Skocz do zawartości
Vandall

Najlepsza płyta pod Athlona 64 2800 ?

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego olałbym na razie tero AMD 64 2800+ ... platforma 754 nie będzie rozwijana ... wszystko przechodzi na 939 .... podejrzewam, ze za rok nie bedzie juz produkowanych procków na 754 wcale ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socket 754 skończy jak slot A - szybki koniec, zero możliwości rozwoju. jak już tyle kasy wydawać to warto 939 kupić i mieć możliwość instalacji procków 0.09 zamiast 0.13 tak jak 0.13 zamiast 0.18. nie wiem jaka aktualnie jest różnica w cenie między tymi 2 standardami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socket 754 skończy jak slot A - szybki koniec, zero możliwości rozwoju. jak już tyle kasy wydawać to warto 939 kupić i mieć możliwość instalacji procków 0.09 zamiast 0.13 tak jak 0.13 zamiast 0.18. nie wiem jaka aktualnie jest różnica w cenie między tymi 2 standardami.

Ceny płyt akurat niewiele się różnią, natomiast procki na S939 zaczynają się od 3500+, więc jeszcze nieco za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socket 754 skończy jak slot A - szybki koniec, zero możliwości rozwoju. jak już tyle kasy wydawać to warto 939 kupić i mieć możliwość instalacji procków 0.09 zamiast 0.13 tak jak 0.13 zamiast 0.18. nie wiem jaka aktualnie jest różnica w cenie między tymi 2 standardami.

Ceny płyt akurat niewiele się różnią, natomiast procki na S939 zaczynają się od 3500+, więc jeszcze nieco za drogie.

dlatego uwazam że jesli ktos liczy pieniadze to inwestowanie wogule w układ AMD64 nie jest opłacalne ..... w każdym razie AMD 64 2800+ nie daje wiele wiekszej wydajności niż AMD 2500+ przekrecony odpowiednio ... co prawda platforma 64 tez daje sie podkrecać jednak jest to juzdelikatnie mówiac problemowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2800+ jest wydajniejszy niż zwykły barton 3200+ ale generalnie jeśli kupować płytę pod socket 754 to najtańszą, np jest dobry ECS (FSB 225 chodzi) na SIS 744 (koniecznie wersja A2) lub Asrock, tym bardziej że SIS jest bardzo wydajny. I tak trudno będzie takiego kompa mocniej podkręcić niezależnie od producenta płyty czy chipsetu a mniej kasy się wtopi (np kiedyś abit kt7a kosztował 690zł a ecs k7s5a 350zł a teraz abit 100zł a ecs 80).

 

Vandall - jeśli masz teraz w miarę dobrego kompa (ok 2GHz) to siewstrzymaj, za 2-3 miesiące sytuacja będzie o wiele lepsza, socket 939 stanieje i przejdzie na 0.09 mikrona. jeśli nie to kupuj tego ECS (killeroy opracował nawet mody napięć i jest zadowolony z płyty) lub asrocka na s 754.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na początku przyszłego roku mają być Semprony na Socket939 więc chyba na to warto poczekać. Jeśli tylko będą te procki o niskich numerkach to będzie to rewelacyjna propozycja, bo na Athlony 64 na Socket939 to nie ma co liczyć jeśli nie zrobią wolniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego uwazam że jesli ktos liczy pieniadze to inwestowanie wogule w układ AMD64 nie jest opłacalne ..... w każdym razie AMD 64 2800+ nie daje wiele wiekszej wydajności niż AMD 2500+ przekrecony odpowiednio ... co prawda platforma 64 tez daje sie podkrecać jednak jest to juzdelikatnie mówiac problemowe :)

masz takiego że piszesz takie bzdury czy tylko w Chipie przeczytałeś :evil: Platforma A64 na 754 jest tanią alternatywą 939 jest to platforma budżetowa czyli skierowana do graczy a 939 to jest high end zastanawiam po co ci taki proc skoro (zapewne) największym wyzwaniem z jakim mierzy sie twój procesor jest gra :lol: no chyba że chcesz poszpanić przed koleżkami jakiego to masz proca :? wracając do tematu warto kupić epoxa na nf3 250 lub abita k8v pro całkiem ładnie dają się kręcić, ale ja bym jeszcze poczekał bo szykują się nowe chipsety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dlatego uwazam że jesli ktos liczy pieniadze to inwestowanie wogule w układ AMD64 nie jest opłacalne ..... w każdym razie AMD 64 2800+ nie daje wiele wiekszej wydajności niż AMD 2500+ przekrecony odpowiednio ... co prawda platforma 64 tez daje sie podkrecać jednak jest to juzdelikatnie mówiac problemowe :)

masz takiego że piszesz takie bzdury czy tylko w Chipie przeczytałeś :evil: Platforma A64 na 754 jest tanią alternatywą 939 jest to platforma budżetowa czyli skierowana do graczy a 939 to jest high end zastanawiam po co ci taki proc skoro (zapewne) największym wyzwaniem z jakim mierzy sie twój procesor jest gra :lol: no chyba że chcesz poszpanić przed koleżkami jakiego to masz proca :? wracając do tematu warto kupić epoxa na nf3 250 lub abita k8v pro całkiem ładnie dają się kręcić, ale ja bym jeszcze poczekał bo szykują się nowe chipsety

