Skocz do zawartości
yotomeczek

ModeCom MC-AV 2000, Creative T5400 5.1 czy LogiZ-640

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!!!!

Powiedzcie mi jeszcze pod które z tzrech wejśc mam podlączyć te kable

Dołączona grafika

 

wiem ze w dwa pierwsze od tego wejscia gdzie mozna sobie dżojstika :) podlaczyc ale nie wiem jakie ma byc to trzecie wejscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!!

Powiedzcie mi jeszcze pod które z tzrech wejśc mam podlączyć te kable

Dołączona grafika

 

wiem ze w dwa pierwsze od tego wejscia gdzie mozna sobie dżojstika :) podlaczyc ale nie wiem jakie ma byc to trzecie wejscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!!

Powiedzcie mi jeszcze pod które z tzrech wejśc mam podlączyć te kable

Dołączona grafika

 

wiem ze w dwa pierwsze od tego wejscia gdzie mozna sobie dżojstika :) podlaczyc ale nie wiem jakie ma byc to trzecie wejscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!!

Powiedzcie mi jeszcze pod które z tzrech wejśc mam podlączyć te kable

Dołączona grafika

 

wiem ze w dwa pierwsze od tego wejscia gdzie mozna sobie dżojstika :) podlaczyc ale nie wiem jakie ma byc to trzecie wejscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!!

Powiedzcie mi jeszcze pod które z tzrech wejśc mam podlączyć te kable

Dołączona grafika

 

wiem ze w dwa pierwsze od tego wejscia gdzie mozna sobie dżojstika :) podlaczyc ale nie wiem jakie ma byc to trzecie wejscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!!

Powiedzcie mi jeszcze pod które z tzrech wejśc mam podlączyć te kable

Dołączona grafika

 

wiem ze w dwa pierwsze od tego wejscia gdzie mozna sobie dżojstika :) podlaczyc ale nie wiem jakie ma byc to trzecie wejscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!!!

Mam problem z moimi Modecomami 2000.

satelitki graja tak jakby chcialy odtwarzac niskie tony ale sie to nie udaje i charcza troszeczke (mam wlaczona funkcje redirect w opcjach)

glosniki podlaczone jako fornty grają jako glosniki tylne

Co sie z nimi dzieje, poprostu denerwuje mnie to i pomozcie mi!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!!!

Mam pytanie odnosnie glosnikow MC 2000. Czy jak sluchacie muzyki na potencjometrze ustawionym na 20 slyszycie bas, czy jestz go duzo czy malo, czy caly zestawa gra wam glosno czy cichutko??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moimi Modecomami 2000.

satelitki graja tak jakby chcialy odtwarzac niskie tony ale sie to nie udaje i charcza troszeczke (mam wlaczona funkcje redirect w opcjach)

glosniki podlaczone jako fornty grają jako glosniki tylne

Co sie z nimi dzieje, poprostu denerwuje mnie to i pomozcie mi!!!!!!!!!!!!!!

Moze zle podlaczyles albo zle polaryzacje satelitek do suba - sa dwa kolory: zloty i "przezroczysty"

oba bieguny musza sie zgadzac. Zloty do czerwonego, "przezroczysty" do czarnego

A czy przy tescie kanalow jest tez tak naodwrot?

 

Czy jak sluchacie muzyki na potencjometrze ustawionym na 20 slyszycie bas, czy jestz go duzo czy malo, czy caly zestawa gra wam glosno czy cichutko??????

Hmm przy 20 to chyba nic nie slychac ani z satek ani z suba , ale to juz zalezy od karty dzwiekowej

Ze zdjecia smiem twierdzic ze masz SBLive5.1 8)

Odnosnie glosci to wystarczajaco jak dla mnie (nie wiem czy pytanie odnosilo sie do ustawienia na 20 czy na max). Przy MAX to oczywiscie jest juz "przesterowanie" wzmaka ale to oczywiste elektronika juz nie wyrabia.

 

WAZNE:

Konsultowalem sie bezposrednio z producentem odnosnie z problemem przenoszenia (skierowania wszystkich basow ze wszystkich kanalow) basu do subwoofera.

Wyjasnilem sprawe i producent oznajmil, ze nie jest swiadomy ze taki problem wogole istnieje 8O i ze jeszcze nikt tego nie zglaszal.

Prosilbym wszystkich posiadaczy modecomow AV2000 i AV2810 o zgloszenie problemu do producenta co za tym idzie reklamacje - o ile czujecie ze ten problem Wam przeszkadza.

Nie wiem czy wszystkie zestawy Modecoma 5.1 posiadaja ta wade fabryczna ale jesli tak to byloby na miejscu zgloszenie tego producentowi w celu (naprawy??) tej usterki.

Dla osob nie w temacie prosze poczytac wyzsze posty jak opisywalem glosniki.

