Skocz do zawartości
yotomeczek

ModeCom MC-AV 2000, Creative T5400 5.1 czy LogiZ-640

Rekomendowane odpowiedzi

Mam całkiem fajne głośniczki Samsunga Magic Speaker SMS 7631 (2 drożny) i zachciało mi się więcej kanałów i większego kopa na basie, choć te niepozorne głośniczki grają bardzo ładnie a i basu jest całkiem sporo ...

 

I teraz problem wyboru - czy brać:

 

1. Creative InspireTM T5400 5.1

2. Logitech Z-640

3. inne

 

W zasadzie wystarczyłby mi zestawik 2.1 (do uzupełnienia basu i tyłu) ale w zestawach 5.1 (4.1) mam zintegrowane sterowanie głośnością i zapewnioną pewną harmonię brzmienia ( właśnie na przewodowym sterowaniu głośnością i basami mi zależy).

I teraz problem w tym, że jakoś nie mam przekonania do satelitek 1 drożnych (jeden szerokopasmowy głośnik). Dwudrożne satelity (centralny + przód) ma Creative. Słuchałem tych satelitek w zestawie 2.1 i hmmm - nie powaliły mnie (z tym, że słuchałem w MM i nie wiem co było źródłem - tam nawet zestawy za 2k nie rzucają na kolana). Logitecha Z-640 nie słyszałem. Zależy mi na dobrym basie i ładnym przejrzystym dźwięku bez piachu, z detalicznymi wysokimi, oraz bez plastikowego środka.

Hehe - wymagania są - ale jestem dosyć wyrozumiały - w końcu chodzi o głośniki do kompa, a poziom wyznaczają posiadane samsungi.

Czekam na opinie osób mających bezpośredni kontakt z wymienionymi zestawami, oraz innymi godnymi uwagi (najcenniejsze są będą uwagi osób mających porównanie między wymienionymi zestawikami).

Z góry dzięki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głosniki Creativa 4.1 i mi sie podoba brzmienie tych głośników, ale czytałem w gazecie iz Logitech graja lepiej niz Creativy. A co do tych Modecom-ow to ich nie słyszłem ale jak bym miał kase to bym je wzioł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Modecomy MC2000 po wczesniejszym odsłuchaniu Cteative i Logitecha........dość smiesznie i grają i wyglądają w konfrontacji z Modecomem,jak zabawki dla dzieci:)

Napisz coś więcej ( o poszczególnych aspektach brzmienia) PLEASE ...

Bo ten zestaw jak na tą cenę wygląda bardzo solidnie :

 

Wymiary: subwoofer: 200x450x415mm, satelity: 140x226x160mm( przednie i tylne), 140x162x383mm(centralny).

 

Głośniki: subwoofer: 8'', satelity: 4''+1", centralny: 2 x 4''+ 1''.

 

Moc wyjściowa RMS: 50W + 5x12W. (Creative - 22W subwoofer, centralny 20W i satelity 8 W każda , Logitech 23,5 W subwoofer i satelity 5,5 W każda).

... tu dokładniejszy opis http://www.modecom.pl/produkt.php?445

 

Creative ma subwoofer 13cm, a Logitech membranę bierną 20cm i za nią 10cm głośnik) - czyli (biorąc pod uwagę jeszcze moc) modecom powinien mieć więcej basu, w głośniku centralnym aż 3 głośniki, wszystkie satelity dwudrożne - na papierze rewelacja. Mów jak TO GRA :lol:

 

Jedno co mi się podoba w 5400 to przewodowy pilot (nie trza nic celować 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc wyjściowa RMS: 50W + 5x12W.  (Creative - 22W subwoofer, centralny 20W i satelity  8 W każda , Logitech 23,5 W subwoofer i satelity 5,5 W każda).

Logitech 25 W subwoofer i satelity 9 W każda :evil:

Wiem bo mam, nie wiem skąd masz takie dane :?

Przesiadłem się z Creativa Inspire 4100 i różnica jest duża na korzyść logitecha oczywiście

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc wyjściowa RMS: 50W + 5x12W.  (Creative - 22W subwoofer, centralny 20W i satelity  8 W każda , Logitech 23,5 W subwoofer i satelity 5,5 W każda).

Logitech 25 W subwoofer i satelity 9 W każda :evil:

Wiem bo mam, nie wiem skąd masz takie dane :?

