Skocz do zawartości
yotomeczek

ModeCom MC-AV 2000, Creative T5400 5.1 czy LogiZ-640

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem w jaki sposób ale "rzyczenia" się wkradło w mój post.Oczywiście ŻYCZENIA ma być....sorki

To trzeba było dać edit :)

Jednak wezme creativa 6600, myslalem nad 7700 ale po przejrzeniu recenzji te dwódrożne zatelitki psują tylko efekt.

Modecom odpada ze względu na wykonie "made in na targu", no i wpsomniales coś że szumią bardziej niz konkurencja, modecom niech sie zajmie lepiej obudowami :wink: :D . Sam mam taką (enjoy) i co do jakosci wykonania mam pare zastrzeżeń, więc wiem juz czego sie spodziewać po głośnikach, a że grają moooże w 5% lepiej niz creativa i kosztują 60zł wiecej to za mało mają na plus. I tak wszystkie te PC speaker nie nadają sie do muzyki, a do gier i filmów nawet słabsze są spox.

Do karty creative głośniki creative i niech gra "muzyka" 8)

Aco to za model creativa 6600 ?? Na stronie Creative'a ich nie ma ...

Możesz wyjaśnić o co chodzi z "dwódrożne zatelitki psują tylko efekt" ??

Czyli że inżynierki walnęli babola i dołożyli coś co zamiast poprawić dźwięk popsuło efekt ??

Słyszałeś w ogóle te modecomy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o 6700, 6600 nie są dostępne w polsce.

A z tymi dwódrożnymi satelitami (mówiłem o 7700) to chodzi o to ze psują wysokie tony nie potrzebnie je wysotrzając, to tylko z recenzji wczytalem (na twoje.pc), nie slyszalem ich, nie slyszalem tez modecoma, ale nie sądze zeby byly znacznie lepsze od creativa, o ile wogule są lepsze. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam taki sam dylemat jak Ty yotomeczek :? Po dluuugich dywagacjach dotyczacych Logitecha, Modecoma, Mediatecha i Creativea na placu boju zostawilem Z-640 i Modecoma AV 2000. Modecom jest zdecydowanie lepszy tylko problem tkwi w tym, ze trudno go w jakimkolwiek sklepie dostac :( Nie za bardzo sie da satelitki zawiesic na scianie bo zadnych mocowan nie ma, to kolejny problem. I jeszcze w zestawie do Modecoma jest jakis dziwny kabel laczacy subwoofer z pc :!: Wiec sklaniam sie do kupna Logitecha. Chociaz te plastikiwe satelitki i slabsza moc nie napawaja mnie duzym optymizmem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te logitechy z-640

to bylo tak: kiedys je kupilem, ale sie spaliły, oddali mi kase i jechalem na sluchawkach, teraz kiedy stanialy (wczesniej kosztowaluy 600zl) znowu je kupilem i znowu jestem zadowolony :)

Ty bedziesz rowniez zadowolony, naprawde polecam...

jak by mi sie nie podobaly nie kupil bym 2gi raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nessay a czemu Ci sie spalily: Twoja wina czy sprzetu :?: A czy jak podkrecisz znacznie glosnosc to nie slychac na satelitkach jakichs wibracji czy czegos takiego, no bo ten plastik to sie roznie zachowuje przy duzej glosnosci. Kto ma Samsungi z plastikowa obudowa to powinien wiedziec :P[/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nessay a czemu Ci sie spalily: Twoja wina czy sprzetu :?:  A czy jak podkrecisz znacznie glosnosc to nie slychac na satelitkach jakichs wibracji czy czegos takiego, no bo ten plastik to sie roznie zachowuje przy duzej glosnosci. Kto ma Samsungi z plastikowa obudowa to powinien wiedziec :P[/size]