Po pierwsze - tak miałem okazję składać już z 6 komputerów na AMD64 i podkręcaja się owszem ale nie tak jak stare XPki lub Pentiumki IV ... poza tym przy vcore ponad 1.6V statystyczne prawdopodobioeństwo wysiadki procka zwiększa się niesamowicie :) płyty są całkiem całkiem mozna ustawiać chipset nawet do 275 Mhz (można wyżej ale zaczyna się niestabilność, płyty mają mozliwość podkręcenia nawet sporo powyzej 300 Mhz dla chipsetu ale trzeba mocno podnosic napięcie na procku, poza tym nie wiem czy komuś udało się wyciągnąć tyle z chipsetu) co umożliwia wykorzystanie pamiątek 550 Mhz tylko, że jest problem taki, iż trzeba nisko zjechać z mnożnikiem gdyż np. taki AMD64 2800+ do zmiany z 1800 Mhz na ponad 2200 wymaga wysokiego vcore co bardzo często uśmierca szybciutko procka :)

 

Dalej - nie wiem czy zauważyłeś ile czasu minęło między moim a Twoim komentarzem :) może teraz procki i płyty S939 są tańsze ale jak pisałem mój komentarz nie były :)

 

co do S754 nadal uważam, ze to nieopłacalna inwestycja bo za 2 lata nie dostanie się na to procka innego niż jakiś Sempron :) a ja nie zamierzam zmieniać konfiguracji co 3 miesiące :) nie jestem komputerowym zboczeńcem :)

 

sam na jednej z maszyn mam Dual AMD XP 2500+ Mobile zmodowane do wersji MP ... chodzą na 15x150 Mhz=2250 i jest to dużo wydajniejsze niż najlepszy zestaw na S754 przy zachowaniu porównywalnej a nawet niższej ceny :) jak już pisałem w innym poście jest tu osoba, której Dual AMD MP chodzi na magistrali 166 i więcej bodajze 183 Mhz max. ... też używa zwykłych bartków zmodyfikowanych :)

 

770 PLN 2 proce i nie całe 600 zł płytka dwuprocesorowa :) wliczając w to zmianę chłodzenia na chipsecie, nowe kable AtA, i kilka innych drobiazgów :)

 

jeśli oceniasz mnie według swego poziomu to nie dziwię się że czytasz Chipa :) w końcu Twój poziom ukształtował się chyba właśnie na Chipie :)

 

Po drugie doskonale znam różnicę między jednym a drugim socketem i nie odkryłeś niczego nowego bo tutaj każdy to wie ... a jeśli uważasz, ze ktokolwiek ma wątpliwości jakiekolwiek na temat różnic miedzy S754 a S939 to znaczy, żeś żałosnym baranem i tyle :) a co do S754 to stanowisko AMD jest jednoznaczne - będzie się ta firma wycofywała powoli z tego socketu na rzecz S939 tak jak to było z przejściem ze Slotu A na Socketem A ...

 

a że niby jedno jest low-end a inne high-end - różnica w wydajności między nimi jest po prostu śmieszna ... na pewno nie porównywalna do różnicy cen :) ... uważasz, że procki na S939 są o 100 % wydajniejsze niż na S754 a płyty główne lepsze że różnice w cenach są właśnie takie a nie inne?

 

Kto tu napisał, ze potrzebny mu i chce mieć procek na S939? Ja czy może sam to sobie uroiłeś? Jak zauważam to nie ja a ty spędzasz tu kilogramy czasu próbując szpanować swoją wątpliwej jakości erudycją ... Jakbym chciał szpanować czymkolwiek to wpisałbym w konfigu wszystkie zestawy komputerowe, które stoją w moim domu lub firmie a nie wysłużonego Amdeka z 850 Mhz zegarem:) czy ja próbowałem kiedykolwiek "szpanić" czymkolwiek na tym forum np. posiadanymi prockami? Przecież tu ogólnie wiadomo czego używam pisząc posty na tweaku i nie wydaje mi się, żeby było czym "szpanić”... Poza tym jeśli masz zamiar komukolwiek "szpanić" to chyba jedynie tym co umiesz za pomocą swego kompa zrobić :)

 

Co do słowa "szpanić" - strasznie analfabetycznie to brzmi ... kojarzy mi się z pewnym homoseksualnym księżulem :) wy jakaś rodzina?

 

Co do słowa "zapewne" to powiem tylko tyle, ze jednego czego jestem absolutnie pewien to tego, żeś zwykłym burakiem :)

 

Skąd wiesz do czego używam komputera? Z pewnością nie tylko do tego, żeby rżnąć głupka i podniecać się ilością 3dmarków, jaka mi wyskakuje na ekranie po zakończeniu testów (niech nikt z podkręcaczy się nie obrazi … moje stwierdzenie tyczy się tylko tych, którzy poza 3dmarkami świata nie widzą a nie do tych, którzy umieją wykorzystać komputer jeszcze do czegoś innego)... Komputer potrzebny mi do pracy w MathLabie, pakiecie Statistica, różnych Cadach np. ChemCadzie, AutoCadzie ... Microstation z różnymi nakładkami, a także do programów symulujących przemiany i reakcje chemiczne, także tych umożliwiających wizualizację dynamiki zmian w ekosystemach ... No ale ty wiesz więcej ode mnie na temat tego po co mi komputer a wszyscy tu tylko grają w gierki (nie tak jak ty) więc z kim ty miałbyś dyskutować o problemach poruszanych na forum ... Przecież pewnie masz 3 doktoraty, pracujesz w Cern znasz tam wszystkich z imienia i szkoda ci czasu dla takich ignorantów jak My :)

