Skocz do zawartości
piotres

lakiery UV i podklady pod nie

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

Chce sobie pomalowac wnetrze obudowy zoltym laierem reagujacym na swiatlo UV. wiem ze pod taki lakier musi byc bialy podklad.

 

I tak: mam (mialem) DuPLI-COLOR neon - zolty i jako podklad bialy spray Color Works . Pomalowalem na bialo- calkiem dobrze wyszlo , poczekalem 10 godzin i na to zolty UV Dupli i....w niektorych miejscach powloka sie "zwazyla"- bez problemu mozna sciagnac palcem w tych miejscach cala powloke go golej blachy !!

 

Podejzewam ze zle dobralem spraye (zly podklad) . Wiem ze pod lakiery UV nie zalecaja dawac podkladu bialego , a wlasnie zwykla nawierzchniowa biala (ma lepszy polysk i jest bielszy od podkladu ). Cale 2 spraye juz wypapralem a i tak musze malowac calosc jeszcze raz. Na szczescie te "farbki" mozna zmyc zwykla benzyna i szczoteczka do zebow :lol: .

 

Mialem tez pomaranczowy UV Color Works'a (do radiatorow na plycie) , ten zestaw sie co prawda nie wazyl , ale za to pomaranczowy bardzo splywal - tak ze az sie robily biale "rozstepy" i musialem malowac kilka razy , wiec tez nie jestem zachwycony tym zestawem :x .

 

Jaki zestaw bialy+zolty UV mi polecacie jako super sprawdzony ???

 

 

Ew. jak ktos juz malowal dupli-colorem "neon" to niech powie jaki dawal bialy podklad ????

 

Widzialem w OBI farby FAUST'a wlasnie UV spraye - ktos malowal ??- dobre to jest???

 

PS. podpis nieaktualny- jest Abit NF7 i 1700 JIUHB DLT3C :-)

 

prosze pomozcie

z gory dzieki

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w obi i pytalem sie o farby lub spraye uv i powiedzieli ze nie ma :( teraz to juz nie wiem gdzie mam tego czegos szukac :? pomocy !!

jezeli w twoim miescie jest obi to sa tez pewnie inne sklepy z materialami tego typu ksiazka telefoniczna badz panorama firm i w autobus. Na pewno znajdziesz wszystko co trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze TY jezes pierwsy który to robi... zmarnuj jeszcze kilka farb i podziel sie doswiadczeniami :D... ktos napewno skorzysta

nie jest pierwszy :D

 

a po drugie nie dawaj podkładu pod UV bo ci sie złuszczy farba

 

moj mod już zawiera dużo elementów malowanych uv

 

jedno zdjęcie mogę dać :D

 

Dołączona grafika

 

chodź all malowane sprayem proszkowym za odry :wink:

 

resztę zdjęć możecie zobaczyć na www.pccom.pl/forum/ w dziale projekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znalazlem w sklepie spray tylko nic nie bylo napisane ze swieci pod uv mial jednak jeden napis Farba fluoroscencyjna (dobrze to napisalem?) W sklepie powiedziano mi ze na pewno bedzie swiecic pod wplywem uv co wy o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znalazlem w sklepie spray tylko nic nie bylo napisane ze swieci pod uv mial jednak jeden napis Farba fluoroscencyjna (dobrze to napisalem?)  W sklepie powiedziano mi ze na pewno bedzie swiecic pod wplywem uv co wy o tym sadzicie ?

bedzie świecić na 100% !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, nalezy dobrac podklad zrobiony na takim samym rozpuszczalniku co farba UV i po ptokach, jak jedna jest akrylowa, a druga na benzynie, to sie bedzie luszczyc :P

 

Spytaj obsluge jaki podklad masz do tego lakieru UV kupic, to Ci na pewno dobrze wybiora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A przy malowaniu bez podkładu prosto na srebrną blache też będzie świeciła. W sklepie nie wiedzą jednak powiedzieli ze z białym podkładem świeci. Wydaje mi się że taka "goła" blacha równie dobrze odbija światło, a poto chyba jest ten podkład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też poszukiwałem farby UV REACTIVE ewentualnie wentylatorów świecących w UV na niebiesko, ale zdecydowałem się jednak na farbę. Znalazłem firmę, która ma w ofercie spraye fluorescencyjne i napisałem do nich, czy sprzedawane przez nich lakiery świecą w UV. Cytuję odpowiedź:

Witam

 

W naszej ofercie nie ma specjalistycznych sprayów przeznaczonych do takich celow, ale mamy cos, co moze je z powodzeniem zastapic. Lakiery fluorescencyjne marki Deco-Lack (cztery kolory w tym niebieski) reaguja w swietle UV stwarzajac wrazenie "swiecenia". Nie sa ta specjalistyczne lakiery, ale na pewno reaguja w swietle ultrafioletowym swiecac na dany kolor. Mamy rowniez takie lakiery firmy DUPLI-COLOR (seria NEON), ale nie mamy koloru niebieskiego. Zachecamy do wyprobowania- specjalnie dla Pana sprawdzalem dzisiaj dla 100% pewności te lakiery zarowno z dupli jak i deco-lacka i mam pewnosc, ze swieca w UV.  

 

(...)koszt samej puszki lakieru fluorescencyjnego Deco-Lack kosztuje 20,50 zł brutto w sprzedaży detalicznej. przy zamówieniu 6 sztuk sprzedajemy farby w cenie hurtowej, tj. 17,80 zł brutto (14,59 zł netto)

Natomiast Dupli-Color kosztuje 25,10 zł brutto w detalu, 18,59 zł brutto w hurcie.  

 

pozdrawiam

 

Marek Nadstawny

NORAD sp. z o.o.

ul. Szamoty 5

02-495 Warszawa

www.norad.com.pl

Widziałem w Praktikerze w Krakowie właśnie lakier Deco-Lack, nie pamiętam w jakiej cenie (pewnie zbliżonej do podanej). Zastanawiam się nad zakupem - więc jak już ktoś z Was spróbuje tych farb to dajcie znać (pomoże mi to w podjęciu decyzji).

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...