heh ja wlasnie ma samsungi 5100, sluza mi juz ponad 2 lata i czas je wymienic na cos innego, bass nie jest zly i ogolnie spoko ale dla soundstorma tzra bedzie zaaplikowac 5.1 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem ! :banan: Mam takie pytanie bo widze, że macie podobny porblem z wyborem głośników do kompa, jak ja. Mam takie pytanie co powiecie na temat Roadstar SPK -6000 RC 5.1 ??? Podobnie jak Mode Com MC-AV 2000 są z drewna. Wydają się nawet bardziej solidne, pomimo, że 2 tylnie satelitki nie są 2 drożne,ale ponoć nie są to jakieś tandety produkowane w Chinach tylko w Finlandi. Firma mi jest kompletnie nie znana ale mają swoją strone internetową także z nikąd nie są. Ahaa gdzieś na stronach internetowych widziałem je po 200 euro, a jakiś kolo na allegro je sprzedaje po 400 zł także cena przystępna jak za taki sprzęt. Szukam sprzętu dla siebie już ok półroku i nie mogę się zdecydować. Poprzednio miałem Creativ 5.1. 5100 i nie polecam. Lepsze są już P 5800, ale też bez jakiegoś większego przekonania dla mnie. Słuchałem również Logitech-ów Z 640 i to było chyba najlepsze rozwiązanie bo bas z subwoofera dawał kopa, ale na mój góst troszke spóźniał. Satelitki natomiast czysto grają, ale są małe i nie można się po nich wiele spodziewać (małe-mam tu na myśłi takie jak u crative-a, ale ździebko lepsze). Natomiast cena jest odpowiednia jak za taki sprzęt. Czeba jednak pamiętać, że to jak by nie patrzeć bzykacze są, i nie uzskają takiego efektu jak prawdziwe kolumny w drewnie. Dlatego to drewno w obu zestawach Mode Com MC-AV 2000 i Roadstar SPK -6000 RC 5.1 najbardziej przemawiają do mojego rozsądku. Niesłyszałem jednak ani jednego z tych zestawów dlatego- kto kolwiek słyszał, kto kolwiek widział, kto kolwiek wieee, to niech coś powie :lol:

 

Podaje poniżej linki do tych wspomnianych Roadstar-ów

http://www.roadstar.com

http://www.roadstar.com/audio/dpl/ind_dpl.htm

http://republika.pl/maniekrack/

to narazie wszystko do czego się dogrzebałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem !  :banan: Mam takie pytanie bo widze, że macie podobny porblem z wyborem głośników do kompa, jak ja. Mam takie pytanie co powiecie na temat Roadstar SPK -6000 RC 5.1 ??? Podobnie jak Mode Com MC-AV 2000 są z drewna. Wydają się nawet bardziej solidne, pomimo, że 2 tylnie satelitki nie są 2 drożne,ale ponoć nie są to jakieś tandety produkowane w Chinach tylko w Finlandi. Firma mi jest kompletnie nie znana ale mają swoją strone internetową  także z nikąd nie są. Ahaa gdzieś na stronach internetowych widziałem je po 200 euro, a jakiś kolo na allegro je sprzedaje po 400 zł także cena przystępna jak za taki sprzęt. Szukam sprzętu dla siebie już ok półroku i nie mogę się zdecydować. Poprzednio miałem Creativ 5.1. 5100 i nie polecam. Lepsze są już P 5800, ale też bez jakiegoś większego przekonania dla mnie. Słuchałem również Logitech-ów Z 640 i to było chyba najlepsze rozwiązanie bo bas z subwoofera dawał kopa, ale na mój góst troszke spóźniał. Satelitki natomiast czysto grają, ale są małe i nie można się po nich wiele spodziewać (małe-mam tu na myśłi takie jak u crative-a, ale ździebko lepsze). Natomiast cena jest odpowiednia jak za taki sprzęt. Czeba jednak pamiętać, że to jak by nie patrzeć bzykacze są, i nie uzskają takiego efektu jak prawdziwe kolumny w drewnie. Dlatego to drewno  w obu zestawach Mode Com MC-AV 2000 i Roadstar SPK -6000 RC 5.1 najbardziej przemawiają do mojego rozsądku. Niesłyszałem jednak ani jednego z tych zestawów dlatego- kto kolwiek słyszał, kto kolwiek widział, kto kolwiek wieee, to niech coś powie  :lol: 