 

Co do mocy jakiegokolwiek CPU ... spróbuj zasymulować reakcje zachodzące w zderzaczu hadronów albo innym akceleratorze za pomocą zwykłego peceta a zobaczymy czy nadal będziesz uważał to co uważasz... albo chociaż spróbuj choć raz pogadać z kimś kto pracował w Cern lub przy obsłudze detektora SuperKamiokande w Japonii a wtedy będziemy mieli o czym podyskutować bo jak na razie to jesteś dla mnie cienki bolek :)

 

P.S. to ten AMD64 jest już opłacalny teraz czy może kolega ma nadal czekać "bo szykują się nowe chipsety? " :) ... kupiłbyś teraz coś na S754 czy wolałbyś czekać? skoro każesz czekać to znaczy, ze wcale nie uważasz zakupu za opłacalny chyba, ze coś może być jednocześnie i czarne i białe (zebra :)) całkiem jak stwierdzenie:

 

"kupię sobie coś na S754 albo poczekam" to kupić czy czekać?

 

a co do najnowszych AMDków na S939, które są już wyraźnie tańsze to polecam linki:

 

http://www.dzikie.net/?mode=10&id=2211

 

http://www.hkepc.com/hwdb/90na64-1.htm

 

niby tańsze, niby mniejszy wymiar technologiczny ale jak widać gorsze :) widać dlaczego tańsze :)

 

a z tego wynika ze wcale nie takie złe ... chyba, że znów źle coś interpretuję :) :)

 

http://www.svethardware.cz/

art_doc-26F4878E99D78D0BC1256F1B006A1928.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupilem teraz. i nikt mi nie wmowi, ze jestem jakims idiota bo powinienem byl poczekac na nieslychanie wydajna platforme Dual DDR. Pewnie ze jest wydajniejsza, ale moj procek kosztowal 700zl, a plyta 450. procek chodzi na 2700MHz i jest mi wesolo. a 3200+ nawet ten Wasz najlepszy 0.09um to bedzie 1000zl. a na 3GHz bym nie liczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację rapra i dlatego uważam że nadal moja dwuprockowa konfiguracja pod Dual AMD jest lepsza bo nikt mi nie powie że w profesjonalnych zastosowaniach jeden AMD s939 będzie lepszy od dwóch AMD XP 2500+ przepreconych na 2250 Mhz .... nawet jak byłby równie wydajny to i tak nie moze równać się ceną bo to byłoby minimum 2 razy drozsze .... mam chłodno, cichutko i wydajnie bo procki chodzą na napięciu 1,425 V (z biosu odczyt) i nie ma to porównania do żadnego PIV HT czy pojedynczego Athlona 64 ...

 

dlatego właśnie, że nie chciałem teraz nic kupować bo nie potrzeba mi zmiany platformy która doskonale daje sobie radę i jest wystarczajaco wydajna jak na moje potrzeby .... jeśli już coś kupięnowego to tylko coś co w moich zastosowaniach da mi minimum 50-60 % wzrost wydajności ...

 

tak naprawdę wolę pojechać sobie raz w roku na miesiac gdzieś daleko od domu ... np. do peru albo chile albo na borneo niz non stop ładować kasę w zmiany sprzętu ... w dodatku zmiany które byłyby dla mnie zamianą siekierki na kijek :)

 

dodane dziś: pozA tym rapra zauważ, że jak pisałem 1 wstawkę do tego wątku to byłojakiś czas wstecz albo i dawniej :) a wtedy Antki 64 nawet na s754 były dużo droższe i nawet ten twój kosztował więcej niż 1000 zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację rapra i dlatego uważam że nadal moja dwuprockowa konfiguracja pod Dual AMD jest lepsza bo

Ty Grizmo...podaj dokladny konfig tego zestawu z 2 prockami

kurcze...do konca roku chce kompa zlozyc i tak kurde nie widzi mi sie ta platforma 64 a 2 procki to bylo byc cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, mojemu sąsiadowi kupiłem ostatnio płytę i proca (Athlon 64 3000, Epox 8KDA3+ - http://www.epox.nl/english/products/mother...board/8kda3.htm ), bardzo fajne mobo, przynajmniej dla mnie rewelka.

Możliwe że pod koniec roku się skuszę na zmianę platformy, na 99% będzie to własnie ta płyta.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam LanParty UT 250 GB :) Jest topic juz zalozyny, niestety polyta niedostepna jeszcze w Polsce, ale mozna wiele przeczytac na zachodnich serwisach. Mimo, ze wyszly procki 3000+ na s939, ja skusze sie na DFI + A64 3000+.

Bo w zasadzie, s939 rozni sie pojedynczym kanalem i HT wolniejszym.... Po podkreceniu DFI mozna dostac sporo wiecej od 800 a dual daje 3-5% wydajnosci pamieci.....

 

No... chyba ze ktos ma cynk o DFi LP na s939 ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No... chyba ze ktos ma cynk o DFi LP na s939 ;)

pozdro

Ja mam- DFI mówi że będzie w późnieszym terminie bo narazie 754 jest mainstreaam a 939 jest narazie za drogie dla szerokiej rzeszy urzytkowaników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy wszystkie obecne plyty/chipsety dla s939 beda w stanie obsluzyc procki 0.09 i nowsze na ta platforme.

