Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Daje wiare że te wybuchy modecomów 350 w tak efektowne i iskrzące to tylko wybuchy kondensatorów :)

 

U mnie to samo, ładnie się iskrzył, rozebrałem, przelutowałem, ale do kompa się bałem wsadzić :)

 

W każdym razie w teorii działa, innych uszkodzeń nie dojrzałem :)

 

Nic ze sobą nie pociągnął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do jakiegoś magika od zasiłek. Właśnie uwaliłem sobie NeoTEC'a V4202 zwarciem karty PCI do AGP, na wyłączonym kompie, ale zasiłki przy montowaniu jednej z kart zapomniałem rozłączyć i z kabla i "pstryczkiem".

Rozebrałem więc zasiłkę wydmuchnąłem kurz i znalazłem winnego (niby) bezpiecznik. Po wymianie bezpiecznika, wpiąłem zasilacz tak jak był do płyty i odpalenie (słychać było mały strzał) - zasilacz napięcie na płytę podaje, ponieważ kręcą się wiatraki np. na CPU, ale wiatrak 120mm na zasiłce "buja" się to w jedną to w drugą stronę. Podświetlanie tego wiatraka także mruga, a nie świeci ciągłym światłem. Do tego mruga kontrolka od dysku na obudowie.

Czy ktoś może mi pomóc zlokalizować problem? dodam że znam się nieco na elektronice, niestety nie mam miernika, aby samemu wszystko posprawdzać. Czy poszła może któraś z diód prostownikowych na którejś linii? Jak to zlokalizować?

Please help! może wiecie, mniej więcej, ile kosztowała by naprawa, jeśli się wogóle opłaca (dałem za niego 300zł pół roku temu) i gdzie ją wykonać, jeśli nie da się we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do jakiegoś magika od zasiłek. Właśnie uwaliłem sobie NeoTEC'a V4202 zwarciem karty PCI do AGP, na wyłączonym kompie, ale zasiłki przy montowaniu jednej z kart zapomniałem rozłączyć i z kabla i "pstryczkiem".

Rozebrałem więc zasiłkę wydmuchnąłem kurz i znalazłem winnego (niby) bezpiecznik. Po wymianie bezpiecznika, wpiąłem zasilacz tak jak był do płyty i odpalenie (słychać było mały strzał) - zasilacz napięcie na płytę podaje, ponieważ kręcą się wiatraki np. na CPU, ale wiatrak 120mm na zasiłce "buja" się to w jedną to w drugą stronę. Podświetlanie tego wiatraka także mruga, a nie świeci ciągłym światłem. Do tego mruga kontrolka od dysku na obudowie.

Czy ktoś może mi pomóc zlokalizować problem? dodam że znam się nieco na elektronice, niestety nie mam miernika, aby samemu wszystko posprawdzać. Czy poszła może któraś z diód prostownikowych na którejś linii? Jak to zlokalizować?

Please help! może wiecie, mniej więcej, ile kosztowała by naprawa, jeśli się wogóle opłaca (dałem za niego 300zł pół roku temu) i gdzie ją wykonać, jeśli nie da się we własnym zakresie.

 

 

 

jak nie masz miernika to raczej nie widze sensu żebyś się za niego zabierał ... leć jutro do jakiegoś hipermarketu i kup jakiś za dyche ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz miernika to raczej nie widze sensu żebyś się za niego zabierał ... leć jutro do jakiegoś hipermarketu i kup jakiś za dyche ...

Dzięki za zaiteresowanie. Dziś i jutro raczej ciężko będzie kupić miernik. Postaram się na początku tygodnia, może coś z tego będzie.

Możesz mi jeszcze powiedzieć ile mniej więcej będę musiał wydać na części. Tzn. biorąc pod uwagę najczęstsze pady zasiłek i ich naprawy? Dawno już nie kupowałem części i zamienników w elektronicznym więc trochę jestem zdezorientowany. Chodzi mi o to, aby nie babrać się z zasilaczem, jeśli jego naprawa będzie nieopłacalna. "Cholernie" go potrzebuję i muszę chociaż spróbować naprawy we własnym zakresie. Za wszelką pomoc serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny w kolei to FORTRON 250-60mdn.

 

Wywalal korki i iskrzylo w nim. Poleciała izolacja na cewkach od strony HV.

 

Pozniej dam zdjecia denata.

 

Nic nie zabral..

 

Co ciekawe w zasilaczu nie stwierdziłem bezpiecznika.......az dziwne ale prawdziwe

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu to wstyd dla Polski jak nie wiem co codegen zobaczcie ile ludziom one poszly ... mi sie w sumie 2 zasilki spalily jedna logic 300 W wybuch druga codeshit 400 W semp 2600 + k8ns i pare [ciach!]l podlaaczylem i nie drgnal nawet pozniej na durniu 600 juz nei wstal ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaiteresowanie. Dziś i jutro raczej ciężko będzie kupić miernik. Postaram się na początku tygodnia, może coś z tego będzie.