 

Podaje poniżej linki do tych wspomnianych Roadstar-ów

http://www.roadstar.com

http://www.roadstar.com/audio/dpl/ind_dpl.htm

http://republika.pl/maniekrack/

to narazie wszystko do czego się dogrzebałem

 

Firmę znam z samochodówki audio (ładne parę lat temu miałem kontakt) robili wtedy solidne radyjka po umiarkowanych cenach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nessay a czemu Ci sie spalily: Twoja wina czy sprzetu :?:  A czy jak podkrecisz znacznie glosnosc to nie slychac na satelitkach jakichs wibracji czy czegos takiego, no bo ten plastik to sie roznie zachowuje przy duzej glosnosci. Kto ma Samsungi z plastikowa obudowa to powinien wiedziec :P[/size]

wina sprzetu (ogolnie strasznie sie grzeje) mogli by jakis radiator zrobic czy co... bo normalnie sub jest goracy... a musa umnie gra 10h dziennie wiec...

dlamnie graja zajefajnie, jak za 300zl to naprawde polecam nie ma lepszych glosnikow do 600zl. a slyszalem rozne creative.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmę znam z samochodówki audio (ładne parę lat temu miałem kontakt) robili wtedy solidne radyjka po umiarkowanych cenach ...

Miło wreszcie poznać kogoś kto coś wie na temat tej firmy. Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? Noo i co myślisz na temat tych głośników Roadstar SPK 6000 RC? Wyglądają lepiej od Mode Com-ów, ale co jeśli chodzi o jakość dźwięku i wykonania? Jestem w chwili obecnej w chwili negocjacji z tym kolesiem.

 

wina sprzetu (ogolnie strasznie sie grzeje) mogli by jakis radiator zrobic czy co... bo normalnie sub jest goracy... a  musa umnie gra 10h dziennie wiec...

dlamnie graja zajefajnie, jak za 300zl to naprawde polecam nie ma  lepszych glosnikow do 600zl.  a slyszalem rozne creative.

Zgadzam się z tym grzaniem subwoofera w Logitech-ach Z 640, moim zdaniem jest to wina tego, że obudowa jest zamknięta i nie ma wylotu powietrza, przez co też występuje efekt opóźnienia basu i lekkie zniekształcenia, zato satelitki pierwsza klasa jak na swoje małe rozmiary. Muszę jednak przyznać, że pomimo to jest to najlepsze rozwiązanie za 300zł dokładniej 299 w Media Markt, jeśli chodzi o mały zestaw bzykaczy :P Mimo że zestaw Creativa P580 można już dostać po 230 zł, to wolałbym dołożyć do tych Logitech-ów te 70 dych. Nie mówiąc już o T7700 i innych creative-ach z dwudrożnymi głośniczkami, to kompletny nie wypał, w tych modelach crative dopiero raczkuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym grzaniem subwoofera w Logitech-ach Z 640, moim zdaniem jest to wina tego, że obudowa jest zamknięta i nie ma wylotu powietrza, przez co też występuje efekt opóźnienia basu i lekkie zniekształcenia, zato satelitki pierwsza klasa jak na swoje małe rozmiary.

Bzdury :evil:

Obudowa zamknięta to najlepsza obudowa do przenoszenia impulsów.

W każdej obudowie wentylowanej (bas refleks, linia transmisyjna, itd) wykorzystuje się energię tylnej strony membrany, która to (energia) po lekkim przesunięciu fazowym dociera do środowiska akustycznego zwiększająć sprawność zespołu głośnikowego. Właśnie dlatego, że nie ma potrzeby czekać na przesuniętą w fazie energię tylnej strony membrany, jest to najszybsza w odpowiedzi impulsowej obudowa. Poza mniejszą sprawnością, ma właściwie same zalety ...

