Skocz do zawartości
byzik

Pentagram - do zwrotu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem cooler pod asusa A7N8X-E bo miałem " wysokie" temperaturki 47C stres 56 ( tak mi się zdawało) jaki ?? PENTAGRAM QC 80Cu wymieniłem zamiast CoolerMaster CP5-8JD1F-OL Silent ( obroty - 2370 za 44zł) i co się okazało

róznica 1 może 2 stopnie( Pentagram) ,większa była na mostku północnym 5C ale z powodu innej budowy coolera.

Pentagram to produkt made in china i taka jakość - oddałem do sklepu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol z ciebie i tyle. :lol: :lol: :lol:

A ty myślałeś że będziesz miał 30*C na kręconym procu? Może jeszcze na napięciu 1,875V albo coś koło tego.

Wydajność QC 80Cu jest niewiele gorsza od Zalmana 7000Cu.

Nie liczy się to ile pokazuje czujnik ale to jak zachowuje sie proc. Mam również Coolermastera CP5-7JD1B OL ( tak apropos jest do sprzedania) i różnica jest ogromna, oczywiście ze wskazaniem na Pentagrama.

Ciekawe ile w swoim kompie masz rzeczy Made in China? :lol:

Acha jeszcze jedno. Zaraz posypią się gromy. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Liczyłem na spadek 5-7 stopni.

2.mam 1,65V( bios) wskazania asus probe 1,69-1,71V

3.Niestety Made in China jest wszędzie pełno!!!!!

 

Zrobiłem " test"

 

Kupiłem QC 80Cu

 

na - CoolerMaster CP5-8JD1F-OL Silent

sklep:http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=246

 

poczatek temp.48/33( Asus Probe 2 procek/mostek nort)

Barton 2500+ częst. 1833MHz

1 test -Codecreatures standart (1024/768 anti-aliasing-off)po - 53C/33C

2 test Codecreatures - 53C/33C

3DMark2001 (13186) - 54C/36C

Prime 95 25 min( torture test) 56C/ 37C

-----------------------------------------------

Barton 2500+( 3200+)

Codecreatures

1 test - 55/37 (43,7 fps/sek)

2 test - 57/37

3DMark 14653 tem po 56/37

Prime 95 chyma słaba pamięć - nie działa

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Wentylator PENTAGRAM QC 80 Cu

2500+(1833MHz)

1 test 50/32

1 test 52/33

3DMark 13167 temp. po - 53/32C

Prime 95 początek 51C po ( 25 min) 55/32C

 

Bartonie 2500+(3200+)

1 test - 53/32

2 test - 55/33

3 3DMark2001 po 55/33

 

obroty na cooler master mam 2370 na pentagramie też takie ustawiłem ,przy obrotach max 2760 - słychac wentylator- słabo

na mojej płycie (jak niżej) żeberko wentyla dotyka radiatora od mostka północnego.

Małe problemy z dokręceniem śrubek.(

Ciekaw jestem czy mi wejdzie Zalman chcą 200Zł

Oddałem !!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłes czasem że wystarczy pół obrotu śrubką więcej i temperaturka jest inna??? 8)

Jest jeszcze kwestja czy ściągnąłeś te białe małe gąbeczki. 8)

No i jeszcze jakiej pasty użyłeś. Na twoim starym pewnie była ułożona a na Pentagramie nowo nałożona. Wszędzie i wszyscy potwierdzają jego wydajność a tobie sie nie podoba.

Pewnie Zalmana też odniesiesz do sklepu bo ci się nie będą podobały temperatury. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instukcji napisali " dokrecić je ( srubki) do końca do momentu aż całość będzie dobrze dociśnięta do rdzenia procesora "miałem obawy czy dobrze ?

jak zdiołem pasta ze srebrem była dobrze rozłożona moim zdaniem było wszystko dobrze

Nie twierdzę że Pentagram jest zły ale spadek temperatury był zbyt mały oczekiwałem 5-7C

Napiszcie jakie macie temperatury na Pentagramie a może ktoś miał i Zalmana Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śróbki dokręć do oporu i nie ma obaw nie ukruszysz rdzenia.

Ja w stresie osiągałem w czerwcu (teraz jest trochę za gorąco :( ) taką temperature (odczyt z diody w procku):

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te " gąbeczki" moim zdaniem filc ma przylegać do tworzywa (brązowe,zielony w mobilu) ponieważ rdzeń procka jest wystający do góry filc niweluje różnicę poziomów i stabilizuje przyleganie procka do radiatora, poza tym jest daleko ( filc) od rdzenia procka i w niczym nie zmienia oddawania ciepła przec rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byzik ty sie zastanow 2 razy zanim cos zrobisz... Oddales Pentagrama :lol: To przeciez jednen z najwydajniejszych coolerów dostepnych w Polsce (wystarczy poczytac tweak'a - zreszta sam go mam). Chyba zabraklo Ci umiejetnosci w zakladaniu tego coolera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byzik ty sie zastanow 2 razy zanim cos zrobisz... Oddales Pentagrama  :lol: To przeciez jednen z najwydajniejszych coolerów dostepnych w Polsce (wystarczy poczytac tweak'a - zreszta sam go mam). Chyba zabraklo Ci umiejetnosci w zakladaniu tego coolera...

I odrobiny wiedzy ze wystarczy przeszlifowac podstawe zeby zyskac kolejne 3-4*C. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady koledzy ,to nie jest skomplikowana operacja.mam za darmo cooler mniej wydajny o 2 stopnie C po co mi mastępny za 115 zł .

Wolę już dołożyć 100zł kupić Zalmana chociaż szkoda kasy.

Przszlifować - można ale i zwalić też można i sprzedać Póżniej na allegro jak inni.

 

Przema to znaczy zę Zalman jest wydajniejszy o 6-7 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale wiele ludzi i tak pisze " Pentagram to jedna z marnych podróbek Zalmana"

No ale zauważ kto to pisze. Przeważnie posiadacze zalmana :D

Nie chcą wyjść na idiotów że kupili tak samo wydajnego coolera za 2x więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam proca jak w podpisie i jak walkuje sobie tweaka forum to ma 28C a w upalne dni o ile sie takie zdarzaja 30-31C w stresie zapetlony 3dmark 2001se 34C a PENTAK skrecony na LOW wiec mysle ze te temperaturki mowia same za siebie jeszcze go nie szlifowalem a zamierzam to zrobic - moze ktos ma jakis dobry patent jak sie do tego zabrac mam na mysli ksztalt tego kulera a posiadacze PENTAGRAMOW czy zdjeliscie te dwie srebrne blaszki na spodzie przy szlifowaniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pentagrama CuAl i to jest wybitne gó-wno - odradzam wszystkim - jak mozna taj zaprojektowac pasek miedzi zeby przechodził wpoprzek jadra ???

Widziały gały co brały. :evil:

A jak ma przechodzić wzdłuż. Zastanów się jak mieli skręcić te finy żeby nie było podziału pomiędzy alu a cu. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...