Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

1xCHIEFTEC 360-202DF - po przełączeniu na 110V BOOM. Więc przełączyłem z powrotem na 220V i CHODZI ale tylko pół minuty i restart kompa. Więc kompa wyłanczam. Za pare minut słysze syczenie ide i widze kupe dymu, a z zasilacza wylało sie troche czegoś. Dziw, że sie wogóle uruchomił bo takim BOOM i nic ze sobą nie zabrał, co świadczy o jego klasie.

1635095[/snapback]

mialem podobny myk, z moim chiefem - 360w single fan... ale...

zasilacz przezyl... B)

wlasnie na nim mam postawiony obecny komputer i nie mam zadnych niespodzianek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomemu właśnie spaliły się wszystkie sprzęty w domu, poszły telewizory lodówki wsio.

Przed chwilą przywiózł do mnie kompa z oznakami ,,ani drgnie".

Byłem pewny w 90% że kom jest w całości martwy, bo chodził na standardwoym zasilaczu z obudowy typu noname 350W :).

Spaliła się drukarka, głośniki, więc dla mnie sprawa była przesadzona.

Podłączam swój zasilacz a tu wszystko elegancko chodzi, rozkręcam zasiłke a tam masakra, nieciekawy zapach, spalony bezpiecznik i .... wylane kilka kondensatorów :|

 

heh nie wiem jakim cudem komp się uratował i chyba tego długo niezrozumie .. .

 

Aha zasilacz jak i wszystko co było podłączone dostało 360W zamiast 220 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomemu właśnie spaliły się wszystkie sprzęty w domu, poszły telewizory lodówki wsio.

Przed chwilą przywiózł do mnie  kompa z oznakami ,,ani  drgnie".

Byłem pewny w 90% że kom jest w całości martwy,  bo  chodził na  standardwoym zasilaczu z obudowy typu noname 350W :).

Spaliła się drukarka,  głośniki, więc dla mnie sprawa była przesadzona.

Podłączam swój zasilacz a tu wszystko elegancko chodzi,  rozkręcam zasiłke a tam masakra,  nieciekawy zapach, spalony bezpiecznik i .... wylane kilka kondensatorów :|

 

heh nie wiem jakim cudem  komp się uratował i chyba tego długo niezrozumie .. .

 

Aha  zasilacz jak i wszystko co było podłączone dostało 360W zamiast 220 ;)

1729010[/snapback]

Zrób małą korekte, nie 360W ale Volt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Ja zanim kupiłem Chefa dostałem CODEGENA 300W po przeróbkach gdzieś jest firma co naprawia spalone zasiłki i dodaje zabezpieczenia między innymi wentyl w zasiłce kręci się jeszcze długi czas po wyłączeniu kompa dodatkowo ma jeszcze jakieś bajerki ale niepamiętam jakie gość mi tłumaczył ale zapomniałem w każdym bądź razie zasiłka działa w 2 kompie i chodzi bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis noname z allegro za 25 zł zapewnie naprawiany :-D W środku nocy w czasie ściągania filmu nagle wręcz eksplodował w nim kondensator i jakiś tranzystor naszczęście nie zabrał nic z sobą a nawet oddał świetny wentylator który teraz chłodzi GF3 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zjarał mi sie zasilacz Termaltake 410Wat model W0036, co ciekawe od stycznia kiedy stałem sie szczęśliwym posiadaczem cichego wkońcu zasilacza (wcześniej miałem jakiegoś modowanego noname), poleciłem go jeszcze trzem kumplom i wszystkim padły mnie ostatniemu ;). Podobno wszystkie modele z tej seri padły ;). Teraz jestem posiadaczem TAGANA 530-U22, jak narazie jestem bardzo zadowolony, napięcia trzyma jak żyleta (sprawdzone Miernikiem Metexa oraz Sanwa 0,03% Volt).

szyną 5volt to idzie spawać taką ma wydajność prądową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zostałem szybko uświadomiony przez użytkowników forum i zmieniłem na czas Codegen 300W na Modecom 300GT, gdy tylko ten pierwszy zaczął mi resetować i wieszać kompa po zmianie z GF2MX400 na GF3Ti200.