W logitechu Z-640 zastosowano obudowę z membraną bierną. Aktywny przetwornik ma jedynie 10cm średnicy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosnik z bass reflex moim zdaniem gra dużo lepiej od głośnika całkowicie zamkniętego.Miałem do czynienia z subem z megaworksów 510d i mam do czynienia z subem z logitechów.

NIEMA PORÓWNANIA!!

ja mam z tyłu suba duży radiator który jest ciepły (nie gorący) po słuchaniu muzy 5h na 1/2mocy (więcej jest za głosno) :P ale bywają że słucham głosniej to bardziej się nagrzewa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury  :evil: 

Obudowa zamknięta to najlepsza obudowa do przenoszenia impulsów. 

W każdej obudowie wentylowanej (bas refleks, linia transmisyjna, itd) wykorzystuje się energię tylnej strony membrany, która to (energia) po lekkim przesunięciu fazowym dociera do środowiska akustycznego zwiększająć sprawność zespołu głośnikowego. Właśnie dlatego, że nie ma potrzeby czekać na przesuniętą w fazie energię tylnej strony membrany, jest to najszybsza w odpowiedzi impulsowej obudowa. Poza mniejszą sprawnością, ma właściwie same zalety ...

W logitechu Z-640 zastosowano obudowę z membraną bierną. Aktywny przetwornik ma jedynie 10cm średnicy ...

Sorry :!: nie chciałem nikogo urazić :?

Może masz i racje ale w Logitechu Z-640 to się nie sprawdza i subwoofer jest najsłabszym ogniwem zestawu. :ploom:

"Prezentacja basu w subwooferze Logitecha od razu zwraca na siebie uwagę. Jest to bas głuchy, dudniący, bardzo przebarwiony. Mimo ustawienia potencjometru na minimum, zaznaczał swoją prezencje irytującym jak dla mnie wysokim basem. Poza zakłamaniem tonalnym niestety nie grzeszył także szybkością, ani jakąkolwiek precyzją. Czytelność linii basowej była raczej słaba." - jest to tekst wypowiedzi osoby, która testowała co prawda zestaw X-620, ale o ile się orientuje została tam zastosowana ta sama technologia i subwoofery są podobne jeśli nie te same. W tym wypadku mogę się mylić, ale i tak po 2 dniowym odsłuchu pożyczonego zestawu od kolegi Z 640 doszedłem do tego wniosku zanim dokopałem się do tej recenzji na necie. I po prostu z czystego lenistwa nie chce mi się we własne słowa ubierać opini o tym subwooferze, dlatego też pozwoliłem sobie zacytować powyższy fragment, który dokładnie i dosadnie odzwieciedla moje odczucia. Jak dla mnie i tak jest to lepszy zestaw od creativa mam tu na myśli P580 i jak nic innego lepszego nie znajde to sam go kupie. :lol:

 

aaa dla zainteresowanych to podaje linka do konfrontacji pomiędzy: Logitech X-620 vs Creative Inspire 6.1 6700 vs 7.1 T7700

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=x-620_c6700_c7700

ogólnie na tej stronce znajduje się jeszcze pare ciekawych rzeczy nie tylko o głośnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać w tym temacie, bo ileż można, ale muszę 8)

Weź sobie logitecha, wczęśniej miałem creativ;a i z-640 jest o niebo lepszy.

Co do roadstara to broń Cię panie Boże - miałem do czynienia z wieżami produkowanymi przez w/w firmę i jest to jedna wielka TANDETA :?

Bl,e żygać mi się chcę jak o nich pomyślę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Modecoma głośniki przednie które są takie same jak i tylne ,posiadają uchwyty do mocowania na ścianie.Isotnie małym problemem jest to,że jeszcze trudno są dostępne.Zapewniam jednak,że w tej cenie nie mają poważnej konkurencji.Nie są oczywiście idealne,o ich wadach napisałem wcześniej.natpmiast mogę tylko dodać,że mój pokój o powierzchni 16m2 przy podktęceniu wzmacniacza na 65-70%,nagłasniam bez problemu.Hałas jest już bardzo duży(Creative i Logi sprostać temu zadaniu nie potrafiły,bowiem przy znaczniej głośności zniekształcenia są już nie do zniesienia a sub-y charczą a nie grają).

