Skocz do zawartości
flak

Błagam o pomoc RADEON 9100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Sapphire Radeon 9100 128 Mb. Używam Winde Xp z SP1 i sterów CATALYST 4.6 no i pewnego razu gdy uruchamiam ponownie kompa to: mam rodzielczosc 640/480 no ale dobra nic sie nie stalo biore 1024/768 i czestotliwos 85Hz i rozdzielczosc mi zmienił ale czestotliwość niby chociaż w windowsie zmieniona na menu monitora pokazuje mi 60Hz!! Potem biore sprawdzam Menadzer urządzeń a tam mój RADEON 9100 jest z wykrzyknikem. Dobra przeinstalowuje stery uruchamim kompa i mi notka o tym ze nie moze uruchomic panelu sterowania ATI bo karta albo nie jest zainstalowana albo nie dziala poprawnie.No to sie zdenerwowalem instaluje stare stery(dolaczone do karty) i to samo! Mam tez linuksa i tam wszystko dziala!! Co to moze byc moze jakis wirusik?? czy co?? co poradzicie? z góry dzieki:)

P.S. Aha mam na karte jeszcze 13 miechow gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

refreshfix . dobry programik to ustawienia sztywno najnizszych f odswiezania w danej rozdzielczosci , sam uzywalem , troche zabawy z restartami kompa ale raz zrobisz i masz spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refreshfix . dobry programik to ustawienia sztywno najnizszych f odswiezania w danej rozdzielczosci , sam uzywalem , troche zabawy z restartami kompa ale raz zrobisz i masz spokoj

Dzieki.

Ale to odświeżanie to był początek teraz mi karta pokazuje (Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz fast write , odinstaluj stare stery - potem drive cleaner. potem jakies nowe omegi .

Też tak chciałem tylko jak wyłączyć fast write bez panelu streowania ATI bo on nie chce dzialac bez karty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sprobuj zmniejszyc przyspieszenie sprzetowe. Skoro jednak pod Linuxem wszystko jest OK to raczej na pewno problem tkwi w sterownikach instalowanych pod Windowsem.

Ja mialem podobne zachowanie sie karty graficznej w przypadku nierownego umieszczenia jej w slocie. Podczas dokrecania sledzia karty do obudowy karta lekko unosila tyl i to bylo przyczyna jej podobnego zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystki, ale jakos sobie poradzilem :/ Po odinstalowaniu driverów i ponownej instaacji zobaczylem ze karta chodzi ale jesli nie zrestartuje kompa. Potem jakoś wymusiłem odpalenie panelu sterowania ATI bez restarta i wyłączylem praktycznie wszystkie rzeczy jakie były i winflashem zfleshowalem biosa karty i jakos teraz działa :) Dzieki wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...