Problem dotyczy WYLACZNIE dla podlaczenia 5.1

oraz druga usterka regulacji trebble/bass/midd - owszem dziala ale tylko dla dwoch glosnikow przednich

Dla chetnych podam nr telefonu dzialu technicznego Modecom Polska (po uprzednim skontaktowaniu sie z producentem i spytaniu o zgode)

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem logitech x-530 i beż żadnej sciemy musze powiedzieć że to qurwa gra! za tą cene (299zł) nie ma nic lepszego, żadne inspire czy szumiące z lewymi kablami modecomy! Bas wymiata, średnie tony dużo wyraźniejsze niż u creativa (ten FDD2 może nie jest całkiem bajerem i działa) Po przesiadce z creativa jestem w szoku! Czytałem recenzje tych głosników i na kazdej zachwalają jakość dźwieku, dobry bas, jako wadę w obu recenzjach wymienili że nie są bardzo głośne, nie wiem ja tej wady nie zauważam bo grają głośniej niż poprzednie. Bardzo podoba mi sie też to, że jak dam na ful moc to nadal mam odbiór a nie jak w creativie że już obciach tego słuchać było bo tuba żygała.

Jeżeli chodzi o ich wygląd - biurko wyglada mi teraz jak studio nagrań :wink: :D Jakość wykonania jak przystało na tą firme idealna, może niektórym wydają sie one tandetne ale wcale takie nie są - wyglądają wręcz profesjonalnie 8)

Polecam! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie do uzytkownikow glosnikow modecom <b>MC-2810</b>

czy u was po wlaczeniu do pradu i wlaczeniu przelacznika z tylu obudowy glosniki bucza?? (tzn jak sa w stanie standby tak ze da sie je wlaczyc z pilota) , bo u mnie bucza jak cholera i spac sie nieda musze na noc wylaczas przelacznik z tylu obudowy zeby byla cisza!!!

po drugie po wlaczeniu z pilota bucza jeszcze bardziej , jak sie slucha normalnie muzyki to to nie przeszkadza ale jak sie ustawi na noc mala glosnosc to juz nie slychac muzyki a glownie buczenie a w tle ledo brzebijajaca sie muzyke :( , czy ten model tak ma czy to ja mam jakis felerny egzemplarz?? czego to jest wina , ulozenia komponentow na plytce?? da sie temu jakos zaradzic poprzez ingerencje w elektronike?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz sobie poradzilem z tym problemem ale przednie staelitki graja mi glosniej niz tylne, jak to ustawic??

Juz o tym pisalem:

Ustawic bass/trebb/mid na 0

glosnosc front/rear/central/sub moze byc na max czyli 7

U mnie tak graja jednakowo, tzn. na tescie z creativ'a jak "pani" mowi poszczegolne kanaly jest rowna glosnosc we wszystich kanalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Równiez mam problem z wybraniem zestawu 5.1 Na dniach bede kupował i byłem juz przekonany ze kupie[link=http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=10893&sid=1]to[/link] ale przeglądając inne zestawiki zobczyłęm [link=http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=11516&sid=1]ten[/link] i wtedy zaczołem sie zastanawic.... Który lepszy?? i dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Z tych dwoch bardziej bym byl za tym aby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> te Logitechy poniewaz są tańsze, lepiej wygladaja ale jedno co mnie wkorza w tych glosnikach to pokrętla na jedenj z satelitek (kto to wymyslil takie rozwiaznie to ja nie wiem), jezeli maja byc nastepcami Z-640 to naprawde musza grac dobrze. A tak na marginesie to ja polecam ze swojej strony Modecomy MC-Av 2000 (naprawde nie zaluje zakupu tych glosnikow choc mialem kilka problemow ale juz sie uporalem ze wszytskimi oprocz jednego ze niedlugo chalupe mi rozwalą ale co tam :D:D:D:D)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie na to czekałem miałem kupić po wakacjach 640-stki ale zobaczyłem w necie news o x-530-stkach postanowiłem poczekać i zapewne będzie warto :-) Biorę je na początku grudnia. Do tej pory miałem DIAMONDY 2.1 jeżeli chodzi o dźwięk, głośność, bas, soprany zmiatały creativa nawet 5.1

 

Konios no lepiej regulator na głośniku , który masz w zasięgu ręki, niż na subwoferze schowanym gdzieś pod biurkiem, choć nie ukrywam że jakiś bilot bez lub przewodowy był by miłym dodatkiem.