Małym per minus mojego zestawu jest to,że mam jae w jasnej(jasno szarej) okleinie...ale można się przyzwyczaić.Nie mogłem nigdzie dostać tego zestawu w okleinie czarnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm troszkę zapóźno mi o tym piszesz :( bo wczoraj już dogadałem się w sprawie tych roadstarów z tym kolesiem co je sprzedaje, powiedziełą, że jak coś by z nimi było nie tak to mogę je oddać. A jak nie to kurczeee bladee od czego jest allegro :lol: spószcze z ceny o 20-30 dych sprzedam i wtedy już bez zastanowienia kupie Logitech-a. Noo ale może akurat będzie to ten mój wymażony zestaw. :ploom: Tak czy siak jutro coś więcej będe mógł na ich temat powiedzieć albo jeszcze dziś jak servisco się spręrzy, w co wątpie. Ale tak czy siak, po otrzymaniu paczki bede musiał ochłonoć 1-2 dni aby rozsądny wydać werdykt, po dokładnym przetestowaniu tego sprzętu. Bo w 1 dniu to wszystko wydaje się zawsze najlepsze, najpiękniejsze i najlepiej grające jak się wyda tyle kasy, no chyba, że jakiś badziew który odrzuca z miejsca. tpfffuuu... tpffuuu... odpukać w niemalowane..... :lol:I trzymać kciuki za mnie! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych glosnikach:

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli grają tak jak wyglądają to chyba nie jest źle :wink: :P

To nowosc i nie ma ich jeszcze chyba w polsce, (jak ktos widzial to linka poprosze) będą kosztowac cos kolo 300zł chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak wezme creativa 6600, myslalem nad 7700 ale po przejrzeniu recenzji te dwódrożne zatelitki psują tylko efekt.

Modecom odpada ze względu na wykonie "made in na targu", no i wpsomniales coś że szumią bardziej niz konkurencja, modecom niech sie zajmie lepiej obudowami :wink: :D . Sam mam taką (enjoy) i co do jakosci wykonania mam pare zastrzeżeń, więc wiem juz czego sie spodziewać po głośnikach, a że grają moooże w 5% lepiej niz creativa i kosztują 60zł wiecej to za mało mają na plus. I tak wszystkie te PC speaker nie nadają sie do muzyki, a do gier i filmów nawet słabsze są spox.

Do karty creative głośniki creative i niech gra "muzyka" 8)

 

Po raz pierwszy napiszę coś na tym forum.

Dlatego pasuje żeby tu napisać coś sensownego.

Chodzi mi dokładnie o MODECOMY 5.1 AV2000.

Mam je od 2 dni. A przez 2 miesiące siedziałem z nosem przy monitorze szukając porządnych głośników za rozsądną cenę.

Więc jak niektórzy z Was się domyślają, nie będę zachwalał owoców wszech obecnych reklam i najpopularniejszych marek.

Więc:

1. Modecom to noworodek na rynku jeśli chodzi o zestawy 5.1

Każdy kto chce się czegoś więcej dowiedzieć o tych głośnikach poza stroną producenta - ma małe szanse. Najczęściej można znaleźć <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły gości którzy nawet nie mieli do czynienia z tymi głośnikami, a na forum przedstawiają "własne" "opinie" zasłyszane od innych - najczęściej również od ludzi którzy nie są wogóle zorientowani w Modcomach, a będąc właścielami wszechobecnych Creativów hołdują tą markę wszędzie gdzie się tylko da - myśląc chyba że rzeczywiście mają NAJLEPSZE GŁOŚNIKI JAKIE MOŻNA MIEĆ NA TEJ ZIEMI.