Reszta konfigu: Epox 8K3AE, 256MB Samsung, Athlon 1600+ (Palomino), Seagate (wtedy jeszcze 40GB) i inne zabawki.

Całość uratowała się i śmiga po dziś dzień na ustawieniach, których Codegen mógłby nie znieść:

Palomino 1600+ @ 166x10.5 (brak blokady PCI/AGP)

Samsung 266MHz @ 333MHz, 6-3-3-CL2 (wg CPU-Z)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec 360W

 

drzyznął dwa razy ogien ze strony wentylatora i tylko smorod pieczonego kurczaka unosil sie w pokoju. Na szczescie poza zasilaczem nic nie uleglo uszkodzeniu.

PS. Polecam zabawe spalonym zasilaczem, przelaczajcie suwak od zmiany napiecia, udany sylwester i fajerwwerki gwarantowane, :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L&C spalil sie od iskrzacego przycisku w listwie. ( przycisku w listwie lub calej listwy nie chicialo mi sie wymieniac ) wiec znow to samo :-P Postanowilem wymienic bezpiecznik a ze trzeba go wlutowac to przegrzalem drania i sie rozpadl wiec dalem na drut. Podlaczylem do pradu blysk i zdechl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój CHieftec 360-302-DF tak mocno się nagrzewał że musiałem dokupić dodatkowy wentylek do budy. Mam gwarancję do końca stycznia 2006 więc po świętach dodatkowy wentylek wyłączam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerocool Aeropower 450W. Buhnął ogniem przy uruchomieniu na krótko z obciążeniem 45W.

Więcej nie wstał.

Kurde, fest :) U mnie tak:

Codegen 300W - u mnie sam od siebie przy Duron750@900, GF2mx... zasnął i nie wstał

Megabaj 350W - u kumpla przy Semp.@2400Mhz, R9550... przyspawał sie do obudowy, niesamowite przeżycie ale nic nie wypalił prócz siebie i kawałka obudowy ;)

Codegen 350W - przy próbie odpalenia przy Bartku @2600Mhz GeForca6600... spokojny dymek :)

Tracer 350W - w nowym PC Celeron2.4G po wrzuceniu GeForca4ti, zjarał przy okazji asrocka i ddry.

 

To przypadki oszczędności bo kiedy składam komuś kompa proponuje zasilacz Chieftaca itp, ale gościom wystarczy "narazie podziała", zaczynają upgradować i potem chwile grozy zapewnione.

.peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie u mnie, ale...

u dziewczyny jakiś no name po dwóch latach w pewnym momencie się nadpalił, zaczął śmierdzieć ale jeszcze rzęził. Wyłączyła kompa. Włączyła po jakimś czasie, jak huknął to rozsadziło mu pół środka i chyba wtedy zabrał ze sobą wszyściutko co było w obudowie podłaczone od niego :-|

Drugi chyba Codegen, u znajomych, po dwóch latach pracy też w pewnym momencie przy włączeniu wystrzelił - bezpiecznik rozerwany aż nadpalił płytkę, do tego wyboczone kondensatory. Chyba wtedy podzespoły ocalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej kilku letniej praktyce najczęściej spotykałem uwalone zasilki CODESHIT tych było najwięcej na drugim miejscu były MEGASHITY. Prawie wszystkie odchodziły w samotności, jedynie kilka sztuk zabrało ze sobą mobo i proca. Raz poszedł dysk.