 

A mam jeszcze takie pytanko czy to prawda że Audigy nie ma regulacji tonów niskich i wysokich jak np. w SB live?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedzialbym ze satelitka ktora stoi na obrzezu jest pod reka, moj sub stoi obok krzesla i nie mam problemu z podglasnianiem i przelaczaniem innych funkcji zreszta do ModeCom'ow dolaczony jest bezprzewodowy pilot :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściany wtedy daje najlepszy efekt. Co do Modecoma nie wiem ale przypomina mi to trochę cuda w stylu mediatech. Być moze mi się wydaje nie słyszałem. Mx-530 są świetne gdyż można regulować w pionie ułożenie tak więc jak centralny postawię na monitorze który jest wyżej niż moja glowa dźwięk skieruję prosto na mnie a nie gdiześ w sufit. Słyszałem 640 grały naprawde fajnie a w końcu 530 to ich nastepca . Przy zakupie kierować się pilotem? nie bardzo ja mam sterowanie kompem za 15 złoty - wystarczy kabelek i pierwszy lepszy pilot. Wtedy głośniki na maxa ( albo jakoś sobie doregulować wedle upodobań ) i regulować softem .A sama świadomość że to LOGITECH daje świadomość ze wszystko będzie wykonane jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kaeteck napisał:

mam pytanie do uzytkownikow glosnikow modecom <b>MC-2810</b>

czy u was po wlaczeniu do pradu i wlaczeniu przelacznika z tylu obudowy glosniki bucza??

Mam ten sam problem. Po zakupieniu głośników i i ch podpięciu byłem rozczarowany właśnie tym buczeniem - masakra jak na producenta, który przecież produkuje całkiem niezłe zasilacze komputerowe!

Bo buczenie to pochodzi najprawdopodobniej od zasilacza w subwooferze. Na następny dzień zadzwoniłem do serwisu modecoma i po krótkiej rozmowie kazali mi odesłać głośniki do nich. Po tygodniu dostałem całkiem nowe głośniki i dalej jest tak samo.

Napisałem maila do serwisu i oto co mi odpisali:

 

Witam

Nasz dział techniczny nieustannie pracuje nad jakością głośników, analizujemy uwagi od naszych klientów i dokonujemy udoskonaleń technicznych. Ten model, niestety, podczas pracy emituje "buczenie" które przy niedużym nagłośnieniu jest słyszalne, przepraszamy za niedogodności w użytkowaniu tego produktu.

Pozdrawiam

K.F.

Specjalista ds. serwisowych

Jak dla mnie jest to troszkę kpina z klienta bo nie sądzę, że dla producenta istnieje problem z wykonaniem właściwego zasilacza do głośników z odpowiednim filtrowaniem nawet jeżeli miałoby to podnieść nieznacznie cenę zestawu.

Na plus mogę zaliczyć dobrą jakość dźwięku oraz możliwośći sterowania głośnością poszczególnych głośników (przód/tył/sub) oraz bezprzewodowy pilot.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewne pytanie do użytkowników głośników Modecom Mc2000. Parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem tego modelu, ale mam mały problem – a raczej nie wiem czy tak powinno być jak jest:)

Czy to normalne, że puszczając na kompie jakąś muzykę (mp3/Cd) podczas odtwarzania nie słychać w ogóle głośnika centralnego (przy teście wspominana już przez kogoś „Pani” mówi przez niego bardzo wyraźnie:) )

Głośniki tylne grają mi równie głośno jak przednie, gdyż ustawiłem głośność na subwooferze tak jak radził jeden z przedmówców, Bass Redirectin tez mam włączony. Aha…mam kartę SB Live 5.1.

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jestem nowy na forum, a psotanowiłem napisać w związku z ww. głośnikami. Mam w związku z nimi kilka pytań:

 

1. Czy przy odtwarzaniu filmów z AC3 należy wyłączać Bass Redirection w włączać "coś" w filtrze ac3? (a jeśli tak to co nalezy tam włączyć???:)

 

2. W Bass Redirection jest suwak czy są jakies optymalne ustawienia, czy wszystko zależy od indywidualnych preferencji?

 

3. Ktoś podawał ustawienia głośników a wśró nich Bass na 50% a jak w takim razie najlepiej ustawić Trebble? :) (dodam że Bass mam na 65%)

 

Pozdrówki fo All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... zastanawiam się nad zmianą p580 na av2000. Te p580 sprzedałbym za max 190zł...resztę dołożyłbym. I teraz pytanie gdzie najtaniej dostanę te av2000? Zawsze mogę pojechać do Lublina, ale nie wiem czy tam będzie najtaniej... a jak nie to sklepy internetowe(nie mam nic przeciwko), aby tylo przesyłka nie była za droga. Więc gdzie kupić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe.Jestem zwyklym polskim >>leszczm<< ktory chce sboei sprawic troche lepsze wrazenia dzwiekowe do komputera.Nie jestem zadnym koneserem i szukam zestawu glosnikow do ok. 400 PLN i do tego mam zamiar kupic Audigy 1 es bulk za 99.Prosze o porade co do zestawu bo nie wiem na jaki sie zdecydowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...