-a tak właśnie nie jest.

2. Każdy kto chce choć odrobinę zagłębić się w tej tematyce, nie będzie patrzył na marki i na "które droższe" - a skupi się na parametrach ... i to nie tylko tych dotyczących reprodukowanego dźwięku.

3. Obudowy Modcomów są jak już wiele osób wspominało - w obudowach drewniancych - a Creativy?

4. Niektóre głośniki mają szerokie pasmo przenoszenia od 20Hz - 20kHz

- Modcomy mają do 18kHz.

Więc - rzeczywiście wysokie tony mogą być "nie te". Ale jeśli nie jesteś

profesjonalnym dźwiękowcem pracującym w studiu nagraniowym i nie masz bardzo wrażliwego słuchu - będziesz musiał się bardzo skupić, żeby wyczuć to niedociągnięcie,a poza tym sory - ale nie często przychodzi mi słuchać skrzypiec czy muzyki kościelnej na kompie. Podobnie jest z kartami Audigy 2 - zwykły użytkownik nie wykorzysta w pełni tej karty - bo poprostu nie ma tak wrażliwego słuchu...no ale oczywiście każdy może wydać kasy tyle ile ma w kieszeni.

Według mnie najlepszy jest Sound Blaster Live! Player.

5. Wracając do Modecomów - parametry dotyczące mocy: 50 W. sub po 12 satelity - zobaczcie jakie moce prezentują nam nasze "ukochane" Creativy ... dwukrotnie mniejsze.

6. Membrana w subie ma 8`` - 20cm. Popatrzmy na Creativy, nawet te z 6.1 /// i jak?

7. Szumy - tu nie dociągnięcie wModecomach satelity mają 65dB odstępu - standard 75. Sub ma 75 więc tu jest w porządku...ale znowu...satelity są dwudrożne - znowu czy będziemy ciągle jechać z głośnikami na full???

110 W to nie taka mała moc, szczególnie jeśli chodzi o małe pokoiki.

(kumpel przez bass stacił szyby w oknach ... ...dźwiękoszczelnych :o

8semeczką zakończę:

Modcomy są lepsze prawie pod każdym względem (trzeba się przy Modcomach pobawić jeszcze kabelkami to fakt - ale to nie jest takie uciążliwe - uwierzcie mi)

Są mocniejsze, dwu drożne saty, trójdrożny central, 20cm membrana w subie i głośnik 10cm, mają wygląd prawdziwego kina domowego ... wygląd...ktoś napisał made in bazar - jeśli mi pokaże głośniki Z DREWNA które mają takie wyszukane kształty jak wydmuchane z plastiku Creativy czy plastiki innych firm - chylę czoła.

Modecomy dla jednych są drogie dla innych z tej "dolnej" półki cenowej.

Słuchałem najdroższych Creativów MEGA WORKS czy coś wtym stylu - kilka set W ... robi wrażenie ... ale szumy są...a Sub gigant "miażdży" 75Watowe satelity swoim podmucham - więc? ... zostawię to Wam do skomentowania. No już całkiem na mariginesie za te Worksy z kilkuwatowym subem zapłacisz najczęściej powyżej tysiaka...ja nawet za taką kilkuset Watową suszarkę do nóg bym tyle kasy nie dał.

Kończę już tą paplaninę, sory że tak dużo. Bardzo rzadko piszę na forum.

Ale od czasu do czasu wpadam i patrzę jakie bujdy są rozsyłane po forum.

Jeśli czegoś się nie doświadczyło - jak można wystawiać o tym czymś opinię???