Polecam przesledzic historie socketa A, niby ten sam socket ale kilka chipsetow szybko skonczylo kariere m.in chipsety via kt133 czy tam kt266 (oba bez a) ktory byl pierwszym obslugujacym bodajze ddr'ki dla amdziaka ale max to bylo axp2000 + palomino (0,18u) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja jestem ciekaw czy wszystkie obecne plyty/chipsety dla s939 beda w stanie obsluzyc procki 0.09 i nowsze na ta platforme.

Polecam przesledzic historie socketa A, niby ten sam socket ale kilka chipsetow szybko skonczylo kariere m.in chipsety via kt133 czy tam kt266 (oba bez a) ktory byl pierwszym obslugujacym bodajze ddr'ki dla amdziaka ale max to bylo axp2000 + palomino (0,18u)  :roll:

Te 0,09um na pewno obsłużą ale problem zacznie się dopiero przy dwurdzeniowcach- wtedy trzeba będzie zmieniać płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację rapra i dlatego uważam że nadal moja dwuprockowa konfiguracja pod Dual AMD jest lepsza bo

Ty Grizmo...podaj dokladny konfig tego zestawu z 2 prockami

kurcze...do konca roku chce kompa zlozyc i tak kurde nie widzi mi sie ta platforma 64 a 2 procki to bylo byc cos

wątpię żebyś dziś dostał płytę nową na chipie AMD 762 (MPX) .... moze na allegro bo w sklepiach czasem je mają jeszcze ale powyzej 1000 PLN :) i tylko tym ten zestaw się różni od standardowych ... moja płytka to produkt MSI w polsce poza gigabajtem była najpowszechniej dostepna z wszystkich Dual AMdeków MP .... reszta to zwykłe mobilki 2500+ przerobione na MPki (robił to kolega bo ja niby teoretycznie wiem jak ale jak znam swoje szczęście to najpierw uszkodziłbym z 5 sztuk zanim bym 1 zmodował ), rajd 0 z dwóch 80 GB "Sigejtów" z 8MB "kejczem" :) chciałem wymienić na 2 x 160 GB samsung albo tesh "sigejt" ale były probemy z biosem i obsługą dużych dysków powyzej 147 GB .... karta graficzna to zwykły Herculesik 9800SE w wersji All-in-wonder zmodowany omegami do 9800 Pro ale nie podkręcany bo nie chce mi siękombinować z dodatkowym chłodzeniem ramów .. rdzeń chłodzony jakimś wielkim radiatorem miedzianym od procka + 9 cm Panaflo na 5V ..... a co do ramów to skoncentruj siena takich które śmigają na niskich opóźnieniach .. jak kupisz wersje ECC + Registered to postaraj się kupić jaknajwyzej taktowane czyli minimum 333 Mhz ... nie kupuj 266 Mhz choc nominalnie tylko takie ta płytka obsługuje ... nawet jak te 333 skręcisz do 2x150=300Mhz (więcej mi nie poszło bo bym musiał kombinować z płytą główną i chipsetem) to możesz dac wtedy najniższe stabilne tajmingi gdyż podnosi to wydajność ... poza tym pamięci Ecc rejestrowane standardowo chodzą z reguły na nieco nizszych tajmingach niż pamięci zwykłe co w normalnych zastosowaniach zmniejsza wydajność ... są co prawda takie zadania w których nawet na nizszych tajmingach pamięci ECC registered dają większą wydajnośc poprzez korekcję ewentualnych błędów (seti, UD i inne typowo matematyczne sprawy) jednask ja wolałem zwykłe ramki tzn. DDR 400 Mhz skręcone do 300 Mhz gdyż tak było taniej ... zresztą sam wiesz pewnie ile kosztują 4 moduły 512 Mb ECC Reg a ile zwykłe ramki ... nie mówię już wcale o wersjach 1024 MB bo te są kosmicznie drogie (oczywiście porównujmy pamięci jednakowo taktowane) ....

 

a tak wogule to jak chcesz wiedzieć coś wiecej na temat takiej konfiguracji to przeszukaj forum .... doskonale pamiętam, że jest tu ktoś komu pracował zestaw na chipsecie MPX z FSB przekręconym z 133 (standardowo) grubo powyzej moich 150 MHZ .... z tego c opamiętam minimum na 166 a max na 183 Mhz :) tak poszerzone pasmo pamięci naprawdę podnosi wydajność takiego zestawu ..... swoją drogą zastanawiam sięjaka by była jego wydajność gdyny chipset mógł chodzić na 200 Mhz i w pełni korzystać z potencjału dzisiejszych Ramów DDR 400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - tak miałem okazję składać już z 6 komputerów na AMD64

a ja złożyłem kilka rowerów wigry 3 a jednak ale nie mówie że sie na kolarstwie znam

i podkręcaja się owszem ale nie tak jak stare XPki lub Pentiumki IV ... poza tym przy vcore ponad 1.6V statystyczne prawdopodobioeństwo wysiadki procka zwiększa się niesamowicie :)

dziwne rzeczy prawisz a niby dlaczego mają wysiadać, AMD podaje 1.65 jako bezpieczną granicę sam miałem więcej i nic sie nie pali

są całkiem całkiem mozna ustawiać chipset nawet  do 275 Mhz (można wyżej ale zaczyna się niestabilność, płyty mają mozliwość podkręcenia nawet sporo powyzej 300 Mhz dla chipsetu ale trzeba mocno podnosic napięcie na procku, poza tym nie wiem czy komuś udało się wyciągnąć tyle z chipsetu) co umożliwia wykorzystanie pamiątek 550 Mhz tylko, że jest problem taki, iż trzeba nisko zjechać z mnożnikiem gdyż np. taki AMD64 2800+ do zmiany z 1800 Mhz na ponad 2200 wymaga wysokiego vcore co bardzo często uśmierca szybciutko procka :)

