Jump to content
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1653 members have voted

1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

• Tak
      1208
    • Nie
      814

Recommended Posts

Mi 2 latka temu poszedł Codegen 300W :( Skubany wytrzymał 2.5 roku.

Do krainy wiecznego O/C zbrał ze sobą:

Pentium 4 1.6 @ 2GHz

ECS (nie pamiętam modelu)

LG DVD

GeForce 2 MX400

Sieciówka

1x128Mb RAM DDR

Jak widac pociągnął za sobą prawie całego kompa :( Ale nic, człowiek uczy się na błędach. Nigdy więcej niemarkjowych zasiłek :D

Pozdrawiam B)

Ja to miałem wymiatacza:

Channel Well Technology 200W :D

Chodził 4,5 roku no i w czwartek 16.02.2006 zasnuł ciemnym dymem i nieprzyjemnym zapachem cały pokój :)

Nie ze sobą nie zabrał...szkoda bo może bym w końcu kompa wymienił a tak jakoś zebrac sie nie moge bo sentyment mam :)

Kupiłem za 18zł na allegro jakiegoś 250W niemieckiego NO NAME używanego jak sie potem okazało z zepsutym wiatrakiem :)

Postaralem sie nawet i z se starej spalonej zasiłki wentyl przełożyłem :)

Śmiga teraz wszystko jak marzenie :D

Myśle że powinien wytrzymać do zamierzonej w niedługim czasie wymiany kompa :)

u sasiada kolejny chieftec 420 polegl.

newcastle 9x320 1.85V + moja 6800 z podpisu i winbondy 2x256 2-2-2-5-1T 260@3.55V

trzeba przyznac ze latwego zadania ne dostal

edit: nie wytrzymal 3dmarka, spi16 calkiem calkiem;]

Edited by johnyboy

Codegen 300W...jakies 3lata temu po 15rocznej pracy wymienilem gf2mx na radka 8500 no i zasilka wytrzymala 2tygodnie... po czym wybuchla :)

Oprocz tej grafy na pokladzie byl T-bird 1200, 256Mb ramu, SB Live, 2napedy optyczne i 2x HDD.

Naszczescie przechodzac na tamten swiat, zasilka, nic ze soba nie zabrala, wymienili mi ją na gwarancji.

Nastepny egzemplaz mial tak zachwiane napiecia, ze wolalem nie czekac za dlugo i wymienilem na cos lepszego (CWT350BDP).

Codegen do tej pory sie kurzy w szafie. A w nowym sprzecie mam Tagana U01 480W.

Pozdrawiam.

Fortron FSP250-60GTA (MDN)

Obciążony był ok. 220W

Huknął, błysnął, padł prąd w całym domu (wedle relacji rodziny - mnie nie było w domu)

Komp żyje (P4 Northwood 2.6 @ 3.06, HP nVIDIA Quadro NVS 280 PCI @ 270/550, ASRock P4i45GL)

Niedługo ide na poczte wysłać go na gwarancji do serwisu (chyba padł bezpiecznik, ale nie rozkręcałem - gwara)

Codeshit - będzie już ze 2 latka temu.

Ja mu wciskam przycisk power a on mi na to PIERDUT! hukneło, błysneło, kabelki przysmarzyło - mobo, proc, grafa, hdd razy 2, ram - szlag trafił za jednym zamachem.

Gośc w serwisie stwierdził że zasilator padając podał jakieś 50 - 100 Watt za duzo na PC.... :mur: :mur: :mur:

...ucieszyłem się... bo flopp ocalał... :blink:

Ja spaliłem biednego no name jakies szesć lat temu.. zabrał ze sobą celerona 250@300mhz i jakąs biedną płyte.. juz nie pamietam.. ogolnie to wygladało tak że walneły mi korki i dosłownie całe mieszkanie pogrążyło się w żałobie.. morał.. nie kupuj [ciach!]a

heh nie uwierzycie (heheheh) ale własnie w piatek wieczór padł mi mój Antec true Power 550W :blink: :blink: :blink:

motyw taki ze komp byl odlączony na ok. 2 tygodnie z powodu remontu..w piatek juz podłączam kompa, do listwy, włączam listwę, zapala sie światełko w listwie, wciskam POWER i jebs :? korki wywaliło :? potem był już taki schemat że wystarczyło tylko właczyc listwę i wywalało bezpiecznik w chacie..poszedłem do sklepu aby mi sprawdzili zasiłke i mówia że jest dead :? i na razie jade (bo kupiłem tymczasowo) Modecoma 350W (GTF czy jak mu tam)..oczywiście nic nie podkręcone itp i komp smiga..napięcia doskonałe itp.

a jutro dzwonie do siriusa (tam kupowałem zasiłke) i musze im to wysłac..pewnie bede czekał z miesiąc :?

Przez ostatnie 4 lata:

2x Codeshit 300W

1x Megabajt 350W

1x Fortron 300W

Teraz w kompie dogorywa mi Modecom 350W Fell, ma spuchnięty jeden kondensator, niewiem jak długo jeszcze wytrzyma, ale podejrzeważ je jego śmierć nastąpi bardzo szybko ;/

Tyle spalonych zasiłek to pewnie sprawa tego że komp chodzi u mnie nonstop, dzień i noc, 7 dni w tygodniu ;P

Hmm to ja opisze swoje zmagania:D

duron 600@900

256 sdr

30gb

g2mx

zjarał się po roku czasu coegen 300 (sam sie dziwie czemu:P)

barthon 2500

ti4200

512 ddr

40gb

zjarał się codegen 350wiec pozyczylem od qmpla (na chwile co by sprawdzic czy cos padlo ) codegena 300 zjaral sie odrazu... wiec qpilem megabajt350 ktory zjaral sie po 5 miesiacach:D

i tak trafilem na mojego modecoma...

najlepsze jest to ze NIC MI SIE NIE ZJARALO:D poza zasilka:D

I niech ktos mi powie że głupi nie ma szczescia:D? lub ze cuda sie nie zdazaja:D