środku i śmierdział na kilometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saleen

miałem niestety telefon bez aparatu wtedy, a robiłem to na miejscu u klienta :( sam strasznie żałuję, że nie mam zdjęć tego wynalazku. miał czarną nalepkę z żółtym piorunem narysowanym i czerwonym napisem lightning energy 1500W. była też mała nalepka z napisem made in china i koniec. nawet śladu jakiejkolwiek tablicznki znamionowej z tabelką napięć, nic kompletnie nie było. cały zasilacz wyglądał od zwenątrz, jak i w środku, oraz ważył tak samo jak noname ok 200W, czym też w rzeczywistości był. takie badziewie było wsadzone do zestawu, który facet kupił w całości na allegro od gościa, który ma obecnie konto zablokowane, telefonu ani maila nie odbiera.

 

edit: słownictwo, autocenzor czuwa :)

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony miesiąc temu od "Sprawdzonego" użytkownika tego forum, Tacens Valeo 460.

Działał dobrze do wczoraj.

Po włączeniu czasem uda sie wejsc do windy, potem się wyłącza i już nie się nie włączy. Po 20min znowu można włączyć i tak w kółko.

U mnie w PC, procek i karta kręcą, nie działa dvd i nie mieli dysk. Nie daje obrazu.

 

Po otwarciu ukazała się taka maniana:

post-159520-1245245854_thumb.jpg

 

post-159520-1245245887_thumb.jpg

 

post-159520-1245245920_thumb.jpg

 

Teraz nie dziwie się że dał 2 dni gwary rozruchowej.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax Liberty 400W. Nigdy nie katowany, uzywany dosc rzadko (3-4dni w tygodniu po ca. 2-4h) zawsze zimny i czysty. Po prostu po ~ 2,5 roku komputer sie wylaczyl podczas odtwarzania filmu. Brak napiec na szynach 5V i 12V. Z serwisu wrocil z adnotacja, ze wymieniono na nowy egzemplarz ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

 

No i stało się, po 5 latach (bez kilku dni) spalił się TAGAN TG380-U1. Rano działał, po południu próba włączenia kompa i wywala bezpieczniki w listwie ... wystarczy tylko wetknąć wtyczkę kabla podłączonego do zasilatora i bezpieczniki spalone - chyba z 10 zmaronwałem zanim ustaliłem winowajcę :mur:

 

Na węch nic nie smierdzi :P po rozebraniu z wnętrza wypadł kawałek zielonego lakieru, po poszukiwaniach z czego to odpadło ustaliłem że to kondensator ceramiczny (chyba to nie warystor - to zielone po środku fotki)

 

Dołączona grafika

 

Ciekawe kto teraz jest dystrybutorem TAGAN-a i czy opłaca się to naprawiać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja sie zglosze :)

BeQuiet DarkPower 650W, pochodzil 2 dni :) lekkie OC i7 (4.2) , zobaczymy co pokaze nowy model jak przyjdzie z serwisu

 

-----

 

edit:

Nowa zasilka przyszla po 3 dniach, niezle BQ:)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W razem z pamięcią ram SDRAM 512MB 133MHz i kartą graficzną GeForce4 MX440, miał 2 lata i było to na konfiguracji AMD Duron 950MHz, ECS K7VMM, napęd CD LG i dwa dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...