Skocz do zawartości
Lumperator

Radeon 9000, 9100, 9200, 9250... kto da więcej :| ?

Rekomendowane odpowiedzi

Bezczelnie promowany Radeon 9200 w hipermarketach doczekał się

godnego nastepcy - 9250. Wolniejszy do swojego poprzdnika tworzy

absurd na rynku, mylac jeszcze bardziej potencjalnych klientów.

Kiedyś najeżdżałem na nVidię, gdy półki sklepowe zapchały nic niewarte

GF4 MX, Później kompletna klapa z serią FX. Teraz gdy nVidia

ocknęła się z tego koszmaru, ATi zaczyna robić brzydkie bąki.

 

W temacie wpisałem Radka 9100, bo mimo wielkosci jaką wprowadził

chip R200, 9100 nie jest tak do konca tym wielkim 8500. Prawie każdy

producent zwolnił takowania w 9100. Nie to jednak stanowi problem.

Niepojetą dla mnie rzeczą jest to, że chwalone za jakość karty ATi

stały się zwykłym brukowcem. 9200 i ostatni ich wynalazek 9250

są najlepszym tego przykladem (nie wspominająć R9800pro 128bit

czy "demona prędkości" R9550 :|)

 

Czy teraz wielbiciele ATi mają jakieś argumenty na debilną politykę

kanadyjskiego giganta ? Sorry, ale ATi nie różni się w tym momencie

niczym od krytykowanej co chwilę (często za byle co) nVidii.

 

wiecej na: www.pclab.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumenty ? Hajs - i tyle :) Ja tam fanatykiem Ati nie jestem - wybrałem r3xx zamiast FXxxxx - wiadomo dlaczego.

Z nowych kart pewnie przesiądę się na GF (6800GT) - taniej i równie wydajnie (jeśli nie wydajniej ;) ).

 

Co do 9250 - jest pełno wynalazków Ati, o których się nie słyszy - np. taki 9200pro :) Zamiast 9200 będa pakować 9250 to kompów w Geantach - tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standart, firma dorobila sie renomy i pokazuje pazurki, podobnie bylo z nvidia, miala nieskazitelna opinie dopoki nie zrobilo fx'ow i nie ujawnilo wala z 8 potokami noi te 4mx'y :lol: Przez fx'y nvidia padla na kolana, niebawem padnie Ati, nvidia seria 6 pokazuje klase, Ati zaczyna denerwowac dopoki nie upadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest czysty marketing

model 9500 był super dobrze się podkręcał a ATI dokonało nowej karty 9550 która miał byś następcą 9500 i niektóre lamy się na to nabiorą więc to są takie zagrania marketingowe

napisałem już ponad 1000 postów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dlugo Ati nie upadnie .... a co do low endowyck kart to seria 9200 64bit 9200128bit ( ta jest niczego sobie ) i 9250 o ktorej wlasnie pierwsze slysze jest tak samo jak gd 4 mx 420 , 440 64bit jak i 128 do tego dochodzi 460 i cala masa fx5200 wiec czemu sie czepiac ati ? za karty 9550 wedlug mnie mozna nawet pochwalic kreca sie super i w 3dmarku2k3 juz jakis wynik maja wiec o co chodzi tak do konca a co do 9100 to przeciez dalej jest ( ju w sumie byl) dobra jak nie bardzo dobra karta z podwojna mlodoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cofamy się , hurra, niedługo moje P200 MMX z szafy będzie na topie :!: dobrze ze dziewczynie kupiłem VooDoo 3 2000, niedługo cena podskoczy do 500zł bo nowe radeony będą wolniejsze :lol:

 

ATi daje ciała, coraz gorsze karty, u nVidii coraz lepsze. np FX5200=MX440+DX9, niedługo będzie ati radeon 9285 z 1 kostką pamięci 16 bit :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polityka ATI jest troche zadziwiajaca, po co wypuszczac slabszy uklad, jezeli R9200 wersje 128bit oczywiscie :D mozna by bylo obnizyc cenowo, to wtedy i popyt by sie zwiekszyl na niego i gracze by mieli wiekszy pozytek niz z okrojonej wersji: R9250. Sam uklad R9200 jest juz zmodyfikowana wersja R9000 z AGPx8, po co jeszcze to bardziej komplikowac i naciagc ludzi chwytami marketingowymi :? Sam jestem uzytkownikiem R9200 i jest to karta na moje potrzeby wystarczajaca, ale to cudoR9250 na pewno bedzie jeszcze lepiej wymiatac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, dział "rozwojowy" :lol: musi pracować u ATi. mogli nadal tłuc radeony 9000 i tylko bios zmieniać z nowymi numerkami. pamięci są coraz tańsze, takie 5ns za bezcen firmy rozdają a i 4ns nie są drogie ale i tak coraz gorszy chłąm robią, może odzyskują pamięci ze starych kart GF250 i ATi Rage :?: :lol:

 

kumpel kiedyspytal jakątaniągrafę to mu pisałem że GF3 lub radeona 9100 a on "no ale w podobnej cenie można kupić 9200" :lol: więc póki ludzie nabierają się na głupie numerki ATi doputy będą wychodziły głupie kastraty z głupimi nazwami.

