Skocz do zawartości
mody

I znowu zasilacz :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Czy ktos zakupil i moze sie pochwalic swoimi wrazeniami na temat tego fortrona? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28306892..

 

Czy sprzedawca jest pewny? :)

 

Nie mam podkreconego sprzetu... nie mam zamiaru podkrecac bo w sumie nie mam mozliwosci (Palomino) poprostu nie chce kolejny raz wymieniac hdd po spaleniu zasilki (jakis no name: ).

 

Z gory dziekuje za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BT(12v) i wiatrak jak <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> drugi bieg to jest nie do wytrzymania. Spróbuje wmontować tam inny, ale na razie nie mam czasu. Za to napięcia rock stable i bez problemu moje 98W palomino ciągnie. Drugi bieg włanca dopiero przy silnym obciążeniu grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fortronów TYPU BT (12v) to są jeszcze produkowane przez fsp.

TYLE ŻE MAJĄ DUŻO GORSZE PARAMETRY NIŻ TE STARSZE WERSJE. DLA PRZYKŁADU MAJĄ NA LINII 3,3V TYLKO 14A GDY MÓJ MA 28A. NIE MÓWIĄC JUŻ O SUMARYCZNEJ OBCIĄŻALNOŚCI 3,3 I 5V KTÓRA ZMALAŁA ZE 180 DO 150W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO <-- przeciez dokłądnie pisze ze amperomierz to 28A/30A/15A wiec to ta wersja co Ty masz i ja miałem :wink:

aha jak bedziesz na gg to sie odezwij bo Ci sie musze pochwalic nowym nabytkiem z podpisu :)

do autora->> b.dobre zasiłki ktore wyprowają 340-350W kupuj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się pojawiłem.

Chodziło mi o to, że nowe BT-ki fortrona teraz baaaaaaaaardzo osłabione są.

NIE TO CO NASZE STARE WERSJE.

I jak masz możliwość to kup starszą wersję, bo potem to już tylko te nowsze(słabsze) zostaną.

 

Żeby tylko z fortronem nie było tak, jak z codegenem. Jak pamiętam to na początku robił naprawdę dobre PSU, a teraz robi tylko dobre naklejki na PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec sugerujecie aby nie kupowac tego Fortrona?

 

Wlasnie mialem zamiar walnac "kup teraz".

 

Czy w tej cenie wogole mozna kupic cos w miare pewnego?

 

A tak przy okazji czy mozna ufac napieciom jakie podaje SpeedFan?

U mnie ten program pokazuje takie napiecia:

Vcore: 1,49V

+3,3V: 1,50V

+5V: 4,81V

+12V: 12,22V

-12V: 1,63V

-5V: 0,18V

+5VSB: 5,30V

 

Mam sie juz bac i nie zalanczac kompa, czy zyc w spokoju?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia podawana przez soft to bullshit.

U mnie jest tak w stresie:

SpedFan Miernik

3,3 3,28 -

5 4,78 4,91

12 12,41 12,58

Wiec oczyt programowy mozna sobie wsadzić głeboko w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozyje sobie jeszcze troche w spokoju :)

 

Ale zasilacz i tak musze zmienic bo teraz mam L&C 235W co jak mi sie wydaje jest syfem i lepiej dluzej nie ryzykowac.

 

Chyba jednak wezme tego Fortrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIC NIE SUGEROWAŁEM ŻEBY NIE BRAĆ FORTRONA WRĘCZ PRZECIWNIE.

Bierz bo te starsze poniemieckie wersje mają lepsze parametry prądowe niż ich nowe odpowiedniki z fabryki fsp.

np. sumaryczna obciążalność linii 3,3 i 5v na moim BT(12v) stoi na poziomie 180W, a na nówce od fsp 150W.

Tylko jest pewe ryzyko że zasilacz był naprawiany. Wtedy parametrów może już nie trzymać.

Ja miałem szczęście i nikt w moim nie grzebał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie:(((

 

Odpalam sobie dzis kompa a tu ciche "cyk" tylko i koniec... zasilka nie dziala :( (fortron jak w temacie)

Teraz siedze na starym megabajcie:(

Jak myslicie jest sens probowac naprawiac tego fortrona? Co tam moglo sie zepsuc, co sprawdzic? 2 tyg gwarancji sie skonczyly... Dodam ze sprzetu nie mam w ogole wypasionego ani podkreconego...

 

btw. chlip...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie:(((

 

Odpalam sobie dzis kompa a tu ciche "cyk" tylko i koniec... zasilka nie dziala :( (fortron jak w temacie) 

Teraz siedze na starym megabajcie:(

Jak myslicie jest sens probowac naprawiac tego fortrona? Co tam moglo sie zepsuc, co sprawdzic? 2 tyg gwarancji sie skonczyly... Dodam ze sprzetu nie mam w ogole wypasionego ani podkreconego... 

 

btw. chlip...

ja juz nic nie powiem co sadze o tych lezakach magazynowych bo mnie tutaj zjada :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak ze bylem u 3 elektronikow i 2 z nich chyba dobrych jak mi fortron przestal sie poprostu uruchamiac i kazdy wymiekł :) w srodku wszystko niby ok ale niecyka: ( teraz poszedl na zyletki hehe radiatorki i wiatrak z niego sie przydal :D do tego mam kupe roznej masci elektroniki

;-) tylko ze moj fortron byl z 3ciej ręki za 50zł i chodził grobo ponad rok no i padl w sumie przez moje kombinowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie stało się coś dziwnego :/ Niby normalnie grzbałem przy kompie, zmieniłem kompa, włączyłem zasilanie w listwie, podłączam kabelek do zasilacza i... dddzzzttt

 

nie mam pojęcia co poszło, ale czulem jakby coś tam "zwarło się" i zaiskrzyło, mniej więcej taki był to dźwięk... Ktoś wie co mogło paść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podłaczasz kablek do zasilacza to najpierw podłacz do zasilacza a następnie do listwy. To tak na przyszłość (kiedyś tak zabiłem kodeshita)

pozdrawiam

Punek

P.S. chce ktoś za symboliczną kase zasilacz 300W firmy impet (pochodna code***) Ew mogę się na coś zamienić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh... no wiem ze chyba zawalilem ze kupilem od Miss_Ani... chociaz moze to tylko ja mialem pecha, za pozno przeczytalem topiki dotyczace jej...

 

Okej a teraz pytanie czy taki fortron (moj ulubiony:P ) 235w od Haszyda(ten chyba pewny? przynajmniej na 3 miesiace:P ) bylby okej? athlon 1,8, 256 ddr plyta jakis soltek sldrv2, cd i cdr, fdd i riva narazie... i pytanie czy radka 9600pro od gigabyte'a uciagnalby ?

 

dzieki wszystkim za odpowiedzi na moje posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ok tydzień temu kupiłem FSP 300-BT [na allegro dałem 70 zł] zasilacz dział spoX nie grzeje się napięcia dobre i jest cichutki [nigdy nie włączył się 2gi bieg....]

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29847616

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29834401

 

lub

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30063022 niby 350 W...

 

http://www.tomshardware.pl/howto/20021021/...wspczynnik_mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...