Przecież to poprostu kłamstwo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz ponad rok Logitechy Z-560 i jestem zachwycony. Nie slyszalem jak graja tansze modele Logitecha ale moge powiedziec ze porownywanie tych glosnikow do jakichkolwiek modeli Creativa nie ma sensu. Mysle ze moc 400W wystarczy kazdemu, nawet w bardzo duzym pomieszczeniu. Ja uzywam ich w pokoju 5m x 5m i jeszcze nigdy nie ustawilem glosnosci powyzej polowy (nawet ponizej tej wartosci zaczynam obawiac sie o swoj sluch). Oczywiscie nie ma mowy o zadnym "charczeniu" suba itp. Swietnie przenosza srednie tony, w przeciwienstwie do Creativow gdzie srednie tony praktycznie nie istnieja. Sub potrafi zejsc do 35Hz co jest moim zdaniem swietnym wynikiem.

 

Zainteresowanych odsylam do danych technicznech oraz bardzo szczegolowej recenzji TUTAJ

 

W tej chwili w Polsce kosztuja grubo ponad 1000zl ale mnie udalo sie dostac nowki z gwarancja za 650zl :D Kupilem je tutaj www.agito.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu uzo gadac - widac ze bije wsystkie wymienione w tym topicu. Przecie cerytyfikat THX nie jest łatwo zdobyc

Na certyfikat składają się trzy główne kryteria:  

Jakość dźwięku. Jest to oceniane na podstawie szerokości pasma, balansu częstotliwości, zgodności przednich i tylnych głośników, właściwości pozycji dźwięku i czy system faktycznie spełnia przedstawiane przez producenta poziomy wyjściowe.  

Ergonomia interfejsu. Oznacza to głównie na ile prosta jest instalacja i użytkowanie.  

Jakość produkcji. W systemie z certyfikatem THX, dwa przednie głośniki i głośnik centralny są zazwyczaj identyczne i dwubiegunowe (dwie membrany). Emitowany dźwięk powinien być skierowany na słuchacza i nie odbijać się od podłogi czy sufitu. Szerokość pasma nie powinna schodzić poniżej 80 Hz, więc wszystkie systemy THX muszą mieć subwoofer.

Źrófło-http://www.tomshardware.pl/video/20020325/...5/sound-03.html

EDIT: Własnie zauwazyłem dosc powazny minus Z-560. One sa 4.1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zakupie w najbliższej przyszlości Logitecha Z-640. Dużo dobrego na ich temat słyszalem, wiec myśle, że są dobre. P580 słyszalem i jak są od nich lepsze jak tu piszą to nawet nie ma co sie zastanawiać zważywszy na fakt, że teraz w Vobis'ie są po 299 zł.

Link: http://www.vobis.pl/vsys/web/oferta/katalo...g?symbol=844577 W porównaniu do P580 warto chyba tak niewiele dołożyć? A tak naprawde to w ogole nie dołożyć bo w Vobisie P580 jest w takiej samej cenie. W innych sklepach widzialem P580 delikatnie tańsze.

Wybór należy do każdego z Was :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do uzytkownikow Modecom AV2000 a w szczegolnosci do:

Aligathor'a

 

Czy masz mozliwosc strzelic fote wejsc jakie w.w glosniki posiadaja - domyslam sie ze wszystkie znajduja sie na soobwooferze.

Brak jakikolwiek informacji w internecie zmusza mnie do zapytania na forum.

 

Aha jeszcze zapytanie o pilota, moze tez jakies foto by sie zdalo.

 

Mysle powaznie nad zakupem tych glosnikow a nie mam mozliwosci ich sprawdzenia przed kupnem dlatego pytam z ciekosci.

 

Szczegolnie intereuje mnie wejcie: cyt "AC3 i DTS" oraz "VHS" - co to jest? Czy to jest wejscie cyfrowe ktorym mozna podlaczyc jednym kablem z SBLive/Audigy ??

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem zamowienie na glosniki Modecoma AV2000 - jak tylko przyjda (i moj brat wroci ze swoja cyfrowka) dokladnie je obfotografuje..

jezeli chodzi o te wejscia.. to wydaje mi sie ze w przypadku wejsc DTS i AC3 chodzi o 3 wejscia - przod, tyl i subwoofer/centralny. To drugie wejscie to jak mniemam jest wejscie stereo - raczej napewno analogowe - 2xcinch..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...