 

u nVidii pierwsza cyfra oznacza generację karty więc 5200 jest logiczne (ma DX9 jak inne FX), może 4MX średnio wyszedł (do GF3 mu sporo brakuje nie wspominając o GF4) ale u ATi jest kompletny bajzel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset ATI

Radeon 7000

Radeon 9200

Radeon 9550

Radeon 9600

Radeon 9700

Radeon 9800

Radeon X600 (PCI Express)

Radeon X800

All-in-Wonder

 

chipset nVidia

GeForce4 MX-440

GeForce4 Ti-4x00

GeForce FX 5200

GeForce FX 5200 Ultra

GeForce FX 5500

GeForce FX 5600XT

GeForce FX 5600

GeForce FX 5700LE

GeForce FX 5700

GeForce FX 5700 Ultra

GeForce FX 5900XT

GeForce FX 5900

GeForce FX 5900 Ultra

GeForce FX 5950 Ultra

GeForce 6800

GeForce PCX-5300 (PCI Express)

GeForce PCX-5750 (PCI Express)

GeForce PCX-5900 (PCI Express)

 

numerkowy bajzer jak widac jest u obu firm z czego u NV nawet wiekszy .. bo te wszystkie karty sa dostepne a u ATI przeciez 9100 ,9000 i 9000pro juz sie nie da kupic w sklepach wiec po co o nich gadac ? a r 9250 dalej nie wiem skad wy wytrzasneliscie cos takiego ? macie jakiegos linka do tego cuda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dziwicie?? Ati napewno zdaje sobie sprawe z tego, że jest grupa ludzi na swiecie którzy znają sie na rzeczy i skrytykuja ten wynalazek ale wiedzą również że jest znacznie więcej osób które nie mają bladego pojęcia która karta jest lepsza i przekonuje ich tylko wyższy numerek, dlatego ta karta jesli bedzie dostępna w dużych ilościach a w to nie wątpie jest skazana na sukces marketingowy. Segment low-end sprzedaje sie najlepiej i wszyscy dobrze wiedzą że tam zarabia sie największe pieniądze. To samo jest z procesorami: stoi komp w hipermarkecie i pisze wielkimi literami: "Superszybki komputer z najnowszym procesorem Intel Celeron 2.8Ghz" i reszta kompa same badziewie a obok stoi kompik z Bartkiem 2500+ i nie trudno zgadnąć co pan Kowalski wybierze jeśli jego wiedza z tej dziedziny jest zerowa. Sam to niejednokrotnie widziałem bo mam kumpla który pracuje w MM i często tam bywam to sie naoglądałem w co sie ludzie ubierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset ATI

       Radeon 7000

       Radeon 9200

       Radeon 9550

       Radeon 9600

       Radeon 9700

       Radeon 9800

       Radeon X600 (PCI Express)

       Radeon X800

       All-in-Wonder

 

  chipset nVidia

       GeForce4 MX-440

       GeForce4 Ti-4x00

       GeForce FX 5200

       GeForce FX 5200 Ultra

       GeForce FX 5500

       GeForce FX 5600XT

       GeForce FX 5600

       GeForce FX 5700LE

       GeForce FX 5700

       GeForce FX 5700 Ultra

       GeForce FX 5900XT

       GeForce FX 5900

       GeForce FX 5900 Ultra

       GeForce FX 5950 Ultra

       GeForce 6800

       GeForce PCX-5300 (PCI Express)

       GeForce PCX-5750 (PCI Express)

       GeForce PCX-5900 (PCI Express)

 

numerkowy bajzer jak widac jest u obu firm z czego u NV nawet wiekszy .. bo te wszystkie karty sa dostepne a u ATI przeciez 9100 ,9000 i 9000pro juz sie nie da kupic w sklepach wiec po co o nich gadac ? a r 9250 dalej nie wiem skad wy wytrzasneliscie cos takiego ? macie jakiegos linka do tego cuda ?