 

U rodziców na kompie : | A1700+ | DDR 512 MB | Shutlle AK-32A | GF FX5200 128MB 128bit | Barracuda VII 40GB | CD/DVD LG 52x16 | CDRW 52x32x52 | CODESHIT 300 W | 2 x DODATKOWE WENTYLKI ZE SPALONYCH ZASILEK |

 

Działa wciąż od 2 lat, żadnych problemów

 

Mój komp (narazie stoi obok bo szukam kogoś kto wymieni kondensatory na mobo -> SZUKAM KOGOŚ Z KRAKA CO TO ZROBI )

 

Celek 1.2 Taulatin | Jakiś ECS | SDRAM 256MB | GF 4 MX440 64MB 64bit | Barracuda VI 40GB | CDRW/DVD LG | MEGASHIT 300W |

 

Teraz działam na Celku 400 Mhz SLOT 1 | SOYO 6kb4-2b8 | SDRAM 256 MB | GF 4 MX440 64MB 64bit | Barracuda VI 40GB | CDRW/DVD LG | MEGASHIT 300W |

 

i wszystko śmiga w najlepszym porządku tylko że jak czytam jak się zasiłki palą to strach kompa włączać. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja was rozbroje mam durona 750 na napięciu 2,7V (to nie pomyłka) i tylko raz codegen 300W stanoł mi w czasie pracy ale doszedł pocichu i w samotności

 

a zabawnijsze jest no ze na innym codegenie 300W (z 2 razy mocniejszy zasilaczem tamten prawie stanoł) chodziła taka konfiguracja

athlon 1800 @1900, msi kt3 ,512ram , gf 6600gt ,samskun 80GB

tylko troche gubił napięcia ale dziala wmiarę stabilnie :legal:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

haha a ja mam motyw u znajomka jest taki config na CODEGEN 300W:

 

Athlon (barton) 2500+ (Dziala na magistrali 210 MHz x 11) :twisted2:

9800PRO 256 MB (128BIT dobrze, ze tyle bo pod 256 by dym poszedl) :wisielec:

512 ram no-name

Asus A7N8X-X

samsung 80GB 2MB 7200.

Kolo nie ma pojecia, ze zasilacz to podstawa... no coz... :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem sobie ciekawe rzeczy w wordzie. Usłyszałem huk, poczułem dym spalenizny, wywaliło korki. Tak zakończył swój żywot TAGAN 420W U01. Miał niespełna 3 (słownie trzy) miesiące. Był podłączony do ups więc wahania napięć w sieci raczej wykluczam.

Tą samą konfiguracje przez ponad rok bezproblemowo ciągnął ModeCom CWT-350BDP, zresztą znowu siedzi w kompie.

 

P.S.

Ile czasu potrzeba na upewnienie się, że reszta komponentów nie została uszkodzona ??

Obecnie wygląda na to, że wszystko działa, ale jak się upewnić na 99% ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest przez jakieś 50 minut chodził i błędów nie znalazł.

ErrorScan z HDtune na 1 dysku błędów nie znalazł, musze zapuścić jeszcze na 2-gim.

Komp chodzi non stop od wczoraj około godziny 16 (około 14 poszedł się .... Tagan) i jak na razie nie zaliczył zwisu ani nie zauważyłem jakiś różnic w działaniu (oprócz głośności - ale to z tego powodu wymieniłem CWT na Tagana). Tyle, że nie miałem jeszcze czasu pograć więc w sumie nie wiem co z radeonem, ale mam nadzieje, że jednak zabezpieczenia Tagana zadziałały i nie przepuściły skoku napięcia do kompa.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jakis Xpower 300W chyba upalil kondensatory na plycie glownej... wtedy to byl jakis jetway :) zasilacz sprzedalem kumplowi do slabiutkiego kompa za 2 piwa i to wszystko zmotywowalo mnie do tego by pozbierac na to co mam w podpisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie padł kiedyś codegen 250w :D Nic za sobą nie pociągnął, a działał (przez 6h po włożeniu nowej karty graficznej) na ompie athlon 2600+, 768mb ramu i 9800se 128bi 8potoków

 

Spalenie doszło do momentu gdy zacząłem grać w undergrounda2. Kupiłem wtedy samochód z napędem na tył, i zacząłem "palić gumę", która chwile później urealniła się na zasilaczu :rolleyes: Czyli konretne bum, i smród

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...