Skocz do zawartości
DanielSRS

Problem z otwieraniem wszystkich stronek ( chyba DNS )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !!!

 

Mam problem…szukałem wszędzie, pytałem się znajomych, aż w końcu zwracam się z tym tutaj o pomoc…Mianowicie tak: posiadam stałe łącze osiedlowe i przy konfiguracji sieci i Internetu sieć działa, a Internet nie…w umowie mam podany IP, Maskę, Bramę, oraz jeden DNS ( 192.168.0.1 ) …przy wcześniejszym systemie Windows 98 wystarczył ten DNS…ponieważ sprawiłem sobie nowy komputer wraz z nim posiadam Windowsa XP…i tutaj jeden DNS nie wystarcza…po wpisaniu drugiego ( 194.204.152.34 ) także Internet Explorer wyświetla mi komunikat, iż nie można wyświetlić strony…a sieć chyba działa ponieważ widzę inne komputery w sieci i ikonka połączenia lokalnego miga wysyłając i odbierając pakiety ( więc chyba z kartą sieciową wszystko jest dobrze ( posiadam zintegrowaną kartę sieciową na płycie MSI K7N2 Delta-L ) )…także chyba nic nie pomieszałem przy konfiguracji bo sprawdzałem kilkanaście razy nawet z formatowaniem dysku C:…naprawdę nie wiem już co mam czynić…Bardzo gorąco prosiłbym Was o pomoc i jakieś porady co do tego i czy przypadkiem może coś źle robie ( konfiguruje )

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić linie poleceń (Start->Uruchom i wpisz cmd)

 

wpisz:

ping 213.180.130.200

ping www.onet.pl

 

Jak za pierwszym razem będzie a za drugim nie to znaczy że rzeczywiście masz problem z DNSami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...