Poprostu nv oferuuje wieksza liczbe kart, a to chyba na plus, niewiem gdzie ty widzisz numerkowy bajzel u nv? Wedlug mnie wszystko jest oka. Mowimy o wszystkich produktach obu firm, bo np. R9000, 9100 w duzej ilosci dostepne sa na allegro, i wielu ludzi jest ich posiadaczami. W twoim zestawieniu u Ati niewymieniles wielu produktow, dlatego to tak ladnie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie nie zgodzę się, że Gf 4 mx440 był beznadziejną kartą, bo moim zdaniem był konsekwentnym następcą Gf 2 mx (mx400), czyli low endowych kart na których można było spokojnie pograć w niższych rozdzielczościach. Tak samo jak nie zgodzę się z tym, że R9550 to pomyłka. Ta karta jest dość podatna na oc, więc można z niej dużo wyciągnąć za małe pieniądze (ostatnio widziałem w komputroniku ~335zł.)

To jasne, że numerkowy zamęt ma nabić kieszenie akcjonariuszom ati. Ale trzeba zauważyć, że na rynku, na którym jest dwóch graczy, z których jeden stosuje brudne chwyty, nie można grać fair. To polityka nV wymusiła zabawy z okrojoną szyną pamięci i numerkami, a ati musiało zrobić dobrą minę do złej gry.

To, co mnie najbardziej denerwuje w wojnie gigantów, to zawyżanie cen, szczególnie w segmencie low end. Zauważyliście żeby w przeciągu ok 1-1,5 roku spadły ceny Gf 4 mx440 lub R9200. One przez cały czas utrzymują się na stałym poziomie. Dla mnie to skandal! Oczywiście większość forumowiczów patrzy na te karty z pogardą, ale czasem gdy ktoś prosi mnie o dobór konfiguracji kompa i chce grafikę tylko do 2d, to szlag mnie trafia, że trzeba za taką kartę dać ponad 200zł (mówię o sklepach). To wszystko chyba przez to, że bardzo dużo tych kart wkłada się do kompów w supermarketach. Najgorsze jest to, że ta kasa idzie na "sponsoring" np. twórców gierek - ot żeby na takim Gf nie dało się za bardzo pograć w HL2. Dopóki jeden z gigantów nie splajtuje sytuacja na rynku będzie chora, bo firmy zamiast inwestować w nowe produkty starają się nawzajem zniszczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku low-end dzieja się naprawdę dziwne rzeczy. Grafika w

tym sengencie w ogóle nie idzie do przodu. Dalej GeForce3

stanowi barierę i pewnie długo ja stawiać będzie. Cos się nie

zanosi, aby starusieńki GF3 miał przejśc do historii.

No cóż.. polityka obu firm jest podobna do naszej rodzimej -

bezczelne wydłużanie wieku emerytalnego i wykorzystywanie młodych

do ciężkej roboty (tudzież HL, DOOM, FC :) )

 

ps. szpaku... 9250 to nowy cud techniki. Piła na PCLabie powie Ci

wiecej. Sorry, ale ATi już dawno popsuło sobie swoją doskonałą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w magazynach Ati zalega masa RV280 aka r9200 a tych już nikt nie chce kupować (karta jest długo na rynku - wiadomo co oferuje). Najlepszy więc sposób to nowa nazwa - nic nie kosztuje a jest NOWOŚĆ i znowu będzie ruch w interesie.

Dodać należy, że o ile nV robiąc podobne akcje (5200-->5500) przynajmniej idzie do przodu (niewiele ale podniesiono taktowanie gpu) to Ati się cofa i tym samym leci równo w kulki z klientami (imho Ati "troszczy" się tylko o segment highend).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że gdy na rynku zostanie jeden producent, to sytuacja będzie zdrowa??

Moim zdaniem paradoksalnie tak. Ta kasa, która teraz idzie na zwalczanie konkurencji szłaby na rozwój. Jeden producent = brak problemów z kompatybilnością. Ja bardzo miło wspominam czasy, kiedy ati było "krasnoludkiem" :lol: . Wiadomo było co trzeba kupić - jedna firma i tylko wybór segmentu, jeśli chodzi o wydajność. Ceny raczej nie były kosmiczne - z tego co pamiętam to pierwszy Gf kosztował ~1000zł, więc chyba nie tak dużo biorąc pod uwagę dzisiejsze nowości. Wszystkie gierki chodziły jak trzeba, bo żaden wydawca nie mógł sobie pozwolić na to, żeby gierka leżała na półkach, bo nie ma karty, która to pociągnie. A teraz? Ileż to czasu twórcy dooma i hl mydlą nam oczu screenami, alfa demami itd. Po prostu zrobili gry, które mają takie wymagania, że producenci kart musieli pójść ostro do przodu, żeby im sprostać. Jeżeli jest ich dwóch to będą się bić o to kto pierwszy zrobi kartę, na której gierka będzie śmigać. Gdyby był jeden, to olałby twórców gry - niech sobie czekają, aż ludzi będzie stać na karty, na których gierka pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI dokonało nowej karty 9550 która miał byś następcą 9500

R9550 nie miał i nie jest następcą R9500 tylko R9200. Jak chyba zauwazyłeś ATi nie miało wcześniej zadnej karty Low End z obsługa DX 9.0 a teraz ma i to całkiem dobrą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Macie ludzie problemy. Co was obchodzi jakie karty producent wypuszcza na rynek. Nikt wam nie każe kupować [ciach!]ianej karty.

