Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Codegen 300W nic nie zabrał ze sobą, któregoś pięknego dnia nie odpalił stał się dawcą kabelków B-)

ModeCom FEEL 300W zabrał ze sobą HDD(udało się naprawić), mobo(upalona karta dźwiękowa, kontroler USB oraz kostka biosu do wymiany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zadnego jeszczew nie spaliłem :D

codegen 300W chodził na:

celeron 2.4@ 3.06; radeon x1600Pro

nagrywarki: cd i dvd; dysk samsung 80gb; kości z podpisu;

jakiegoś badziewiastego gigabyta; podłączony do niego monitor i jeszcze wiatrak 8x8, dźwiękówkę i flopa

i co najlepsze chodzi do dziś( ale w kompie tylko do netu :P ) i powiedzcie, że każdy codegen to badziew :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zdechł właśnie chieftec HCP 420W ale nic w nim nie strzeliło po prostu przestał działać.Odkręciłem przypaleń żadnych nie widać tranzystory ok,podejrzewam transformator ale wydaje sie to mało prawdopodobne :huh:

jakby ktoś miał jakieś info co w tych chiefach często pada to byłbym wdzieczny,dziś jeszcze w nim pogrzebie z godzine a jak nic nie zdziałam jutro kupuje nowy.

Edytowane przez Arczi2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W.

Odszedł kochaniutki samotnie.

 

@karwiin

Każdy tak myśli, a potem jego nazwijmy to "twardziel", ląduje tutaj. :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zdechł właśnie chieftec HCP 420W ale nic w nim nie strzeliło po prostu przestał działać.Odkręciłem przypaleń żadnych nie widać tranzystory ok,podejrzewam transformator ale wydaje sie to mało prawdopodobne :huh:

jakby ktoś miał jakieś info co w tych chiefach często pada to byłbym wdzieczny,dziś jeszcze w nim pogrzebie z godzine a jak nic nie zdziałam jutro kupuje nowy.

napewno nie trafo, trafo nigdy nie pada, prawdopodobnie poszły klucze, albo diody schotky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh co za pech :lol2:

mojemu bracholowi padła zasilka modecom fell 2 400w na marnym duronie 1,8ghz i 7600gs@650/920

z wstępnych ustaleń padł samotnie

 

musimy uczcić to minutą ciszy..........................

.....................................................................

.....................................................................

..................................................................... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ColorsIT 350W padł pod obciążeniem Durona 1,6@2,2. 256MB DDR, Asusa A7N8X-E Deluxe, Radeona 9200SE @ stock, 1 HDD i 1 DVD. Taki ładny dymek poszedł.

Ze wstępnych oględzin wynika że nic nie zabrał ze sobą, ale pewny będę jutro.

 

EDIT: na szczęście nic ze sobą nie zabrał. Teraz chodzi na Delcie 350W.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megabajt 300 odszedł ( jakieś 4-5 lat temu) nie zabierając nic ze sobą na szczęście.Został za to dawcą kabelków.Myślałem że zabiorę mu również radiatory ale okazało się że w środku były jedynie 2 blaszki o rozmiarach 5cmx3cm :lol:

Edytowane przez Woodie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W- w jakis dziwny sposob wzbudzal kompa 10x w nocy, po czym odpadal na probie zaladowania XP (komp w reset jak tylko dysk zaczal pracowac). Zasilacz z mobo poszedl out

 

Altis 300W- nadpalil sie po zwarciu na SB Live!, wibrowal i czasem resetowal kompa. nic ze soba nie zabral, mam nadpalone PCI, SB Live! dziala B)

 

 

KOLEGI

Codegen 300W poszedl w cholere, nadpalil ATX na plycie, o dziwo dalej dziala :lol:

Antek 1.7+, 256DDR, mobo EPoX, Gf4Mx, 2x DVDRW, Caviar 80gB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x Codegen 300W (kuzyn)

1x Codegen 350W (kuzyn)

1x Chieftec GPS-400AA-101A 400W (mój) - wczoraj wieczorem po kilku godzinach katowania procka (bez zarzutu) i po przełaczeniu na ustawienia z sygnaturki pierdyknął i przeszedł na łono Abrahama, nie zabrał nic ze sobą, oprócz bezpieczników w listwie (oba czarne jak murzyni:)), w czasie prób odpalenia na sucho wypieprzył mi prawie wszystkie korki w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerocool Aeropower Black Line 450 W- po 1,5 roku odszedł do krainy wiecznych prądów. Wyzionął ducha podczas pracy ale nie wiem w jaki sposób, bo nie było mnie akurat w domu. Odszedł w samotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj boze ludzie jeszcze trzymaja codegeny w obudowach, dzis dostalem komputer "do naprawy" - nie włacza sie.

Diagnoza : codeshit w radosny sposob pozegnal sie ze swiatem a zeby mu nie bylo smutno zabral ze soba płyte glowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacens Radix smart 410W, poszly kondensatory i to dwa razy, co najciekawsze dopiero jakies 5 minut od odpalenia kompa, nie mam pojecia co bylo przyczyna, Jakies sugestie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracer/4Life 400 Watt Passive PFC - sąsiad miał ostatnio plagę BSODów i resetów... W coś tam sobie pykał - usłyszał bzzzyt, i sprzęt zdechł...

Wg. mojej wstępnej oceny nie zabrał nic ze sobą - na szybko podłączony mój zasilacz i wsio normalno.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny

(Mt 25:1-13)

 

ps. wiele osob moze pochwalic sie wiekowymi "no name", które działają i dzialaja i pewnie beda jeszcze dzialac, ale niekiedy....

Kilka postów wyzej pisałem o pewnym kompie, codegen działał tam blisko 5 lat az wkoncu cos mu sie ubzduralo i zabral siebie i płyte glowna za 260PLN (za tyle mozna kupic calkiem niezla zasilke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Cloperflake a w sumie to jaką masz gwarancje że dobra zasiłka nie zabierze ze sobą conieco sprżetu? prawda jest taka że jest duuuuużo niższe prawdopodobienstwo, ale gwarancji nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie moj modecom 300gtf ciagnie p4 2.66@4.5@1.44v + 512mb@492mhz@4434@2.35v+73gt@750/1800 + 1hdd :-P

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Modecomy jeśli dobrze pamiętam były robione przez Fortrona, więc bardzo możliwe że i mocniejszy sprzęt by ciągnęły.

No to sa wlasnie od fortrona, na 12v maja 13A :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...