Skocz do zawartości
janusch

Problem z temperatura AXP 2500+ Barton i Pentagram Qc-80 Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Moj bartonik 2500+ na boxowym wentylu poszedl na 3200+ przy 1,725V, tzn po godzinie wywalilo prime`a wiec pomyslalem ze na 1,75 bedzie na maxa stabilny. Ale na boxowym went. temp. po podkreceniu w stresie (1,725V)byla ok. 53C. Pomyslalem: kupie wentylator i podbije napiecie. No i kupilem Pentagrama Qc-80 Cu. I tu pierwsze zdziwienie - sciagam wiatrak a tam rdzen procka zamiast srebrnego zrobil sie delikatnie rozowy, czy to normalne? . Zakladam Pentagrama, pasta ta co w pudelku z wiatrakiem byla. A i jeszcze jedno - za namowa kumpla kupilem copper-shima. Zamontowalem, nic sie nawet nie urwalo. Wlaczam, a ze wiatrak jest podobno silny to od razu 1,75V. Laduje sie windoza i po chwilce mile wycie z plyty glownej i sekunde po tym wylaczyl sie komp. Warning ustawione na 62C, wylaczenie na 65C. Zmienilem procka z powrotem na 2500+, 1,65V, temp w spoczynku jest 43C, temp w stresie 52C. Bez podkrecania na boxowym went mialem spoczynek - 38C, stres 46C. Mam tylko jedno, zasadnicze pytanie, co sie dzieje. Odpada zasilacz - na 99% sprawny i Pentagram tez raczej dziala. Do chlodzenia budy dokupilem 2 noiseblockery i wgralem najnowszego biosa od Abita .Moze na boxowym went. pokazywal przeklamana temp., albo teraz klamie, ale to chyba niemozliwe? Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one są podstępne i złośliwe przy zakładaniu

za pierwszym razem mialem kiepskie wyniki i po zdjeciu radiatora okazalo sie , ze byl docisniety tylko z jednej strony, a druga strona rdzenia nawet nie dotknęła pastą do powierzchni miedzi. Trzeba w czesie wkrecania srubek co chwila nim powiercic delikatnie, tak zeby sie dobrze ulozyl.

Inna rzecz, ze pentagramy sa kiepsciutko wypolerowane, wiec warto troche pomecyc sie nad tym - zawsze pare stopni mniej "za darmo" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. trzeba zdjąć folię z copper shima

2. u kolegi przeszlifowałem podstawę pentagrama papierkiem 600

3. odczyty temperatur zmieniają się z każdą wersja biosa a rżónice sięgają 20*C więc jeśli liczysz temp na starym i nowym coolerze na różnych biosach to wszystko jest OK.

poza tym ten pentagram na chybotliwe mocowanie i copper shim się bardzo przydaje ale musisz zdjąć folię i dokładnie przełożyć te poduszki AMD przez dziurki w cs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym jednak tez radzil zdjac copper-shima i te gabeczki po boku (ja je oderwalem bo myslalem ze to razem z naklejka powinno zejsc ;) )

no i niestety pentagramy tak maja, ze trzeba kilka razy zalozyc zanim sie uda porzadnie zalozyc :] (bez copper-shima i tak trudno pentagaramem ukruszyc rdzen :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, zartowałem. Może rzeczywiście zabarwił sie od kontaktu z miedzią radiatora lub z pastą.

Nie sądzę żeby zmiana barwy powierzchni rdzenia mogła być podstawą odrzucenia reklamacji - w końcu nie jest to uszkodzenie mechaniczne, ani ślad po przegrzaniu.. Wiele procesorów fabrycznie jest takiej właśnie, różowej barwy.

np ten: Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym w ogole, chyba nic nie zepsulem? Stracilem gwarancje?

Nic nie straciłeś. Kolor rdzenia może być czasem lekko różowawy, czasem niebieskawy, to wynika z procesu technologicznego. Czasem rdzeń bywa nawet łaciaty :wink: to znaczy w niektórych miejscach ciemniejszy od reszty powierzchni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mozna uszkodzic lub miec czesciowo popsuty procesor (np. wieksze temp, mniejsza wydajnosc), czy tez rozwalony procek oznacza calkowity koniec dzialania kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...