Większy numerek oznacza po prostu nowy model, wcale nie musi być lepszy od poprzedniego.

W samochodach też są nowe modele "następcy" które są gorsze od poprzedników.

Jak ktoś chce kupić tanią kartę to ten 9250 będzie bardzo dobrą propozycją jeśli ktoś nie gra w gierki na full detalach i w ogromnych rozdzielczościach. Nie każdemu to potrzebne.

Ja na swojej rivie gram w Vice City w 1024x768 i mam 15-20 FPS co mi w miare wystarcza.

Każdy kupuje taką kartę na jaką go stać, a im więcej modeli tym lepiej, i [ciach!]o mnie obchodzi czy ATI zrobi 9260, 9270, 9280 itd. Niech robią ile chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przypomnij sobie czasy VooDoo (ówczesnego monopolisty). Owszem, karty były kompatybilne, ale pieniądze wcale nie szły na rozwój, jak chciałbyś to widzieć, tylko na nabijanie kabzy akcjonariuszom. Gdy wyrosła konkurencja w postaci NVidii, która zaczęła produkować karty z 32-bitowym kolorem w 3D (z którym 3Dfx nijak nie mógł sobie poradzić - nie umniejszając nic jakości glide'a w 16 bitach), które były szybsze i tańsze. Poza tym znajomy kupował jako jeden z pierwszych w Polsce nowinki od NVidii (w czasach, gdy była praktycznie monopolistą na rynku) i płacił mniej więcej tyle samo za TNT, TNT2 Ultra, GeForce 256 - w granicach 2500-2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nic nie wiem :| Czyli 9200 i 9250 obsługują dx 8.1 a nie 9.0 :>

Sorry za lamerskie pytanie ale faktycznie można sie pogubić :|

Btw na dzień dzisiejszy najlepiej kupić gf3, 4 ti lub radka 9500 w zwyż,

WSZELKIEGO RODZAJU ODPADOM TECHNOLOGICZNYM I ODGRZEWANYM KOTLETOM MÓWIMY GŁOŚNE I STANOWCZE NIE

 

Niech sie wypchają tymi kastratami... :? :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy numerek oznacza po prostu nowy model, wcale nie musi być lepszy od poprzedniego.

Ty to wiesz, my wiemy, ale caała masa ludzi NIE WIE.

Wygląda na to że ati zapakowało ponownie stare układy od 9200, ale żeby nie był to ten sam model musiała coś zmienić :D

I potem ludzie kupują takie [ciach!]iane karty "bo nowość wiec musi być dobre"

Ati dobrze wie co robi, żeruje na ludzkiej niewiedzy i naiwności. Niestety...

 

Ja chce kupić 9800 ale chyba zaczekam na 9850 :D:D:D:D (zapewne na 64 bitach :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech sobie ATi dalej robi jaja z ludzi. To się zaczyna robić

debilne. Może i 3dfx zaczął robić bubel, ale przynajmniej te

nazwy jakoś się trzymały kupy. Tutaj natomiast robi się ostry

balagan. Jeśli forumowicze mają problemy z rozeznaniem rynku

to nie wyobrażam sobie co czuje lamer tuz przed zakupem kompa

trzymajacy w łąpie Komputer Świat :|

 

Zobaczymy co nVidia teraz wyczyni. 6800, 6800GT i 6800Ultra

stanowi bardzo dobrą i rodzinę. To tak jak kiedyś GF3, Ti200 i Ti500.

Jak znowu narobią 50 róznych modeli to niech się walą !!

 

"Większy numerek oznacza po prostu nowy model, wcale nie musi być lepszy od poprzedniego"

 

Spoko, ale tu robią ludziom na złosć!! Jaki jest sens robienia wolniejszego

9200 ? Ja rozumiem, ze oni chcą zarabiać w marketach, ale to wygląda

jakby chcieli wyrwać trochę szmalu z jakiegoś żydowskiego bazaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj no Ati ma swoje 9200,9250 a Nv ma swoje Gf4MX (dx 7 lol) i Fx5200 co tez jest wedlug mnie pomylka ( nie mowny o wersjach ultar za kosmiczen ceney jak na low end)

 

 

a we wczesniejszym poscie wyminilem karty dostepne w sprzedazy w sklepie bo wedlug mine pod nie sa nowe numerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...