Przesiadłem się z Creativa Inspire 4100 i różnica jest duża na korzyść logitecha oczywiście

8)

Z tymi mocami fakt coś mi się porąbało 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja palnuje zakup tego: http://sklep.benchmark.pl/pelny_8616.html , teraz też mam creativa (cambridge soundworks 4.1) i wiem czego sie spodziewać od glosnikow za 3 stówy, nie sądze zeby te logitechy grały dużo lepiej, z tego co ja czytałem grają sztuczniej, moze bas i lepszy ale i tak wiadomo że bas tej klasy suba jest... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiec szukam po necie, ale przejade sie do media i zobacze moze gdzies w centrum cos sie wyniucha, bo jak beda przyzwoicie graly z taka moca jka podaje producent to wydaje mi sie ze beda calkiem calkiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiec szukam po necie, ale przejade sie do media i zobacze moze gdzies w centrum cos sie wyniucha, bo jak beda przyzwoicie graly z taka moca jka podaje producent to wydaje mi sie ze beda calkiem calkiem :P

W MM na Piłsudskiego nie ma 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

zaintrygowały mnie te głośniki Modecoma i bez namysłu kupiłem je. I są poprostu z@jebiste, bas jest mocny, dynamiczny i nic niecharczy i nie struka, tony wysokie sa delikatne a zarazem umia dac po uszach. A średnie to po prostu miód dla uszu w tej klasie cenowej. Żadnych Logitechów i Creativów. Acha i pamietajmy ze jak ktos nie umie rozmiescic subwoofera i satelitek to kazdy zestaw glosnikow bedzie du D.u.p.y.

 

Pozd.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

zaintrygowały mnie te głośniki Modecoma i bez namysłu kupiłem je. I są poprostu z@<font color=red>[ciach]</font>, bas jest mocny, dynamiczny i nic niecharczy i nie struka, tony wysokie sa delikatne a zarazem umia dac po uszach. A średnie to po prostu miód dla uszu w tej klasie cenowej. Żadnych Logitechów i Creativów. Acha i pamietajmy ze jak ktos nie umie rozmiescic subwoofera i satelitek to kazdy zestaw glosnikow bedzie du D.u.p.y.

 

Pozd.

Adam

a co z kablami bo slyszalem ze sa jakies dziwne ze nie bardzo mozna to od razu podlaczyc do kompa ??? czy do wbudowanego soundstorma sie to w miare dobrze da podlaczyc ( tak zeby bylo 5.1) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do modecoma

po 1: Bass....sięga znacznie niżej od konkurentów,świetnie daje się kontrolować,kiedy trzeba jest twardy i krótki.podczas np eksplizji staje się potężny,wręcz monumentalny,ale w żaden sposób nie jest ani zniekształcony ani nie zakłóca harmonii całości.Logitech i Creative w podobnej cenie bez szans.

po 2:Tony średie niczym szczególnym nie zachwycają,ale także nie można im czegokolwiek złego zarzucić.Napewno jednak drewniane obudowy satelitów dlalece bardziej poprawnie wpływają na jakość brzmienia,niż plastikowe obudowy konkurencji.Niestety głośnik zamknięty w plastiku nigdy nie będzie brzmiał poprawniej od głośnika w drewnie.Ma to swoje wytłumaczenie zarówno w większej sztywności obudowy drewnianej jak i skuteczniejszym tłumieniu drgań,które nie jest bez znaczenia dla jakości dzwięku.

po3: Tony wysokie,zdecydowanie za bardzo przerysowane,momentami szeleszczące,więc konieczna jest ich natychmiastowa korekta(obniżenie) potrafią niezle zachwiać całym spektrum dzwiękowym.Przy podłączeniu jednak z dobrą kartą dzwiękową dają się poskromić.

Oczywiście zestaw ma i swoje wady:

po1: Szumy własne są większe niż u konkurentów

po2: Jakość wykończenia satelitów pozostawia wiele do rzyczenia(nieco niedbale oklejone)

Reasumując w podobnej cenie raczej trudno znależć coś równie udanego.O ile mają służyć do grana,ogładania filmów czy słuchania mało wymagającej muzy to są jak najbardziej spoko.Z drugiej jednak strony nie sądzę,aby ktokolwiek słuchał muzyki klasycznej na jakimkolwiek zestawie głośników przeznaczonym dla PC.Tego się wykonać nie da.Wszystkie bowiem konstrukcje na PC mają swoje wady które dyskryminują je do takiej muzyki.Najważniejsze z nich to oczywiście poprawność rysowania sceny muzycznej oraz zachwianie równowagi i tonalnej i brzmieniowej.Ale wynika to z ich konstrukcji(nie tylko budowy samych skrzyń ale przede wszystkim komponentów wzmacniaczy i samych zastosowanych głośników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jaki sposób ale "rzyczenia" się wkradło w mój post.Oczywiście ŻYCZENIA ma być....sorki

To trzeba było dać edit :)

Jednak wezme creativa 6600, myslalem nad 7700 ale po przejrzeniu recenzji te dwódrożne zatelitki psują tylko efekt.

Modecom odpada ze względu na wykonie "made in na targu", no i wpsomniales coś że szumią bardziej niz konkurencja, modecom niech sie zajmie lepiej obudowami :wink: :D . Sam mam taką (enjoy) i co do jakosci wykonania mam pare zastrzeżeń, więc wiem juz czego sie spodziewać po głośnikach, a że grają moooże w 5% lepiej niz creativa i kosztują 60zł wiecej to za mało mają na plus. I tak wszystkie te PC speaker nie nadają sie do muzyki, a do gier i filmów nawet słabsze są spox.

Do karty creative głośniki creative i niech gra "muzyka" 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...