 

Dalej - nie wiem czy zauważyłeś ile czasu minęło między moim a Twoim komentarzem :) może teraz procki i płyty S939 są tańsze ale jak pisałem mój komentarz nie były :)

może i są tańsze ale nie na tyle żeby w nie inwestować nadal nie rozumiem do czego normalny gracz miałby wykorzystać ten potencjał

co do S754 nadal uważam, ze to nieopłacalna inwestycja bo za 2 lata nie dostanie się na to procka innego niż jakiś Sempron :) a ja nie zamierzam zmieniać konfiguracji co 3 miesiące :) nie jestem komputerowym zboczeńcem :):)

uważaj sobie co chcesz każdy ma prawo do swojej opinii

sam na jednej z maszyn mam Dual AMD XP 2500+ Mobile zmodowane do wersji MP ... chodzą na 15x150 Mhz=2250 i jest to dużo wydajniejsze niż najlepszy zestaw na S754 przy zachowaniu porównywalnej a nawet niższej ceny :) jak już pisałem w innym poście jest tu osoba, której Dual AMD MP chodzi na magistrali 166 i więcej bodajze 183 Mhz max. ... też używa zwykłych bartków zmodyfikowanych :)

no i pięknie co to ma wspónego z tematem wszyscy Bartki znaja i je chwalą

770 PLN 2 proce i nie całe 600 zł płytka dwuprocesorowa :) wliczając w to zmianę chłodzenia na chipsecie, nowe kable AtA, i kilka innych drobiazgów :)

 

jeśli oceniasz mnie według swego poziomu to nie dziwię się że czytasz Chipa :) w końcu Twój poziom ukształtował się chyba właśnie na Chipie :)

 

Po drugie doskonale znam różnicę między jednym a drugim socketem i nie odkryłeś niczego nowego bo tutaj każdy to wie ... a jeśli uważasz, ze ktokolwiek ma wątpliwości jakiekolwiek na temat różnic miedzy S754 a S939 to znaczy, żeś żałosnym baranem i tyle :) a co do S754 to stanowisko AMD jest jednoznaczne - będzie się ta firma wycofywała powoli z tego socketu na rzecz S939 tak jak to było z przejściem ze Slotu A na Socketem A ...  

 

a że niby jedno jest low-end a inne high-end - różnica w wydajności między nimi jest po prostu śmieszna ... na pewno nie porównywalna do różnicy cen :) ... uważasz, że procki na S939 są o 100 % wydajniejsze niż na S754 a płyty główne lepsze że różnice w cenach są właśnie takie a nie inne?

pokaż mi gdzie napisałem że 939 są o 100% wydajniejsze! naucz się czytać ze zrozumienim koleżko, każdy widzi że różnica cen między tymi platformami nie odzwierciedla wydajności

Kto tu napisał, ze potrzebny mu i chce mieć procek na S939? Ja czy może sam to sobie uroiłeś? Jak zauważam to nie ja a ty spędzasz tu kilogramy czasu próbując szpanować swoją wątpliwej jakości erudycją ... Jakbym chciał szpanować czymkolwiek to wpisałbym w konfigu wszystkie zestawy komputerowe, które stoją w moim domu lub firmie a nie wysłużonego Amdeka z 850 Mhz zegarem:) czy ja próbowałem kiedykolwiek "szpanić" czymkolwiek na tym forum np. posiadanymi prockami? Przecież tu ogólnie wiadomo czego używam pisząc posty na tweaku i nie wydaje mi się, żeby było czym "szpanić”... Poza tym jeśli masz zamiar komukolwiek "szpanić" to chyba jedynie tym co umiesz za pomocą swego kompa zrobić :)

generalnie podpis słuzy do weryfikacji pisanych przez danego użytkownika komentarzy na temat sprzętu (czy pisze z autopsji czy też ponosi go fantazja jak ciebie)

Co do słowa "szpanić" - strasznie analfabetycznie to brzmi ... kojarzy mi się z pewnym homoseksualnym księżulem :) wy jakaś rodzina?

miałeś jakieś przykre doświadczenia? idz do psychologa

Co do słowa "zapewne" to powiem tylko tyle, ze jednego czego jestem absolutnie pewien to tego, żeś zwykłym burakiem :)

 