Możesz mi jeszcze powiedzieć ile mniej więcej będę musiał wydać na części. Tzn. biorąc pod uwagę najczęstsze pady zasiłek i ich naprawy? Dawno już nie kupowałem części i zamienników w elektronicznym więc trochę jestem zdezorientowany. Chodzi mi o to, aby nie babrać się z zasilaczem, jeśli jego naprawa będzie nieopłacalna. "Cholernie" go potrzebuję i muszę chociaż spróbować naprawy we własnym zakresie. Za wszelką pomoc serdeczne dzięki.

 

 

 

zależy, czasem dioda za 20gr a czasem i pół zasilacza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codegen 400W.HDD zaczął "pykać" podczas pracy, i to mnie zaniepokoiło,zacząłem sprawdzać poszczególne części komputera,aż w pewnym momencie wyciągam 20 pinową wtyczkę do pł. głównej...patrze,a tu na 3 pinach jest normalnie przypalona.Natychmiast kupiłem Fortrona-od tej pory wszystko jest ok.

Już nigdy nie kupię dziadostwa typu codegen,colorsit,i im podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Codegen 300W

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Aktualny Ranking:

 

Codegen 215

no-name 93

megabajt 60

Chieftec 40

Feel 19

Tracer 15

Modecom 14

Deer 13

Topower 11

L&C 10

Rubicon 9

Fortron 9

Tagan 8

Antec 5

HuntKey 5

Shido 4

Ropla 4

QTec 4

Linkword 3

Pronox 3

Procomp 3

EnLight 2

ColorsIt 2

X-Power 2

Enermax 1

Dell 1

ThermalTake 1

Aerocool 1

NeoTec 1

Samsung 1

BeQuite 1

 

(prawie godzina roboty :) )

Tagan 1 Kumplowi sie spalił ostatnio 380W U01, sam nie wierzyłem jak to usłyszałem, na szczęście poszedł sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladam dla znajomych kompy i musze przyznac,ze rozne zasilki juz wymienialem.

Zaczynajac od Codeshitow po Anteca.

Ostatnio poraz kolejny padl Antec 450W smartpower(padl tuz po gwarancji).

W serwisie powiedzieli mi ,ze Antec mial jakas serie wadliwych zasilek.

Edytowane przez pablo.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy, czasem dioda za 20gr a czasem i pół zasilacza ...

No i zakupiłem sobie jakiś mierniczek UNI-Ta, w miarę tani i podobno wystarczy.

Pytanie 1. Od czego zacząć? Podłączyć zasilacz do płyty? Trochę się boję, chyba że podepnę go do starego Abita BH-6. Ale czy nie zwali się jeszcze bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 zasilacz który mi padł to megabajt 300w - zabrał ze sobą płytę główną :-(

 

2 zasilacz to toppower 526-P6 420W padł po roku używania :-(

 

3 zasilacz to toppower 627-P6 EZ 520W zamówiłem nowego podłączyłem go i nawet nie wstał :mur:

 

mam pecha do toppowerów :-(

 

teraz mam iboxa 350w i działa :-)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MNie kiedys padl Seasonic 300W - komp byl oblozony kocami, koldrami, poduszkami (max wyciszenie :P) i chyba bylo mu za cieplo... Ach te mieszkania studenckie...

A calkiem niedawno Colorsit 350W nie wytrzymal Bartona 2500@3200, a z kolei u mojej dziewczyny wysiadl jakis no name 250W w obudowie microATX - taki malutki - nawet nie wyobrazacie sobie jaki potem byl cyrk zeby zdobyc taki nowy i maly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze nie padła żadna zasiłka na szczeście.

Wczoraj braciszkowi padł - Rubicon 200W :) wieczorem poszedł spać rano już się nie obudził :).

Nie zabrał ze sobą nic :) za słaby był hehe.

 

Ty mnie nie strasz tymi topami ze tak padaja - bo majatek wydałem na tego zasilatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to mozna uznac za spalony zasilacz ale:

Tagan TG500-u25 po powrocie z serwisu (wyslany byl tam bo mial niedzialajcy wentylator) wogole nie wstal.;)

Fajny serwis ... :lol2: Jak nie naprawię swojego, to traktuje go młotkiem a nie wysyłam na żadną naprawę. Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja spaliłem tagana 480W po tym jak włożyłem moją nową karte graficzną GF 8800GS a wczesniej miałem 7900GT. Na szczęście nic ze sobą nie pociągnął :] A zasiłka dosłownie się spaliła :] Proca miałem/mam core 2 duo E6400 a przed spaleniem był athlon X2 4000. Teraz jade na termaltake 560W i jest all OK tylko troche chałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...