Skąd wiesz do czego używam komputera? Z pewnością nie tylko do tego, żeby rżnąć głupka i podniecać się ilością 3dmarków, jaka mi wyskakuje na ekranie po zakończeniu testów (niech nikt z podkręcaczy się nie obrazi … moje stwierdzenie tyczy się tylko tych, którzy poza 3dmarkami świata nie widzą a nie do tych, którzy umieją wykorzystać komputer jeszcze do czegoś innego)... Komputer potrzebny mi do pracy w MathLabie, pakiecie Statistica, różnych Cadach np. ChemCadzie, AutoCadzie ... Microstation z różnymi nakładkami, a także do programów symulujących przemiany i reakcje chemiczne, także tych umożliwiających wizualizację dynamiki zmian w ekosystemach ... No ale ty wiesz więcej ode mnie na temat tego po co mi komputer a wszyscy tu tylko grają w gierki (nie tak jak ty) więc z kim ty miałbyś dyskutować o problemach poruszanych na forum ... Przecież pewnie masz 3 doktoraty, pracujesz w Cern znasz tam wszystkich z imienia i szkoda ci czasu dla takich ignorantów jak My :)

cieszę się że wykorzystujesz komputer do innych celów niż gry (przynajmniej mam taką nadzieję)

Co do mocy jakiegokolwiek CPU ... spróbuj zasymulować reakcje zachodzące w zderzaczu hadronów albo innym akceleratorze za pomocą zwykłego peceta a zobaczymy czy nadal będziesz uważał to co uważasz... albo chociaż spróbuj choć raz pogadać z kimś kto pracował w Cern lub przy obsłudze detektora SuperKamiokande w Japonii a wtedy będziemy mieli o czym podyskutować bo jak na razie to jesteś dla mnie cienki bolek :)

 

P.S. to ten AMD64 jest już opłacalny teraz czy może kolega ma nadal czekać "bo szykują się nowe chipsety? " :) ... kupiłbyś teraz coś na S754 czy wolałbyś czekać? skoro każesz czekać to znaczy, ze wcale nie uważasz zakupu za opłacalny chyba, ze coś może być jednocześnie i czarne i białe (zebra :)) całkiem jak stwierdzenie:

 

"kupię sobie coś na S754 albo poczekam" to kupić czy czekać?

czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocna strona

 

a co do najnowszych AMDków na S939, które są już wyraźnie tańsze to polecam linki:

 

http://www.dzikie.net/?mode=10&id=2211

 

http://www.hkepc.com/hwdb/90na64-1.htm

 

niby tańsze, niby mniejszy wymiar technologiczny ale jak widać gorsze :) widać dlaczego tańsze :)

generalnie polecam ci założyć własne forum skoro jesteś takim znawcą i miałeś "nawet styczność z AMD 64", dalej jednak zastanawia mnie fakt że postanowiłeś wypowiedzieć się w temacie o którym nie masz pojęcia a jedyne wiadomości jakie posiadasz zostały chyba zaczerpnięte z artów do których podajesz linki. Twoje bufonada jest żałosna i żałosny jest fakt twojego usprawiedliwienia dla niej. Do tematu nie wniosłeś nic co mogło by się przydać potencjalnemu użytkownikowi, gratuluje grafomanii i dobrego samopoczucia. Pozdrawiam i spółczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal twierdzę, że jak Cię ciach!a czytam to mnie krew zalewa :)

 

1). nic nie będe cytował, szukaj sobie ciach!a tego co napisałem, nie mam czasu na zabawę :)

 

2:. wigry 3 może składałeś, ale mózgu to raczej oliwić zapominasz :) ... czy ja gdzieś napisałem, że znam sięna czymkolwiek? poza tym ty sięznasz tak samo kiepsko na tym o czym mówisz, ze sięznasz jak ja i wystarczy tylko poczytać nonsensowne artykuły i recenzje jakie wypisujesz na jednej z internetowych stron :) kryptoreklamę to ty sobie mozesz rbić ale jak powiedziałem sobie a nie wszystkim dokoła :)

 

3). to że bezpieczna granica ustalona przez AMD jest na 1,65 to ok. ale co z tego ... awaryjnośc procesorów AMD64 zwiększa się dokładnie o 8% dla vcore ponad 1,6V (takie sa przynajmniej dane wynikające z analizy statystycznej samego AMD) ... moze dla ciebie 8% to nic gorzej jest znaleźć sięwłasnie w ych 8% ... a to że tobie chodziło na większym napięciu to i co z tego? mnie chodził AMD64 2800+ po podkręceniu na napięciu 1,85V i tez było spoko i nie twierdzę wcale, że znaczy to cokolwiek więcej niz to, że ten egzemplarz chodził jak chodził a co do reszty nie mam wcale pewnośći czy też pójdę z dostateczną stabilnośćią9 .... nadal uwazam i nie udowodnisz mi tego, ze procki te kręca siętak jak niektóre AXP czy większość PIV .... w stwierdzeniu na temat ich podkręcalności nie byo ani jednego błędu czy kłamstwa :) to że cos dobrze lub bardzo dobrze się kręci można stwierdzić tylko porównując owo coś do innej platformy i z tego co zauważyłem platforma AMD64 kręci sięnajgorzej ze wszystkich obecnych na rynku (AMDXP, INTEL, chodzi o % podkręcalność gdzie bazą jest taktowanie oryginalne) :) poza tym czy ty wieś koleś co to jest statystyczne prawdopodobieństwo i jego wzrost lub spadek dla danego przedziału ufności lub poziomu istotności?:) jak Cię słucham to mam wrażenie jakbym gadał z jakimś burakiem po zawodówce :)

 

4).napisałem Ci baranie wyrażnie że wtedy jak umieszczałem 1 komentarz to platforma AMD 64 była strasznie droga ... napisałem też ze jest teraz tańsza ... ale nigdzie nie napisałem ze uważam inwestowanie w nią za sensowne :) przecież wyraźnie napisałem, że zupełnie nie widzę sensu inwestowania w platformę AMD64 wogule (1 komentarz - bo jest za droga i S754 i S939 w stosunku do oferowanej wydajnośći), a w kolejnych komentarzach pisałem, że staniała ale tylko S754 do akceptowalnego poziomu a S939 nadal nie jest opłacalny :) a poza tym gdzie ja napisałem, że ktokolwiek ma interpretować co kolwiek z perspektywy gracza? jeśli nic nie robisz tylko grasz po 14 h/dobę to twój problem interpretuj sobie wszystko nawet z perspektywy gracza w pasjansa albo pokera ale do tego to komputera nie trzeba wcale :) poza tym porównaj sobie niektóre benchmarki nasa na platformach Intela i AMD (tak XP jak i AMD64) a zobaczysz, ze wcale nowe procki nie są takie super to w nich górą jest stary poczciwy AXP 3200+

 

5). pewnie że bedę sobie uważał co chcę tak jak i ty ... każdy ma prawo byc komputerowym zboczeńcem jego wola i jego radość i każdy ma prawo uważac ze S754 mu się opłaca a ja wypowiadam sie z mojej perspektywy - mnie się nie opłaca chyba ze będzie wydajniejsza od dual AMD MP i do tego przynajmniej identyczna pod względem ceny a w żadnym wypadku nie droższa :) zastanawiam się czy ty wogule wiesz co to jest opłacalnośc pod względem ekonomicznym? a moze dla ciebie 10 % wzrost wydajnośći w porównaniu do kręconego AXP - bez zniany napięcia jest warte płacenia o 100% większych pieniędzy to gratuluje logiki :) nie znaczy to oczywiście że ktośkto kupuje cośdrogiego jest idiotą - kupuje poprostu to na co ma ochotę ... gdyby oceniać ludzi po tym co kupują i za ile to sam o sobie musiałbym powiedzieć że jestem idiotą zważywszy na to że pewne rzeczy które napewno nie są lepsze od innych o 300 czy 500 % kupuję za tyle właśnie wyższe ceny tylko dlatego że mam na to ochotę lub poprostu mi siępodobają ... i tu wcale nie chodzi o powszechne na rżnych forach szpanowanie czymkolwiek ... poprostu nie zniusł bym na teakowej podłodze wiskozowego dywana :)

 

6:) co ma wspólnego opisowanie platformy AMD XP-MP z tematem? ma tyle wspólnego, że można udowodnić iż inwestycja w platformę AMD 64 dla zastosowań profesjonalnych i obliczeniowych nie ma wcale sensu bo coś od 2 do x raza tańsze moze byś równie wydajne jeśli nie wydajniesze :) powiedz mi jaki sens jest płacić za zestaw (tylko przykład) który liczy seti 2,5 godziny 3 razy drożej niż kosztował zestaw który seti liczy 2h (dokładnych różnic czasowych nie pamiętam)?

 

7). a gdzie ja napisałem, że ty napisałeś ze róznica w wydajności między oboma socketami AMD 64 jest 100%? ja tylko spytałem czy sens jest kupować coś co ma powiedzmy 10% różnicę w wydajnośći przy 100% różnicy cen? no ale można wierzyc w pseudointelektualny bełkot expertów od marketingu przeróżnych firm i dowartościowywać siętym że sięma najnowocześniejsze, "najlepsze" ... bo przecież najlepsze zawse musi być najdroższe :) to tak jak ktoś kto kupując maybacha twierdziłby ze jego wóz jest tyle razy szybszy od syrenki ile razy wiecej kosztuje :) maybacha siękupuje dla przyjemnośći, tak samo jak kolonialne meble czy lniane garnitury :) tego nie trzeba wcale motywować bo to jest oczywiste :) śmieszne jest tylko to że ktoś kupuje sprzęt kmputerowy argumentując to realnym wzrostem wydajnośći ... realny wzrost wydajnośći to wzrost minimum 50% przy porównywalnej a napewno nie wyższej cenie :) a jeśli ktoś nie potrafi sam podejmować za siebie decyzji to cóż ... podejmują jąza niego experci od marketingu - czyli od wciskania ludziom tego co im tak naprawdę wcale nie potrzebne :)

 

8). podpis pod komentarzami tylko nielicznym służy do tego d oczego powinien, większości służy albo do wydurniania się albo epatowania posiadanym sprzętem ... chyba w celu dowartościowywania semego siebie i niczego więcej ... rozumiem ludzi którzy sąnajlepsi na forum, w polsce , w europie lub na świecie w wyciąganiu max. ze swojego sprzetu ... tylko że tu jest moze kilku fachowców a reszta co najwyżej powiela ich rozwiązania ... w podpisie mozna sobie umieścić komentarz o tym ze ma się AXP 2500+ @ na 2800Mhz albo i więcej bo to sukces ale umieszczanie na każdym kroku podpisów podobnych do wszystkich innych tylko dlatego, że wycisnęło się ze swojego AXP tyle samo co kolega obok? a co to za zaszczyt być przeciętniakiem? dlatego dla mnie komenterz jest poprostu do zabawy, można sobie porównać ten archaiczny sprzęt na którym teraz siedzę z Twoją między innymi wypasioną maszyną i albo uśmiechnąć z nostalgią wspominając stare minione czasy gdy 1GHz proc był marzeniam 90% polaków albo śmiać sięz tego, że niektórzy robią to samo i to jednakowo dobrze lub nawet lepiej na sprzęcie o połowe gorszym od innych (chodzi o wykorzystywanie komputera do pracy a nie grania i wpisywania komentarzy na forum :)

 

9). co do gier to jedynymi zainstalowanymi na jakimkolwiek moim komputerze poza standardowymi Windows są Dark Stone, Shogun Total War i Conquest ... do tego potrzeba jakichś wypasionych maszyn w stylu AMD64? moze jakby było trzeba i jakbym siedział tylko przy grach to kupiłbym sobie AMD64 tak ... mnie ta platforma nie daje wzrostu wydajnośći wcale :) jakby mi zależało na wydajnośći w grach lub 3dmarkach to oczywiściście 1 wysoko taktowany wydajny procek byłby lepszy niż dwa słabsze :) ale jak na razie całkiem mnie wymienione nie interesują :)

 

10). czytanie ze zrozumieniem jest moją bardzo mocną stroną tylko wyrażanie siew sposób gramatyczny i wewnętrznie spójny jest twoją słabą stroną :) w jednym zdaniu nie używa się stwierdzeń typu kupiłbym to i to ale nie kupiłbym bo wychodzą nowe chipsety :) jeśli wygaduje siętakie rzeczy to nalkeży temu poświęcić choćby kilka zdań więcej i użych ich form rozwiniętych :) sam doskonale rozumiem, że można czekać na nowy chopset i to naet ma bardzo duży sens tylko jak się o tym mówi należy powiedzieć, że "jeśli bym miał kupować teraz wybrałbym s754, jednak radziłbym sięwstrzymać bo być może nowe chipsety zaoferują funkcje i wydajność niedostępną dla starych " :)

 

11). co do ostatniego stwierdzenia :)

 

"generalnie polecam ci założyć własne forum skoro jesteś takim znawcą i miałeś "nawet styczność z AMD 64","

 

hehehe ty jak widzę masz własną stronkę i na razie nic ciekawego na niej nie ma :) aaaa moze pprostu tylko tam pisujesz niedorzecznosći, że hej :)

 

"dalej jednak zastanawia mnie fakt że postanowiłeś wypowiedzieć się w temacie o którym nie masz pojęcia a jedyne wiadomości jakie posiadasz zostały chyba zaczerpnięte z artów do których podajesz linki. Twoje bufonada jest żałosna i żałosny jest fakt twojego usprawiedliwienia dla niej. Do tematu nie wniosłeś nic co mogło by się przydać potencjalnemu użytkownikowi, gratuluje grafomanii i dobrego samopoczucia. Pozdrawiam i spółczuje."

 

ja się ciach!a zastanawiam jakie ty masz doświadczenie z platformą AMD64, masz komputerek na niej może 3 miesiace i uważasz sieza króla AMD64? koleś złożyłem tylko 6 zestawów AMD64 osobiśćie (przemielonych jakieś 30 procesorów i tyle samo płyt głównych róznych firm żeby dobrać optymalne), wszystkie próbowałem testować i podkręcać ... ty ciach!a pewnie złożyłeś minimum 69 i wszystkie je testowałeś (sprawdzajac 5 tys. różnych konfiguracji).... co ty koleś powiedziałes czego ja lub ktokolwiek inny byśmy nie wiedzieli? przecież oczywiste jest, że 95% wypowiedzi na fotum to powielanie cudzej wiedzy .. no chyba, że isę jest Leonardem Da Nińci komputerów tak jak Ty :)czytam sobie twoje różne wypowiedzi i moze w 1% jest coś czego sam bym nie wiedział nie mówiąc już o fachowcach co niektórych z tego forum ... nadal mam wrażenie, że rozmawiam z burakiem z zawodówki albo co najwyzej z kimś komu rodzice kupili dyplom :) dalej sięciach!a zastanawiam dlaczego postanowiłeś krytykować wypowiedzi w tematach na które sam nie masz pojęcia :)

 

co do wnoszenia do tematu czegoś co komukolwiek mogłoby być potrzebne lub nie to jak zauważyłem w tenmacie znalazł sięco prawda tylko jeden osobnik który ma do mnie jakieś pretensje ... ale takze jeden który poprosił o rzeczową i konstruktywną wypowiedź na temat być może mało zwiazany z platformą AMD 64 (jedynie pośrednio poprzez udowodnienie jej niższej wydajnośći wobec Dual AMD XP-PM i braku sensu zamiany siekierki na kijek) ale jednak mam nadzieję pomagającą mu w jakiś sposób podjąc decyzję na temat wyboru tego co mu najbardziej odpowiada :)

 

 

P.S. komentarz do całośći :) jak na razie Twoje wypowiedzi przypominają mi nie konstruktywną i obiektywną krytykę ale przeróżne czytane na pewnych stronach testy sprzętu polegajace na opisaniu i przedstawieniu kilku zdjęć produkto bez porównania ich do konkurencji lub porównywanie prooduktów z całkowicie różnych przedziałów cenowych (często różniących sięceną nawet kilkukrotnie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie no ludzie nie obnizajcie jeszcze bardziej poziomu forum... na chlodzeniu wodnym wysyp geniuszy, tutaj to.. malo adminow chyba jest :-/

Nie jest , zglaszaj temat i po sprawie .

A jezeli chodzi o debate paru userow , to nie obrazac sie (bo beda kary ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...